Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri

Ići dole 
+23
Markonije23
Stirba
dzony00
dalibor76
zakici
darezzy
tosha
Blackeyed
milan_beska
Chevy
magi
ceronimus
joca
memara007
serhio011
dejandime
Pozitivan
Boca
radoslav
dixy
Radan
bokilava
Megasp
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Pokazivac temaparature?   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 EmptyPet Maj 03 2013, 21:00

Cisto mi pade napamet da pitam da li je neko resio problem sa pokazivacem.Koliko sam video jako cest problem,a rekao sam i ranije da sam zvao nekoliko odpada i svi su mi rekli da je to skoro na svakoj nubiri i nemaju poojma sta je .Sta se desava(za neupucene) nekada se pokazivac temparature zakuca na max i na paljenju ili u voznji i to bez pravila i kada se cukne u instrument tablu tj kada popije cvrgu on se vrati na mesto i radi kako treba ,a nekad se sam od sebe vrati na mesto.Skidao sam instrument tablu gledao vodove svi su ok,i opet za svaki slucaj prelemljeni opet kontakti ali ista stvar se desava.Nekada radi i 7 dana recimo.Auto se normalno ponasa i temparatura je ok ali me nervira kada se desi bode oci cyclops Rasklopio sam i celu instrument tablu i ocistio koliko je moguce sve kontakte i isto pa to ti je.I kod par elektricara sam nosio ali nista ili nece da se zezaju,uglavnom zameni celu tablu.Pa da li ima neko ideju neku?Ovo pitanje ostaje do daljneg.
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 EmptyPet Maj 03 2013, 21:49

Jedino da nadjes polovnu instrument tablu, mozda ako je neko pre tebe nesto budzio na toj instrument tabli prespojio onu semu tanku pa se zato to desava, ja imam problem sa pokazivacem goriva. Skidao sam pumpu i nigde nije bila prljava, cista ko suza. Malo sam odmakao onaj plovak od pumpe. Kad budem imao para nasucu za jedno 4000 pa cu da vidim dal je do plovka, ili do instrument table.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 EmptyPet Maj 03 2013, 22:04

Odradio sam malopre paper clip dijagnostiku posto mi je auto ispred zgrade pa me nije mrzelo da sidjem Very Happy
Inace ustanovio sam 2 greske

evaporative emission (evap) canister purge valve i izgleda da se taj deo nalazi skoro uvek oko filtera vazduha
i
naravno exhaust gas recirculation iliti egr
Auto ide dobro ne pravi probleme.Predpostavljam da su oba problema mozda povezani samo sa egr jer oba problema spadaju u grupu kontrole emisionih gasova.Nisam caprkao oko egr da li da ga cistim ili da zatvaram nemam pojma.Valjda se sam zatvori ako skroz zacepi smeh
Iskreno sada nemam novca da radim nesto na autu,ali kada nadjem nekog vremena najverovatnije ce da padne skidanje i da probam da ga ocistim pa sta bude.Ako je neko radio oko egr neka me malo uputi ...
Inace ranije sam pominjao da nekad ima kao knedlu u grlu na 2500rpm a posle kao da procepi da radi ok.To je posto uglavnom je paljenje na benzin dam gas i na plinu smo.Ali nekada na pravcu ga par km produvam na benzinu na 4000-5500 rpm da procistim dizne.A preventivno saspem i malo aditiva,kad vec imam plin necu se voziti na duplo skupljem benzinu Very Happy .Nego pusitim malopre da izcita sve greske sa spajalicom onda skinem - klemu da resetujem ecu.I odradim idle learning vec sam negde napisao proceduu i sve ok nema gusenja nestalo.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 EmptyPet Maj 03 2013, 22:07

Ma ne daju mi se pare za tablu kad mi ova radi.Inace kada sam zvao odpade rekoh da kada pitam za instrument tablu zeza me pokazivac temp,odmah dobijem odgovor stanrd ,ne zeza to samo tebe ,i tako to.U sustini ako je tako da sve zeza vise manje sve,onda je logicno da je to neki fabricki problem,samo da skontamo u cemu.
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 EmptyPet Maj 03 2013, 22:08

Brate citao sam ovo sve dva sata pre neko vece, htela zena da me ubije. Kako ti procitas paper clip dijagnostiku za auto date za OBD II???? Pojasni mi malo i to oko restartovanja jer mi non stop stoji CHECK koji me izludjuje Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 EmptyPet Maj 03 2013, 22:10

Mozda ti guta knedlu zbog klime ako je upaljena. Meni proguta knedlu kad mi je upaljena klima na 2000 obrtaja, onda malo predjem preko 2000 i sve super :-)
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 EmptyPet Maj 03 2013, 22:41

Za obd i obd2 standard mora uredjaj a ako je adld moze sa spajalicom.Ovako ti izgleda aldl konektor LINK i sa spajalicom prespojis konektore A i B.I onda das kontakt i blinka lampica check engine.Pocetak i kraj dijagnostike je br 12.A izmedju su kodovi isto u brojevima i to se ponavlja u nedogled.Koliko puta blinkne lampica to ti je broj,a ako je razmak kratak to je pauza za nastavak broja,a ako je duza pauza onda je prelaz na sledeci broj.Da jos malo pojasnim.NPR blinkne set puta to je br 6 i pauza od sekundu i blinkne jednom to je br 1=ukupno 61.Znaci dobili smo broj greske 61.Zatim sledi pauza od dve-tri sekunde(duza pauza) i onda prelazi na drugi kod trepne sedam puta kod je 7 itd itd.Nadam se da je jasnije,inace nekada se kod i ponavlja evo okacicu moj snimak pa se par puta ponavlja 61 a na kraju su 2 greske jer vrti u krug non stop.BITNO JE NE POKRETATI MOTOR SAMO NA KONTAKTU.I kada zapises greske potrazis ih u programu koji se zove autodata koji mozes lako naci na nekom torentu,pravila foruma zabranjuju takve linkove,samo kucaj autodata.Inace raskaci se samo - klema i greska se tako i obrise.Dok na novijim obd2 uglavnom mora dijagnostikom da se brise.Meni je airbag lampica sijala jer je majstor strucnjak sjebao mi spulnu kad ami je skidao volan i posle kada sam stavio ispravnu spulnu polovnu greska je sama nestala.
Ma klima mi ne radi Sad
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 EmptyPet Maj 03 2013, 22:48

Spojio sam ja to, jedino sto meni kad spojim spajalicom krene da radi ventilator. Uglavnom stavio sam spajalicu na kraj desne strane aldl konektora. Ja sam mislio da su greske cetvorocifrene, a ne dvocifrene. Meni ide duzi razmak posle 4 cifre, ovo oko citanja brojeva znam. Tipa ako blinka pet puta u kracem vremenskom intervalu to je onda broj 5, kapiram to. Samo sto je na onom jednom linku postavljeno za opel i cifre imaju 4 broja.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 EmptyPet Maj 03 2013, 22:50

Pa kod opela tako a gledao si za vectra vauxhall .Moze biti i jedna cifra br 7.I dvocifrena i trazi se po autodati,tako je sa paper clip dijagnostikom a dijagnostika mislim na uredjaj daje 4 cifre
I treba da se upali ventilator
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 EmptyPet Maj 03 2013, 22:53

Super, onda sam dobro radio. Moracu da skinem taj autodata. Jel su za sva kola iste greske aldl ili ima neki poseban auto data za daewoo?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 EmptyPet Maj 03 2013, 22:55

Autodata je software za skoro sva vozila gde je i daewoo ma snaces se lako izaberes godinu proizvodjaca model vrstu motora i OK.
A kao sto sam i obecao evo snimka
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 EmptyPet Maj 03 2013, 23:06

Ako sam shvatio, prve tri greske su ti 12, druga 77, treca 76?
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 EmptyPet Maj 03 2013, 23:10

Chevy ::
Ako sam shvatio, prve tri greske su ti 12, druga 77, treca 76?

treca 61
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 EmptySub Maj 04 2013, 09:26

ponavlja se greska 7,a jeste 61(inace nema GRESKE 77).I onda ja otvorim program auto datu i pronadjem svoj auto,i pod opcijom diagnostic trable code pronadjem moj broj i izbaci mi sve o toj gresci i izgleda ovako
[img]Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Untitled[/img]
Nazad na vrh Ići dole
EMCOKAS
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 01.06.2012
Godina : 41
Lokacija : Priboj

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 EmptySub Maj 04 2013, 19:14

dobra ova dijagnostika moram i ja ovo nabaviti i malo se uputiti vrhunska stvar svaka cast mega cheers
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 EmptyNed Maj 05 2013, 20:58

Megasp ::
Cisto mi pade napamet da pitam da li je neko resio problem sa pokazivacem.Koliko sam video jako cest problem,a rekao sam i ranije da sam zvao nekoliko odpada i svi su mi rekli da je to skoro na svakoj nubiri i nemaju poojma sta je .Sta se desava(za neupucene) nekada se pokazivac temparature zakuca na max i na paljenju ili u voznji i to bez pravila i kada se cukne u instrument tablu tj kada popije cvrgu on se vrati na mesto i radi kako treba ,a nekad se sam od sebe vrati na mesto.Skidao sam instrument tablu gledao vodove svi su ok,i opet za svaki slucaj prelemljeni opet kontakti ali ista stvar se desava.Nekada radi i 7 dana recimo.Auto se normalno ponasa i temparatura je ok ali me nervira kada se desi bode oci cyclops Rasklopio sam i celu instrument tablu i ocistio koliko je moguce sve kontakte i isto pa to ti je.I kod par elektricara sam nosio ali nista ili nece da se zezaju,uglavnom zameni celu tablu.Pa da li ima neko ideju neku?Ovo pitanje ostaje do daljneg.
Citiram sam sebe da bih ponovo postavio isto pitanje.Gde se nalazi senzor za temparaturu?Odakle ga uzima i stavlja na pokazivac,mozda masa ne valja ko ce ga znati.pozitivan ocekujem da se javis Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 EmptyPon Maj 06 2013, 20:36

Senzor bi trebao da se nalazi na samom hladnjaku. Znam da je kod vektre sa donje leve strane, i ima jedan dzek koji ide u taj senzor. Trazi na hladnjaku dzek, jedan je od ventilatora, a drugi je taj senzor temparature.
Nazad na vrh Ići dole
EMCOKAS
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 01.06.2012
Godina : 41
Lokacija : Priboj

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 EmptySub Maj 11 2013, 15:45

Mega ja hvala bogu nemam taj problem sa pokazivacem temperature na nubiri radi vrhunski nadam se da ga necu ureci Very Happy ,nikad neprelazi pola cak onako sto bi se reklo za jednu cetvrtinu manje od polovice to mu je neka normalna temperatura koja se priiblizi polovini tek posle duge voznje u kolini u gradu kad ide samo prva mic po mic.Video sam da je cest problem i plovak onaj merac nepokazuje nivo goriva u rezervoaru,e to se i meni desava al na fazon da normalno pokazuje dok ima goriva do palo cim padne ispod onda pocinje da zeza i obicno se zakuje na nulu ali obicno drzim malo iznad pola tako da mi to nije neki problem ko ga ebe neda mi se sad to cistiti i zezati.Treba da pogledas taj dzek na hladnjaku moze lako biti da je to fora.Ako resis javi sta je bilo.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 EmptyNed Maj 12 2013, 18:26

Provericu ovih dana kisa pa me mrzi.Pa ja sam stavio polovnu pumpu,inace kada sam oporavio benzinski sistem uzeo sam onaj ulozak pumpe neki bio oko 3000 din i radilo je ok nekih pola godeine mozda malo jace.Nisam se previse obazirao posto je pocelo da trokira i tako to slabo vuce na benzinu ali posle upali nece ni na leru trokira gas ne moze da dodje do 2000rpm.Otisao kod mog mehanicara izvadio probao na zivo sa cantrom benzina kad nekad baca nekad ne baca-secka zuju,i ja stavim polovnu original i nisma imao problema pokazuje mi ok.Ne znam da li pokazuje za rezervu,jer uglavnom 99% voznje mi je na plin koga sada trosi 12L bravo ali uglavnom odrzavam benzinski sistem.Mozda neko ima i bolju ideju ali ja to ovako a preporucujem i vama:Ponekad na pravcu ga malo prodrmam na benzinu trecom na 5500rpm- letiiiiiii nekad i 4000 posto uglavnom vozim od prilike 2000-2500na plinu da malo procisti dizne.S vremena na vreme naspem wurth aditiv za ciscenje benzinskog sistema ne treba preterivati.I sipam malo preko 1/4 rezervoara i kako rekoh vozim na plin pa kada se malo potrosi po kazaljci odprilike ja naspem 10 l da osvezim benzin i opet je na 1/4 i malo preko.A ovo cu videti da li je to na hladnjaku kod dzeka,kada podigne malo temparatutu raskacicu ga da vidim ima li promene.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 EmptySre Maj 15 2013, 13:56

Evo pozitivan je dao sliku i video meraca na njegovom autu. [You must be registered and logged in to see this link.] moram ovako nesto nece da prikaze sliku
i video
inace ja gledah kod mene i ne nadjoh moracu opet da gledam.A probao sam da skinem egr i nema sanse da se mrdne sraf ni malo.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 EmptyČet Maj 16 2013, 10:35

Kod mene nema na tom mestu,izgleda da se razlikuju motori 1.6 i 2.0 ovde se vidi da ide prvo egr pa bobina,a kod mene na 1.6 je obrnuto
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 EmptyČet Maj 16 2013, 19:39

Eto danas sam nasao vremena i skinuo egr ventil.Morao sam okastim dobro da zapnem pa sam uspeo da skinem,a morao sam da skidam bobinu jer mi je smetala za jedan sraf.Inace one slike sa predhodne strane su na 2.0 na 1,6 nisu na istom mestu,pregledah oko bloka i oko grane ali nigde ne nadjoh slican konektor(mozda daki zna gde je Very Happy ).nego ovako ako nekome bude trebalo:
ovde se skidaju ti srafovi Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Imag0566
Skinuo sam ga celog i ne znam da li moze jos da se rastavlja
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Imag0568
na onu cevcicu ne moze da prodje vazduh kada probam da dunem,inace dok radi auto i kada skinem crevce nema nikakve razlike.Ja sam malo sa sprejem ocistio ali nebitno.
E sad pitanje da li blokirati egr ako je on meni vec zacepljen onda kao da je i blokiran?
inace predpostavljam da se izrese lim i da se zatvori oznacena rupa
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Imag0567
I ovo sam primetio kao sraf na crevu pa reko mozda je i tu trebao biti neki senzor?za temparaturu vode ili tako nesto
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Imag0569
Inace to je ovo donje crevo koje ide iz posude nadam se da vidite
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Imag0570.
Dakle pitanja su sledeca:
1-Da li moze da se jos rastavi egr i da li ga blokirati ili nema potrebe jer je zapusio?
2-Ovaj sraf na crevu je li treba da bude tu ili je tu nesto drugo?
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 EmptyČet Maj 16 2013, 20:28

Evo nasao sam za 1.6 gde se nalaze ista dva komada kao i kod 2.0

[You must be registered and logged in to see this link.]

proverite na glavi motora gde je usisna grana sa leve prednje strane
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 EmptyČet Maj 16 2013, 21:17

Ja sam video tu jedan i pri dnu je ali nisam video drugi,iskreno nisam ga raskacinjao jer sam zurio da se vratim kuci.A da li da se blokira onaj egr posto izgleda da mi i nema funkciju,ali to ce uvek onda prikazivati gresku?check engine.,i moze li se jos rasturiti egr d ase ocisti ili ne.Ovaj je vakumski i ima samo jednu cevcicu.I znas li za ono crevo sraf je li to tako treba?
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 EmptyPet Maj 17 2013, 10:03

vakumski se kontrolisu elektro ventilom preko kompa i preporucljivo je zbog ZAGADJENJA da bude u funkciji.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 17 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
Nazad na vrh 
Strana 17 od 23Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23  Sledeći
 Similar topics
-
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999
» pozdrav od mene i moje tacume...:)
» Brave za Lanosa 1,5 1998 god
» Amortizeri leganza

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: