Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Brojcanik KM sata

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Laycan
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 24.01.2015

Brojcanik KM sata Empty
PočaljiNaslov: Brojcanik KM sata   Brojcanik KM sata EmptySre Maj 13 2015, 14:30

Potrebna mi je mala pomoc.Imam Nubiru 1999 god i imam problem sa brojcanikom kilometara.Radi nekih 20-30-40km onda ne radi 2-3km onda opet radi 5-6km i tako u krug. Bio sam kod elektricara i rekao mi je da kupim novu instrument tablu i problem resen.Kaze da su zubi na zupcaniku nekom polomljeni i da zato ne radi.Ali meni nije jasno ako su polomljeni zubi kako predjem i do 50 km a da ne stane da vrti???Ako je slomljen i jedan zub na nekom zupcaniku on bi prestao da vrti kada dodje do njega,zar ne?Inace kilometar sat i sat od obrtaja rade savrseno samo brojcanik kilometara ne radi kako treba!Molim za pomoc ako je neko imao slican problem!?Hvala unapred!
Nazad na vrh Ići dole
Laycan
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 24.01.2015

Brojcanik KM sata Empty
PočaljiNaslov: Re: Brojcanik KM sata   Brojcanik KM sata EmptySub Jul 18 2015, 14:09

Au niko nema bas nikakvo resenje??? glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Brojcanik KM sata Empty
PočaljiNaslov: Re: Brojcanik KM sata   Brojcanik KM sata EmptySub Jul 18 2015, 14:41

Moje mišljenje je da ista sajla okreće i kilometar sat i meri kilometre na brojčaniku.Proveri prego GPS-a dali ti pravilno očitava te pređene kilometre.Nema u čemu da bude drugo problem nego u sajli,pinjonu koji ide u menjac ili u instrument tabli...A kako je kod naših majstora obično promeniš bespotrebno druge dve stvari dok ne nađu u čemu je pravi problem No
Nazad na vrh Ići dole
wik_so
Početnik
Početnik
wik_so


Broj poruka : 48
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 40
Lokacija : Sombor

Brojcanik KM sata Empty
PočaljiNaslov: Re: Brojcanik KM sata   Brojcanik KM sata EmptyNed Jul 19 2015, 18:13

Tu ne postoji sajla sat je elektronski! mene je na nubiri zezao obrtomer i resio sam bez problema. Uzeo sam celu tablu  imam sat brzinomer ispravan ako zelis dogovoricemo se! samo da se setim u kojoj je kutiji.
Nazad na vrh Ići dole
Laycan
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 24.01.2015

Brojcanik KM sata Empty
PočaljiNaslov: Re: Brojcanik KM sata   Brojcanik KM sata EmptyPon Jul 20 2015, 16:21

Juce sam resio problem tj bar mislim da jesam.Skinuo ins.tablu,skinuo km sat i rastavio ga koliko sam mogao,pregledao sve i skontao da majstor nije u pravu,svi zupcanici su ok,unutra sve ko novo.Ali kad sam montirao skontao sam da cetiri srafica koja drze km sat za tablu imaju los kontakt ili su bili popusteni(nisam obracao paznju kad sam skidao smeh )Ocistio sam onda sve kontakte i sklopio je,montirao nazad i juce nekih 15km je radila sasvim ok i bez greske, voznja a videcu za kasnije. Ako me opet bude zezala ne preostaje mi nista drugo nego menjanje cele table. glavom u zid U svakom slucaju hvala vam na pomoci. 
wik_so cucemo se ako mi bude trebao sat ili cu uzimati celu tablu.
Nazad na vrh Ići dole
Laycan
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 24.01.2015

Brojcanik KM sata Empty
PočaljiNaslov: Re: Brojcanik KM sata   Brojcanik KM sata EmptyČet Jul 23 2015, 15:39

E cvrc sam resio problem smeh . Posle 30tak kilometara isti problem glavom u zid ,vise ne znam sta da radim wacko .Ubedjen sam da je problem negde u nekom kontaktu,samo ne mogu da nadjem gde.Mislim da cu da odem kod drugog elektricara da vidim sta ce on reci?! Usput jel neko od vas zna gde se tacno nalazi pinjon na nubiri 99god? Mislim da je na kucistu menjaca ali gde?
Nazad na vrh Ići dole
wik_so
Početnik
Početnik
wik_so


Broj poruka : 48
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 40
Lokacija : Sombor

Brojcanik KM sata Empty
PočaljiNaslov: Re: Brojcanik KM sata   Brojcanik KM sata EmptyPet Jul 24 2015, 21:22

Pinjon se nalazi na kucistu menjaca sa gornje strane pokraj biraca !
Nazad na vrh Ići dole
Laycan
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 24.01.2015

Brojcanik KM sata Empty
PočaljiNaslov: Re: Brojcanik KM sata   Brojcanik KM sata EmptyPon Apr 24 2017, 10:20

wik_so jel imas jos instrument tablu i koliko trazis za nju?
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Brojcanik KM sata Empty
PočaljiNaslov: Re: Brojcanik KM sata   Brojcanik KM sata EmptyNed Apr 29 2018, 07:59

Koliko vidim niko nije otkrio gde je problem, imali neko ko je rešio ovu enigmu.
Kod mene se javio isti problem, pa bih volio da mi neko objasni gde osim na instrument tabli da tražim taj kvar da ne kopam  smile_badteeth1
Nazad na vrh Ići dole
Laycan
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 24.01.2015

Brojcanik KM sata Empty
PočaljiNaslov: Re: Brojcanik KM sata   Brojcanik KM sata EmptyNed Apr 29 2018, 08:09

Pozitivan ja sam resio problem pre nekih dva meseca tako sto sam kupio drugu instrument tablu I sad nemam problem,a problem je bio sto je prethodni vlasnik nulirao donju kilometrazu u toku voznje(da li slucajno ili namerno ne znam) I tako polomio neke zube od zupcanika. Jedino sto sam I mogao bilo je da kupim drugu tablu.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Brojcanik KM sata Empty
PočaljiNaslov: Re: Brojcanik KM sata   Brojcanik KM sata EmptyNed Apr 29 2018, 09:48

Ja redovno posle svakog punjenja rezervoara do vrha vratim na nulu da bih merio prosecnu potrosnju izmedju svakog punjenja rezervoara do vrha.
Mislim da nije kod mene problem mehanicke prirode jer kada ne radi kilometar sat ne radi ni brojcanik donji.
Kad proradi onda normalno vidim da i donji brojevi na tom brojcaniku se menaju i brojcanik broji. Predpostavljam da ipak nije u pitanju on vec neki kontakt ili na instrument tabli, jer koristim vracanje na nulu sekundarni brojac kilometara ili na prikljucku to jest na konektoru na samom menjacu.
Pokusacu da utvrdim ukoliko se problem sve cesce manifestuje, za sada povremeno se javlja prilikom voznje.
Nazad na vrh Ići dole
Laycan
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 24.01.2015

Brojcanik KM sata Empty
PočaljiNaslov: Re: Brojcanik KM sata   Brojcanik KM sata EmptyNed Apr 29 2018, 09:55

Onda ti je definitivno problem u pinjonu,ili u kontaktu na samom pinjonu. Probaj da ga skines i ocistis,pa onda probaj. Videces kad ga skines u kakvom je stanju,mozda se izlizao pa ces morati da kupis drugi.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Brojcanik KM sata Empty
PočaljiNaslov: Re: Brojcanik KM sata   Brojcanik KM sata EmptyNed Sep 16 2018, 19:28

Najnovije od ovog problema je ustvari definitivno u instrument tabli kod brojaca kilometar sata. Istamburam po gornjem delu instrument tablu i posle nekog vremena upali se cek lampica. Iskljucim kontakt i ponovo ga ukljucim i sve bude ok. Brzinomer proradi posle izvesnog vremena u voznji i do sada radi bez problema. Naj interensantnije je to sto sada kilometar sat pokazuje istu brzinu bukvalno istu kao i na gps-u a ranije je gresio oko 7km/h. ukoliko bude zezao kasnije skinucu instrument tablu i pozabaviti se njome  bounce
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 42
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Brojcanik KM sata Empty
PočaljiNaslov: Re: Brojcanik KM sata   Brojcanik KM sata EmptyPet Sep 21 2018, 05:54

Znači nisam jedini koji je primetio da postoji to neslaganje od oko 7-8 km u odnosu na GPS... Isto je i na chevroletu...
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Brojcanik KM sata Empty
PočaljiNaslov: Re: Brojcanik KM sata   Brojcanik KM sata EmptyPet Sep 21 2018, 06:26

Kao što sam naglasio da mi je kilometar sat merio izuzetno precizno brzinu i posle kad sam posle dolaska u francusku prešao sam skoro 1500km napunio rezervoar i pritisnuo dugme za vraćanje kilometraže na nulu opet se isključio kmsat. Pošto sam u vožnji pritiskajući to dugme ponovo mi je proradio kmsat ali sad pokazuje vrednosti brzine sa greškom. Zaključak je da loš kontakt u samom satu proizvodi otpor na tom delu koji daje grešku u očitavanju brzine.
Dragi moji drage moje probkem kilometar sata je davač na menjaču. Kupio nov u beotasu i sad radi i to već  dugo duogo.   voznja
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Brojcanik KM sata Empty
PočaljiNaslov: brojcanik sata - kilometar sat   Brojcanik KM sata EmptySre Avg 23 2023, 09:15

Није лоше да се надовежем на ово питање јер са искуством много се научи па да поделим то искуство. Требаће неком да лакше преброди проблем. 
Што се тиче овог проблема ја сам променио давач на мењачу и проблем је решен.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Brojcanik KM sata Empty
PočaljiNaslov: Re: Brojcanik KM sata   Brojcanik KM sata Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Brojcanik KM sata
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Takuma skidanje sata
» Promena pozadine sata u kontrol tabli..

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: