Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine?

Ići dole 
+6
kostas79
Megasp
Chevy
mihailo
Gordiljo
zakici
10 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
zakici
Početnik
Početnik
zakici


Broj poruka : 70
Datum upisa : 14.08.2012
Godina : 55
Lokacija : Pforzheim

Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine?   Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 EmptySub Dec 08 2012, 20:27

I meni se pre par dana desilo da je zanemeo kada sam mu ga dao malo po volumenu,ali je proradio kada sam ga upalio sledeci dan.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine?   Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 EmptySub Dec 08 2012, 20:41

Vidim da znate puno o daewoo vozilima. Jel vam problem da vidite moj slucaj koji sam izneo u temi: EGR ili DIZNE ILI...??? Naravno, lanos je u pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
pekson
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 21.05.2012
Godina : 45
Lokacija : Kovin

Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine?   Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 EmptyUto Jan 22 2013, 22:35

Evo kako sam ja resio slucaj grejanja u mojoj Nubiri.

Kako je pocelo hladnije vreme pocelo se osecati da je grejanje veoma slabo skoro nikako. Susenje sajbne je jos nekako funkcionisalo sa jedva mlakim vazduhom i grejanje u vozacevim nogama i to lepo ali kod suvozaca skoro nikako, sredina tj tabla katastrofa.

Kad dignem haubu , na vreo motor bez rada ventilatora u kabini , imam veoma veliku razliku na crevima koja ulaze u kabinu, tj ulaz vreo ( blizi vozacu) a izlaz mlak. I naucen iskustvom sa prethodnog auta gde mi je ispiranje hladnjaka-radijatora pomoglo resim da to primenim i ovde samo bez skidanja table i icega u kabini.

Precica je sledeca! Posto imam ugranjen plin i T racve na crevima koja se spustaju nize i ulaze u radijator, tu skinem selne i raskacim creva. Naravno pre toga sam na hladnjaku ispustio antifriz. Prihvatim se bastenskog creva i izreduciram ga , jer je bilo tanje, sa nekim parcetom pa sad lepo pase na creva od auta i zamolim drugara da bude pored slavine i pusta mi vodu na moj znak. Prvo sam crevo stavio na ulaz i voda na izlazu je jedva izlazila od zapusenosti, posle zamene creva na izlaz pocelo je da izlazi nesto brankasto i mutno nalik nekom talogu.

Posle desetak izmena creva ulaz izlaz i naglog pustanja vode konacno je proticala cista voda, tu vodu sam izbacio rucnim-usnim produvavanjem, vratio sam creva i sipao skoro u celini novi antifriz i sada je to sasvim drugacija prica. Pri spoljnoj temp od npr +2 +5 , na otvorenom putu, ne smem da ukljucim ventilator jer je sasvim dovoljno da samo orenem krug na crveno na komandama. Bas me interesuje kako ce biti na -10 ali jmislim da ce biti ok. Ono sto sam primetio je da kada ventilator ukljucim na 4 ne smanjuje mi temperaturu vazduha koji uduvava unutra pa sam ubedjen da ce imati kapacitet i za hladnije dane.

Ceo posao je resen za 1,5 sati pa ko ima slicne simptome neka navali sto pre. Od alata vam treba neka posuda za antifriz, srafciger za selne, bastensko crevo... Nadam se da cu nekome biti od pomoci.
Nazad na vrh Ići dole
zakici
Početnik
Početnik
zakici


Broj poruka : 70
Datum upisa : 14.08.2012
Godina : 55
Lokacija : Pforzheim

Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine?   Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 EmptySre Jan 23 2013, 07:19

Veoma poucno.Drago mi je da nisi morao da skidas mali hladnjak.To sto si uradio preporucujem svakome godisnje jedanput pred zimu da se odradi,i onda nece biti iznenadjenja i loseg grejanja,jer se u malom hladnjaku natalozi svakakva prljavstina iz sistema.Naravno ako nema prisustva masne skrame na staklima i neprijatnog mirisa od antifriza.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine?   Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 EmptySre Jan 23 2013, 10:31

Pekson pisano je o ovome i ranije ,ali ako je za zamenu hladnjak onda mora da se skida tj ako curi negde.Ako je tebi bas tako tebi je bas bas zapusilo.Uradio si dobro ali si nesto izostavio!
1-Ispusti se antifriz(ako nije mnogo mator mozete ga sacuvati pa vratiti posle)
2-crevom isprati sto vise moze(ono sto si ti uradio)
3-Zatvoriti sistem i napuniti obicnom vodom i staviti aditiv sredstvo za ciscenje hladnjaka tj celog sistema ima u auto radnjama
4-pustiti ga da dodje do radne temparature i neka radi jos malo ,ukupno 20-30 min na leru
5-ispusti sve napolje(tek tad vidis sta ispada)
6-ponovo isprati sa crevom postupak 2
7-moze a i ne mora da se ponovi ceo postupak jos jednom zavisi od zaprljanosti
8-ispustiti svu vodu iz sistema i upaliti auto NA BENZIN NIKAKO NA PLIN na pola minuta da izbaci ostatak vode na neko crevo(jer je ostalo oko 4l vode u motoru a na benzin moze da radi auto par minuta bez vode nece prokuvati,a na plin ce da vam zaledi isparivac zato niposto na plin)
9-sipati novi ili stari antifriz ako je ok,i to je to,mirni ste nekoliko godina. bravo

Meni cu uraditi na prolece kada nadjem slobodan dan a mozda i ranije
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine?   Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 EmptySre Jan 23 2013, 19:45

Megasp ::
Pekson pisano je o ovome i ranije ,ali ako je za zamenu hladnjak onda mora da se skida tj ako curi negde.Ako je tebi bas tako tebi je bas bas zapusilo.Uradio si dobro ali si nesto izostavio!
1-Ispusti se antifriz(ako nije mnogo mator mozete ga sacuvati pa vratiti posle)
2-crevom isprati sto vise moze(ono sto si ti uradio)
3-Zatvoriti sistem i napuniti obicnom vodom i staviti aditiv sredstvo za ciscenje hladnjaka tj celog sistema ima u auto radnjama
4-pustiti ga da dodje do radne temparature i neka radi jos malo ,ukupno 20-30 min na leru
5-ispusti sve napolje(tek tad vidis sta ispada)
6-ponovo isprati sa crevom postupak 2
7-moze a i ne mora da se ponovi ceo postupak jos jednom zavisi od zaprljanosti
8-ispustiti svu vodu iz sistema i upaliti auto NA BENZIN NIKAKO NA PLIN na pola minuta da izbaci ostatak vode na neko crevo(jer je ostalo oko 4l vode u motoru a na benzin moze da radi auto par minuta bez vode nece prokuvati,a na plin ce da vam zaledi isparivac zato niposto na plin)
9-sipati novi ili stari antifriz ako je ok,i to je to,mirni ste nekoliko godina. bravo

Meni cu uraditi na prolece kada nadjem slobodan dan a mozda i ranije
Potpuno tacno od stavke do stavke i to mora svako da uradi ko kupi polovan auto da nebi imao zahebancije kasnije.Sistem hladjenja je najbitniji.
Nazad na vrh Ići dole
banjalucanin86
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 04.11.2013
Lokacija : Banja Luka

Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine?   Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 EmptySre Feb 04 2015, 17:33

Narode,muku mucim sa NOVIM malim hladnjakom!Od novembra kako sam ga ugradio,grije se samo desna strana(suvozaceva),a vozaceva strana ventilacije samo duva hladno ili mlakasto.Juce sam saam rastavio sve do hladnjaka da vidim da nisu klapne spale ili nesto,ali nema nista...Da sam sacuvao fiskalni racun,mogao bih nesto reklamirati,ali bez njega,samo mogu rukave zavrnuti :-(...Vozim Lanosa 1.4 '98.godina.Desava li se da hladnjak bude fabricki zapusen,neispravan?Pozdrav i hvala.(nemoj da neko omane i napise da se prvo predstavim u onoj temi):-D.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine?   Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 EmptySre Feb 04 2015, 21:40

PRVO DA SE PREDSTAVIŠ  JC_spank
Nazad na vrh Ići dole
banjalucanin86
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 04.11.2013
Lokacija : Banja Luka

Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine?   Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 EmptyČet Feb 05 2015, 22:59

Ahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
banjalucanin86
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 04.11.2013
Lokacija : Banja Luka

Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine?   Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 EmptyUto Avg 11 2015, 13:06

Radane,pa ti si svom zeemi pisao da se predstavi :-D ???
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine?   Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 EmptyUto Avg 11 2015, 18:41

Ahaha a video si na vreme dobro je...Ma to je zajebancija bila.I ja sam na forum upao kao padobranac,nisam se predstavio ni sebe ni auto jbg,trebao je neko da me upozori a078 ...Posle me bilo blam Embarassed i eto tako......
Nazad na vrh Ići dole
banjalucanin86
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 04.11.2013
Lokacija : Banja Luka

Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine?   Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 EmptySre Avg 12 2015, 15:10

Ma sto blam,neee..pa nismo ovdje jer nam je dosadno(kako kad) :-)...vec da pomognemo jedni drugima i slicne stvari ;-).
Nazad na vrh Ići dole
banjalucanin86
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 04.11.2013
Lokacija : Banja Luka

Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine?   Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 EmptySre Avg 12 2015, 15:12

Rijesio sam moje gasenje auta na olin dok je hladan motor,pa i kad je topao on se treskao onako..Membrane rasplinjaca,dotrajale nakon 100 000km,lako ih je zamijeniti,ko ima plin i rasplinjac,nemojte bacati pare na servis.U BL su membrane 20e a sa servisom 60e..Strasno!
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: kako prici hladnjaku gerijaca kabine hahahah   Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 EmptySub Avg 20 2016, 15:22

kako oprici hahahah vrlo tesko hahahah moas sve raskupusat ispod salttable hehehe nego da ti nesto kazem to neij hladnjak to je grijaca tu je velika razlika ....jer hladjnajci hlade a grijaci griju dal ne postoji hladnjak koji sluzi kao grijac kabine ...toga nema nigdi ne samo u srbiji ...heheheheh grijaci grijau a hladnjaci hlade ... eto tek toliko da ti pomognem u razumjevanju pojmova koji ti ocito nisu jasni ...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine?   Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Zamena kabinskog filtera.Grejanje- Hlađenje kako doći do ventilatora ?
» Pukla plastika na hladnjaku
» Grejac kabine - hladnjak
» Nubira loše radi na malom broju obrtaja
» crevo za vodu grejaca kabine

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: