Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 skidanje dizni na Nubiri 1.6

Ići dole 
+9
GTX
dixy
pedjica
Megasp
radoslav
Gordiljo
dzony00
Radan
Stirba
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 EmptySub Mar 02 2013, 11:44

Gde ste kraljevi? vidim dosta sam propustio, komp mi se pokvario pa sam 3 dana bio bez njega, poslednji put sam s posla pokusao da pisem, ali ne ide...
Evo ovako, posto svoj problem poistovecujem sa Pedjicinim, odnosno smatram, da su kvarovi isti, ali bukvalno, od greske do greske, simptoma, zamenjenih delova...
Ovako, mislim da nema smisla pisati vise o diznama, Egr, step motoru... Sve stvari koje smo zamenili, zamenili smo i sve je isto, el tako? Pedjice, spominjao si MAP senzor u nekom postu, i cak dao detaljno objasnjenje kakve probleme moze da pravi, sto se i dovodi u situaciju sa nasim problemom. Znaci hajde da se posvetimo malo vise njemu, da ostavimo dizne i ostalo... Dalje, usis, vazduh, kao sto spomenuo Radan i ostali, da se proveri malo detaljnije, da nema negde da vuce fals vazduh, jer konkretno kod mene dijagnostika pokazuje prebogatu smesu, odn ubrizgavanje goriva je preveliko, sto moze da se dovede u kontakt sa usisom i vazduhom... Ali opet kazem, ne mora da znaci, da se vodimo cistom logikom, na forumu nema mnogo toga o MAP senzoru, odn o problemima sa njim, i niko nije napisao da je resio kvar tako sto je njega ocistio, zamenio, ili sta vec... da uzmemo u obzir da su nam problemi ne resivi vec neko vreme, a da smo se vodili polemikom sa foruma, i ljudi koji su zaista hteli da pomognu, smatram da bi trebalo da se bacimo na ovaj deo, MAP, i da definitivno budemo sigurni da smo sve probali...
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 EmptySub Mar 02 2013, 12:06

Ova tema se dosta produbila bas zbog tog posebnog problema, sto jos jednom dokazuje da je specificna stvar u pitanju... I verujem da kada jedan od nas resi problem i drugi ce... Jos jedna stvar, koliko je stvari Mega zamenio na svom autu, i koliko vidim, auto mu sad radi dobro, zar ne, a svi znamo u kakvom ga je stanju kupio... Pa ja u zivotu nisam uradio ovoliko stvari na autu a da on i dalje ne radi...
Nedostaje ta jedna stvar da auto bude u perfektno stanju, ali sta je u pitanju???
Evo sad idem do burazera do sela, verovatno nece mnogo potrositi na otvorenom, ali moja svakodnevna voznja se zasniva na kratkim gradskim relacijama i tu me razbija 15,17,20l... Danas nemam vremena za taj MAP i ostalo da proverim ali sto pre cu to morati da uradim, i ako ne nadjem problem, ne znam glavom u zid
Jos jedan dokaz je taj da je kod mene lampica Check Engine iskljucena, ili nekako eliminisana, nije mi se palila, sto znaci da je i prethodni vlasnik imao ovaj problem pa ju je sredio kako bi lakse prodao auto... Sinoc mi jedan baja rece da dodjem kod njega da mi ponovo sredi i detaljno proveri dizne, kao nece mi naplatiti ako ne resi kvar?!?! Shocked Ali ne mogu da verujem da ovde stvarno nema majstora sa nekom drugom idejom...
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 EmptySub Mar 02 2013, 14:15

Radane nisam čistio dizne fizički, mada mi malo fali da probam to sam da odradim,
jer imam druga koji ima UZ kadicu, radi s kertridzima, ali računam da bi mi učinio
toliko da ih potopim jedno pola sata kod njega... Striba u pravu si, pošto smo sve
isprobali što smo mogli sami i kod kuće, ili nešto i kod majstora, stvarno je preostalo
samo da se isproba taj MAP senzor... Vidjeću kako se može to odraditi u kućnim
uslovima ....
Radane, iz jednog crijeva od dva koje naveo, blize šoferšabjni, izalze balončići i voda...
Nivo vode se ne mijenja, mada mi gubi vodu po malo, šta ja znam recimo pola litra u mjesec
dva, a kad sipam antifriz, ne gubi ništa...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 EmptySub Mar 02 2013, 18:07

Uf pa ako ti bas primetno izlazi vazduh i voda iz creva nije dobro.Moze da bude da ti je negde malo probio dihtung na glavi motora.Jesi li ti siguran,mozda ti se cini zato sto antifriz zna da peni u posudi?Ja sam dva puta cistio dizne i nisam osecao neku razliku posle.Ali svejedno nebi bilo lose da to uradis ako imas priliku.Cisto da si miran,da znas sta si uradio.E ali nije samo ciscenje potapanje u UZ kadu.Mora da se izmeri protok svih zajedno,u servisima ih postave pod isti pritisak i mere kolicinu propustenog benzina znas.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 EmptySub Mar 02 2013, 18:21

Da dijagnostika nemoze da locira problem,vise bi vredeo jedan dobar majstor sa iskustvom na konkretnom problemu nego najbolja dijagnostika.
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 EmptySub Mar 02 2013, 21:26

Evo drugari, danas sam više vremena posvetio bašti nego autu,
i evo šta samo ja i brat gledali do malo prije... Probali smo da skinemo
vakum crijevo sa regulatora pritiska, razlika je skoto pa neosjetna na
leru, a auto se bez problema upali sa otkačenim vakumom (radna temp)
Informacija za radna, kad je postignuta radna temperatura, voda se
ne vrti u bočici nego miruje, što će reći da kruzi do postizanja radne...
Ispuštio sam dva cigara u usisnu granu i nismo nigje vidjeli da dim izlazi
mada je noc pa nam je mozda nešto promaklo, skinuo sam jedno crijevo
što mi se bilo jednom ranije otkacilo, slika nize, i nekako je auto mirnije
radilo bez njega, a kad smo ga vratili kao da se zagušio... mislim nije se
ugasio ali kao da mu to crijevo "ugrozava" normalan rad... negdje oko
lamda sonde i izduvnih grana, čuje se šuštanje kao da negdje izlazi
vazduh u nepravilnom ritmu nepravilnog rada motora na leru, ali nismo
uspjeli lokalizovati gdje se čuje... i za kraj sam ostavio ono o čemu smo
pričali, MAP senzor.... kad mu otkačim dzek, motor promijeni način rada...
čak mi se ugasio dva puta... a ako se ne ugasi onda urednim ritmom igraju
obrtaji od 700-900 obrtaja 700-900 700-900 700-900 700-900 700-900....
evo i par slika, da vidite koji je moj motor, da vidite koje sam crijevo skinuo
i kakv mi je MAP senzor.... ako je to upošte to... e zaboravio sam da napišem
da mi je otpor na unimjeru bio prvi i drugi pin 1970-1980 oma, a drugi i treći
oko 2100 oma, ako to nekome nešto znači.... sve ovo na radnoj temp... i nešto
smo razmišljali postoji li mogućnost da razlog svega ovoga bude senzor radilice
ako ga upošte ima moj model, nubra 1.6 16v 2000g., valjda je to nubira 2
ovo je otkaceno crijevo koje kad se vrati kao da zaguši motor...
skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 2u7njid
MAP sensor
skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 N46q21
sliku motra slao negdje ranije, mučno mi da trazim sad po compu, ako baš
bude trebalo poslaću sjutra...
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 EmptyNed Mar 03 2013, 10:23

Moram da kazem da se jos jednom neke sitnice poklapaju, naime to sustanje vazduha se cuje i kod mene, i kada sam pitao majstora da li je ovo nesto sa vazduhom problem, na usisu... on k'o iz topa, ma to ti se kais malo cuje... Suspect
Jednom prilikom sam i ja skidao ta creva na regulatoru pritiska i na usisu, i mogla se osetiti razlika u radu, ali nisam ni obracao paznju, moracu to opet i detaljnije...
A sto se tice MAP senzora, pa ja to uopste i nemam, znaci gledao sam u tom delu, ne postoji nista njemu slicno Question Exclamation Razgledao okolo, i nisam primetio nista nalik njemu, mada na tom delu mozda i postoji mesto gde bi trebao da bude... E sad moja je Nubira I, neka mi neko objasni da li taj model treba da ima MAP senzor???
Takodje i taj senzor radilice, ali mislim da auto ne bi mogao ni da upali ako je senzor radilice u pitanju...
Ajmo dalje, protokomer, zna li neko nesto o tome,cak ni to ne znam da li moja Nubira ima, a kamoli gde se nalazi.. Po onome sto su mi rekli negde je na usisnoj grani, i to povezujem sa regulatorom pritiska..? za njega sam cuo da je lik imao na astri F slican problem, i da je protokomer bio neispravan... Znaci od mene samo neke spekulacije, nikakvi konkretna resenja, jer hocu sve detaljno da povezem, pa da onda ja odem kod majstora i dam njemu pravac sta treba da radi, proverava, popravlja, jer ovako ne ide...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 EmptyNed Mar 03 2013, 19:44

Ja bio na pumpi i bas se prijatno iznenadio na ravno 100km(nekih 5-6 km produvao ga malo na bezin na 5000rpm ide kao zmaj)a bio je pun plina rekoh sipaj dok ne pocne da drci kad nasu 7l on drci zaokruzi na 800 jbg i dosta je .Mozda 20 kreni stani grad i poluotvoren 75 km brzine od 40-100km i potrosnja na tih 95 nekih 8 L.I to se ponavlja u zadnje vreem da ne prelazi 10 mixovane.Gradske nekih 13 l a auto ide super pretice lepo ma prezadovoljan.Pricam u plinu.Znaci plina trosi oko 8L toliko je i ranije sada mozda cak i 7 nisam testrao videcemo.Nego ovo sto kaze radan a i ja pominjah da je mouce da su dizne.Prvo nisu vam valjda zapusene?Ako su zapusene srednje negde do 3000rpm ide pa se posle gusi ima knedlu u grlu.A trba lepo da se vrti obrtomer ja sam moj zavrteo da vidim kako ide auto na 6500rpm i ideeee.Mada vozim normalno.A dizne mogu biti i ne zacepljene da bude problem u samoj dizni da previse naliva gorivom.Striba ti si rekao i da ti je prebogata smesa-naliva se gorivom.Inace nemam dijagnostiku sija mi check engine od kada sam uzeo auto i sada sija ali auto radi ok nista ne zeza.Yeeee.A sto se tice nubira 2000god je prekretnica opstoje oba modela.Uglavnom nubira 1 je sa sirokim farovima (farovi podsecaju malo na bmw) a nubira 2 je sa buljavim nekako trouglastim farovima.A cim si otkacio map senzor i auto menja rad onda je on ispravan inace nalazi se na sredini haube ispod sofer sajbne.A pedjice to sto ti bolje radi auto kada skines crevo to nije dobro.Isprati kuda ide,a imate i temu sa pravilnim rasporedom creva pa proverite kako je kod vas.Dzoni je sve dokumentovao [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 EmptyNed Mar 03 2013, 21:33

Pozdrav drugari,

Ja danas zatvorio svoj EGR, isprobao auto noaćas, mirnije radi
na leru mada sam više i zaboravio kako treba da radi, ali je u svakom
sluačju pravilniji rad, i druga stvar auto mi sluzi za bacanje smeća
u zadnjih par mjeseci, zbog dozvole i registracie i stalno mi je trzao
kad idem da bacam, a to je mala razdaljina do kontejnera ni km, noćas
sam npravio krug kroz naselje nije ni štucnuo a kamoli trznuo, i dalje
mi se osjeća gorivo iz auspuha ali mnogo manje "bljuje" crnog dima...
reko bih da sam dobrim dijelom riješio svoj problem, moram da sipam
goriva i registrujem auto pa da ga malo duze vozim da vidimo kako će
da se ponaša, sad za sad je u svakom slučaju osjetno bolje nego što
je bilo.... Neko mi je rako da slikam kako sam radio, ali sam zaboravio
to da odradim, ali evo ovako ću se truditi da budem što detaljniji...
Prvo sam skinuo akumulator radi pristupačnosti i lakoće manevrisanja
ključevima... zatim sam (gedora 10) otkačio razvodnu kapu koja kod
mog motora stoji tik uz egr... zatim sam skinuo egr (vilasti ključ 12,
jedino s njim se moze manevrisati). Zatim mi je od pojačanog lima za
gipasane konstrukcije iskidao parče koje odgovora obliku egr-a, izbušio
rupe za klip i šrafove i obradio ivice lime na brusilici da ne budu oštre.
Zatim smo egr namazali termo crvenom pastom do 300 stepeni pa
na nju stavili lim i namjestili ga da bude dobro pribijen uz egr. Na motoru
gdje dodje egr isto stavili crvenu pastu a zatim smo vratili egr i dobro
dobro dobro dobro zategli (počne da kulja pasta sa strane), i naravno
vratili razvodnu i akumulator i ostavili da auto odstoji cijeli dan da se
osuši pasta... i Voala, egr zatovoren....
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 EmptyPon Mar 04 2013, 09:04

@Pedjica

Mislim da tvoj problem jesu dizne, bez obzira šta ti majstori kažu. Moj predlog je da nabaviš 4 polovne i dobro očišćene, npr kod Ratka, i da zameniš. Mislim da će ti to rešiti problem. Ukoliko nije više problema u pitanju, možda je stradao neki izduvni ventil i sl. Kada se oseća benzin u izduvu to je može biti dizna i regulator pritiska. Ovo drugo kažeš da imaš, tako da menjaj to.


Ne znam na osnovu kog parametra su zaključili da nije dizna (neka od 4)?? Naši dijagnostičari su poznati po odličnom poznavanju elektronike a još boljem poznavanju engleskog jezika. Čisto poređenja radi jedan video, kako radi profesionalac:
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 EmptyPon Mar 04 2013, 09:16

Tako je dixy!Uglavnom resetuju i ne traze uzrok ,samo resetuju i eto sad je ok.A za engleski no comment!Ovi mladji i znaju ali stari hm.I aj mu rekoh ako dolazi za srbiju da to uradi,njemu je problem sto u cg nema gde da uzme da proba tj nema otpad za daewoo.Jedino da se sa nekim dogovori da vidi je li ima dizne a i ostalo ako mu nesot zatreba i ako moze covek da mu zameni da se dogovori sve,spremi pare i krene na put.(kada dobije vozacku)
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 EmptyPon Mar 04 2013, 18:59

na osnovu "parametra" da na otvorenome troši 7-8 litara a u gradu 20-23 l, što je otprilike od 12-14 litara razlike i da je to prevelika razlika da bi dizne bile u pitanju... eto... to je njihov argument dixy, a ja se ne razumijem pa onda slušam svakoga a više majstora mi je to reklo tako da .... stvarno ne znam...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 EmptyPon Mar 04 2013, 19:05

Meri se pun pa se vozis i opet pun a od crte do crte se ne meri.Vidi gde ti ide ono crevo koje si rekao da ti se zagusi auto kada ga stavis
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 EmptyPon Mar 04 2013, 19:17

Mogao si EGR da skineš cevastim ključem, da ne moraš da skidaš akumulator, ali mislim da si nesvesno uradio jednu dobru stvar, a to je da si resetovao komp. Sad samo nađi proceduru za "učenje" ler gasa, mislim da sam je postavio negde na forumu (možda je i neko drugi postavio, sad više nisam siguran). ukratko, okreneš ključ u razmaku od 5 sekundi na on (ali ne verglaš) i off 3 puta, treći put upališ motor i pustiš da zagreje do radne temp. Onda tri puta uključiš što više potrošača (klimu, grejač zadnjeg stakla i sl.) na po 10 sekundi. Ugasiš auto i to je to, malo će bolje da radi posle.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 EmptyPon Mar 04 2013, 19:27

IDLE LEARN PROCEDURE Whenever the battery cables, the engine control module
(ECM), or the ECM fuse is disconnected or replaced, the
following idle learn procedure must be performed:
1. Turn the ignition ON for 5 seconds.
2. Turn the ignition OFF for 5 seconds.
3. Turn the ignition ON for 5 seconds.
4. Start the engine in park/neutral.
5. Allow the engine to run until the engine coolant is
above 185° F (85°C ).
6. Turn the A/C ON for 10 seconds, if equipped.
7. Turn the A/C OFF for 10 seconds, if equipped.
8. If the vehicle is equipped with an automatic transaxle,
apply the parking brake. While pressing the
brake pedal, place the transaxle in D (drive).
9. Turn the A/C ON for 10 seconds, if equipped.
10. Turn the A/C OFF for 10 seconds, if equipped.
11. Turn the ignition OFF. The idle learn procedure is
complete
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 EmptyPon Mar 04 2013, 19:29

Možda čovek ne zna engleski??

Question Question
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 EmptyPon Mar 04 2013, 19:56

Grub prevod
Procedura ucenja rada motora(na ler gasu ,benzinska mapa)
Kad god se skidaju kablovi,ecm racunar raskaci ili zameni,ili se prekine napajanje mora se odraditi ucenje motora prateci sledecu proceduru
1-Ukljuci kontakt na 5 sekundi
2-skini sa kontakta na 5 sekundi
3-ukljuci kontakt na 5 sekundi
4-pokreni motor,izbaci iz brzine podigni rucnu kocnicu
5-ostaviti motor da radi na leru dok ne postigne radnu temparaturu
6-ukljuci klimu na 10 sekundi ako je ima u automobilu
7-iskljuci klimu na 10 sekundi ako je ima u automobilu
8-ako je vozilo sa automatskim menjacem stavite u p parkirna kocnica.dok drzite pedalu kocnice stavite menjac u polozaj D(na manualnom kvacilo + kocnica i ubacite u prvu brzinu)
9-ukljucite klimu na 10 sekundi ukoliko je automobil poseduje
10-iskljucite klimu na 10 sekundi
11-iskljucite motor –procedura je gotova
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 EmptyPon Mar 04 2013, 20:43

veliko hvala momci, za ovo nikada ranije nisam čuo...
računa mi se da znam engleski, ali ima stvari koje nisam
razumio dok mi niste preveli. Šta da vam kazem, posvetili
ste mi dosta vremena od kad sam počeo da se javljam na
ovom forumu, i stvarno jedno iskreno hvala na svemu...

Na dalje, šta da radim, imam klimu, ali ne radi ne uključuje se
kompresor, crkao mu neki polupropusni ventil ili tako nešto...
ima li to veze za ovo učenje motora?
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 EmptyPon Mar 04 2013, 21:54

Drago mi je da smo ti pomogli Wink
Nema veze sa navedenim... Kompresor kod klimadžije na remont, nadam se da je taj deo zamenljiv.

E da, neka ti je prinova živa, zdrava, srećna i vesela! I dozvolu da ti što pre vrate skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 117947
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 EmptyPon Mar 04 2013, 22:12

hvala Dixy, dozvola vraćena, skupljam za registraciju...

Jedan jedini klimadzija mi je rekao da moze da opravi,
svi ostali da mijenjam... Taj mi trazio 100€ za opravku,
i 50€ za servis (freon, filteri i nekakvu boju da sipa) sa
garancijom 3 mjeseca....
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 EmptyPon Mar 04 2013, 22:20

pa 100-150 je polovan odprilike.A tu boju sipa da vidi da li negde curi.Ja sam bez klime tj isto ne radi ali ako se nekad nakanim da odem do nekog otpada koji ce da mi zameni delove pod uslovom da imam kintu tada.
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 EmptyUto Mar 05 2013, 19:43

Ovako, pozdrav svima... Nasao malo vremena, da vam napisem dobru vest, bar za sada...
Kako se auto sada ponasa, kako nema vise onih simptoma, mogu da kazem da sam resio problem a049
A sta sam uradio???
Zamenio sam protokomer vazduha na usisnom crevu... king
Pedjice kako su se moje tvrdnje i sumnje u ispravnost protokomera obistinile, mislim da bi trebao definitivno da se okrenes proveravanju ovog dela...
Kako sam ovo resio, pa naime, usisno crevo sam zamenio 2-3 dana pre nove godine, jer mi je tada otprilike auto poceo da zeza, nekoliko dana pre toga, majstor rekao da ga obavezno zamenim, jer je puklo... stiglo mi je od Pedje iz Ripnja, montirao sve to kako treba, ali nisam primetio nikakvu razliku u radu i ponasanju auta u voznji, stavise nisam ni znao da sam samo pogorsao stvar... Nakon toga je usledila ona famozna potrosnja goriva, odlazak kod majstora na ciscenje dizna i ostalog... Kada sam preuzeo auto, radio je dobro dok nisam primetio da pri naglim ubrzanjima pocinju novi problemi... Posle svih mogucih nagadjanja, pomislio sam da protokomer koji se nalazi na crevu moze da bude problem, skinuo sam sa starog creva i stavio na ovo ispravno, vratio kleme, seo u auto i probao, i gle, nema vise onih simptoma, znaci vozio sam ga najekstremnije do sad, gazio ga u fulu, razvlacio maksimalno, nema trzanja, nema gusenja... Nema vise ono kada naglo dam gas da se gusi, u svakoj brzini vuce dobro...
Eto, malo sam Very Happy Morate da razumete, danima sam se mucio sa ovim...
Nadam se da ce ubuduce da bude sve u redu, da ne malerisem, i da ne cuje zlo...
Pedjice, uradi ovo sa protokomerom, probaj nadji negde taj deo, ili celo crevo, jer ne verujem da se moze nabaviti samo on, probaj stavi, vidi kako ce da radi auto...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 EmptyUto Mar 05 2013, 20:25

bravo ako je resilo problem.Slike slike,da covek lakse odradi sta treba.Super ako si resio problem,sada prati stanje
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 EmptyUto Mar 05 2013, 20:46

Gde si Mega 100 godina? cheers
Sutra slikam i stavljam, nego da vidim kako se bese stavljaju da me ne bi grdio posle JC_spank
Razmisljam nesto, kako bi Pedjica mogao da dodje do ovog dela, neka vidi sa Dakijem iz Nisa da mu posalje pa ako se primeti razlika neka mu ragulise novcano, ako ne neka mu vrati, da zamolimo Dakija da ima razumevanja, ja bi iskreno tako uradio, otisao do nekog otpada koji ima delove, probao, pa tek onda kupio...
Meni je Pedja poslao ispravno crevo, ali definitivno taj MAF senzor iliti tzv protokomer nije bio ispravan, on to nije mogao da zna, ne krivim ga, cak sam ga i pitao da li je crevo dobro, on je rekao da je celo, nije trulo, sto i jeste istina, sve ostalo je rizik koji se javlja sa polovnim delovima... Krivo mi je to to pre nisam proverio i zamenio, ali tek pre nekoliko dana sam saznao sta je taj deo, cemu sluzi gde se nalazi, dva dana sam citao forum, trazio po netu, raspitivao se unaokolo...
Sinoc pozovem majstora i pitam ga, kaze mi da ima logike, i eto danas uradim to i radi, hvala Bogu na tome...
A sto se tice MAP senzora, sutra cu da slikam pa da vidite, ima jedan deo koji je nesto nize postavljen u odnosu na Nubiru II, mozda je to, ali ima jedan deo koji mi visi slobodno, da izvinete... Znaci drzi se na nekoj zici, i na jednom crevu koji ide u usis, definitivno ne bi trebalo tako da stoji, mora da se vidi i da se vrati na mesto...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 EmptyUto Mar 05 2013, 20:50

Znaci ono go..o zezalo,e sunce ti..Ajde drzimo palceve da to bude to i sutra ga cepaj maximalno da vidimo kako ce se ponasati nadalje i naravno javljaj.I jedno pitanje,kad se raskaci taj dzek od protokomera ,pri radu motora,ima li odnosno treba li da bude promena?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
skidanje dizni na Nubiri 1.6
Nazad na vrh 
Strana 4 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Skidanje zadnjih stakala na nubiri
» Čistač dizni
» Ciscenje dizni
» problem sa podiaizacima stakala
» Skidanje Instrument table

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: