Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Senzor pritiska ABS-a Za tacumu 1.6 16v

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Đurika
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 27.02.2015

Senzor pritiska ABS-a Za tacumu 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: Senzor pritiska ABS-a Za tacumu 1.6 16v   Senzor pritiska ABS-a Za tacumu 1.6 16v EmptyPet Feb 27 2015, 10:17

Pozdrav Svima,
Rekao mi jedan "Majstor" da mi je neispravan senzor pritiska za ABS.
Naime,kada kočim umerenom jačinom,čujem da zuji motor,i osećam da sitno trese papučica kočnice.
Da li neko zna nešto o ovome,gde se nalazi taj senzor,kako izgleda?
Pozdrav smile_badteeth1
Nazad na vrh Ići dole
wik_so
Početnik
Početnik
wik_so


Broj poruka : 48
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 41
Lokacija : Sombor

Senzor pritiska ABS-a Za tacumu 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: Re: Senzor pritiska ABS-a Za tacumu 1.6 16v   Senzor pritiska ABS-a Za tacumu 1.6 16v EmptyPet Feb 27 2015, 15:17

Moze biti i isterosen ( izrdjao) prsten za ocitavanje senzora tocka. Slucaj kod mene auto ide normalno gasi lampicu abs sve ali pri redovnom kocenju aktivira abs detektuje proklizavanje tocka, zamenom prstena na homokinetickom (falilo zuba a neki bili kraci) problem rese n i sve se vratilo u normalno prvobitno stanje. slucaj isto na tacumi samo 2,0 2001 problem bio   na prednjem levom tocku.
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

Senzor pritiska ABS-a Za tacumu 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: Re: Senzor pritiska ABS-a Za tacumu 1.6 16v   Senzor pritiska ABS-a Za tacumu 1.6 16v EmptyPet Feb 27 2015, 17:35

Isto se meni dešavalo na Nubiri. Upravo je problem bio, kao sto i wik_so kaže, prsten senzora ABS-a koji se nalazi na homokinetičkom zglobu. Taj prsten izgleda kao zupčanik i kad mu se pojede jedan zub, senzor ABS-a tu rupu/prazninu očitava kao da si počeo da kočiš i aktivira ABS.
E, sad, kada sam ja to rešavao, taj prsten nije mogao posebno da se kupi kod nas u prodavnicama, pa sam menjao ceo homokinetički zglob - u čijem je on sklopu. A, verujem da bi mogao da se nađe i samo prsten na nekom otpadu.
Nazad na vrh Ići dole
wik_so
Početnik
Početnik
wik_so


Broj poruka : 48
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 41
Lokacija : Sombor

Senzor pritiska ABS-a Za tacumu 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: Re: Senzor pritiska ABS-a Za tacumu 1.6 16v   Senzor pritiska ABS-a Za tacumu 1.6 16v EmptyNed Mar 01 2015, 17:23

Nije se ni onda mogao naci prsten,ali mogao se poruciti na e-bay a moze i sada samo je pitanje ispativosti neznam koje su sad cene homokinetickog i prstena sa dostavom.


[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Đurika
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 27.02.2015

Senzor pritiska ABS-a Za tacumu 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: Re: Senzor pritiska ABS-a Za tacumu 1.6 16v   Senzor pritiska ABS-a Za tacumu 1.6 16v EmptyPon Mar 02 2015, 09:48

Hvala lepo,na posvećenosti. Logično je da je prsten u pitanju. Smile Sutra skidam točakove da proverim.
Nazad na vrh Ići dole
Mile026
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 15.02.2024

Senzor pritiska ABS-a Za tacumu 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: Re: Senzor pritiska ABS-a Za tacumu 1.6 16v   Senzor pritiska ABS-a Za tacumu 1.6 16v EmptyNed Apr 21 2024, 20:54

Đurika ::
Hvala lepo,na posvećenosti. Logično je da je prsten u pitanju. Smile Sutra skidam točakove da proverim.
Pozdrav ! Zna li neko odakle Tacuma 1.6 benzin 2006 god. dobija podatke za brzinu kretanja ? Da li od nekog ABS senzora ili VSS ( senzora na menjacu ) ? Naime , na tabli mi ne pokazuje brzinu kretanja, kao ni predjenu kilometrazu .... zamenio sam VSS senzor na menjacu , stavio novu instrument tablu, problem je ostao isti.... proveravao sam zice na abs senzorima , one su ok.... ove 3 zice na vss senzoru tesko da mogu da proverim da li su u prekidu jer su bas nepristupacne za proveru , a i ne znam gde ide njihov drugi kraj u onom snopu.... Dijagnostika koju imam DELPHI ne podrzava kotrolu instrument table i abs senzora ..... Ima li neko neku ideju ?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Senzor pritiska ABS-a Za tacumu 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: Re: Senzor pritiska ABS-a Za tacumu 1.6 16v   Senzor pritiska ABS-a Za tacumu 1.6 16v Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Senzor pritiska ABS-a Za tacumu 1.6 16v
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Davac pritiska ulja i ABS
» Tacuma problem sa paljenjem
» Ventil visokog pritiska!?
» senzor bregaste
» Senzor ABS-a

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: