Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri

Ići dole 
+23
Markonije23
Stirba
dzony00
dalibor76
zakici
darezzy
tosha
Blackeyed
milan_beska
Chevy
magi
ceronimus
joca
memara007
serhio011
dejandime
Pozitivan
Boca
radoslav
dixy
Radan
bokilava
Megasp
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Sledeći
AutorPoruka
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 EmptyPet Jun 21 2013, 09:07

Ма да, потпуно се слажем са тобом и ова твоја тема је заиста фантастична и мислим да, као и многе теме једног броја људи, пуно користи људима попут мене који заиста јако мало знају око возила а воле да им је ауто у добром стању. По снимку бих рекао да је мотор потпуно идентичан, ево једне мутне и бајате слике која није баш добра али једино њу тренутно имам. А да, Даки је коректан момак и на 30 км је од мене па није проблем ако затреба.
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Fotografija0003
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 EmptyPet Jun 21 2013, 09:17

Megasp drugar ti i ja po ovome smo na istoj talasnoj duzini samo nam je ostalo da frekfencije sinhronizujemo. Smile
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 EmptyPet Jun 21 2013, 09:52

Слажем се, и ти си један од тих сличних њему а од којих се заиста може чути много корисних ствари и који форуму дају квалитет и смисао. Има их још али дане набрајамјер ћу изоставити некога и огрешити се. Свака част bravo
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 EmptyPet Jun 21 2013, 10:04

Ma da se ne reklamiramo.Pa i pozitivan je meni par puta pomogao a covek dosta zna  oko auta.Ne samo moja tema nego svugde rteba da se pise.Recimo ja sam otvorio koji delovi pasuju od opela na nubiri,i ljudi su pisali svoja iskustva i to je super tako pravimo bazu podataka..Pa i jeste isti kada pogledam sliku.Ne znam pozitivan kod  tebe  tamo u dijaspori sto bi rekli kakvi su delovi ,predpostavljam da je kvalitetnije,ali bas je slaba tacka na nubirama  silen blok.Meni opet jedan malo ima lufta a ostali ne mrdaju
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 EmptyPet Jun 21 2013, 10:19

Слажем се а обзиром да сам дунстер и да не могу да помогнем знањем и саветима бар се трудимда напишем своје искуство у вези свега што урадим па макар то биле можда и небитне ситнице јер ће можда користити некоме. Идем логиком да и нека ситница некоме може да користи па и по цену да је оцените као будалаштину и небитну ствар а мене као смарача.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 EmptyPet Jun 21 2013, 10:30

E kad bi znao da sam poceo da se snabdevam u Beogradu u Vojvode Stepe jer su delovi originalni i nisu skupi, bar po onome sto nadjem na internet prodavnicama. Sad posto postoji i internet a i malo sam u Srbiji i vise ovde u Francuskoj pravim poredjenja pa planiram sta je jeftinije ovde ili tamo u Srbiji. Recimo ovde ako kupujem obavezno me kosta transport od 5 do 15 evra pa na osnovu toga i ukoliko nije hica kupim radije u Beogradu kad sam na odmoru a mogu i da narucim pre nego sto dodjem.
Za sada sve sto mogu da uradim sa alatom koji sam nabavio uradim sam jer ovde su ruke uzasno skupe. Zamisli samo da ti izbije sa presom jedan lezaj traze 20€ i da ti namesti jos 20€ pa ne znam koliko da zaradjujem za tu lovu cu da napravim sam presu. Pa nije presa komplikovana masina sa kompjuterom koji odredjuje polaritet magnetne rezonance lezaja u odnosu na dobos.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 EmptyČet Jun 27 2013, 20:41

Na moju srecu sredih par racunara pa sam mogao da zamenim neispravne delove.Ovako,primetio sam da mi auto u volanu ima malo vise lufta nego obicno(malo lufta u letvi volana ali i pored toga  je dobro upravljiv) i kada kocim da mi auto zanosi.Par puta sam zaleteo i na kocnicu i  vidim zanosi nisam se istripovao.A pocele su i gume da mi piste,ajde vruce je napred su michelin gume imaju dosta gume ali pisti mi mnogo i pravo kad idem non stop.Rekoh aj na reglazu da proverim,kad luft u oba prednja tocka.Ujednom lager a u drugom pogadjajte-SILEN BLOK!Ali jedan.
Skupljao parice zamenio sada je sve ok  a sutra cu na reglazu-nisma stigao danas.Evo vam troska:
1-Lager prednjeg tocka pasuje isto kao na opel suzi iliti kadet E ,i imaju 2 verzije 64 i 72mm.Nama odgovara 72 mm.Cene sarene od 1000-3800,ja sam nasao u nekoj lokalnoj prodavnici za 1200 din,poreklo kina uvoz nemacka radi se po nemackoj licenci,koliko je nemacki videcemo.
2-poslao sam viljusku za kragujevac u kern da mi repariraju i to je 600din 1 silen blok i postarina u 2 smera 600din(nije ni postarina zanemarljiva).
3-Moj majstor mi je uzeo 1600 sto mislim da ej ok.Zamenjen lezaj prednjeg tocka sve ocistio,skinuo viljusku(koju sam slao)i stavio staru viljusku  da moze da spusti auto,i kada je dosao deo,skinuo staru viljusku stavio repariranu.Znaci zamena 2 viljuske(isto mu dodje)  i zamena lezaja za 1600din
4-Radicu i reglazu trapa to je jos 800 din 
Tako da je sve ukupno 4800din.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 EmptyPet Jun 28 2013, 08:24

Ја овако лаички мислим да за то што си урадио није дата велика пара тј. да је трошак сасвим ок. Наравно, када се нема и то је пуно али је ипак прихватљива цена јер је то цифра за два амортизера или две ,,сузине'' опруге. Фино си одрадио
Nazad na vrh Ići dole
mijat
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 20.06.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 EmptyČet Jul 04 2013, 23:35

Megasp ::
Malo mi skripe prednje gume pa sam isao da proverim trap i na desnom tocku treba zameniti lager a na levom malo zvace  silen blok jbg opet.Silen blokovi slaba tacka nema sta.Nego blokirao sam egr ventil.Evo neki video mozda nekome i pomogne.
Skidanje egr ventila na nubiri

Ovaj sraf koji se skida sa kljucem br 12 se ne mora skidati.

Blokada za egr

Moze i ako vam je ostao dihtung pa po njemu je jos lakse da obelezite ,a ako nemate onda mozete ovako.




Nadam se da ce nekome koristiti.Ne znam da li je placebo efekat al ipromena se oseca nije sad da auto ide 3x bolje ali oseca se manja promena kao da je auto malo zivahniji,ali iskreno po gradu sam se malo vozio nisam nesto ni prelazio  videcemo polako vreme ce pokazati.U svakom slucaju moze svako da uradi u kucnoj reziji,potrebao-ploca,brusilica,busilica  i  volja.Nista vas ne kosta i ako niste yadovoljni reyultatima uvek moyete da vratite u  predhodno stanje.Da   skinete egr treba vam 10-15 minuta i da napravite blokadu yavisi od alata i strucnosti 20 min do 1h.

 svaka cast odlicna uputstva, meni su pomogla i kada sam zacepio ventil vise nema sitnog prekidanja u radu motora. sta si uradio sa crevom na vrhu ventila? Da li i njega treba zacepiti ili se samo vrati kako je stajalo...?
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 EmptyPet Jul 05 2013, 11:55

To je 1.6l ja imam 2.0 i nemam tih problema sa EGR ventilom. Nesto me zaintrigiralo u vezi tog EGR ventila a to je: ako koristite u vecini slucajeva GPL ili LPG gorivo je gas i dosta je cistiji jer imate filter za tecnu fazu i filter za gasnu fazu i u tom slucaju egr sitem ne bi trebalo da se prlja.
Velika kolicina cadji proizvodi benzin koji ne sagori potpuno sto znaci da motor vise radi u hladnoj fazi i ne dostize radnu temperaturu. Nije lose kako ko misli ali ja do sada kad upalim motor sacekam jedno minut dva da motor radi pa tek onda krenem nije da sam u zurbi ali prvo ako idem kolima predvidim da cu da krenem tih minut dva ranije Smile
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 EmptyPet Jul 05 2013, 20:08

Pozitivan ::
To je 1.6l ja imam 2.0 i nemam tih problema sa EGR ventilom. Nesto me zaintrigiralo u vezi tog EGR ventila a to je: ako koristite u vecini slucajeva GPL ili LPG gorivo je gas i dosta je cistiji jer imate filter za tecnu fazu i filter za gasnu fazu i u tom slucaju egr sitem ne bi trebalo da se prlja.
Velika kolicina cadji proizvodi benzin koji ne sagori potpuno sto znaci da motor vise radi u hladnoj fazi i ne dostize radnu temperaturu. Nije lose kako ko misli ali ja do sada kad upalim motor sacekam jedno minut dva da motor radi pa tek onda krenem nije da sam u zurbi ali prvo ako idem kolima predvidim da cu da krenem tih minut dva ranije Smile

 Slazem se to bi trebalo da bude praksa sa svakim motorom.A sto se tice cađi,dali to moze da bude i od malo "kilavije" voznje tj voznje na niskim obrtajima?
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 EmptyPet Jul 05 2013, 21:05

Po meni nema kilave voznje jer i onako ako motor radi i ima radnu temperaturu po pravilu gorivo treba da sagori ako se vozi po gradu motor vec ima radnu temp. ali zbog cestog dodavanja gasa rezim rada je drugaciji od od onog na auto putu gde motor obicno radi na oko 3hilhade obrtaja i konstantno sto mu u svakom slucaju i godi. kod svake vrste motora rezim stalne promene broja obrtaja je vezana i za pokretanje vozila iz nulte brzine sto znaci dodaj goriva vise dok ne krene a po pokretanju smanjujes kolicinu sto uslovljava povecanoj potrosnji goriva. 
Ja moj auto u gradskoj voznji ne vozim vise u proseku od recimo 50km/h i broj obrtaja ne prelazim vise od 2000 o/min i potrosnja mi je oko 12l /100km e sad po neki put kad ga opletem predje 12 i 13 pa i 14l/100km ali to se desava retko sad sam miran cikica i ne bih da smetam mladjima i neka misle da su bolji u voznji od mene. Vazno je da zadrzim ovaj popust od 50% kod osiguranja pa mi je i mirnija glava, jer nemam bas nikakav inters da me neko cuka i da vozim auto na popravljanje bilo to moja ili ne krivica. I onako se od kako sam ovde prebacujem kolima i za gradski prevoz ne znam ni koji autobusi saobtacaju u ovoj regiji a kamoli broj autobusa sa kojim bi otisao negde u grad.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 EmptyPon Jul 08 2013, 20:15

Pozitivan kod tebe je  na benzin?Ma jeste sve to sto kazes ali i ranije je bio prljav pa odatle i taj problem-vuce se od ranije.Malopre sam se vracao kuci iz sela razdaljina nekih 35 km i dobra muzika nesto sam raspolozen bio sam u kolima i da vidim kako ide auto malo mu pustio plina i saamo levi migavac radi nisam ga gasio ko blesav!Mislim auto Embarassed .Jedno vreme je bilo bas bas lose gorivo kod nas ,pa mi na skuteru cesto zapusavala dizna,pa sam mora da procedim gorivo kroz krpe i strasno sta sam sve nalazio koliko prljavstine.Sada je cini mi se bolja  situacija.Jbg uglavnom se vozi na lpg i pomalo na benzin-da se produvaju dizne.KOd mene oko 15-20 litara benzina uvek pa dosipam po 5-10 lit cisto da osvezim i dopunim benzin a plin sipam dok ne pocne da drci.Sad opet nesto zezaju sa atestima za plin izgleda da im fali para.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 EmptyPon Jul 08 2013, 21:16

Za dve nedelje krecem ko i obicno na odmor nista narocito nisam spremao kola samo cu da mu pritisak u gumama da podesim jer cu da mu stavim samar pa u samar nesto i u gepek nesto pa ko magarca polako za Srbiju. Kao sto i svake godine radim kupim tri klenera i nista vise pa kad sam u Srbiji koristim ih na svako drugo punjenje rezervoara i obicno ga punim na OMV pumpama jer do sada nisam imao problema sa njihovim gorivom. Normalno je da cu da proverim nivoe tecnosti hladjenja, kocnica i servo uredjaja. Klima radi vec provereno. kao svake godine ima da se pliraju farovi i to je sve za ovu godinu. Sledece godine menjam auto ako on mene nece da menja, ma zezam se dok on mene sluzi ja njega moram da negujem pa dokle ce da traje nece se znati Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 EmptyPon Jul 08 2013, 21:26

E pa lep odmor.Nisi mi odgovorio ti vozis samo na benzin?Posto kazes u gradu  oko 12l benzina?
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 EmptyUto Jul 09 2013, 06:48

Ajde da kopiram jednog forumasa koji je napisao na gas kuvam naftom se grejem a na benzim se vozim

jeste istina ziva vozim se na benzin jer nemam ugradjen sistem za gas Razz Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 EmptyUto Jul 09 2013, 08:33

Cuvena izreka ali samo izreka.Nego kazem jer kazes sto trosi 12 l benzina u gradu u proseku sto je opet ok malo vise ali  fabricki podaci su da je 11 u gradu odnosno urban drive.A ljudi se cude kako moze 15l plina da potrosi,cisto zato.Spremaj se za put
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 EmptyUto Jul 09 2013, 10:59

Ako potrosim 11 l/100km to je kao da vozis po jajima i ocekujes da svi oni koji su iza tebe pominju ti familiju ako je neko nas a ovi ovde i sve one radnje koje obavljas kada imas potrebu da budes sam bar jedno vreme. Very Happy Very Happy 
Pazi samo od kada ga imam nikad nisam cistio brizgaljke ultrzvukom nisam ih  ni skidao vec redovno koristim klener i za sada funkcionise bez problema.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 EmptyČet Jul 18 2013, 10:41

Meni ce ici na ciscenje dizni ali nekada kasnije za sada nisam bas u situaciji $$$.radi na plin dobro sipam i ja ponekad  cistac dizni ali kad se ne vozi a trebalo je ocistiti ih davno ali ponekad ih ja produvam na 5000rpm i posle bude malo bolje neko vreme za sada mi ne smeta.Inace kada sam menjao onaj lager u tocku pogledao sam odozdo auto i nema rdja mislim ima one povrsinske ali nije trulo nema rupa sve ok.Evo jedan video sto sam snimio i imaju 2 turiranja tj ja drzim gs na vrhu blago pritisnut ali ne pojacaavam ga i vidi se kako se gusi do 2000rpm a posle radi super,naravno na benzinu.Inace  kada se vozi u gradu mali rpm pa se gusi van grada  ide normalno odnosno cim predje 2000rpm.  Imaju 2 turiranja u prvom primetite kazaljku za pokazivanje temparature gde je bila pa se vreati ono sto sam ranije pricao kako divlja ali i ona radi ali desi se ponekad i ovako
a na drugom se bas vidi razlika do i od 2000rpm.A ako je na leru pa ga sabijem do kraja naglo pocne da trokira,ranije simptomi isti posle ciscenja dizni je bilo ok,ali  sam posle morao da menjam rezervoar jer mi je on stalno prljao benzin i zapusavale dizne a nakon zamene rezervoara nisam imao volje$$$ da opet cistim dizne pa je ostavljene ovako.


Nego evo drugari jos malo sminke!Mozda se nekome nece svideti reci seljana ioli sta vec ali meni se dopada.Nisam ni ja znao kako ce izgledati ali nije ispalo lose.Posto je ceo auto beo,branici retrovizori ,kvake hm aj jos malo da ga ubelim.Investicija 306 dinara za sprej.
Neki drugari mi kazu koji si ti ludak ali dobro ti je ispalo nista ne menjaj.
Ofarbao(iliti osprejisao smeh ) sam sledece ratkapne u boju auta.Zavisi iz kog se ugla gleda ali ne bas toliko evo pa vidite,mozda sam nekome jos dao ideju 
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Imag0034-medium
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Imag0035-medium

A evo i na autu kako izgledaju.
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Imag0037-medium
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Imag0038-medium

A bode mi oci napred pogotovu nosac tablice crn pa je i on ofarban ustvari oba
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Imag0039-medium
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Imag0040-medium

eto malo vremena i zajebancije
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 EmptyČet Jul 18 2013, 17:11

megasp ja obozavam samo dve boje belu i plavu.
E sad bela boja auta je dobra iz vise rzloga, ajd prvi razlog je vidi se i danju i nocu. Danju jer okolina je siva pa bela odskace od okoline nocu bre vozis k'o fantom Twisted Evil  kad te vide svi se sklanjaju.
Bela.boja te obavezuje da ga cesce peres da nebi komsije mislile da.si prljav tip🤡 i da.znas bela boja je ko da si na svadbi svaki dan i predvodis kolonu koja je iza tebe kad si u guzvi:P .
E sad plava boja je dobra samo za ovde panduri (zandari) voze kola.kojansu obojena ovakvom bojom ali za nijansu svetliju pa kad te vidi spreda ili pozadi ne zna dali si ili nisi kad prolazi pored tebe uspori dok se ne uveri da nisi8) zato sto sam uvek u prvoj traci i vozim malo zesce nego ostali pa eto misle coveku se zuri pa da se mi sklonimo da covek u plavim kolima prodje:suspect: .
Najgora boja za kola i dokazano je da su najvise udesa imala kola koja su bila boje srebra zbog toga sto ta boja izgleda lepo se slaze sa.okolinom😕 .
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 EmptyČet Jul 18 2013, 17:59

Мега екстра ти је испало, баш лепо а шта ће рећи комшије боли те .... уво! Нисам за белу боју аута а ни гардеробе најпре искључиво због лаког прљања али то је ствар укуса и о томе не треба расправљати али у принципу и на мом Ланосу који је црн штрока се види скоро колико и на твом белом. Било како било баш ти је лепо испало bravo 
Позитивац делијо нешто не бих рекао да аутима генерално придајемо некакав значај по боји сем када је боја одредница за нешто Very Happy .
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 EmptyČet Jul 18 2013, 19:36

Da je lepo lepo je ali ne bih da ga hvalim da se ne pokvari:D
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 EmptyČet Jul 18 2013, 20:57

Pa malo zanimacije.A tacno je da se siva najvise stapa sa bojom .Nego koliko god cudno bilo crna kola se vise prljaju od belih vise se vidi.Kad sam imao crn motor skroz crn uuuu kako se vidi prasina ili blato.Mada kada sam kupovao auto nisam trazio ni belu ni daewoo nego se tako namestile okolnosti.A to za komsije bas me zabole ***** uvo:D  jer sam ovo radi radi sebe a ne njih.Mada zivot u zgradama i nema nekog komsijskog duha kao i u krajevima gde su kuce.Nego nesto me brine sada na autu-ne trosi mnogo a ide ko blesav hladan vruc uzbrdo bukvalno kida sto bi rekli.E sad kaze se da obicno tako auto ide pred smrt smeh ,u svakom slucaju ja ga ganjam i uzivam.Posto sam bez posla pa servisiram racunare privatno tj na crno pa se polako mrda ali nedovoljno pa cu za mesec dana mozda koji dan vise da idem da polazem za licencu taxiste ovde kod nas ko nema sta da radi vozi taxi ili ide u policiju.Za pocetak vozim kod drugog a dobre voznje i stalne stranke nubirom jbg.Pa ako ne nadjem bolji posao u medjuvremenu i stanem malo na noge mozda i nubira krene da zaradjuje.Videcemo sve je to daleko otom potom afro
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 EmptyPet Jul 19 2013, 08:29

Цепај и нека ти је са срећом bravo ! Ко хоће да ради може да се снађе у свакој ситуацији а ни један посао није за подцењивање и омаловажавање и сваки има и добре и лоше стране а најбитније је да се трудиш да посао који изабереш радиш како ваља и трудиш се да у њему будеш најбољи. То за таксисте ти је свуда јер је економска ситуација таква да другог посла нема а у полицију се задњих година не прима као раније а посебно оних ратних година када су полицајци били и полицајци и војници. То за црну боју је тачно и прљавштина се види као и на белој па пошто имам црни ауто и врло често иде у перионицу наручио сам да ми другар у Швабији купи мању половну а добро очувану машину за прање тако да ћу је пошто живим у стану држати код таста и тако решити тај ,,проблем''. Ипак је 20-30 еура мала пара за решење тог ,,проблема''.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 EmptyPet Jul 19 2013, 08:50

Posto imas druga u nemackoj uzmi samo [b style="color: rgb(51, 51, 51); font-size: 14px; font-weight: 900; background-color: rgb(255, 255, 255);"][b style="color: rgb(51, 51, 51); font-size: 14px; font-weight: 900; background-color: rgb(255, 255, 255);"][b style="color: rgb(51, 51, 51); font-size: 14px; font-weight: 900; background-color: rgb(255, 255, 255);"][b style="color: rgb(51, 51, 51); font-size: 14px; font-weight: 900; background-color: rgb(255, 255, 255);"]KARCHER  [/b][/b][/b][/b]i to je  ako ,moze polovnu da ti nadje bolje od nje nema vrh.Ma za policiju sam mator 29 god primaju do 26,nemam vezu.Imaju i ovuda da se nadju polovne ali su i polovne malo skuplje,e a za pranje da ti preporucim turtle sampon za pranje, Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Bg361304682118triplewax%20zip%20wash ovako izgleda
veruj mi da ces se oduseviti a traje dugooooooo kosta oko 600 din ali recimo ako peres sundjerom pa naspes u lavor  oko 2 cepa sa flase to ti je dovoljno,a pere uhhhhhhhh skida sve i sa ratkapne kocionu prasinu sto ne moze ni puskarenje,a sija posle ko pasje m**o bravo .Meni traje skoro 2 godine vec,nema sanse da se poredi ono sto ljudi uzmu tecnost za sudove ma kakvi.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 19 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
Nazad na vrh 
Strana 19 od 23Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Sledeći
 Similar topics
-
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999
» pozdrav od mene i moje tacume...:)
» Brave za Lanosa 1,5 1998 god
» Amortizeri leganza

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: