Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 ABS sistem na Daewoo nubiri 2.0 cdx

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

ABS sistem na Daewoo nubiri 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: ABS sistem na Daewoo nubiri 2.0 cdx   ABS sistem na Daewoo nubiri 2.0 cdx EmptySre Avg 23 2023, 10:02

Pozdrav sa moje strane koliko vidim osta sa ovim mojim autom sam ostali ili su ih ostavili na otpad ili su se otarasili krševa.
Kao što je u naslovu napisano na ovom autu 1999 godište sa predjenih nekih 240 hijada kilometara još sve radi i radiće a dokle ne zna se  Smile
Ipak da postavim jedno pitanjce a to je da kada se po ovoj vrućini vozim sa klimom koja radi  Wink i posle nekog vremena parkram se i popijem kaficu i pojedem sendvič pa ponovo nastavim put od nekih 1300 kilometara kada startujem motor na pola ključa kako bi mi rekli i krenem da izadjem na autoput upali mi se lampica ABS i ručma kočnica. Ništa strašno jer ne radi ABS sistem zna se kad naglo zakočim čuću škripu guma ali ni to nije strašno jer sam već navikao vozeci moj renault super 5.
Modul ABS sistema povezan je sa glavnim kompjuterom tako kada njemu stigne signal da nešto ne štima u ABS sistemu on prijavi grešku. ABS kod mene prijavi grešku jedino kada se usija motor i toplota prelazi na onaj deo koga zovemo ABS i koji sadrži el.motore koji sprečavaju blokiranje točkova. Kada se prijavi ta grška ja uzmem hladne vode i polijem taj deo i tu greškun eliminišem ukoliko ga dobo ohladim.
Medjutim šta bi uzrok (visoka temperatura u prostoru  gde je motor) napominjem da svi davači su ispravni koji se nalaze na točkovima, ali koji još davač pravi taj problem ? gledajući šemu modula ne vidim nikakvu vezu osim one koja povezuje na poklopcu čantre ukoliko nema uja za kočnice. Može li ona da pravi problem jer usled toplote prekidač na poklopcu čantre pravi prekid i to se prijavi na modulu i prenese na komp.
Ak neko ima neku predestavu šta bi moglo da bude ili mu neki mehaničar objasnio šta bi bio problem neka odgovori na ovo pitanjce  Idea yel_bow
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

ABS sistem na Daewoo nubiri 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS sistem na Daewoo nubiri 2.0 cdx   ABS sistem na Daewoo nubiri 2.0 cdx EmptyČet Sep 14 2023, 19:25

Dobro veče.
Aaaaa ima nas još koji teraju nubiru. U vezi posta---meni je palio lampicu ABS neko vreme posle menjanja seta kvačila. I to nezavisno od toplote motora--uglavnom kada skrećem i kočim. Tako vozim i posle nekog vremena izgasi. To trajalo jedno 4-5 dana i posle se sve stabilizovalo
Nazad na vrh Ići dole
 
ABS sistem na Daewoo nubiri 2.0 cdx
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
»  Kratka svjetla na Daewoo nubiri 1,6 1999 G.P
» Jel ko skidao karter na Nubiri?
» skidanje dizni na Nubiri 1.6
» Koji plinski sistem je kod vas u autu ?
» Zamena seta kvacila na nubiri 1.6

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: