Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 skidanje maske za vrata (door cover) Kalos

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
zoomtronic
Početnik
Početnik
zoomtronic


Broj poruka : 23
Datum upisa : 16.07.2013
Godina : 49
Lokacija : Beograd,Borča

skidanje maske za vrata (door cover) Kalos Empty
PočaljiNaslov: skidanje maske za vrata (door cover) Kalos   skidanje maske za vrata (door cover) Kalos EmptySre Maj 28 2014, 17:02

Interesuje me kako se skida plastika koja je na vratima, našao sam tri - četiri šrafa koje sam odvrnuo, e sad ne znam kako da skinem onaj crni deo pored stakla kroz koji prolazi ručica za podešavanje retrovizora.
Nazad na vrh Ići dole
http://zoomtronic.blogspot.com
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

skidanje maske za vrata (door cover) Kalos Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje maske za vrata (door cover) Kalos   skidanje maske za vrata (door cover) Kalos EmptySre Maj 28 2014, 21:04

Dok ti ne odgovori neko ko je to skidao, probaću ja da ti dam par "hint-ova".
"Tapacirung", odnosno "door trim" na vratima ima 5 šrafova.
3 šrafa su na donjem delu, 1 na ručici za otvaranje i 1 na rukohvatu.
Kada ih odšrafiš, tapacirung mora i da se odvoji od vrata jer je na nekoliko mesta pričvršćen i plastičnim "nitnama" (valjda sam ih dobro nazvao) koje rade
po principu čupaj (kada skidaš), odnosno pritisni (kada vraćaš tapacirung). Ali bez upotrebe preterane sile, da se ne oštete.
E, sa takve 2 slične, da ih nazovem "nitne" je pričvršćena i crna plastika pored stakla kroz koju prolazi ručica za podešavanje retrovizora.
Znači, mora de se "čupa".
Pošto se ne vide spolja, približan orijentir bi bio sledeći - Jedna je iznad ručice za podešavanje retrovizora , a jedna je ispod ručice.
Prilično je zeznuto da se ta plastika skine bez posebne alatke za skidanje tapacirunga, ali sa dovoljno strpljenja i opreza (da se ne bi oštetile
plastične "nitne"), može i bez nje.
Nazad na vrh Ići dole
zorano
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.03.2012
Godina : 55
Lokacija : beograd

skidanje maske za vrata (door cover) Kalos Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje maske za vrata (door cover) Kalos   skidanje maske za vrata (door cover) Kalos EmptyNed Jun 22 2014, 15:43

pozdrav, ja sam nedavno kod mene skidao. prilično jednostavno pošto nemam posebnu alatku a nisam siguran ni da postoji ja sam sa gornje strane  gurnuo jedan veći ravan šrafciger iliti odvrtku i lagano povlačio ka sebi dok gornja kako prethodnik reče nitna ( ne mogu da joj se setim pravog naziva ) se nije odvojila, posle uzmeš i povlačiš rukom dok se i druga ne odvoji. pazi na vratima je raspored kao što ti je rečeno i ima ih pet, tri dole jedan u rukohvatu pokriven plastičnom kockastom maskicom i jedan  u sred brave za otvaranje vrata i kad odvojiš sve to tapacirung podižeš na gore zbog polugice za otključavanje vrata i koja ima gumu okolo sebe koju možeš polako da skineš da bi lakše skinuo tapacirung, samo polako da je ne pokidaš mada ona ima samo estetsku funkciju. i nemoj da probaš da skineš crnu lajsnu koja ide na vrhu tapacirunga do stakla je ona ide zajedno sa tapacirungom, ja to nisam znao pa je sad sva iskrivljena i  ne može da se ispravi lepo da se ne vidi. nadam se da sam ti pomogao. pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





skidanje maske za vrata (door cover) Kalos Empty
PočaljiNaslov: Re: skidanje maske za vrata (door cover) Kalos   skidanje maske za vrata (door cover) Kalos Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
skidanje maske za vrata (door cover) Kalos
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» skidanje maske na prednjim vratima
» daewoo leganza 2.0 cdx
» Skidanje katalizatora na kalosu
» Skidanje nalepnica
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Kalos-
Skoči na: