Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Skidanje svećica

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Skidanje svećica Empty
PočaljiNaslov: Skidanje svećica   Skidanje svećica EmptyPon Mar 25 2013, 07:18

Nisam do sada skidao svećice na Lanosu, trebao bih nešto da proverim oko zazora zbog LPG.

Malo me zbunjuje ova zaštita što je navučena na svećicu, pokušao sam da je povučen ali ne mrda, nisam baš bio uporan jer ne znam da li treba nešto okrenuti ili sl. pa sam se bojao nešto ne zezenem., pa rekoh bolje da pitam...

Dakle, pitanje je da li tu metalnu zaštitu samo treba povući snažno dok ne siđe ili ima još nešto.

Skidanje svećica Motor
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Skidanje svećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje svećica   Skidanje svećica EmptyPon Mar 25 2013, 07:37

Nema sta da se zavrce ili odvija,kabl sa onom budzom se samo skine sa svecice.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Skidanje svećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje svećica   Skidanje svećica EmptyPon Mar 25 2013, 08:03

Hvala Radane!
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Skidanje svećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje svećica   Skidanje svećica EmptyPon Mar 25 2013, 19:42

Skines samo povuces, odvise svecicu i zasrafis novu.Inace i ja sam ranije smanjivao zazor na svecicama zbog lpg kazu da treba malo smanjiti,ali nisam nisto dobio isto mi je bilo.Inace cukanjem u elektrodu kada stavis neki lim ili nesto tako ispod pa je nacukavs mozes da napravis mikropukotine koje se naravno ne vidi pa i ne preporucuju sa jedne strane ,dok je mit sa druge da to bolje radi.Ja sam stavio originalne svecice koje su propisane za nubiru zamenio i kablove(pucao mi plin ponekad) i apsolutno nikakvih problema vise nemam sa plinom.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Skidanje svećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje svećica   Skidanje svećica EmptyPon Mar 25 2013, 20:53

Odavno sam ja na LPG-u tako da mi je problematika poznata.

Hoću da prekontrolišem zazor jer sam od ugradnje svećica i gasa prešao preko 13000 Km a gas hoće da bude osetljiv na zazor i to uglavnom kada je motor hladan...

Hvala u svakom slučaju na odgovorima.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Skidanje svećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje svećica   Skidanje svećica EmptyPon Mar 25 2013, 21:37

Pa trebao bi zameniti svecice.Kazu na plinu se menjaju na 10000 na benzinu na 30000km.
Nazad na vrh Ići dole
rajko1989
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 24.01.2012
Godina : 35
Lokacija : Beograd Cacak Vlasteljice

Skidanje svećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje svećica   Skidanje svećica EmptyUto Mar 26 2013, 17:42

Prijatelju mozda je malo van teme(ali posto ste apsolvirali kako skinuti svecicu)ako smem da primetim na tom limu koji ide preko izduvne grane fali ti jedan sraf m6 misli m da je...bilo bi dobro zavidi nov da se nbe bi desilo da se4 i drugi odvije pa da taj lim ceo spadne..pozdrav voznja voznja voznja A i prilicno ti fali ulja za servo...koliko vidim u debelom je minusu..
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Skidanje svećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje svećica   Skidanje svećica EmptyUto Mar 26 2013, 18:06

Dobro oko rajko!

Ovo je slikano kada je auto doteran pre godinu dana, naravno da ga ne bih vozio tako. Baš sam kontao hoće li neko primetiti...
Nazad na vrh Ići dole
rajko1989
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 24.01.2012
Godina : 35
Lokacija : Beograd Cacak Vlasteljice

Skidanje svećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje svećica   Skidanje svećica EmptyČet Mar 28 2013, 21:35

Pa da...Hvala...a prethodni vlasnik se malo zezao odrzavanjem glavom u zid ..Bitno je da je sada sve ok bravo
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Skidanje svećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje svećica   Skidanje svećica Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Skidanje svećica
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zazor svecica
» Замена сијалица на инструменттабли Ланоса
» Skidanje nalepnica
» problem sa podiaizacima stakala
» Takuma skidanje sata

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: