Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 skidanje dizni na Nubiri 1.6

Ići dole 
+9
GTX
dixy
pedjica
Megasp
radoslav
Gordiljo
dzony00
Radan
Stirba
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 EmptyUto Mar 05 2013, 20:55

Radan ::
Znaci ono go..o zezalo,e sunce ti..Ajde drzimo palceve da to bude to i sutra ga cepaj maximalno da vidimo kako ce se ponasati nadalje i naravno javljaj.I jedno pitanje,kad se raskaci taj dzek od protokomera ,pri radu motora,ima li odnosno treba li da bude promena?

Da ti kazem nesto, verovatno treba da bude promene, kod mene, kada sam skinuo pre nego sto sam ga zamenio, nista se nije desavalo, znaci radi bez promene, sto donekle znaci, da deo nije dobar, tj neispravan... E kada sam stavio drugi, nisam pokusavao da raskacim, vec odmah seo u auto i isprobao... voznja
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 EmptyUto Mar 05 2013, 21:01

Stirba ::
Radan ::
Znaci ono go..o zezalo,e sunce ti..Ajde drzimo palceve da to bude to i sutra ga cepaj maximalno da vidimo kako ce se ponasati nadalje i naravno javljaj.I jedno pitanje,kad se raskaci taj dzek od protokomera ,pri radu motora,ima li odnosno treba li da bude promena?

Da ti kazem nesto, verovatno treba da bude promene, kod mene, kada sam skinuo pre nego sto sam ga zamenio, nista se nije desavalo, znaci radi bez promene, sto donekle znaci, da deo nije dobar, tj neispravan... E kada sam stavio drugi, nisam pokusavao da raskacim, vec odmah seo u auto i isprobao... voznja
Sutra ti lepo proveris i javis a036
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 EmptyUto Mar 05 2013, 21:12

E sad mi pade na pamet procitah da si vratio kleme?Jesi li ti ranije resetovao ecu tj skidao kleme sa akumulatora jer kada skines kleme resetuje se ecu.Pa predpostavljam da bi trebalo da ima promene a tebi nije kao sto rece jer nije ni radio
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 EmptyUto Mar 05 2013, 21:35

Megasp ::
E sad mi pade na pamet procitah da si vratio kleme?Jesi li ti ranije resetovao ecu tj skidao kleme sa akumulatora jer kada skines kleme resetuje se ecu.Pa predpostavljam da bi trebalo da ima promene a tebi nije kao sto rece jer nije ni radio
Da, znaci dok je auto radio, ja sam skinuo dzek i nista se ne desava...
e sad nesto u vezi skidanja klema... Znate onaj sistem kojim sam se sluzio, pa Boga mi skoro mesec dan, da kada skinem kleme, posle toga on radi dobro, ali kada dodje u situaciju da treba da ubrza ili da se vozi u vecim obrtajima, on pocinje da brljavi, pri ponovnom pokusaju da ubrza, naglom davanju gasa i voznji preko 3000rpm on ni da cuje... Bio mi bedak pre neki dan krenuo kod brata u selo, ja da obidjem jednog baju, sa nekih 70km/h, krenem i dodam mu gas, al oprem, nece, iza mene crni dim, k'o u dizela, muci se, a blizi mi se brdo... Ma katastrofa...
Znaci, on tada ucitava gresku, i tada bi trebalo da mi se upali lampica check engine, koja meni ili ne radi, ili je namerno iskljucena... Tako se pojavljuju ponovi ti simptomi i traju sve dok ja ne skinem kleme... Sada, kada sam menjao deo, skinuo sam da bi on ponovo sve resetovao, i probao, kao sto sam rekao, nekoliko puta, gazio ga, i ne pojavljuju se oni simptomi vise, kompjuter bi to zabeleyio ponovo, zar ne?
E sad opet kazem, stvarno se nadam da je to to, videcu kako mi trosi ovih dana, trebalo bi to drasticno da se spusti, jer sam i odradio oko njega svasta poslednjih mesec dana...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 EmptySre Mar 06 2013, 06:32

Pa bi zabellezio ,nadamo se da si resio.A CHECK ENGINE treba da sija kod da vanja kontakta da blinkne kao provera,a ako uopste ne sija mozda je izvukao sijalicu samo
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 EmptySre Mar 06 2013, 08:59

To i ja sumnjam, skinucu tablu i videti...
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 EmptySre Mar 06 2013, 20:25

Pozdrav ljudi...

Ima li iko ideju kako da sam provjerim ispravnost
MAP-a, novi je 65 eura a do polovnog teško dolazim...
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 EmptySre Mar 06 2013, 21:01

Gde si covece? Jesi li proverio ti onaj protokomer koji sam napomenuo juce?
Nisam stigao da ti okacim slike, ali on se nalazi na crevu koje ide od kutije sa filterom za vazduh do samog usisa, na njemu je udzekan nekakav kabel... Izvini jos jednom sto nisam postavio sliku, nisam u prilici danas bio da se zanimam sa autom...
Taj MAP senzor bi i ja prekontrolisao, iako mi auto danas radi bez greske, ali nije na odmet... znam da postoji fora da se izduva ono crevo koje ide do njega, do usisa...
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 EmptySre Mar 06 2013, 21:10

pa tu se mi nismo razumjeli, ja nisam gledao za protokomjer,
on bi trebalo da je jeftiniji, sad znam na šta misliš... sjutra idem
da vidim pošto je ako bude jeftin, kupujem ga, ja sam ga čistio
jednom, a pitanje je da li smo išta napravili tada, ni meni kad ga
otkačim se ništa ne dešava....
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 EmptySre Mar 06 2013, 21:13

Nema veze za slike sad znam na šta misliš,
kao što rekoh čisto sam ja to već jednom...
Drago mi je da si riješio svoj problem nadam se
da je moj problem u tome...
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 EmptySre Mar 06 2013, 21:25

Moja geska, da sam postavio slike kao i sto sam obecao ne bi se zbunio... Bitno je da si shvatio sta je u pitanju i gde se nalazi.
Ne bi rekao da tu ima sta da se cisti... Kada sam juce gledao oba, znaci sa starog i ovog naknadno ugradjenog creva nisam primetio ama bas nikakvu razliku, a jedan je neispravan... Znas kako izgleda, plastican je deo, resetkast, i kroz njega prolazi nekakva licna (zica) ili sta vec, koja prati taj vazduh i prikuplja podatke, upredjujuci oba nije mi delovalo da je onaj neispravan...
Lako sam skinuo sa creva, ali namucio sam se da namestim drugi, polude, sve sam prste pokrsio, na kraju sam motorcanglama napnuo jednu stranu, pritisnuo i onda uz dosta muke ubacio, cak sam malo namazao uljem... Izgleda kao s...x a i jeste bio...
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 EmptySre Mar 06 2013, 21:42

hahahha.... ima caka za ubacivanje senzora, i ja sam
se mučio poslije čišćenja, na kraju mi došao brat od
strica koji inače majstor, trebao mu cio minut da ga
vrati.... tako da će on i ovaj mijenjati...
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 EmptySre Mar 06 2013, 21:48

Ako, ako, samo ti to strucno odradi...
Mislis li da ima taj protokomer kod tebe, odnosno moze li se samo on nabaviti ili ide sa sve onim crevom?
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 EmptySre Mar 06 2013, 21:58

nemam pojma vidjeću sjutra...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 EmptyČet Mar 07 2013, 07:05

protokomer=map=maf.Pedjica je nba slikama prikazao gde j emaf kod njega i top jeste tu ispod brisaca dzek,a na usisnom gumenom crevu je merac temparature usisnog vazduha,to sto striba pokazuje,koji sam i ja nabavio jer mi je ranije stajao sraf umesto senzora,i nema mi neke razlike auto ide ok.Ako stignem danas sutra cu slikati ako stignem.Inace mrzelo me da nabudzim stvarno je muka izbaciti.Pa pedjice kazi foru?Mozda polivanje creva vrelom vodom da omeksa pa ga onda samo stavis i to je to ili neka druga fora?skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 TempSensor01
protokomeri uglavnom ovako skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Luftmassenmesser-891012boschVS
Videcu ja i kod mene da slikam
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 EmptyČet Mar 07 2013, 07:26

na mojoj nubiri nije ni nalik ni jednom od slikanih... Very Happy
ustvari liči na naprstak za šivenje, samo što postoji
plastična mrežica sa prednje i zadnje strane, i senzor
u između njih... koliko me sjećanje služi plastičan je sav
sa džekom na drugom kraju... Fora ugradnje bila koliko se
mogu sjetiti, uvali se jedan kraj onog graničnika što ide
u lezište u crijevu (ono što ga drži fiksiranog) i pod jačim
pritiskom vrtite kao da zašravljujete čep na bocu, kažem
opet koliko me sjećanje služi, bila je noć a bogami je od
tada prošlo i par mjeseci....

Nego još nešto da vas pitam, kolika je vjerovatnoća da
pošto sam ja prije 4 godine mijenjao akumulator i od tada
ga više puta skidao i stavljao, ja nijednom nisam ispoštovao
proceduru učenja motora, da je moj problem to što nisam
odradio ono paljenje, gašenje, klima... bi li tu mogao biti
početak svih mojih problema.... ?! Question
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 EmptyČet Mar 07 2013, 07:35

pa tako bi trebalo,ali nije ti to problem jer motor moze se sam nauciti i obicnom voznjom samo sto to malo duze traje,a i ako ti radi ok na leru onda nista ne moras ni raditi ali ako se odradi nista ne pogorsava samo skracuje vreme ucenja.ma ja sma samo stavio sliku sa neta kako izgleda protokomer.Na usisnom crevu je merac temparature usisnog vazduha,usrafi se u crevo tj ima zljeb u koji treba da legne i samo se prikljuci dzek i to je to a maf bi trebao da je ispod prskalica.Pa slikao si i video si promenu u radu motora.raskaci dzek na usisnom crevu ne bi trebalo previse bitno da utice
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 EmptyČet Mar 07 2013, 07:43

MAP (Manifold Absolute Pressure) senzor
Ovo je vec opisano sta je, to je senzor koji stoji na veznom limu ispod sofersajbne...

MAF (Mass AirFlow) senzor - Protokomer

Ovaj senzor prati kolichinu (zapreminu) vazduha koji ulazi u motor. Senzor radi ili na principu vruce zhice (hot wire), ili vruceg "filma" (hot film), i istovremeno registruje i airflow (protok vazduha) i air density (gustinu vazduha). Osetljivi elementi MAF senzora se lako kontaminiraju obzirom na lokaciju na kojoj se nalaze, a problemi vezani za njihov losh rad se vezhu za otezhano startovanje motora, nepravilan rad motora na leru, pogorshane performanse motora, kao i probleme sa "gushenjem" motora u radu.

Ovo je Radan izbacio u jednom postu, sve o senzorima, mozete videti...
Ovo su senzori Mega verovatno druge vrste, odnosno sa drugih modela automobila...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 EmptyČet Mar 07 2013, 07:59

jeste tacno je map pritiska u grani -lapsus,a senzor koji ide u gumeno crevo od filtera do usisne grane je zamerenje temparature usisnog vazduha,jer kod mene je bio sraf ranije pa sam uzeo od pedje poslao mi.A inace isti takav je i nov jer sam proveravao i milim da je oko 1500 nov i na tom crevu nemam protokomer bar je kod mene tako,ne znam kod vas
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 EmptyČet Mar 07 2013, 08:23

ja cu danas da slikam ono što ja imam i više mislim da je protokomjer
nego senzor temperature vazduha, jer ipak pričamo o kolima iz 2000. godine,
moje lično mišljenje(ne znanje,samo mišljenje), jer nisam ni čuo da postoji
za starija godišta senzor za temp vazduha, čuo sam za senzor nadmorske
visine, jer mi bratu crkao na pasata 6. Prije toga ni za njega nisam čuo...
Ja koliko znam iz priče drugih, senzor o kojem pričamo koji se bukvalno
nabode u usisnu granu bih rekao da je protokomjer, i funkcionalno izgleda
kao donja slika (Bosh), sad ću da vidim ima li njegova slika na netu...
Ovakvog je sličnog oblika
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 EmptyČet Mar 07 2013, 08:41

E izguglao sam tacnu oznaku i senzor temparature usisnog vazduha iliti po engleski Intake Air Temperature BAS za nubiru 98 sa KLAJ motorom evo link OVDE .I kod mene je taj senzor na gumenom crevu izmedju filtera vazduha i usisne grane.A za neki drugi cu videti da li imam,ali uglavnom ja sam pricao o senzoru sa linka
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 EmptyČet Mar 07 2013, 08:45

E o ovome sam i ja pričao.... hehehehehehehehe baš ovako i kod mene izgleda....
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 EmptyČet Mar 07 2013, 08:51

Stribo taj slike toga što si mijenjao, da vidmo
gdje to stoji, da ga tražim da vidim je li to to
što.... naše kokoške.... hehehehe
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 EmptyČet Mar 07 2013, 08:58

Pa nastala je konfuzija jer ja pricamm o senzoru temparature usisnog vazduha sto i jeste a ti pricas o istom delu ali kazes da je protokomer pa smo se zato i pogubuli.Inace meni je ranije bio sraf obican umesto senzora(kada sam uzeo auto) i kada sam nabavio senzor i stavio nikakvu razliku nisma ni osetio sve mi isto bilo.Zato ja kazem da je moguce da je resetovanjem ecu tj skidanjem klema mozda resio problem.Uglavnom bitno je da se resavaju problemi.I ja bih voleo da znam sto vise o kolima i sam da namestim sta mogu nisam mehanicar,bavim se informatikom-servis ali mi je mehanika zanimljiva.steta sto nemam dizalicu kuci ili bar kanal da se zanimam Very Happy .Ali zato i sluzi forum da razmenjujemo ideje i misljenja i da dodjemo zajedno do nekog zakljucka koji ce koristiti clanu koji ima problem a koristice za ubuduce i ostalim koji budu imali neki slican problem,pa da iskoriste tudje iskustvo.Sto kazu uci se na tudjim greskama ne na svojim Smile .Ala se raspisah odoh malo da radim.
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 EmptyČet Mar 07 2013, 09:34

Tako je... U pravu, možda sam i ja bio malo napastan sa
svojim idejama pa se izvinjavam! Što se tiče kanala, moj
brat je to riješio ovako. Uzeo 2m dužna najdeblje grede,
milim da je 25 x 25, možda ima i šira, ali mislim da je ovo
njegova veličina, a onda je prešegao (prepilio) na dva
dijela. Zadim je sva četiri kraja zarezao pod uglom od
30-40 stepeni, a sredina greda ostaje normalna-ravna.
I kad ima da radi nešto oko kola, samo postavi grede
kao uspinjaču, popne se do sredine greda sa prednjim ili
zadnjim točkovima, digne ručnu i lagano se podvlači pod
auto... Njemu to rešava problem nedostatka kanala, pa
probaj i ti tako da uradiš, jedina mana je što sve moraš
po crnogorski da radiš - ležeći, ali bolje išta nego ništa...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
skidanje dizni na Nubiri 1.6
Nazad na vrh 
Strana 5 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Skidanje zadnjih stakala na nubiri
» Čistač dizni
» Ciscenje dizni
» problem sa podiaizacima stakala
» Skidanje Instrument table

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: