Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri

Ići dole 
+23
Markonije23
Stirba
dzony00
dalibor76
zakici
darezzy
tosha
Blackeyed
milan_beska
Chevy
magi
ceronimus
joca
memara007
serhio011
dejandime
Pozitivan
Boca
radoslav
dixy
Radan
bokilava
Megasp
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 EmptyČet Dec 15 2011, 23:57

ne znam koliko ces to moci da resis, daj boze al mislim da se jednostavno ''potrosio'' prekidac Sad
da nije neko crevo puklo pa zbog njega sisti, ili bas iz preidaca?
Sisti li non stop, meni sisti samo dok prebacujem, znaci kad pomerim cuje se psss, pa kad prebacim opet pss, al ako ne diram prekidac ne cuje se nista. Da ti se ije skinulo tamo sa usisa glavnog? Nemam pojma vise sta da ti kazem
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 EmptyPet Dec 16 2011, 07:17

Boki nemoj da te plasim ali i meni je se tako culo a sada ovako.To i ja mislim da se gumice istrosile i oni
kanalici vise ne zetvaraju dobro,probacu nesto jos dan dva ako stignem ako nista uzecu drugu,mada i to resenje
koje napravim ako uspem pitanje je do kada ce da radi
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 EmptyNed Dec 18 2011, 17:18

Evo sta sam uradio,odustao sam od kupovine konzole dok ne napravim klimu jer mi ne radi trenutno.Uzeo sam naj okrugli deo sto ima onu gumu na sebi sa kanalima,izvadio gumu i ispod nagurao zive gume,da malo bolje pridje.Sada i moze da se prebaci mada na nekom modu sisti i ne prebaci uvek,uglavnom sada duvaa jos jace u soferku i malo u prozore i noge malo tako da ostavljam kako jeste do daljeneg.
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Img20111217185602
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Img20111217123609

E nesto mi je palo na pamet bezveze pa da mi neko odgonetne.Pogledam ja da vidim sto mi ne radi zadnja brizaljka za zadnje staklo i gledam i ne mogu da nadjem.Ne verujem da nema ali ja je jednostavno nisam nasao,pa me zanima ima li nubira uopste brizaljku za zadnje staklo ili ne?Ako ima gde treba da stoji mozete obeleziti na slici.
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Img20111217092603
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 EmptyNed Dec 18 2011, 19:53

Ne vidi se baš najbolje, mogao si malo bliže da slikaš, jer odavde ne može da se vidi da li je ima ili je skinuta.
Inače probaću sutra da slikam svoju, pa ćeš moći bolje da vidiš. Ali do tada...
[img]Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Img20111217092603[/img]
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 EmptyNed Dec 18 2011, 20:39

Znaci ipak nisam lud,i ja rekoh kako da nema kada ima svaki jugic samo ovde nema.Znaci tu treba da bude jer kod mene nema.Ako nekoga ne mrzi ako moze da slika na svojoj nubiri da vidim.E sada posto nemam zanima me sta treba da uradim da zamenim ceo motor od zadnjeg brisaca?I odakle se ona puni je li iz iste posude kao i prednji ili ima zasebnu.Ja znam za ove 2 varijante.Bas cu da vidim mozda ima rupica pa zacepila pa ne vidim.A slikao sam ovako da bi mi pokazali gde trebada bude.Boca hvala na odgovoru.
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 EmptyNed Dec 18 2011, 20:59

Kažem ti, slikaću sutra, pa ću ti postovati sliku da vidiš kako izgleda "ispravna".
Inače, snabdeva se tečnošću iz iste boce kao i prednje brizgaljke.
Da bi skinuo motor zadnjeg brisača, moraš da skineš tapacirung sa 5-ih vrata.
Inače, dešava se da se ta brizgaljka zapuši, a neretko i iskrivi, pa baca mlaz svuda sem na staklo Smile
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 EmptyNed Dec 18 2011, 21:33

E hvala matori,glupo pitanje ona treba isto da se prska kao i prednje?Kada povucem ka sebi ?jer na dole se pali zadnji brisac
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 EmptyNed Dec 18 2011, 22:06

Ne ka sebi vec suprotno, guras od sebe. Prvi korak ka tabli je da ukljuci zadnji brisac a drugi je da aktivira prskalicu
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 EmptyPon Dec 19 2011, 18:46

Evo slikica, kako sam obećao Wink

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Brizgaljkazadnjegbrisac

Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 EmptyPon Dec 19 2011, 21:24

E hvala za slike.Ma meni je nesto drugacije ja nemam taj poklopac nego neki sraf mi drzi brisac,koji je nesto bio oblazneo pa sam morao da stavim olovo i sada drzi nema sanse da se skine.Pogledacu sutra ako stignem ,hvala u svakom slucaju
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 EmptyPon Dec 19 2011, 23:47

Nema na čemu.
A, kad već pričamo o tome, par mojih zapažanja.
Večito me je nerviralo to zadnje staklo na Nubiri SW. Ono je nekako "zaobljeno", ali tako glupo, da ja nikada nisam uspeo da nađem odgovarajući brisač koji bi brisao celom svojom površinom. Svaki brisač koji sam probao uredno "omane" da obriše neki deo stakla koji po dimenzijama pokriva.
Drugo.
Mislim da na nubiri (a možda i uopšte) ne postoji "gluplje" mesto za brizgaljku zadnjeg stakla od ovoga. Bolje da su je stavili negde iznad stakla, pa samo da "spušta" tečnost na staklo, jer je meni ta brizgaljka večito pravila problem u smislu da nikada nisam uspeo da
je podesim da baca "savršeno" mlaz na staklo. Ili mlaz udara u tu plastiku ili prska svuda okolo.
A isto tako, u trenutku kada sam počeo da se interesujem kako da je sredim (znači auto je već bio star 4-5 godina), ona se već okretala zajedno sa brisačem, tako da zapravo
i ne znam da li treba da se okreće ili treba da stoji fixirana "u mestu", a da se brisač i navoj
okreću oko nje.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 EmptyUto Dec 20 2011, 07:12

Jeste zaobljeno,moze predlog?Probaj sa vecim brisacem pa neka i prelazi kada dodje u vertikalni polozaj.Na tom polozaju mi deluje da treba da se okrece(bar meni deluje logicno) i da se podesi da baca ispred brisaca-baci vodu i brisac prebrise.Mozes da probas
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 EmptyUto Dec 20 2011, 17:42

Ma probao sam i sa većim i sa manjim brisačima. I sa normalnim i sa "bananama". I sa skupljim i sa jeftinijim. Ni jedan ne briše celom površinom Sad
A što se brizgaljke tiče i meni deluje da bi trebala da se okreće zajedno sa brisačem i to što kažeš, da "baca" pre njega ali, vidiš kako je meni već "otišla" previše dole-levo. To se stalno dešava. Ispravim je (klještima je jednostavno zavrtim celu i centriram na sred stakla npr.) i ona se okreće zajedno sa brisačem, ali posle izvesnog vremena počne izgleda za zapinje, pa sve više ide ne levo. A, tek ovaj plastični poklopac... Pa tek on smeta da mlaz prsne tačno na staklo. Muka živa, kažem ti. Znao sam da potročim i po litar tečnosti za pranje dok ga ne namestim kako valja, a onda se sj..e posle par meseci. Zato piz..m pa kažem da je bolje da su stavili tu brizgaljku iznad stakla, kao što većina vozila ima. Čak mi je padalo na pamet i sam da je premestim gore, ali sam digao ruke, jer realno taj brisač koristim u izuzetno retkim situacijama, da bi se cimao da bušim karoseriju i zaptivam/izolujem rupu.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 EmptySub Dec 24 2011, 16:02

Jutros hladno i par dana nisam prilazio autu a on okovan ledom,nekako uspem da udjem unutra nece ni centralna iz prve.Zeza me sto mi mehanizam brave zaledio.Posle radi ok nego me ponekad zezala bravica kada izlazim iz auta a jutros 5 minuta ne mogu da izadjem.Prskah sa wd40 i odvijacem isto mada mao bolje sada se iznutra otvara iza treceg cetvrtog pokusaja ali nekada bas zeza nece,skidao sam tapacirung i vodjice su ok.Ostaje mi jedino da skinem bravu i da je rasklopim,ocistim i sklopim.Nego ne znam kako je kod vas ali mene zeza ponekada kada ga teram u rikverc uzbrdo kao da nema snage gusi se i onda se cimam sa kvacilom da se ne ugasi,a ako ga ostavim da se gusi ugasi se na ravnom sve OK.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 EmptyNed Dec 25 2011, 19:05

E ljudi koja zajebancija oko brave.Zajebavala me kada se otvara iznutra,spolja otvara ok.Sve vise i vise pokusaja mi treba da sam nekada iz 30 pokusaja uspeo da otvorim,spricao wd40 i moze iz par pokusaja ali ipak frustrirajuce.Nemojte sami raditi nadjite jos nekog da vam pomogne -dve glave pametnije od jedne.Zao mije sto nemam slike jbg ali i ne trebaju vam.Skinete tapacirung i onda,kada su vam otvorena vrata imate 3 srafa na vratima da skinete da biste izvadili bravu takodje skinete i rucicu ima jedan sraf,videcete vec,a mora i kvaka da se skine,sto je malo hebeno mora da se stavi kljuc u bravu i okrece da bi izasla(provalili posle 10 minuta zajebavanja) i kada se skine sve lepo ocistiti i podmazati,kod mene je bio problem sto se ceo mehanizam po malo iskrivio svuda od upotrebe,a ne vidi se okom.Dok smo vracali poceo da pada mrak slabije se vidi,ali vratismo i sljaka na pola otvaranja,ne cuje se da otvara.Najmanji problem je srediti bravu kada se izvadi ,najveci posao je da se izvadi i vrati brava jos i da radi.Kad vratismo kaze vidi ima neki dzek ,rekoh mora da je od ostalih vrata da se zakljucaju-i bi tako.Nadjemo gde moze da se stavi skljocne dzek ali ostala vrata ne rade,grrrr i gledaj gledaj i nadjem gde moze da se stavi na najnepristupacnije mesto i proradi sve.Mika je sto se dosta radi na slepo i sto je tesno nepristupacno jako.Sve u svemu provelo se oko 2 sata za ceo posao.Sredio mi je za dz tj sredili smo,ja sam njemu sredio racunar i sve ok i on i ja zadovoljni a nista sem vremena nas nije kostalo.Moja uzsluga bi bila ko 1500 a verujem da nijedan mehanicar ne bi naplatio manje mozda cak i vise.Posao je nikakav ali se gubi dosta vremena i tesko ko hoce da pristane,jer mora debelo da naplati a nema sta.Svracao sam do jednog juce ne mogu ja idi kod onog tamo ima tu 3-4 h posla(cisto da napomene da ce da dere )hehe,eto uspesno i to sredjeno do sledeceg sredjivanja.Ima da zategnem nubiru da bude ko pracka,jer sam pizajzla pa me zezaju sta vise petljas,ali to mora da radi kao sto treba,ulozene pare nikada se nece izvuci ali uvek je tako,a i ne planiram da je prodajem.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 EmptyNed Dec 25 2011, 20:20

Malopre cisto da proverim i vidim da mi fali ulja blize min nego na sredini i moracu sutra da dospem litar dva jer ne menjam nego samo dosipam.Sipao sam do sada gm, jedino kada budem menjao komplet onda mozda predjem na drugo mada i sa ovim je ok?Neka preporuka za drugo ulje i sto da se predje-bolje preformanse ili se samo tako misli?

Nego nesto sam u tripu da mi kazaljka sporo pada pogledajte,pa uporedite sa vasim!
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 EmptyNed Dec 25 2011, 21:23

Normalno ti radi auto, ne preteruj bravo

Dobro si sredio ovu bravu, jeste uzasno nepristupacno!
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 EmptyPon Dec 26 2011, 07:13

Da izvines ko u dupetu.Nego malopre odem na pumpu i slogirah se,opet mi auto trosi 24L plina a gde je onih fantasticnih 12L? glavom u zid .

Sinoc gledam i ne videh da curi iz boce,mazao sapunicom.E sad kada sam dosao iz cacka bilo je super jer otvorenog oko 8 a gradske voznje nekih 12 l plina.Sta se desilo pa odjednom skoci nemam pojma.Inace ja sam prezadovoljan sa tom potrosnjom,mislim da i ne moze manje.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 EmptyPon Jan 09 2012, 18:30

Megasp ::
E malo mi se oseca plin u kabini i ranije je se ocecao nego ne znam odakle dolazi mozda kroz otvore za ventilaciju?Moze li da se sanira kao je do toga?
probaj da dotegnes selne na crevima za plin , ne bi smelo da se oseca , a mozda ti i tuda gubi pa mislis da trosi motor
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 EmptyPon Jan 09 2012, 19:49

Ma to me ubija cist grad voznje po 1,2,3 km u proseku 50 voznji na 100km.Kada sam isao na 70 km poluotvorenog iz Uzica do mesta kod pozege i nazad i 30 po gradu 16,4L,odem do jednog napsle neke bakarne cevcice i guma popustila sve se sredi zameni srafove nasteluje proveri svecice instalaciju sve kaze sve ok .Auto ide bolje i sada na istoj relaciji je 14,6L, smanjio sam e sada ne znam tacno koliko ce 100% grad mad aje potrosnja za venturi na ovom autu oko 12-15 L gradske,meni je 14,5 l mesovite(vise otvorene)bar sam koliko toliko suzbio problem,videcemo sta ce se desavati.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 EmptyČet Jan 12 2012, 07:19

Zamenio sam lezaj zadnjeg tocka,krckalo.U jednoj pravnici mi nude celu glavcinu 5000 u drugoj sam nasao pojedinacno 1500din,i u jednoj kaze imaju jeftini 300 din imas i skuplji 750din.Daj skuplji,i majstor 500 i to je sredjeno.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 EmptyČet Jan 19 2012, 20:19

Evo sta je novo.Dao sam burazeru auto da ide u N pazovu nesto da zavrsi.Zove me popodne oko 17h(dao auto u 14) e sta ima?Nista jesi li napravio sranje,jesi li ga razbio?Ma jok nesto stuca cima,i ugasio se i nece vise da se upali,stao mi u cacku pa se sad vracam sutra cu.

Da skratim pricu,isao je u Mrcajevce da nadje neki deo,po recima majstora zeznula neka dioda na bobini i svecice nisu palile kad treba-prekidanje struje,i zamenjena bobina.I sada auto dosta bolje pali na zub sto bi rekli,nece da mi kaze koliko je kostala popravka i deo.Uglavnom sada je reseno ii to pa je malo i poboljsan.Zaboravih da kazem da mi puce plin juce i radi mirno nije se ugasio
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 EmptyPet Jan 20 2012, 22:35

Danas bio na putu i 9L plina 100% otvorenog puta,nista extra normalna potrosnja,na normalnoj voznji 70-80.Mozda bi trebala i da je manja ali opet i hladno je.da je manja moze mozda 1-1,5l manje
Nazad na vrh Ići dole
memara007
Početnik
Početnik



Broj poruka : 65
Datum upisa : 08.01.2012
Lokacija : NOVI SAD

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 EmptyNed Jan 22 2012, 21:03

vidi druze ovako ja sam bio u subotu kod najboljeg plinadzije u n.sadu a verovatno i sire radi od 90te god sa gasom pricao sam mu o tako nekim problemima potrosnje daewoo nubiri on kaze nubira jeste tezak auto ali 1.6 motor u toj sasiji nemoze normalno da trosi 15 litara gasa kaze da nesto nije u redu makar bio i venturi i voznja u gradu i kaze da JE NAJVEROVATNIJE DOSLO DO GRESKE pri samoj ugradnji odnosno usisu koji nije dovoljno smanjen doduse nisam ga najbolje razumeo dobro jesi ti iz uzica gde je brdo ali na otvorenom 9litara na otvorenom putu 80 km na cas je punooo cak dve litre manje bi trebalo pri 80km to je 2000 obrtaja jbt malo vise od ler gasa,menjao sam bocu da sredim atest za gas posto boca vredi 10 god a moja je bila iz 96te e to mi je danas maJSTOR rekao naravno ima tu jos toga stoi utice na potrosnju od struje koja mora biti savrsena za gas do gasne instalacije i uredjaja e to mi je majstor rekao e sad...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 EmptyPon Jan 23 2012, 07:18

Ma mene ubijhalo kad je islo i vise.Struja je sredjena,i to je trenutna potrosnja a auto dobro vuce i uzbrdo sto mi je btno mozda bih smanjio malo da jos zavrnem ali nece uzbrdo da ide muci se.Mislim da nubira po specifikaciji na otvorenom trosi 7L benzina,mesovite pretezno gradske 12L benzina.Voleo bih i ja da ide 2 l manje a isto da mi ide.A tvoj auto u Uzicu nece moci da ide pa moras da ga odvrnes pa ce da trosi opet.Jbg ako budes prolazio pored Uzica,ako krenes na zlatibor javi se da uporedimo nubire. bravo .Ma ovo mi je vise manje OK,e sad max moze do 2 L manje
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
Nazad na vrh 
Strana 5 od 23Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 23  Sledeći
 Similar topics
-
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999
» pozdrav od mene i moje tacume...:)
» Brave za Lanosa 1,5 1998 god
» Amortizeri leganza

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: