Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri

Ići dole 
+23
Markonije23
Stirba
dzony00
dalibor76
zakici
darezzy
tosha
Blackeyed
milan_beska
Chevy
magi
ceronimus
joca
memara007
serhio011
dejandime
Pozitivan
Boca
radoslav
dixy
Radan
bokilava
Megasp
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 19 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 EmptyNed Mar 03 2013, 22:12

Zdravo. Nisam pratio od strane br 1 da li je to popravljano---pa da upitam ovako----homokineticki desni na Nubiri karavan II je poceo da krcka.
Sam mogu ili to trazi majstora?
Priznajem---nisam skidao tocak da sam vidim koji je sistem i da li imam sav alat, ali polako da se pripremam za to pa ajde da pitam.
Hvala unapred.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 EmptyNed Mar 03 2013, 22:22

Nisam radio kod mene je 1.I tu su viljuske.U sustini zamenu najverovatnije mozes i sam ali hm pa majstoru treba oko 10-15 minuta da ga zameni na dizalici.Ti bez dizalice tj ako ga stavis na neki kanal pa da ga podizes i dizalicom ne znam koliko ce ti vremene trebati ali kod majstora mislim da je zamena oko 500 din.Alat nista posebno skines tocak kljucevi i cekic i udri Very Happy .Mada je malo hebenije u kucnoj radinosti,jos ako krene dodatno da hebe,hm pa vidi sta ti se vise isplati.Licno isao bih kod majstora,svaki to zna da radi, i valjalo bi posle toga na reglazu otici.
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 EmptyNed Mar 03 2013, 22:54

Si sefe.
Ma nemam ni kanal---nego onako na dizalicu.
A zna cika Marfi cesto da svrati do mene pa da meeeeee zafrkava---tipa: dva srafa odvrnem, treci ni da "cuje" sta god pokusavao ili sve pripremim, podignem auto i ono prc. ili nemam pravi kljuc ili .........
Hvala najlepse.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 EmptyPon Mar 04 2013, 07:16

Meni marfi svaki dan svraca na posao pa se druzimo po ceo dan smeh
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 EmptyNed Mar 31 2013, 22:42

Ponekad kada idem van grada prebacim na bezin pa ide malo u vislje obrtaje cisto da se malo produva auto.Nego primetih da po gradu na benzin je malo mlitav.Cak i kada je parkiran auto ako sam na vrhu gasa i krene da dize polako obrtaje ide normalno ali ako od 0 stisnem gas do pola kraja bilo kako malo ostrije nije da trokira ali nije ni daleko od toga kao da se gusi do 2500 rpm a posle 2500rpm zakucava bez problema tako je i u voznji ide odlicno.Na plinu u svim rezimima ide odlicno i dalje sam zadovoljan potrosnjom koja je oko 12l LPG .Nemam para da se caprka a i nije mi neki problem nego cisto da se malo prodiskutuje.Ja tipujem da dizne nesto zezaju.Inace odradio sam i dijagnostiku sa spajalicom i uglavnom sve greske koje sam indetfikovao su slabo napajanje i uzemljenje evo blink kodova

61 evap sistem
7 egr
18 ks control
17 injector
e sad ne znam da li neke greske moraju da se prihvate jer je to sve sa izgasenim motorom jer ne moze da se radi sa upaljenim motorom a originalnu dijagnostiku nemam.Nisam ni pominjao gresku no rpm jer je i logicno.

U sustini samo je problem sto je lenj do 2500 rpm a posle odlican i to na benzinu.Plin ok,potrosnja ok.
Nista ja tu ne bi dirao,nego cisto neki info.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 EmptyPon Apr 01 2013, 16:44

Igrom slucaja sam ostao bez posla pa sam sada na odmorima,jos neko vreme.Nego imao sam malo vremena za vikend pa sam sredio haubu ali sada detaljnije i ofarbao sam masku u belo i super je ispalo.Sve sam radio sprejom,rucno smirglanje i prajmer u spreju .Samo me zeza sto kada se skida maska zardjali srafovi pa su pukli pa cu razbusiti i staviti samorezac.Nego sve u svemu ja sam zadovoljan,tu i tamo sam malo prsnuo branik po koju tackiuc i tako to.Videte i sami
Ovako je izgledao
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Imag0417
pa sam skinuo masku i ismirglao deo za farbanje i antirost
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Imag0428
onda prajmer pa opet smirglanje fino
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Imag0431
i zatim farbanje
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Imag0432
kao i maske
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Imag0434
i na kraju celokupni efekat -ja zadovoljan sto mi je najbitnije
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Imag0438

i bas je dobra fora sa maskom bas mu je cucnula. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 EmptyPon Apr 01 2013, 17:17

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 315501 Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 315501 Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 315501
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 EmptyPet Apr 19 2013, 07:49

O prokleti dihtunzi,mislio sam da mi trosi motor dosta ulja ma izlazi sve jer kada je zadnji put menjan dihtung radilo sve ok pola godine nisma ni dolivao ulja a sad 300gr za 10 dana skinem onu plastiku i podliva dobro.Sada sam sam zamenio a mozete i vi nije neki posao stvarno bezveze a platite 500-1000 din majstoru kada mozete za 20-30 min sami da uradite a uradicete bolje jer cete vise paznje da poklonite vasem autu nego majstor.U sustini samo se odviju svi srafovi i skinu creva(ja sam stavljao srafove kako su i bili ako se neki navoj ostetio pa da se vrati gde je i bio).Sve lepo OCISTITE i NE STAVLjAJTE NIKAKVU DIHT MASU.Svaki dihtung treba da se stavi na cisto ako je sve ok.A diht masa je nuzno zlo ako treba,a ako vec treba onda stavite kao se i stavlja po celom obodu vise ka spoljnoj strani da ne bi slucajno nesto upalo u motor ostavite da malo odstoji i posle polasata stavite sve na svoje mesto.I pritezite pomalo sa svih strana,krenite dijagonalno da bi se stezao ravnomerno.Vozim par dana bez plastike da vidim da li ce da pusta i za sada je sve ok.Uzeo sma od poznatog prizvodjaca victor reinz nadam se da ce potrajati.Sa autom je sve u redu jednostavno je ocajan kvalitet dihtunga.Ovaj novi je guma ko guma oseca se pod rukom dok je stari tvrd kao kameni sav je plastican krt pa zato i ispusta-izgubio je svoja svojstva.A diht masu sam ako mora i kada se sve vrati pozeljno da se ne vozi auto odmah ako mozete bar do sutra da sacekate.I kada ga provozate proverite ponovo srafove jer se odmah malo promeni zbog temparature sto bi rekli dok legne pa kao moze jos malo pritegnite srafove.Samo sve dobro ocistite benzinom
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Imag0473
bolje platti i malo vise ako je dobra stvar mada ko se razume zna o kojoj je marci rec isto vazi i za diht masu
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Imag0472
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Imag0470
Nazad na vrh Ići dole
Markonije23
Početnik
Početnik
Markonije23


Broj poruka : 79
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 EmptyPet Apr 19 2013, 16:34

Isti poduhvat sam i ja danas obavio, koliko si platio dihtung ? Ja sam kupio isti kao ti, 1050din, bila su jos 2 proizvodjaca 150 i 450din ali sam isao na ovu najskuplju varijantu sa nadom da nece da curka vise ulje (prodavnica Autoland na B.Brdu u BG-u, 063/272-752, jako su korektni pa ako nekom zatreba), filter ulja 230din, filter vazduha 320din
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 EmptyPet Apr 19 2013, 20:35

za nubiru 1270 din euro 07.inace ranije je neki jeftini i kostao je oko 800din
Nazad na vrh Ići dole
Markonije23
Početnik
Početnik
Markonije23


Broj poruka : 79
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 EmptySub Apr 20 2013, 06:37

To je to otprilike, nego kakva je situacija sa dihtungom, jesi li opteretio motor na 4-5000 obrtaja ? Ja cu tek danas da ga testiram, jer sam dihtung zalio diht masom za svaki slucaj
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 EmptySub Apr 20 2013, 06:51

za sada je sve ok ako bude curelo negde moracu i ja masu.Victor renz pasta kosta 600 din a ona standardna crvena 180-200din.Zasto li je to tako?Ipak ima razlike u kvalitetu,sto kazu vreme ce pokazati
Nazad na vrh Ići dole
gebee&co
Početnik
Početnik



Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.03.2012
Godina : 57
Lokacija : Jagodina

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 EmptySub Apr 20 2013, 21:37

Evo mog iskustva u radu sa diht masama, masu koju si koristio je perfektna samo ja za ciscenje koristim nitro razredjivac mnogo je bolji i mali savet masa moze slobodno da se stavlja samo kada se priteze poklopac ili dekli treba mnogo manje pritezati jer ona lepo zalepi i nema problema. Samo bih na kraju dodao da masa Viktor rainc jeste skuplja ali odlicno odradjuje posao one druge su samo bacanje para a primenjivao sam je iza neke druge stvari odlicna je i preporucujem je.
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Pomazite, potreban savet   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 EmptyČet Apr 25 2013, 20:06

Mene ceka menjanje dihtunga na dekli poklopca ventila i na karteru ulja, na dekli jer mi baca ulje na zadnje dve svecice sa desne strane. Dihtung kartera moram da menjam jer moram da proverim dal mi je uljna pumpa zapusena. Problem je sledeci: kad motor dodje do radne temparature dok stojim npr na semaforu krene da mi sija lampica za ulje. Nije problem u nedostatku ulja, svaki dan proveravam za svaki slucaj. Ulje mi pusta inace, najvise se primeti u vidu plavog dima koji izlazi na auspuh. Danas sam merio kompresiju koja iznosi 10 na sve cetiri rupe. Majstor kaze da mi je dobra kompresija i da je bitno to sto je svuda ista. Plasim se da nije uljna karika otisla i prosto ne znam sta da radim. Molim za savet. Jel mogu problem plavog dima biti gumice ventila jer je menjanje njih daleko jeftinije od menjanja karika? Kako da proverim dal su karike ili gumice problem. Inace MegaSup svaka cast na svemu sto si uradio sa svojim kolima, divim ti se jer i ja volim sam da sredjujem sitnice oko svoje Nubire. Inace moja nubira je 2.0 16v. Potrosnja plina na otvorenom mi je 7.5 l, dok je u gradu 12,13l. Izvini sto ovo pisem u tvojoj temi, ali tebe i Pozitivnog smatram za iskusne ljude sto se tice Nubire. Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 EmptyČet Apr 25 2013, 20:34

Ma neka se pise i o drugim nubirama,nisam ni ja znao da ce tema ovoliko otici.Meni je kompresija oko 12 bila ali jeste bitno da je ista priblizno na svim da nema velikih oscilacija.Nisam ti ja strucnjak vec vise entuzijasta.Inace ja kada sam menja o ditung kada se ravnjala glava zamenio i gumice ventila i sve dihtunge kada je vec prilika.Inace meni i ne trosi motor nesto nego mi je curkalo.A sto se tice plavog dima uglavnom je zbog ulja.Mozes da trazis po google plavi dim i videces rezultate.Da su karike ventili ili nesto sto isto moze biti plavicasti dim osetio bi u voznji .
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 EmptyČet Apr 25 2013, 20:40

Danas kad sam vozio, na gazeli bila guzva i izlazi plavi dim. Na googlu svi pricaju razlicito. Ne znam dal da sad kad budem menjao ulje stavim mineralno. Do sad sam sipao polusintetiku GM. Eventualno da sipam i neki aditiv pa ce mozda dim da nestane. Promenicu gumice ventila, nadam se da me nece majstor odrati... Hvala na odgovoru
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 EmptyPet Apr 26 2013, 14:04

Kad oduzmes gas na motoru pa ga ponovo dodas plavi dim je znak da vodjice na ventilima i ujedno i gumice ili ti dihtunzi su propali i vreme je za promenu i doradu.
Ako je dim kostantan onda su u pitanju karike klipa koje su ili zaribale pa se ne pomeraju i ne zaptivaju kako treba ili su toliko propale da im je neophodna zamena. ukoliko dodje do ovog drugog vec je na pomolu i generalna opravka sto znaci zamena lezajeva (dorada radilice na neku od speciala) dorada glave motora uzimajuci u obzir zamenu ventila i vodjica ili samo ventila i obradu vodjica i normalno slajfovanje sedista ventila.
Sve u svemu videces sta se isplati raditi ili jednostavno osvezi motor (zamenis karike i vodjice ventila) i utrapis magarca nekom drugom pa neka se on zeza sa ovim gore navedenim problemom.
Cool Cool Cool Cool
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 EmptyPet Apr 26 2013, 14:25

ako budem ulagao u karike onda ga necu prodavati jer mi se ne isplati, vec sam dosta novca dao na popravke. Zanima me jel ima negde da se skine tabela gresaka koje su ocitane na dijagnostici? Mega Sup ti si radio ono sa spajalicom, ja sam takodje ali ne znam sta znace ovi brojevi pa ako mi mozes reci gde si ti gledao koje su greske u pitanju?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 EmptyPet Apr 26 2013, 17:55

ja sam radio lai kod mene je adld a kod tebe je obd 2 pa imas jeftinih dijagnostika.Pa kako se ponasa u voznji?Pozitivan ti kaze da ako je losi u voznji i zeza ako osvezis motor karike zamenis i vodjice ventila to ti je osvezavanje a ne generalna i moze da se prode sa nekih 100-150e recimo(ne drzi me za cifru) a ako ces da radis generalnu onda je x2 ili x3 od te cifre.A najbolje je da se skupe pae posto predpostavljam da ces ti auto da zadrzis i iskreno mislim da je bolje da zadrzis nego da kupis nesto drugo pa za mesec dana morao isto to da radis.Meni kada je otvaran motor kao sto rekoh iskoristio sam priliku da zamenim i gumice ventila i sve ostale dihtunge kada sam imao priliku da ne bih posle opet morao da otvaram motor zbog gluposti.Na obd1 moze ali obd2 ne moze paperclip dijagnostika.I gledas u autodati
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 EmptyPet Apr 26 2013, 18:54

I meni je aldl pa te zato pitam. Izbacio mi je dosta gresaka, a od skoro mi je check non stop upaljen. 1212,7555,3338,7878 su neke od gresaka, gde da vidim koje su?
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 EmptyPet Apr 26 2013, 18:55

U voznji se ponasa odlicno, ne pregreva se vuce super, jedino sto me taj dim iritira. I taj dim mirise na nesagorelo ulje.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 EmptyPet Apr 26 2013, 20:14

Pozitivan mislim da zna dosta oko mehanike.Skines sa neta neku narodnu verziju autodate pa potrazis greske,a rekoh ti ja da je ulje na pocetku.Ajmo logikom malo-ako mirise na nesagorelo ulje onda to i jeste.E sad je problem sto ne moze niko pa ni majstor da ti kaze sa sigurnoscu sta je dok se ne otvori moror.Negde pusta ulje ali pitanje je gde?Mozda su napukle karike,,mozda je na nekom ventilu,ili gumicama ventila mozda mozda.Skupi pare i spremi se na najgore a do tada vozi tako sta da radis ako sada nemas para.Nemoj ga bas siliti voznja inace pod ovim greskama nisam nasao nista.Koje je godiste nubira koji motor?
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 EmptyPet Apr 26 2013, 22:14

99 godiste 2.0 16v 98kw 133ks. Ja sam mislio da je menjanje karika dosta skupo, bio sam kod majstora, rekao je da treba da se promeni dihtung dekle na ventilima, i dihtung kartera jer kad mi auto dostigne radnu temparaturu dok sam npr na semaforu pali se lampica od ulja, pa hoce da proveri da se nije slucajno uljna pumpa zapusila. nisam menjao ulje sigurno 8000 km ali sam ga zato dosipao jedno 7 puta.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 EmptySub Apr 27 2013, 08:03

Meni auto data prikazuje greske samo za obd ne za adld i ne mogu ni je dnu da ti nadjem.Moras na dijagnostiku i na njoj treba da ti ispise zasta je greska
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 EmptyUto Apr 30 2013, 19:31

Evo ono sto sam ranije pricao pranje sa parom izgleda kao poliran a nisam ga polirao.Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Imag0516
I kada sam ga prao tj pario video sam opet losu stranu parkinga i to ne moze da se izvuce jer je malo udubljenje
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Imag0519
i u dnu suvozacevih vrata
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Imag0527
a sminka kako je ja zovem je cesta
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Imag0526
ali to se lako skida-srecom
Ali dzaba ako ti pazis i to kada dodje kreten pa te raspali.Ili klinci na parkingu pisu kljucevima i tako to .strasno.
Uspeo sam da ispoliram skroz pisalo mi na jednim vratima MILAN bas deciji rukopis.Msm jtb
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 16 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
Nazad na vrh 
Strana 16 od 23Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 19 ... 23  Sledeći
 Similar topics
-
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999
» pozdrav od mene i moje tacume...:)
» Brave za Lanosa 1,5 1998 god
» Amortizeri leganza

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: