Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Skidanje zadnjih stakala na nubiri

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Skidanje zadnjih stakala na nubiri Empty
PočaljiNaslov: Skidanje zadnjih stakala na nubiri   Skidanje zadnjih stakala na nubiri EmptyUto Mar 20 2012, 16:28

Jel skidao neko zadnja stakla. Hocu da ih zatamnim folijom, i mnogo mi lakse deluje to da se uradi kad se skinu stakla. Svaka preporuka je dobrodosla. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Skidanje zadnjih stakala na nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje zadnjih stakala na nubiri   Skidanje zadnjih stakala na nubiri EmptyUto Mar 20 2012, 19:04

NE i ne savetujem ti to da radis jer najverovatnije vise nikad nece biti ista.Naravno da je jednostavnije ali zasto ne mozes da uradis iz auta obseces sakrijes ivicu i gotovo.Vezbaj na nekoj povrsini pa onda na posao.Nego gledam sliku iz tvog profila i ne vidim da uopste imas zadnja stakla.Ako je auto iz slike tvoj.Zadnje staklO je na gepeku mislim da nisi mislio na njega,imas zadnje prozore a zadnja stakLA su iza zadnjih prozora koja ti nemas na svom autu,u stvari ne znam ni kakva je to nubira,stavi koju sliku svog auta bas me zanima.Na zadnja stakla mislim na ovo pogledaj kod mene iza zadnjih vrata Skidanje zadnjih stakala na nubiri Imag0087
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Skidanje zadnjih stakala na nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje zadnjih stakala na nubiri   Skidanje zadnjih stakala na nubiri EmptyUto Mar 20 2012, 23:35

Vec sam probao ovako da stavim, ali ne mogu nikako... Nemam garazu, a upropastio sam foliju jer je duvao vetar pa mi je otezavao montiranje. Moja je ista kao ova sa slike, nije karavan.. Mislio sam na zadnju soferku i zadnja dva bocna stakla. Stavio bih 80% zatamljenosti. Zatamnio sam sad za vikend stop svetla, super je ispalo. Jel znas mozda nekog da lepi mat/karbon foliju na kola. Moram haubu da sredim, izgulila mi se farba?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Skidanje zadnjih stakala na nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje zadnjih stakala na nubiri   Skidanje zadnjih stakala na nubiri EmptySre Mar 21 2012, 07:09

Ne znam,ali proveri zakonski koliko moze jer mislim 80% da ne mozes zakonski i pandur ima svako pravo da ti zalepi kaznu.Jbg kada je vetar nema sanse,ili da odes u neku javnu garazu ili garazu tempoa ili tako nesto.Mislim da zadnju mozes 15 ili 30% a sa strane do 50% ,ali nemoj me drzati za rec moras proveriti.Ne mislis valjda na pravi karbon jer je skup ko djavo,istina da je dobar ali izadje ko farbanje auta.Ma dobro ti ispadne i sa obicnom folijom,to ti taksisti lepe,kod nas u Uzicu je oko 150 ili 200 ceo auto u foliju u 2 boje-taxi ti u jednu mozda bude i jefinije
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Skidanje zadnjih stakala na nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje zadnjih stakala na nubiri   Skidanje zadnjih stakala na nubiri EmptySre Mar 28 2012, 09:26

Pozadi i zadnja dva bocna mozes skroz da zatamnis, prednju soferku ne smes da diras, a prednja dva bocna maksimalno 25%...Proverena informacija bravo
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Skidanje zadnjih stakala na nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje zadnjih stakala na nubiri   Skidanje zadnjih stakala na nubiri EmptySre Mar 28 2012, 09:34

OK ako je proverena.Znaci mozes zadnja(ako imas) i zadnje prozore.koliko procenata?Iprednje prozore mozes 25 %?Soferku ne smes,a zadnje staklo tj zadnja soferka kako neko kaze.Ma nisu te folije ni skupe.malo losije gledati uvece slabije se vidi ali dobro sad nesto moras i da zrtvujes
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Skidanje zadnjih stakala na nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje zadnjih stakala na nubiri   Skidanje zadnjih stakala na nubiri EmptySre Mar 28 2012, 15:03

Pozadi 90%... napred necu da zatamljujem. Dve rolne sam pukao jer nema sanse sam da namestim. Trazi mi lik 5000 da mi on ugradi i daje garanciju 4 godine. Videcu sta cu
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Skidanje zadnjih stakala na nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje zadnjih stakala na nubiri   Skidanje zadnjih stakala na nubiri EmptySre Mar 28 2012, 17:15

Nisam radio ali treba iskustva,ne znam meni se 5000 cini dosta milsim da moze i manje ali svaciji rad treba platiti.Sam jako tesko cak i za one sto rade duze jer reba neko nesto da pridrzi dok se lepi.Staklo naravno perfektno cisto,i treba imati onaj alat ili neku improvizaciju za istiskivanje vazduha.Ako se dobro secam mislim da je fora da se nasapunja povrsina i onda se lepi i tako se istiska taj vazduh koji je visak i posle se to osusi i to je to.Zvuci jednostavno ali treba strpljenja i zivaca.Ja ti rekoh da probas na nekoj povrsini drugoj da probas radi testa ako bas ne mozes i ne ide ti ,ne moze ti niko preko interneta pokazati a ti onda zazmuri i plati i gotovo.Evo jedan video mozda pomogne
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Skidanje zadnjih stakala na nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje zadnjih stakala na nubiri   Skidanje zadnjih stakala na nubiri EmptyČet Mar 29 2012, 16:04

Ma gledao sam brate klipove, imam i sav alat....Jednostavno ne mogu lepo da izmerim oblik folije, uvek mi negde il zafali il ima mnogo. Kad krenem da je secem nakon nanosenja upropastim je. Zadnja soferka mora fenom da se oblikuje, nemam ni gde, a ni zivaca to sam da radim glavom u zid . Platicu liku kad budem pri parama.
Nazad na vrh Ići dole
zoki
Početnik
Početnik



Broj poruka : 18
Datum upisa : 01.12.2011
Godina : 52
Lokacija : kula

Skidanje zadnjih stakala na nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje zadnjih stakala na nubiri   Skidanje zadnjih stakala na nubiri EmptyPet Mar 30 2012, 07:08

Pozdrav ljudi!!! Meni juce na tehnickom pregledu rekli da obavezno skinem folije sa bocnih zadnjih stakala jer milicija moze da mi skine tablice i iskljuci iz saobracaja.Dve godine vozim sa zatamljenim staklima milicija me nijednom nije zaustavila pa se sad bojim da prvi put kad me zaustave ne bude i fatalan.Skidati foliju ili ne pitanje je sad?
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Skidanje zadnjih stakala na nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje zadnjih stakala na nubiri   Skidanje zadnjih stakala na nubiri EmptyPet Mar 30 2012, 08:18

Idi u zakon o saobracaju pa procitaj. Prednja bocna ne smeju da budu zatamljena vise od 25%. Zadnja smeju i do 100% kao i gepek staklo. Znaci foliju sa zadnjih ne moras da skidas. Kako su onda svi oni silni firmini automobili zatamljeni sa strane i pozadi da im se ne vidi roba pa ih panduri ne smaraju. Pa zato sto je dozvoljeno pozadi zatamljivati!
Nazad na vrh Ići dole
zoki
Početnik
Početnik



Broj poruka : 18
Datum upisa : 01.12.2011
Godina : 52
Lokacija : kula

Skidanje zadnjih stakala na nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje zadnjih stakala na nubiri   Skidanje zadnjih stakala na nubiri EmptyPet Mar 30 2012, 09:35

Procitao sam ja zakon i ranije ali sam pomislio da nije doslo do nekih promena za koje ja nisam cuo.Foliju necu skidati jedino cu odstampati clan 72 zakona koji se odnosi na zatamnjenje stakala i drzati ga u kolima.
Nazad na vrh Ići dole
Mundor
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 18.11.2011

Skidanje zadnjih stakala na nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje zadnjih stakala na nubiri   Skidanje zadnjih stakala na nubiri EmptyPet Mar 30 2012, 13:18

Zakonski nemožete stavljati folije.Svako zatamljivanje stakala morate atestirati u Vinči ili mašinskom fakultetu,za koji će te dobiti atest sa svim parametrima(ove naše jeftine folije nema šanse da prođu).Jedino netreba atestirati stakla koja su fabrički ugrađena i na istima postoji ugraviran odgovarajući broj.Policija takvo vozilo isključuje iz saobraćaja i skida reg.tablice koje vraća tek kada se skinu folije.Tako je do donošenja novog pravilnika.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Skidanje zadnjih stakala na nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje zadnjih stakala na nubiri   Skidanje zadnjih stakala na nubiri EmptySub Mar 31 2012, 18:40

Ma zatamni i odstampaj zakon i ako te zeza pandur pokazi mu zakon ako hoce da pise prijavu onda bez potpisivanja i na sud i opet citiranje zakona da nije napravljen prekrsaj.Taj deo o zakonu mozete videti OVDE u donjem desnom uglu mozete da skinete i odstampate.I ja sam razmisljao o zatamnjivanju pozadi samo da vidim koliko para, i kad budem imao.Chevy izgleda da ti je ok cena pogledaj cenovnik kod ovih iz linka.Mada oni su firma taj je neki tamo lik

Evo da dodam jos jednu informaciju LINK
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Skidanje zadnjih stakala na nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje zadnjih stakala na nubiri   Skidanje zadnjih stakala na nubiri EmptySub Mar 31 2012, 20:04

Chevy aj molim te napisi kakve si folije koristio posto si napisao da si probao da stavis i da je bezuspesno.Gde is kupio folije kakve su?Da nisu sa limunda?Koliko sam citao llumar i 3m su najkvalitetnije pa tako idu i cene.Nije bas folija ko folija.Ove jeftinije su tamne ali izgleda isto tako tamno i iznutra i imaju veliku reflekciju.Folija bi trebala da spolja izgleda crno,a iznutra skoro normalno da se vidi i da ne propusta sunce sto je najvaznije,mada tako je sa svim,+ da nemaju veliku reflekciju.Ako su dobre folije onda moze da se proba a ako su i iznutra crne i sljaste onda nista.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Skidanje zadnjih stakala na nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje zadnjih stakala na nubiri   Skidanje zadnjih stakala na nubiri Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Skidanje zadnjih stakala na nubiri
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Nabavka farova i zadnjih stakala (plastike)
» skidanje dizni na Nubiri 1.6
» Tapacir zadnjih vrata lanos
» Magljenje stakala
» Problem sa el. podizacima stakala

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: