Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Skidanje katalizatora na kalosu

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Skidanje katalizatora na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Skidanje katalizatora na kalosu   Skidanje katalizatora na kalosu EmptyNed Feb 10 2013, 19:49

Pozdrav drustvo!
Evo konacno je sazrelo vreme da skinem katalizator jer da nije bilo veselinovica koji je lepo objasnio koje sve nus probleme može prouzrokovati zapušen katalizator nebih ga još skidao ovako vidim da je sve što mi se dešava mislim na zakucavanje broja obrtaja pri pritisku na papučicu kvacila, a što su mnogi mislili da je normalno za daewoo vozila ustvari sad svstam da mi je u katalizator zapušen a već neko vreme mi prijavljuje grešku da je zapušen ali ja tome nisam pridavao značaj upravo zbog činjenice što auto ide potpuno normalno i prima gas ko lud.
Nego me zanima kad budem skidao katalizator šta raditi sa lombda sondama i kako će one funkcionisati bez njega da napomenem da moj kalos ima dve sonde jedna ispred a druga iza katalizatora?
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Skidanje katalizatora na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje katalizatora na kalosu   Skidanje katalizatora na kalosu EmptyNed Feb 10 2013, 19:57

Za drugu sondu (iza kata) je potrebno napraviti "adapter".U principu,probusi se rupa na cevi auspuha fi12 npr i preko te rupe se zavari matica u koju ce se usrafiti lambda.Poenta te matice je da malo udalji vrh sonde od direktne izlozenosti izduvnim gasovima.Mozda je moguce i softverski iskljuciti drugu sondu pa ti ne trebaju sve te peripetije.
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Skidanje katalizatora na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje katalizatora na kalosu   Skidanje katalizatora na kalosu EmptyNed Feb 10 2013, 21:32

A šta misliš da jednostavno izvučem iz konetora samu lambda sondu ma da mi tvoj predlog nije problem jer imam strug i mogu da napravim bilo kakav adapter(reducir).
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Skidanje katalizatora na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje katalizatora na kalosu   Skidanje katalizatora na kalosu EmptyNed Feb 10 2013, 22:07

Iz kojeg konektora? Mislis da otkacis njen kabel?
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Skidanje katalizatora na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje katalizatora na kalosu   Skidanje katalizatora na kalosu EmptyPon Feb 11 2013, 07:11

Da baš tako da je jednostavno isključim.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Skidanje katalizatora na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje katalizatora na kalosu   Skidanje katalizatora na kalosu Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Skidanje katalizatora na kalosu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Skidanje svećica
» problem sa podiaizacima stakala
» EGR ventil na kalosu
» Visoki ler gas na kalosu
» Skidanje Instrument table

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Kalos-
Skoči na: