Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Nubira loše radi na malom broju obrtaja

Ići dole 
+2
bokilava
DiplomiraniDuduk
6 posters
AutorPoruka
DiplomiraniDuduk
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 80
Lokacija : Smederevo

Nubira loše radi na malom broju obrtaja Empty
PočaljiNaslov: Nubira loše radi na malom broju obrtaja   Nubira loše radi na malom broju obrtaja EmptySre Okt 05 2011, 20:08

Doskora mi je Nubira trošila 11-12 lit. plina i radila normalno. Koliko znam ima direktno ubrizgavanje a ne znam koji je tip plinskog uređaja.
U poslednje vreme loše radi na malom gasu, teško prima gas, slabije vuče (ne greje se!), ponekad se gasi na malom gasu (prilikom promene brzine) i troši oko 16.
Svećice su gotovo nove, odgovarajuće.
Kada ga upalim ponekad ne prima gas neko vreme ni toliko da uopšte može da krene.
Molim ako neko ima kakvo iskustvo ili zna gde se može tačno utvrditi šta je u pitanju.
Zahvaljujem unapred svima na bilo kakvom odgovoru.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Nubira loše radi na malom broju obrtaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira loše radi na malom broju obrtaja   Nubira loše radi na malom broju obrtaja EmptyČet Okt 06 2011, 09:41

na kom gorivu se to desava?
Nazad na vrh Ići dole
DiplomiraniDuduk
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 80
Lokacija : Smederevo

Nubira loše radi na malom broju obrtaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira loše radi na malom broju obrtaja   Nubira loše radi na malom broju obrtaja EmptyČet Okt 06 2011, 18:23

I na jednom i na drugom.
Nazad na vrh Ići dole
poštar68
Početnik
Početnik



Broj poruka : 97
Datum upisa : 27.07.2010
Lokacija : Pančevo

Nubira loše radi na malom broju obrtaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira loše radi na malom broju obrtaja   Nubira loše radi na malom broju obrtaja EmptyČet Okt 06 2011, 18:26

Jesi li skoro menjao filtere TNG sistema?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Nubira loše radi na malom broju obrtaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira loše radi na malom broju obrtaja   Nubira loše radi na malom broju obrtaja EmptyČet Okt 06 2011, 22:22

nekom prostom logikom kad krenes, ako identicno zeza i na jednom i na drugom gorivu onda je nesto zajednicko za oboje. a sta je zajednicko - struja, i to mnogo vise stvari pored svecica koje si promenio. Pali li lampicu? Radi li to kad je hladan, topao, ili nema pravila...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Nubira loše radi na malom broju obrtaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira loše radi na malom broju obrtaja   Nubira loše radi na malom broju obrtaja EmptyPet Okt 07 2011, 12:55

Kao sto kazae boki nesdto sto utice na oboje.Isti su simptomi za svako vozilo meni na motoru isto bilo -filter vazduha.Ako je prljav i nisi ga dugo menjao menjaj jer kad ne radi funkciju drugacija je smesa vazduha i goriva (bilo kojeg).Kad je prljav filter onda vise trosi slabije vuce,oce malo i da trza.Mozda nije do njega samo sam ti dao predlog,ali nikada neces pogresiti ako zamenis filter vazduha a on je oko 600 din.
Nazad na vrh Ići dole
DiplomiraniDuduk
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 80
Lokacija : Smederevo

Nubira loše radi na malom broju obrtaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira loše radi na malom broju obrtaja   Nubira loše radi na malom broju obrtaja EmptyPet Okt 07 2011, 18:25

Ne verujem da je filter jer je nedavno puklo crevo od njega pa i tu uvlači vazduh a i skoro sam ga (filter) menjao. Propustio sam da napomenem da ponekad puca na filteru - dosta retko. Zato je crevo verovatno i puklo.
Ne znam ni šta bi moglo da bude sa strujom jer ima elektronsko paljenje znači malo verovatno da ono prekida. Već bi do sada sasvim prestalo da radi.
Ustvari ne bih da sam otklanjam nedostatak nego bih da odem kod nekog ko može pouzdano da utvrdi šta je u pitanju. "Moji" majstori nisu uspeli da nađu šta je.
Nebitno je da li bi taj ko zna da utvrdi šta je, bio ovde u Smederevu ili u Beogradu - pa i dalje, samo ako je stvarno stručan.
Problem sa najjače ispoljava kada je motor hladan.
Može li to da ima veze sa brizgaljakama za direktno ubrizgavanje?
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Nubira loše radi na malom broju obrtaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira loše radi na malom broju obrtaja   Nubira loše radi na malom broju obrtaja EmptyPet Okt 07 2011, 21:16

Ooo, evo jos jednog Smederevaca...
Bez sekiracije, ima dobrih majstora ovde u Smederevu, koji to mogu da ti rese.
To sto cujes da ti puca u filteru, to su ti detonacije, a to nije dobro. A to se javlja jer imas jako siromasnu smesu, sto donekle objasnjava to sto ti se desava.
I ja sam donekle laik, al mislim da ovde ne gresim.
Moj ti je savet da odes lepo kod majstora. A ako te to zanima i hoces dobrog javi mi, pa cu te uputiti kod dobrog majstora i to ces resiti sigurno.

Al to ce ti biti glavni problem, razvaljeno kuciste filtera vazduha ili pocepano crevo. Vuce vazduh i time pravi pogresnu smesu, i to oce da zeza i na plin i na benzin. To mora da se sredi i da se pregleda plinski sistem, isparivac, da se nasteluje smesa odgovarajuca da se ne desavaju te eksplozije.

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Nubira loše radi na malom broju obrtaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira loše radi na malom broju obrtaja   Nubira loše radi na malom broju obrtaja EmptyPet Okt 07 2011, 23:05

vidis kad das malo vise informacija kako pljuste odgovori Wink
pobrini se prvo za taj ''fals'' vazduh pa trazi dalje...
Nazad na vrh Ići dole
DiplomiraniDuduk
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 80
Lokacija : Smederevo

Nubira loše radi na malom broju obrtaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira loše radi na malom broju obrtaja   Nubira loše radi na malom broju obrtaja EmptySub Okt 08 2011, 18:58

Hvala svima!
Počeću od tog creva a ako bude trebalo javiću se ponovo.
Skoro sam se učlanio na ovaj forum pa još nemam pravo na privatne poruke. ivan85_zmaj molim te javi se.
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Nubira loše radi na malom broju obrtaja Empty
PočaljiNaslov: paz ovako    Nubira loše radi na malom broju obrtaja EmptyPon Avg 15 2016, 16:13

spominjes brizgalice imam pjama i o jednom i o drugom gorivu i mogu ti reci ako ti sistem nije pravilno ugradjen uvijek ces imati nekoga sranja ... ako ti se mjesaju petrol i plin imas haos u masini a kod tebe bas to tako nekako izgleda . imas razlicitih plinskih sistema a tinisi naveonista pa se nemoze nista ni reci ... kakoda se boris protiov nepriajtelja kojega nepoznas nni ti anas gdje je niti kakav je
dakle kakv dobar dan takav i bog daj ./ali stose tice tvojenapmene da se mozda radi oi brizgalicama goriva moram te razocarati to tebe nemuci jer brizgalice rade takod a pustaju benzin u cilindre a ne plin. vec se plin mjesa u plenum komori sa zrakom i tako ulazi u cilindre. dakle tebe cini mi semuci to sto ti se mejsaju plin i petrol. a to ti se desava jer ti struja niej pravilno izvedena za plin. dok nisi ugadio plin sve je radilo dobro kasd si ugradi oplin pocelo zajebavat ... kazem nemam podatke a i da imam morao bi vidit sve to kako je ugradjeno ali reci cu ti radi informacija da kod ugradnje plina moraju se napraviti preinake elektricnog sistema regulacije dovoda goriva to jest petrola i regulacija trotle senzora jer trotle senzor daje signal kompu koliko da pusti bezina u cilindre a kako benzina nema a kompjuter ipak ceka signal jer on sam nema pojma koliko da benzina pusti kome tada je cjeli sistem u haosu. gas se sada regulira otvaranjam klapne za zrak koja pravi vakum u plenumu isparivaca plina pored toga i plin ski sistem ima ler gas koji mora preuzetiulogu steop motora trotla i temp senzora. dakle sve mora bi ti pravilnostriujno pospajano jer inace dobivas situaciaju da u istovrijeme punis motor i plinom i benzinom pa se presisa i nece fa vuce gusi se zbog viska plina jer nij jedno ni drugo niej regulirano ... ako je dosad sve dobro radilo pa se naglo pokvarilo onda to znaci da je sve dobro spojeno samo te zaaebavaju kontakti za struju negdi provjeri sve. ispiri oo vode ako si prao kola pa ih pokvasio i bolje ih ubodi da si siguran da sve dobro stoji i probaj upaliti pa javi sta ima


Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nubira loše radi na malom broju obrtaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira loše radi na malom broju obrtaja   Nubira loše radi na malom broju obrtaja Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nubira loše radi na malom broju obrtaja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Tacuma trza na malom broju obrtaja
» Nubira 1.6 16V los rad izmedju 1800 i 2600 obrtaja
» Velik broj obrtaja motora Nubira
» Klima ne radi ?Nubira II
» Presvlake Iskustva i ideje?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: