Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri

Ići dole 
+23
Markonije23
Stirba
dzony00
dalibor76
zakici
darezzy
tosha
Blackeyed
milan_beska
Chevy
magi
ceronimus
joca
memara007
serhio011
dejandime
Pozitivan
Boca
radoslav
dixy
Radan
bokilava
Megasp
27 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 12 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty
PočaljiNaslov: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri EmptySub Jun 18 2011, 20:40

Uzeo sam skoro auto i imao je problema dosta pa sam neke sanirao a ima i gluposti.Pokazivac temparature mi ne radi kako treba.Kada je hladan on je na cold i polako se zagreva ali nekad kad je na optimalnom on se samo vradi na cold i zakuca preko heat ,meni auto ide normalno nema problema samo eto pokazivac taj,kako bi se to moglo popraviti?I kada podigne haubu bas bije toplota iz njega mada je mozda zbog polozaja motora,i nikada mi se nisu upalili ventilatori kada ga parkiram,a kada upalim auto oni rade,e sad ne znam da li dovoljno rade i da li bi moglo da se malo ubrzaju.Izgorelo mi je crevo klime-crevo visokog pritiska sto ide sa kompresora na hladnjak ima li neko da proda i po kojoj ceni?
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Eto resavam nesto sam nesto uz vasu pomoc pa sta budem radio postovacu sve u ovoj temi pa ko hoce neka je prati.Zeleo bih da je sredim koliko mogu,jer cu je sigurno bar 5-6 godina voziti mozda i duze
Dosta se radilo i vide se slike kada se radilo.Pa evo i koja slicica moje nubire,onako bezveze
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Imag0081
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Imag0082
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Imag0083
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Imag0084
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Imag0085
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Imag0085
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Imag0087
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Imag0088
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Imag0089
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Imag0090
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Imag0091
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Imag0092
Enterijer je ok spolja farba je ok mada ima mana koje se ne vide na slikama ali BAS ME BRIGA ZA TO!Ovo je ipak auto 1998 god


Poslednji put izmenio Megasp dana Sub Mar 17 2012, 21:24, izmenio ukupno 5 puta
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri EmptySre Jun 22 2011, 16:05

Klimu sam odustao da radim sada,crevo 15e,25 punjenje,pa da se vidi hladnjak i kompresor nista od toga.N eradi mi pumpa za gorivo pa cu radije nju srediti.Kako sam video u autodati ventilatori se pale na 87 stepeni.Moguce da mi je termostat otisao.Pale li se vama nakon 30 min voznje?meni ne...Hteo sam da pitam sta stoji na ovom delu sto je na slici,jer nemam nista,a ovi kablovi nisu spojeni nigde.pa me zaima sta je to
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Photo292

I ako vec nemam tu lambda sondu,za koju mislim da je najvise zbog eko norme a katalizator je valjda zapusio ako ga i ima ne znam da li je skinut.A ako je tu mozda bolje da skinem katalizator
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri EmptySre Jun 22 2011, 17:40

hmmm odakle da pocnem...
lambda sonda daje informacije kompjuteru o izduvnim gasovima tj o smesi, sudeci po tome sto si rekao da ti ne radi benzinska pumpa kapiram da vozis na plin i to obican vakumski, tako da tu lambda ne igra nikakvu ulogu. Dalje...ventilatori se pale bez obzira na termostat, kapiram da na ovoj vrucini da da nemas termostata morali bi da se upale u kreni stani voznji, njih pali komp na osnovu temperature rashladne tecnosti, moguce da ti je otisao senzor temperatur rashladne tecnosti. Dalje, kazaljka za temperaturu divlja, mozda bas zbog toga, a mozda zato sto jednostavno negde ima los kontakt, masu ili slicno... a da, katalizator, da je zapusio auto bi slabo isao, gusio se, video brdo pre nego ti...pa sagi se i pogledaj dole jel ga ima, to je bar lako...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri EmptySre Jun 22 2011, 19:15

Malopre sam gledao i ventilatori mi sada rade.Citao sam zasta sluzi lambda sonda,malo sam nespretno napisao.Da vozim na plin venturi sistem iliti obican narodski receno.U prvoj uzbrdo vuce u drugoj se vec gusi.Kao sto sam rekao planiram da sredim da radi i na benzin. lambda sonda znam da ne igra ulogu kada je o plinu rec.Zanima me kao prvo posto nisam dobio odgovor stvari sa slike-da li onde ide lambda sonda i da li je ono kabal za lambda sondu? .I kada napravim pumpu za benzin da li ce moci da ide bez problema ako skinem katalizator(verujem da hoce jer samo gusi auto i nema svoju funkciju) i cinjenica da nema lambda sonda (ako sam u pravu za prvo pitanje?).Posto je nema auto sam pravi smesu .?I to je ok?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri EmptySre Jun 22 2011, 19:47

to jeste lambda sonda, a da li je to kabl otkud znam, malo nespretno pitanje opet Smile
treba ti na benzinu lambda sonda inace nece raditi auto kako treba, potrosnja nece biti kako treba i sve ostalo...
sta madjijas za taj katalizator, cucni i pogledaj imas li ga ili ne
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri EmptySre Jun 22 2011, 19:57

Boki kako se ventilatori pale bez obzira na termostat?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri EmptySre Jun 22 2011, 20:00

Ma kada mi je auto bio na dizalici pogledao sam i mislim da je to sto sam video katalizator.Pitam majstora kaze jeste ali kad cuknes nesto je supalj.A kabal predpostavljam da jeste jer ima dovoljnu duzinu,taman do nje.A koliko li kosta lamda sonda nova a koliko polovna neke okvirne cene.Mada ako bih je stavljao najveovatnije bih skupljao pare i kupio novu,ako nije preskupa
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri EmptySre Jun 22 2011, 20:10

Nova sonda ti je od 3500 do 8000 ima raznih proizvodjaca i nasih "prevaranata"mislim trgovaca.Mada mozes i polovnu staviti mislim da nebi trebala biti preko 20e.
Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri EmptyČet Jun 23 2011, 00:16

Radan ::
Boki kako se ventilatori pale bez obzira na termostat?
covek kaze ovako : Kako sam video u autodati ventilatori se pale na 87 stepeni.Moguce da mi je termostat otisao.
To da li je termostat otisao nema veze da li ce ventilatori da se NE upale kao sto je slucaj kod njega zar ne? Ako je termostat zaglavio zatvoren, auto bi kuvao i ventilatori bi se sigurno palili, a drugi slucaj - termostat ostao otvoren, opet bi se upalili ventilatori jer je na betonu 50 stepeni, gradska voznja, auto je u koloni, kreni stani nema prirodnog hladjenja, opet bi se upalio ventilator. Zato kazem da u njegovom slucaju termostat nema veze sa tim hoce li se njemu upaliti ventilator. Nadam se da si me sad razumeo Wink
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty
PočaljiNaslov: Hladnjak-krpiti ili zameniti?   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri EmptyČet Jun 23 2011, 16:38

Neso je pocelo da cuka vec 2 dana ali sve cesce i cesce i ja odem do majstora i kaze da je lezaj alternatora,opa novina neplanirana.Ventilatori rade ok ali mi nesto luduje pokazivac,i neki elektricar gledao i kaze moras drugu tablu.Sada mi se ne daju pare za to.Sledece na redu je i hladnjak.Jbg curka u cosku i svakih par dana moram da dotacem vodu.Mislio sam da ga zakrpim ,ali cuo sam da je krpljenje 20-30e i kada pukne jednom opet ce puci na drugom mestu,pa je mozda bolje da kupim polovan?on je oko 50e a nov ne znam koliko se krece.I jos nesto posto lamda sonda utice na smesu a bitan je i katalizator(koji ja nemam) onda nema smisla ugradjivati je ?ili ipak ima?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri EmptyPet Jun 24 2011, 13:51

Ovde cu pisati sve sta se desava sa mojim autom.To sto je cukalo ipak je zupcasti kais i pumpa vode.Sutra stizu delovi i zupcasti je 1700 din,pumpa 2600din.Rad nece valjda biti vise od 2000.Kakve su cene kod vas?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri EmptyPet Jun 24 2011, 15:50

pa ja sam mislio da se ventilator pali kad je temp vode u hladnjaku dovoljno visoka,a ako je termostat zaglavio i ne propusta vodu u hladnjak mislim da se ventilator nece upaliti.Nije ni vazno.A za tu zamenu pa tako od 2-3 hiljade.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri EmptyPet Jun 24 2011, 17:47

Cene delova mislim da su OK.Zna li neko kako se skida hladnjak jer planiram da ga skidam da nosim na krpljenje.Pitanje je da li moze sa nogu da se izvuce kao na nekim renoima ili mora na dizalicu ili kanal?Nemam nijedno.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri EmptyPet Jun 24 2011, 17:55

Radan ::
pa ja sam mislio da se ventilator pali kad je temp vode u hladnjaku dovoljno visoka,a ako je termostat zaglavio i ne propusta vodu u hladnjak mislim da se ventilator nece upaliti.Nije ni vazno.A za tu zamenu pa tako od 2-3 hiljade.
ne bih se bas slozio da cita sa hladnjaka, uglavnom negde sa glave ili sa kucista termostata
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri EmptyPet Jun 24 2011, 17:58

Megasp ::
Mislio sam da ga zakrpim ,ali cuo sam da je krpljenje 20-30e i kada pukne jednom opet ce puci na drugom mestu,pa je mozda bolje da kupim polovan?on je oko 50e a nov ne znam koliko se krece.I jos nesto posto lamda sonda utice na smesu a bitan je i katalizator(koji ja nemam) onda nema smisla ugradjivati je ?ili ipak ima?
ako nije velika pukotina probaj da zapusis sa onim sredstvom za hladnjake pre nego kupis drugi.
a sto se tice sonde moras je imati ukoliko zeliz da vozis na benzin sve i da nemas katalizator
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri EmptyPet Jun 24 2011, 20:11

ja sam ranije na citroenu pokusao da zacepim hladnjak sa onim prahom i zacepio sam ali sam onda imao problem sa malim hladnjakom u kabini,nesto se tu natalozilo od tog praha pa sam morao njega da menjam.Probaj da ti to neko zaletuje ako je pristupacno
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri EmptySub Jun 25 2011, 08:00

bokilava ::
Megasp ::
Mislio sam da ga zakrpim ,ali cuo sam da je krpljenje 20-30e i kada pukne jednom opet ce puci na drugom mestu,pa je mozda bolje da kupim polovan?on je oko 50e a nov ne znam koliko se krece.I jos nesto posto lamda sonda utice na smesu a bitan je i katalizator(koji ja nemam) onda nema smisla ugradjivati je ?ili ipak ima?
ako nije velika pukotina probaj da zapusis sa onim sredstvom za hladnjake pre nego kupis drugi.
a sto se tice sonde moras je imati ukoliko zeliz da vozis na benzin sve i da nemas katalizator
Znaci bez lambda sonde ne mogu da vozim na benzin?Nikako?Uglavnom na benzin bih samo ponekad upalio da produvam motor i to je to.Mislim da je polovna 20e-vredi li polovnu kupiti?
Radan ::
ja sam ranije na citroenu pokusao da zacepim hladnjak sa onim prahom i zacepio sam ali sam onda imao problem sa malim hladnjakom u kabini,nesto se tu natalozilo od tog praha pa sam morao njega da menjam.Probaj da ti to neko zaletuje ako je pristupacno
Pristupacno je jer mi samo u donjem desnom cosku vlazi,pa pomalo izlazi.Ima neki cica koji je u penziji pa radi za 800 din,tako mi rece prijatelj koji je zakrpio prosle godine i nema problema.Probao je i on sa tim praskom ali mu je zapusilo hladnjak za grejanje ispod kabine pa je skidao celu tablu naped.Bolje na varenje.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri EmptySub Jun 25 2011, 09:22

mnogi pricaju da su imali taj problem da zapusavanjem malog hladnjaka, ali...mozda ako su sipali cement, ili kafu kao sto neko preporucuje.
Sipa se wurth ili liqui moly, ili nesto slicno i kvalitetno, a ne aleva paprika i kukuruzno brasno... Ovo radi na drugom principu, ove supstance se ne taloze na zidovima pa tako krpe hladnjak, nego reaguju u dodiru sa vazduhom kroz pukotinu i krpe samo ta mesta. Naravno ne mogu da okrpe kanjon ali male rupice i pukotine krpe bez problema, ja sam licno sipao u svog prethodnoh forda i grejao je najnormalnije moguce, tako da te fore sa zapusio mi se mali hladnjak treba uzeti sa velikom rezervom. Pre ce ti stradati od kamenca sto sipas golu vodu u njega nego od ovoga, ali svako ima pravo na svoje misljenje
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri EmptySub Jun 25 2011, 14:26

Uzeo automobil malopre i cena rada je 2500 din.To je to ,mozda se i tripujem ali cini mi se da auto malo bolje vuce...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri EmptySub Jun 25 2011, 18:39

bokilava ::
mnogi pricaju da su imali taj problem da zapusavanjem malog hladnjaka, ali...mozda ako su sipali cement, ili kafu kao sto neko preporucuje.
Sipa se wurth ili liqui moly, ili nesto slicno i kvalitetno, a ne aleva paprika i kukuruzno brasno... Ovo radi na drugom principu, ove supstance se ne taloze na zidovima pa tako krpe hladnjak, nego reaguju u dodiru sa vazduhom kroz pukotinu i krpe samo ta mesta. Naravno ne mogu da okrpe kanjon ali male rupice i pukotine krpe bez problema, ja sam licno sipao u svog prethodnoh forda i grejao je najnormalnije moguce, tako da te fore sa zapusio mi se mali hladnjak treba uzeti sa velikom rezervom. Pre ce ti stradati od kamenca sto sipas golu vodu u njega nego od ovoga, ali svako ima pravo na svoje misljenje
Da bas sam mislio da zajebem coveka ali si me provalio svaka cast.Ja sam u stvari sipao starter za prasice i sonu kiselinu,i onda sam se ispishao u hladnjak.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri EmptyNed Jun 26 2011, 01:14

da li si mislio da ga zajebes ili ne, iskreno zabole me, i sto se mene tice mozes da se ispisas i u njegov hladnjak takodje, ali svakako nema potrebe da mi se obracas tim tonom. Ja pricam iz licnog iskustva i naveo sam i proizvodjaca...sta si ti napisao osim da si pokusao ''onim'' prahom??? I za tvoju informaciju ovo sto sam preporucio coveku je u tecnom stanju...

evo procitaj malo

[You must be registered and logged in to see this link.]

pa ti i dalje pisaj u svoj hladnjak
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri EmptyNed Jun 26 2011, 09:19

bokilava ::
...mozda ako su sipali cement, ili kafu kao sto neko preporucuje.
...aleva paprika i kukuruzno brasno...

Ne mogu da verujem da bi to neko sipao... Pored toliko preparata, koji mogu da se kupe svuda... Kao i piljevina u diferencijal... samo za a078 boxing

A za urin, mislim da nece bas dobro zacepiti hladnjak smeh cak ni u smesi sa koncentratom za prasice i curke smeh smeh
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri EmptyNed Jun 26 2011, 16:29

bokilava ::
da li si mislio da ga zajebes ili ne, iskreno zabole me, i sto se mene tice mozes da se ispisas i u njegov hladnjak takodje, ali svakako nema potrebe da mi se obracas tim tonom. Ja pricam iz licnog iskustva i naveo sam i proizvodjaca...sta si ti napisao osim da si pokusao ''onim'' prahom??? I za tvoju informaciju ovo sto sam preporucio coveku je u tecnom stanju...

evo procitaj malo

[You must be registered and logged in to see this link.]

pa ti i dalje pisaj u svoj hladnjak
Jesam li ja tebe komentarisao mozda ,jesam li rekao da to sto ti pricas nije tacno?Uopste se nisam time bavio niti me zanima,a ti si pomenuo "to sto neki pricaju".I naravno da cu da piskim u hladnjak sto da ne,primetio sam da ima manje taloga tease
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri EmptyNed Jun 26 2011, 18:09

Radan ::
primetio sam da ima manje taloga tease

Jest kad se sve profiltrira kroz bubrege, imas pravo Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri EmptyNed Jun 26 2011, 19:06

dixy ::
Radan ::
primetio sam da ima manje taloga tease

Jest kad se sve profiltrira kroz bubrege, imas pravo Very Happy
Da znas,i dobro me podseti...odoh ja da profiltriram jedno pivo,dva,tri... party_15
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
Nazad na vrh 
Strana 1 od 23Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 12 ... 23  Sledeći
 Similar topics
-
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999
» pozdrav od mene i moje tacume...:)
» Brave za Lanosa 1,5 1998 god
» Amortizeri leganza

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: