Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri

Ići dole 
+23
Markonije23
Stirba
dzony00
dalibor76
zakici
darezzy
tosha
Blackeyed
milan_beska
Chevy
magi
ceronimus
joca
memara007
serhio011
dejandime
Pozitivan
Boca
radoslav
dixy
Radan
bokilava
Megasp
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 16 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 EmptyNed Maj 13 2012, 06:26

Ala ima mesta u renou.Pozitivan tacno je da je hebenije zbog elektronike ali imas i varalice senzora itd,a meni je idealno posto 98% vozim na plin vakumski sistem pa nemam zajebancije sa senzorima i lambda sondom.
Dixy rekao je da salje u ponedeljak zva sam juce.Sto se tice ostalih trzio sam vodjicu za vozaceva vrata i ceo mehanizam za suvozaceva i trazili su uglavnom 50-60e sto je mnogo.Pedja iz bg je isto korektan ako mi ne posalje do kraja nedelje otkazujem i uzimam od pedje.Javicu kada stigne(ako stigne)
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 EmptyUto Maj 22 2012, 20:47

Zaboravio sam da kazem da je stiglo sa 5 dana zakasnjenja.Rekao sam 4 dan da ako nema ili iz nekog razloga nece da mi proda samo da mi kaze da cu uzeti od drugog.I stiglo je sutradan,i da budem iskren ratko mi je dao fer cenu 4000 din za oba kompleta a ja sam platio sa postarinom 3950 din ,izgleda da je zbog kasnjenja spustio cenu ili je platio postarinu.Meni super.Ovo vreme nikakvo ne mogu ni da montiram probacu u nedelju ako stignem.Inace da nije da se ne radi hehe,danas pala zamena ulja sipao sam opet gm 10-40 jer nemam nikakvih problema a cena je ok 5L 2100DIN,zamenjen i filter ulja 250 din i dihtung poklopca ventila koji je opet bio propisao na sve strane ulje umalo mi nije nestalo.On je 900din i majstor 1200 din.Bio sam mprisutan i zaista se nije isfuserilo,sve sto je bilo zamasceno ocisceno oprano ceo poklopac i oko poklopca .Ostaci od zaptivne mase uklonjeni,i ocisceno sa necim nesto kao cetka neka na burgiji i ispalo je kao ispolirano.I bez mase stavljeno sve i posto je pustalo i na srafovima,zamenjeni srafovi stavljene i sajbnice da se stegne sve kako treba.Onda je pustalo i kada gledate u auto pa na poklopcu sa desne strane one 2 crne gumice kao kamen tvrde,pa je preko njih ihaahaa islo.Nasao je kod sebe jednu novu gumicu a za drugu je morao da sece od novog dihtunga za golf 2 taj deo pa je upropastio zbog mene i mislim daje cena sasvim OK.Primio me covek u dogovoreno vreme sve korektno uradjeno,nisam presao mnogo mozda 20 km ali nigde ni kapi ni da vlazi.Da, i merac za ulje se lagano skidao pa je nagurana ona gumica nekako i sada dihtuje super.I to je za sada to.HHO generator je nesto zezao crklo nesto pa je bio na remontu i sutra mi covek salje nazad pa cu ugraditi da vidim sta ce se desavati .Mozda i to u nedelju u ugradnju ako stignem,mada najavljuju kisu tako da videcemo.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 EmptyNed Maj 27 2012, 17:38

Samo da napisem da je generator stigao sa remonta izgoreo minus na njemu,nista me nije ni kostalo izuzev postarine tamo vamo oko 500 din,a znam i sto je crklo.Moje izgorelo crevo od klime palo i pipnulo generator i spalio se taj deo.Nemam nikakve stete izuzev pocrkalih osiguraca na samom generatoru.Danas nahvatao malo remena pa ga i ugradio radi ok inace stigao u cetvrtak.Podizace nisam stigao jos ih vozam u gepeku,a sto se tice dihtunga sto je menjan sve OK nema nikakvih problema.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 EmptyPet Jun 01 2012, 20:10

Dihtung i dalje super izgleda da je resen problem.Sto se podizaca tice - M O N T I R A N I.Sada se moj zatvara bez moje pomoci kao sto bi i trebalo.POzadi su radili i rade dalje ok,a suvozacev nije godinama radio,sada i on radi,iskren da budem kilavo kao da zapinje negde ali ne znam da nije zbog kedera uglavnom ide do dna i do vrha bitno je da radi.Oba komplet podizaca su izasla 3950 din sa postarinom.Ja sam u sustini zadovoljan ali posto sam picajzla kad tad cu srediti i taj suvozacev da ne zapinje ali za sada neka ga ovako.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: rezervoar zardjao   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 EmptySre Jun 06 2012, 13:58

Aj da cujem vase predloge.Rezervoar mi je zardjao vec je ciscen ali opet se vratilo.E sad imam 2 solucije ali sam malo skeptican.
1.Naci neki slican rezervoar da li pasuje od nekog opela(e sad da li ce da pasuje zatvarac? gde je pumpa)od nekog drugog auta
2.Procesom elektrolize da sredim rezervoar ali treba mi dosta vremena mozda 10 ili 15 dana i bice kao nov ali posle za zastitu i odmascivanje itd materijal ce me izaci mozda kao i plastican rezervoar

Zanima me prvenstveno da li moze rezervoar od nekog drugog auta plastican ako ne moze zbog zatvaraca onda cu elektrolizom da ga odradim(nesto mi se i ne radi)
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 EmptyNed Jun 10 2012, 07:42

Smislio sam odradicu najverovatnije cinkovanje na rezervoaru.Pre 2 dana sam ugradio vremenski relej za hho da mi odlozi za 5 -7 sekundi po paljenju svetla da ne povlaci bas odjednom puno struje.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 EmptyNed Jun 10 2012, 09:35

Megasp ::
Pre 2 dana sam ugradio vremenski relej za hho da mi odlozi za 5 -7 sekundi po paljenju svetla da ne povlaci bas odjednom puno struje.
I kako se ponasa auto , kolika je potrosnja ?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 EmptyNed Jun 10 2012, 09:41

Iskren da budem ne znam,jer ne vozim iste relacije ,Nekad portosi 19 nekada 13 ili 12 kako kad ali prosek mi je 13-15 l uglavnom primetio sam da malo bolje ide.Generator vuce 8a - 9a mada jednom mi je potrosio 19 nemam pojma sto .Ima li neko neku adresu ili broj nekoga ko cinkuje ili firma u okolini Uzica pozege ili cacka?Kada gledam adresar samo se ispizdim jer u tagove ljudi stave 1000000 reci samo da se nadju npr neka firma toplo cinkovanje delatnost prodaja guma itd
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 EmptyPon Jun 11 2012, 11:14

Kontaktirao sam metal cinkaru u cupriji i dobio sam odgovor da je cena cinkovanja 0,6e po kg.Znaci ako je rezervoar tezak 10kg onda je 6e cinkovanje.Zna li neko koliko je tezak prazan rezervoar odprilike?Odgovor je

Ovako: Ako je Vaš rezervoar koji imate već bio cinkovan moraće da ide prvo na rascinčavanje pa ponovno cinkovanje, u tom slučaju cena je dupla.
Ako je farban potrebno je da ga pošaljete na peskarenje pa zatim na cinkovanje, jer kiseline ne skidaju farbu.

Što se tiče koriozije, nije problem osim ako nije dubinska korizija.
U tom slučaju kvalitet neće biti baš zadovoljavajući jer će cinkova povšina biti hrapava.

Cena cinkovanja je 0,60 eur/kg pocinkovane težine.

I da, možete poslati brzom poštom rezervoar i tako ćemo Vam i vratiti.
Ako imate još nekih pitanja , možete me nazvati ili pitati takođe mail-om.

Farban nije, a nije ni pocinkovan jer da jeste ne bih sada morao to da radim.Ako gresim neka me neko ispravi.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 EmptyUto Jun 12 2012, 11:39

Imas gumice za šrafove poklopca ventila 60 din po komadu u Đelmaš autu. Kod svih drugih je više nego duplo skuplje, pod uslovom da imaju.Ja sam zamenio i ne pušta za sad ni na jednom. A isto sam probao da raznim gumama i kartonima zadihtujem.

Cinkaru imaš i u Inđiji
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 EmptyUto Jun 12 2012, 11:54

Nisam mislio na srafove poklopca ventila,tu sa podloskama se resilo ,a mislio sma na ona 2 polukruga koja ne dobijas u kompletu mada kod nekog i ide Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Images?q=tbn:ANd9GcQxRxEa1i2D78BU2ErBt_njsIQkG2iw_7yseoGJKjypsLw8a5wPd6-Jte2J1Q slika sa drugog sajta.Skroz levo ono najcrnje ,mozda je sada jasnije o cemu pricam ako se setim slikacu da vidis
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 EmptyUto Jun 12 2012, 12:44

Jasno mi je... To ide uz dihtung. Ako nemaš, nisi dobio dobar dihtung... Pogledaću negde u tvojim postovima kakav je motor... Ako je isti kao kod mene (1,6, 16 V plastični poklopac...) onda si žrtva nestručnog prodavca...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 EmptyUto Jun 12 2012, 12:54

Da isti je motor i idu 2 komada sa strane.Ja sam dobio samo poklopac odozgo koji i jeste a za te sa strane sam se snasao,ali kazem ako nisu na samom dihtungu i ne idu posebno ko zna sta je.Onda sam kako si i rekao-zrtva nestrucnog prodavca.Otisao ja kasnije u prodavnicu i pitam a kako da nemam ovo on jbg,pa ima li da se kupi posebno-nema.I sta da radim ako mi opet zatreba -nemam pojma.Tebi je isto nubira?Moja je 98 god 1,6 16v 78kw 106 ks karavan.Potrosnja plina na otvorenom oko 9l, po gradu nekada 19 l cisto po gradu a u proseku 13-15l.Kakva je situacija kod tebe sto se tice potrosnje?U ovoj temi mozete pisati i o svojim nubirama ako su iste da objedinimo iskustva.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 EmptyUto Jun 12 2012, 13:45

Lanos, ali sa istim motorom od 1,6 i 16 ventila. Najveći deo stvari i kupujem za nubiru-kočione pločice, dizne, paknove... Inače trošim od 7.8 do 8.8l bezolovnog u kombinovanoj vožnji...

Mislim da je oblik motora isti i da zbog toga ide isti dihtung. Proveriću sa Goranom iz Beotima, najveći deo stvari kupujem kod njega.

Off: trebalo bi da zamenim set kvačila i kad ne padoh u nesvest zbog cene-Sachs 20.400 din!!! Svi ostali oko 10.000.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 EmptyUto Jun 12 2012, 13:59

Umalo i ja sad ne padoh kada videh cenu.Probaj OVDE

Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 EmptyČet Jun 14 2012, 13:18

Dao sma sinoc burazeru auto,zavrsio sta je hteo upalim jutros nesto kilavije ali sastavi.Vozim se ka poslu i bode mi oci na tabli pogledam ono upaljene maglenke,izgasim ih(info nije dozvoljeno po zakonu pisu se kazne nece bas mene ali za svaki slucaj-navika) ostavim auto i posle par sati pridjem autu da uzmem nesto nece da se otkljucaju vrata ne reaguje.Rekoh crkla opet baterija na daljniskom otkljucam kad opet nece iznutra.Daj da upalim auto kad nece ni kontrolku da upali mrtav akumulator skroz.Gledam sta je moglo biti i vidim OSTAVIO UPALJENA SVETLA.Ja po navici nisam ni kontrolisao jer mi se pale u jednom polozaju sama i gase kada izgasim auto.ALI
Kod mene moze da se upale svetla i kada nema kljuca u autu (sto nije ok) kako je kod vas???
A onaj biiip biiip zvucnik mada vise zvuci dong dong cudno radi.Pisti kada se otvore vrata i kada je izgasen i upaljen auto a ako su svetla upaljena a auto izgasen onda ne pisti.Meni nije kod kljuc vec obican.
Po meni bi trebalo ako auto radi da kada se otvore vrata da pisti a ako je izgasen da ne pisti kada se otvore vrata.Svetla da pisti kada je izgasen auto a svetla upaljena.Kako je kod vas.
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 EmptyPet Jun 15 2012, 14:17

Meni se uopste ne cuje nista kad su mi otvorena vrata, a upaljena svetla. Ne znam zasto.. Gledao sam onaj zvucnik dole, deluje mi da radi.. Meni je excalibur alarm. Kad zakljucam vrata upale mi se pozicije i maglenke, ako su upaljene na prekidacu. Ne pale mi se oborena kad zakljucavam/otkljucavam vrata. Ne znam sta bi tebi to moglo da bude. Izbaci automatsko paljenje svetala ako ga imas i neces imati problema vise.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 EmptyPet Jun 15 2012, 16:02

Ma mene je zanimalo samo kako je kod vas.Posto nubira fabricki treba da ima kod kljuc a meni je obican jer je menjana brava.E sad neko svetlo nije povezao na kontakt bravu nego direktno.Ma kad se setim sredicu i to.Da ne kukam u zadnje vreme ga samo vozim nema se love za sredjivanje a nije nista znacajno za sredjivanje.Meni se nikada ne bi desilo da se isprazni ali eto das burazeru kola i eto ti ga.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 EmptyPet Jun 15 2012, 17:24

Zato se žena i auto ne pozajmljuju Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 817894 jer posle bude Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 134767
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 EmptyPon Jun 18 2012, 22:10

Juce mi proprdeo auspuh i cuo se kao trkacki Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 817894 samo reze hehe.Srecom nije lonac nego pukla cev po preseku pa sam otisao u auspuh servis i za 500 kinti namontirana druga i zavarena sve ok.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 EmptyUto Jun 19 2012, 14:17

Megasp ::
Dao sma sinoc burazeru auto,zavrsio sta je hteo upalim jutros nesto kilavije ali sastavi.Vozim se ka poslu i bode mi oci na tabli pogledam ono upaljene maglenke,izgasim ih(info nije dozvoljeno po zakonu pisu se kazne nece bas mene ali za svaki slucaj-navika) ostavim auto i posle par sati pridjem autu da uzmem nesto nece da se otkljucaju vrata ne reaguje.Rekoh crkla opet baterija na daljniskom otkljucam kad opet nece iznutra.Daj da upalim auto kad nece ni kontrolku da upali mrtav akumulator skroz.Gledam sta je moglo biti i vidim OSTAVIO UPALJENA SVETLA.Ja po navici nisam ni kontrolisao jer mi se pale u jednom polozaju sama i gase kada izgasim auto.ALI
Kod mene moze da se upale svetla i kada nema kljuca u autu (sto nije ok) kako je kod vas???
A onaj biiip biiip zvucnik mada vise zvuci dong dong cudno radi.Pisti kada se otvore vrata i kada je izgasen i upaljen auto a ako su svetla upaljena a auto izgasen onda ne pisti.Meni nije kod kljuc vec obican.
Po meni bi trebalo ako auto radi da kada se otvore vrata da pisti a ako je izgasen da ne pisti kada se otvore vrata.Svetla da pisti kada je izgasen auto a svetla upaljena.Kako je kod vas.

mozda malo zakasneli odgovor al jbg... kod mene pisti samo kad su upaljena svetla, ugasen auto i otvorena vrata. U svim ostalim slucajevima ne pisti. I mogu da upalim svetla kad je ugasen auto, a bez kontakta samo pozicije
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 EmptyUto Jun 19 2012, 17:01

Kod mene se signalni modul čuje u sledećim situacijama:
1. Kada sednem u kola, zatvorim vrata i dam kontakt - zazvoni 5 puta da me podseti da vežem pojas.
2. Kada ugasim motor i otvorim vrata, a ostavim ključ u bravi - zvoni neprekidno dok ne izvadim ključ iz kontakt brave (ili dok ne zatvorim vrata).
3. Kada ugasim motor, otvorim vrata, izvadim ključ, a nisam ugasio svetla (bilo poziciju, bilo oborena) - zvoni neprekidno dok ih ne ugasim (ili dok ne zatvorim vrata).

Takoreći, cela funkcija to modula je da podseti vozača - da veže pojas, da je ostavio ključ u bravi ili da je ostavio upaljena svetla.

Inače, mogu da upalim i poziciju i oborena bez ključa u bravi.

P.S. Sve ovo što sam opisao je tako od prvog kilometra.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 EmptyUto Jun 19 2012, 17:17

Kod mene zvoni sve ovo sem kad ostavim ključ u bravi, tad ne
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 EmptySub Jun 30 2012, 20:28

Ajmo opet osvezenje teme Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 315501
Sto se tice mog rezervoara nisam ga ni skidao,cistio ni elektrolizu ni cistio..Ostavio sam kako jeste dosipao po malo goriva on ide i radi.Nego uradio sam jednu malu stvar,mada po meni bitnu a opet jednostavna.
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Gr7obl3xi01dssg9kgrp
Stavio sam kao predfilter filter od yugica.Posto je providan mogu da vidim sta se nakuplja a tako mi opet cisitje gorivo dolazi a moj filter duze traje.Ovo debelo crevo je samo zastitan guma a samo crevo je tanko a opet dosta jako(da izdrzi pritisak).Pisao sam ranije da mi je jedna dizna trokirala,pa kada sam par puta mozda 10-ak pri brzini 70-80km/h prebacim na benzin i dam gas i malo vozim tako i odjednom prokinulo je .Pa da sacuvam dizne stavio sam predfilter,nadam se da ce raditi posao.Jedva sam ga nagurao i proverio drzi 100%.E sada ako moze usluga od nekoga prvenstveno ko ima nubiru.Hteo sam da stavim i lambda sondu jer mi je presecen kabal od nje pa ne znam gde ide?Znam gde je na usisnoj grani ali ne znam gde se dalje ona prikopca pa ako bi neko mogao da snimi kratak video gde se prikljucuje lamda sonda sa izduve grane gde ide Question Inace posto je i nubiri sa JEDNOM zicom,moze univerzalna od opela ista je za kadeta(suzu).Posto ima jedna a ne dve i sa jednom zicom ne utice nesto preterano na rad ali neka je neka stoji mirnija mi je glava,i sto bi rekao lane gutovic :''Cim ne skodi ,znaci da koristi''.Pa molim za video.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 EmptyNed Jul 01 2012, 08:38

ja sam jutros poranio pre vrucine i skinuo sa drugarom rezervoar, nije bilo bas toliko strasno skinuti ga al mislim da ce biti seks vratiti ga. Plovak ce morati da ide nov i dihtung za isti. Razmisljao sam i ja o predfilteru al ja bih ga stavio posle mog filtera pred samu sinu sa diznama. Medjutim meni je ta cev bakarna pojma nemam kako to da izvedem... U rezervoaru sam imao mulja za jednu plasticnu posudu solidnu, i to neki mulj koji ne mogu da operem sa te plastike. Dizne ocistio drugi put za 6 meseci i oba puta su bile katastrofa zacepljene. Rezervoar nije zardjao iznutra i pojma nemam odakle toliko tog smeca unutra.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 9 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
Nazad na vrh 
Strana 9 od 23Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 16 ... 23  Sledeći
 Similar topics
-
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999
» pozdrav od mene i moje tacume...:)
» Brave za Lanosa 1,5 1998 god
» Amortizeri leganza

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: