Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 skidanje dizni na Nubiri 1.6

Ići dole 
+9
GTX
dixy
pedjica
Megasp
radoslav
Gordiljo
dzony00
Radan
Stirba
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 EmptySre Jan 09 2013, 12:40

Slažem se Gordiljo ja i nisam to sporio "lepo sam rekao da ako vodite računa redovno o svom automobilu " teško da ćete doći u situaciju da idete na čišćenje-zamenu dizni ili šta drugo.Naravno svaki iole bolji majstor ili serviser zamenu filtera ,ulja,antifriza ne na plaćuje kao i kontrolu .Ako redovno idete moraju da vode računa o svim servisima i kontrolama koje kad idu u koje vreme i da vam napomenu.To se ne naplaćuje ,naplaćuje se rad i materijal.To ne znači da svi rade tako.
Nazad na vrh Ići dole
Gordiljo
Početnik
Početnik
Gordiljo


Broj poruka : 30
Datum upisa : 29.07.2012
Godina : 45
Lokacija : Novi Sad

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 EmptySre Jan 09 2013, 15:18

Naravno,to se podrazumeva. A sto se tice placanja ipak je ovo zemlja Srbija pa ko koga zezne.
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 EmptyČet Jan 10 2013, 20:12

Gordiljo ::
Naravno,to se podrazumeva. A sto se tice placanja ipak je ovo zemlja Srbija pa ko koga zezne.

E ja se nadam da ovaj majstor mene nece zeznuti, imam poverenja, jer danas kad sam oterao auto, nije potencirao na diznama, vec ih ostavio za kraj, spominjao mi sve ono sto ste i vi inace, nadam se da kvar nije ozbiljan, verovatno cu sutra znati sta je problem...
Lepo to kazes Dzoni, "odrzavati auto", nadam se da si me do sad shvatio da sam vlasnik ovog auta veoma kratko da bih se mogao pohvaliti nekim odrzavanjem sa moje strane, ali sam, uz ono moje spominjanje dizni i njihovim ciscenjem, zeleo da krenem sa nekim odrzavanjem, da budem 100% siguran u njihovu ispravnost, i da uhvatim neki red. Naravno, hvala ti za informacije o adtivima i slici o istom, vrlo verovatno da cu poceti da koristim...
Gordiljo je spomenuo da je presao na evro premium... e na najblizoj pumpi, gde obicno sipam gorivo, skoro izbacili obican, sad ima samo evro premium, tako da cu i njega poceti da koristim, nije neka razlika 5-6 din po litru... Valjda je malo bolje, ovo ludilo mi ne treba u zivotu... wacko
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 EmptyČet Jan 10 2013, 23:16

Ja sam koristio to novo gorivo i mislim gde si tu si.A i drugi vozači su mi rekli ništa posebno.Ipak i dalje sipam aditiv + zamena filtera i uvek da mi je pumpa potopljena u benzinu i da se benzin potroši u roku najviše 3-5 meseci uvek dolivam novi.A i pumpama ne verujem.
Nazad na vrh Ići dole
Gordiljo
Početnik
Početnik
Gordiljo


Broj poruka : 30
Datum upisa : 29.07.2012
Godina : 45
Lokacija : Novi Sad

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 EmptyPet Jan 11 2013, 10:08

Ja primecujem razliku sa evrom,oseti se i iskljucivo ga sipam na Nis ovim pumpama, ne verujem bas raznim priv pumpama i njihovom navodnom evru mada ne mora da znaci. Dok gas sipam na euro petrol pumpi i zadovoljan sam.
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 EmptyPet Jan 11 2013, 14:21

Moguće je jer ja nisam sipao nikada tako veće količine a i nisam ga vozio toliko na benzin da se primeti baš.No moja logika mi kaže ne igra veliku ulogu jer ako na zapadu gde pretpostavljamo da imaju najbolji benzin a i oni imaju problema sa diznama pa koriste aditive odnosno idu na čišćene dizni.Ja sam više ubeđen da prvenstveno je krivo prljavo gorivo u samom bezinu-gasu jer ne postoje dobri prečistači na B.Pumpama.A vidim i još dosta je njih imalo takav problem,na to sam mislio.Ja više vozim na Gas pa mi to ne igra veliku ulogu.A što se tiče i gas-a to je katastrofa za sve pumpe verujte samo dno samo je pitanje koja dobija ocenu 1,2, do 5 ( računajući do 10 ).Par puta sam sipao u rafineriji i ne mogu opisati koji lepši zvuk i rad motora a i potrošnja manja a rođak me letos još više ubio u pojam kada je rekao de je prava uživancija bila vozati se sa Grčkim Gasom bolji i od ovog sa rafinerije."Još jedna stvar u šta nisam još siguran ali eto možda neko zna ili ima iskustvo,misli da se dizne pre zapuše kada se imamo hladan star sa TNG i kada se vozi sve jedno Gas-Benzin pod malim obrtajem.Kažem u to nisam siguran ali mislim da ima nečeg u tome. "
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 EmptySub Jan 12 2013, 10:49

U svakom slucaju je benzin krs... Ovih dana sve vise cujem price od vozaca u vezi kvaliteta benzina, i svi se zale...
Nego, malo pre me pozvao majstor, zavrsio auto... Prvo sto mi je preko telefona rekao je bilo: "Ko ti je odrzavao auto?" Ma daj, da li me zaj... Znaci moja pretpostavka da je auto lose odrzavan je tacna... Ovako, prvo mi je rekao da je lambda sonda na izdisaju i da bi bilo valjano da se u sto skorijem roku zameni, drugo, EGR, cunak, znaci zaprljan, i spominjao mi neke detalje u vezi njega ali nisam sve zapamtio, dizne oprane u ultrazvucnoj, bile prljave... Isproveravao jos nesto, reci ce mi detaljnije posle kad odem po auto... Uglavnom kaze da je auto popravljen, i nema vise one simptome... Nabavio sam dobar antifriz, bio mi u gepeku, pa sam mu rekao da mi i to zameni, dok je auto kod njega, imao sam antifriz u sistemu, ali kako je auto odrzavan moze da bude i da nije dobar...
Ostaje ta lambda da se zameni, e sad ono sto mene zanima, jeste, cena i kvalitet tih sondi, jer cujem da ih ima poprilicno, razlicitih, sto po proizvodjacima tako i po cenama? E sad gde ja pitam za sondu kad 98% vas vozi auto na gas (TNG), gde sonda ne znaci mnogo, ali sala na stranu verovatno je neko menjao i ima neki odgovor?
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 EmptySub Jan 12 2013, 13:18

Evo stigao kuci, pa da obrazlozim detaljnije... Uradio je EGR, tj, zatvorio ga, ili kako se vec kaze, to sam vec negde citao, mnogi su to uradili i to je sasvim OK, proverio lambda sondu, kaze da nije u redu, sto cu ovih dana da resim, bio sam u povratku do radnje sa Opelovim delovima, i ima neka NKG sonda, 4.000 din, nije valjda mnogo? Proverio i ocistio onaj ventil pritiska goriva i ocistio dizne i to je sad super, sad sam miran, ali cu naravno probati sa nekim aditivom s vremena na vreme da procistim sisitem... Usput mi je zamenio i antifriz i svo ovo zadovoljstvo me je kostalo 4.000 din, uz to mi je rekao cim kupim lambdu da dodjem da je zameni, verujem da nije neki posao ali ako insistira i nece da mi naplati, zasto da ne odem, a verujem da je to njegov nacin da me privoli da sto pre to uradim i zamenim je...
Elem auto dobro radi, lepo vuce, osetna je razlika, ne dimi onako, ne daj Boze, sipao sam Evro premium, i kada odradim sto je ostalo bice to sve dobro... Ujedno sam u toj radnji pitao i za delove za veliki servis, neki set, kvalitetan 10.500, znaci kajsevi, spaneri, plus vodena pumpa, oko 3.200... Ima i neki drugi set, oko 9.000, videcu jos, raspitacu se jos negde.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 EmptySub Jan 12 2013, 17:46

Extra,nista sad se raspitaj u spec radnjama za koreance pa onda kreni dalje za sondu.Ona inace mora da se menja na 100 000 km.Ja kad sam je menjao platio sam cini mi se 3000 ali nije bila original,a kod drugara koji drzi Beo Tas tada je bila original 8000.Kakav je osecaj kad resis problem a king .Izreklamiraj malo majstora ko je odakle je......
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 EmptyNed Jan 13 2013, 13:30

Vec sutra cu da zovem neke radnje auto delova, pa cu videti cene... Verovatno ima jeftinije, nadam se da nema nesto mnogo razlike u kvalitetu... Veruj mi brate, kao ponovo rodjen, ali polako sa pohvalama majstoru, sve dok ne zamenim i sondu i ne predjem neku kilometrazu da mogu da utvrdim stvarno stanje potrosnje a i ispravnosti uopste... Mogu da kazem da je korektan, inace ima radionicu u Pozarevackom naselju Zabela, pa ako nekom u blizini zatreba, ne daj Boze, ja dajem preporuku... Nego, zar Beo Tas ne radi vise?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 EmptyNed Jan 13 2013, 15:14

Imas u mojoj temi i o tome ali evo da ti skratim.Sto se tice lambda sonde original kosta 9000-11000 dinara.Zamenske su oko 3000-4000 din.Takodje moja nubira je 1,6 i na nubirama je lambda sonda sa jednom zicom.I mozes sam da zamenis operacija je 3 minuta.Ali ja sam uzeo od opel kadeta isto je sa jednom zicom i radi bez problema,eto danas sam zamenio pumpu goriva i ide super ,miran rad i u voznji i na benzinu.Za zamenu ti treba jedan okasti kljuc (zaboravih dimenziju mozda 16 tako nesto ) i nista vise.Odvijes tvoju tim kljucem i samo raskacis dzek stavis drugu i gotovo Cool
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 EmptyNed Jan 13 2013, 15:43

Aha, video sam u temi... Buraz mnogo je ta original, ipak cu se odluciti za tu, sto kazes, zamensku, i to mi je realno mnogo, ali je neophodna i tu nema price... Primetio sam da nije neka mustra da se zameni, to nije problem... Takodje cu da skinem katalizator, i da stavim tu cev... Ajd jos to, pa cu valjda biti miran neko vreme, dok benzin ne odradi svoje, i "ukalja" sve ponovo... glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 EmptyNed Jan 13 2013, 16:24

Zaboravih da kazem da je od suze 1700 dinara a radi ok.Meni je takodje izvadjen katalizator i stavljena cev.Inace zivotni vek katalizatora je oko 80000-100000 km a zamena je kao i polovina auta tj sam katalizator je skup ko djavo.99% ljudi u srbiji vozi bez katalizatora.A za zamenu sam ti rekao,ali moras okasti jer onaj obican ne moze da naidje ili ako mozes gidoru,ali okasti radi 100%.Ja sam je meni menjao.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 EmptyNed Jan 13 2013, 16:27

Beo Tas radi naravno.mozda si pobrkao sa Beo Begom
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 EmptyNed Jan 13 2013, 17:23

Megasp ::
Zaboravih da kazem da je od suze 1700 dinara a radi ok.Meni je takodje izvadjen katalizator i stavljena cev.Inace zivotni vek katalizatora je oko 80000-100000 km a zamena je kao i polovina auta tj sam katalizator je skup ko djavo.99% ljudi u srbiji vozi bez katalizatora.A za zamenu sam ti rekao,ali moras okasti jer onaj obican ne moze da naidje ili ako mozes gidoru,ali okasti radi 100%.Ja sam je meni menjao.

Toliko je jeftina ta od suze??? Eto meni radovanja claping
Ja kao bio u opelovoj radnji, i onaj baja mi nije ponudo tu jeftiniju, znaci moram da trazim bas za suzu, jer ce uglavnom da nudi za Nubiru tu skuplju...


Poslednji izmenio Stirba dana Ned Jan 13 2013, 17:48, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 EmptyNed Jan 13 2013, 17:26

Radan ::
Beo Tas radi naravno.mozda si pobrkao sa Beo Begom

E jes, taj... Beo beg... Oni su bili najjeftiniji, zato su i pukli verovatno....
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 EmptyNed Jan 13 2013, 20:32

T o je univerzalna za suzu!Isto jedna zica,inace meni auto nije ni imao lambda sondu ali je bas nemiran i nepravilan rad imao na benzinu(imam i plin) i kada sam je stavio miran prede.Trazi univerzalnu lambda sondu za opel suzu sa jednom zicom!
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 EmptyČet Jan 17 2013, 12:30

Evo ljudi da se javim, zamenio sam lambda sondu i mogu da kazem da sam resio problem, e sad ostaje da se utvrdi potrosnja, nadam se da ce biti u redu...
Platio sam je 3.100, jeftiniju nisam mogao da nadjem, a i ova je neka malo bolja (NGK) Obisao sam nekoliko radnji ovde kod mene, i ovo mi je bilo najpovoljnije, e sad da sam mozda zvao u Bg, mozda bi nasao jeftinije... Ma sve u svemu, mnogo mi je lakse sada kada je i ovo sredjeno...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 EmptyČet Jan 17 2013, 19:56

Stirba ::
Evo ljudi da se javim, zamenio sam lambda sondu i mogu da kazem da sam resio problem, e sad ostaje da se utvrdi potrosnja, nadam se da ce biti u redu...
Platio sam je 3.100, jeftiniju nisam mogao da nadjem, a i ova je neka malo bolja (NGK) Obisao sam nekoliko radnji ovde kod mene, i ovo mi je bilo najpovoljnije, e sad da sam mozda zvao u Bg, mozda bi nasao jeftinije... Ma sve u svemu, mnogo mi je lakse sada kada je i ovo sredjeno...
Druze cim on lepo radi i vuce bez greske i potrosnja je normalna nema da brines,e sad malo oni inace vise trose od evropskih auta ali bitno je da te auto slusa.I mogu ti reci da nisi potrosio mnogo novca s obzirom koliko si stvari uradio na kolima claping
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 EmptyČet Jan 17 2013, 20:31

Ja sam zamenio rezervoar i pumpu i nasuo 20 L benzina i sada malo na benzin vozim i malo mi je spao merac a presao oko 40 km na benzinu nesto ga i ne trosi mnogo.Sto kaze radan ako je sve ispravno trosice taman koliko treba-normalno
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Pozdrav svima   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 EmptySre Feb 27 2013, 14:24

Pročitao sam sve tri strane posta, i zaključio da smo pokretač i ja
imali iste simpotome ali u potpunosti, s tim što sam ja odmah kupio
novu lambda sondu, očiosto map seznor, step motorić i EGR u servisu
držali u nekakvoj kiselini, rekao bih bezuspješno... Očigledno je da ću
i ja morati "zatvoriti" EGR.

Da iskoristim mjesto da pitam, čim upalim auto, u posudi za vodu za
hladjenje odmah počne da klobuča, kao da odmah počinje da vrti vodu.
Zamijenio sam termostat, stari je bio potpuno iskočio iz lezišta, da li to
treba tako da vrti odmah ili negdje vuče vazduh ili šta li već može biti
razlog? na temperaturi spoljnoj od par stepeni do 5 max, iz hladnog starta
trebalo mu je punih 10 minuta rada na leru da izbaci malo toplog vazduha
u kabinu, a o radnoj neću ni da pričam ko zna kad bi je i postigao...

Molim za pomoć oko ovoga sa hladnjakom...

Hvala unaprijed
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 EmptyČet Feb 28 2013, 17:17

Pozdrav druze, znaci ti tvoj probem nikako da resis...
evo i ja imam neke nove trenutke sa mojom Nubirom...
mislim da sam kod tebe u temi naveo problem pri voznji na 2000-2500 obrtaja, i kada sam gotovo siguran bio da je problem katalizator, ono samar, ja u servis juce, i kaze mi da ja i nemam katalizator, vec je prethodni vlasnik skinuo i stavio tu zamenu za isti... glavom u zid Nemate pojma koliko sam se razocarao, mislio sam da je to problem, jer sve je ukazivalo na to, na forumu sam citao, razgovarao sa ljudima koji su imali slican problem, svi su govorili da je kat...
Danas sam otisao na dijagnostiku, jedva sam pronasao nekog ko ima program za Nubiru, i naravno ne ocitava gresku, ali kada je majstor poceo da proverava parametre posebno, videli smo da ima povisen nivo ubrizgavanja goriva, kako on kaze treba da se krece od 3.5 do 4.5 necega, neznam kakvu vrednost prikazuje, da li pritiska ili... Kod mene to dostize do 9 cak, kada se zagrejao do 7.7, naravno sve to na leru...
Drugo sto smo zapazili jeste lambda sonda, ona je imala neka losa ocitavanja, i po njemu ona salje lose signale kompu, sporo ocitava izduve i zbog toga on pojacava smesu odnosno gura vise goriva... u ponedeljak cemo probati sa starom sondom, i da vidimo kakva su ocitavnja...
E sad ima li neke logike, da li NEKO zna nesto o ovome...

Da napomenem da sam sondu vec zamenio, da me posle toga zezao sa trzanjem na vecim obrtajima, da mi je potrosnja u gradu 15-17 l, dok sam juce na otvorenom utvrdio da mi je oko 10l, mozda cak i manje, ali ajde sad...
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 EmptyČet Feb 28 2013, 18:58

Pedjice, izvini sto sam zanemario tvoj problem i pitanje, jer sam u kanalu sa svojim...
To sa term i hladnjakom stvarno ne znam sta bi moglo biti, ali ce se neko javiti sa nekim resenjem... I ja isto sumnjam na term, ali komp pokazuje da radi OK, nisam pametan... Spomenuo si onaj map senzor, gde se on nalazi da ocistim i njega, uf, prso sam... wacko
I da jos nesto, posto je kod mene bio motor 2.0, sad je 1.6, da li auspuh koji je verovatno ostao od predhodnog motora moze da pravi neki problm, tipa da gruva vise izduva nego sto je predvidjeno, mozda sonda tada ne moz' da pohvata a078
Lupio sam i ostao sam ziv... Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 EmptyČet Feb 28 2013, 19:46

pedjica ::
Pročitao sam sve tri strane posta, i zaključio da smo pokretač i ja
imali iste simpotome ali u potpunosti, s tim što sam ja odmah kupio
novu lambda sondu, očiosto map seznor, step motorić i EGR u servisu
držali u nekakvoj kiselini, rekao bih bezuspješno... Očigledno je da ću
i ja morati "zatvoriti" EGR.

Da iskoristim mjesto da pitam, čim upalim auto, u posudi za vodu za
hladjenje odmah počne da klobuča, kao da odmah počinje da vrti vodu.
Zamijenio sam termostat, stari je bio potpuno iskočio iz lezišta, da li to
treba tako da vrti odmah ili negdje vuče vazduh ili šta li već može biti
razlog? na temperaturi spoljnoj od par stepeni do 5 max, iz hladnog starta
trebalo mu je punih 10 minuta rada na leru da izbaci malo toplog vazduha
u kabinu, a o radnoj neću ni da pričam ko zna kad bi je i postigao...

Molim za pomoć oko ovoga sa hladnjakom...

Hvala unaprijed
Pedja voda mora da se "vrti".Cim upalis motor vodena pumpa se naravno pokrene i cirkulise onu tecnost sto je u motoru.Kad motor postigne radnu temperaturu i preti da je predje otvara se termostat i pusta hladnu tecnost iz hladnjaka u motor i tako u krug dok ima potrebu za tim.To na leru je normalno ako je hladno napolju,pa tako,nekih 10 minuta mu treba da malo ugreje i da duva ono mlako.Pa jesi li probao da poteras to auto da vidis kad ce da digne radnu temperaturu?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 EmptyČet Feb 28 2013, 19:58

[You must be registered and logged in to see this link.] Jedva jebiga.Neverujem da mozes ocistiti MAP senzor .Mozes produvati,da izvinis,ona crevca sto idu ka njemu mozda negde ima zapusenje
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje dizni na Nubiri 1.6   skidanje dizni na Nubiri 1.6 - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
skidanje dizni na Nubiri 1.6
Nazad na vrh 
Strana 2 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Skidanje zadnjih stakala na nubiri
» Ciscenje dizni
» Čistač dizni
» problem sa podiaizacima stakala
» Skidanje Instrument table

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: