Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Zeljko96
Početnik
Početnik
Zeljko96


Broj poruka : 7
Datum upisa : 03.11.2015
Godina : 28
Lokacija : Pancevo

Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999 Empty
PočaljiNaslov: Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999   Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999 EmptySub Nov 07 2015, 16:31

Video sam da je jedan clan otvorio temu u kojoj je pisao sve sto je radio na svom autu, i jako mi se svidela ideja. I zbog razmene iskustva, ali pre svega da ja imam uvid u to sta sam radio, i za uspomenu.  Smile. Pre tacno godinu dana sam pazario Daewoo Nubiru 1999god 1.6sx 78kw limuzina. Od tad do danas sam radio mali servis, kugle, stabilizatore, silent blokove, akumulator. Nisam se nadao da su delovi toliko jeftini. Recimo, silent blokove i stabilizatore sam placao oko 600 dinara po komadu. Pre par dana mi je pukla sajla od haube, i nisam mogao da je otvorim. Nisam imao majstora u blizini pa sam sam cackao. Naime, trebalo bi da moze da se skine ona resetka na haubi, i posle se moze otvoriti. Medjutim kod mene je to neko budzio pa ta resetka nije na zabice nego na srafove, tako da nisam uspeo na taj nacin. Kroz te resetkice moze proci gedora 10, i odviti tri srafa koji drze celu sarku. Mozda nekom zatreba, pa da se ne muce kao ja.  bounce

Sinoc sam sipao antifriz, i posle par sati mi je popustila vodena pumpa. Ipak, video sam na vreme i uspeo sam da spasim preostali antifriz. Kupio sam novu pumpu, spanski proizvodjac i platio sam 2200, majstor mi je uzeo 2000 za ruke... Eto, toliko od mene ukratko za ovo prvo javljanje 
voznja
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999   Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999 EmptyNed Nov 08 2015, 20:27

E slična vam tema i meni se čini i stil pisanja i redosled kvarova.Ubeđen sam da je Megasp kupio ponovo nubiru,ovog puta limuzinu i krije se iza novog naloga hahaha.Šalim se dobrodošao na forum i da ti dnevnik bude što tanji bravo
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko96
Početnik
Početnik
Zeljko96


Broj poruka : 7
Datum upisa : 03.11.2015
Godina : 28
Lokacija : Pancevo

Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999   Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999 EmptyUto Nov 17 2015, 21:03

Evo mene opet. Zamenio sam juce vodenu pumpu, PK kais i zupcasti kais. Nazalost nisam bio pri parama da zamenim rolere i spanere, ali majstor kaze da su u dobrom stanju. Tako da od nove godine planiram i to da uradim. Uglavnom auto radi kao doksa. Majstor mi je za ruke uzeo 2000din, drugari smo. Pumpa je neke spanske proizvodnje i placena je 2200din. Pk kais 1300din a zupcasti 850. Continental-ovi. Preostalo mi je i da sredim kardan volana, iliti krst, kako ko zove. Obisao sam 7-8 majstora u Pancevu i okolini i svi mi kaze da mora nov kardan, i da se ne moze popraviti. Skoro sam procitao da moze i da se remontuje, cini mi se bas da je MegaSP pisao o tome. Nasao sam nov kardan u Beogradu, samo sam izgubio broj telefona. Cena je 9800 dinara. Zvao sam Pedju u Ripnju, kod njega je polovna oko 30e. Sad me zanima da li se zaista moze remontovati, ili bolje kupiti polovnu? I jos nesto.. Da li je Pedja korektan? Vidim da  vise vas zna za njega, pa se bojim da mi ne uvali neki kardan koji ipak ima lufta..  voznja voznja
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999   Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» Klima kod Nubire
» TESKO JUTARNJE PALJENJE-NUBIRA 98
» Nubira 1.6 16v 1999 mali servis

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: