Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji

Ići dole 
+11
dixy
lanossx
joca
zeks
dalibor76
bokilava
pajun
metrocop
serhio011
ivan85_zmaj
Radan
15 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty
PočaljiNaslov: problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji   problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji EmptyPet Avg 27 2010, 22:55

Nedavno sam kupio daewoo lanos 1.6 16v i desava mi se da gas ostaje kao malo zaglavljen,a prilikom voznje auto nedaje pravu snagu i povremeno trza.Nemam ugradjen plin.Ako neko ima neki savet ili preporuku...
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji   problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji EmptyPet Avg 27 2010, 23:34

Trebalo bi svakako posetiti mehanicara, da se to vidi na dijagnostici. Ne verjem da mozes sam bilo sta uraditi. Imao sam slican problem. Moze da bude lambda sonda ili katalizator. Mada treba proveriti svecice, kablove i tome slicno.

Svakako treba mehanicar da pogleda.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji   problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji EmptySub Avg 28 2010, 11:32

A kao bio sam kod nekih mehanicara ali sve sto sam uradio bilo je ciscenje dizni i promena benzinske pumpe u rezervoaru (imala je mali pritisak).Ni jedno ni drugo nije jeftino a meni auto isti.Merili su i kompresiju i ona je ok.Jel ima neko u Smederevu autodijagnostiku za Daewoo vozila posto sam i ja tu blizu Sd Question
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji   problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji EmptySub Avg 28 2010, 16:53

Radan ::
A kao bio sam kod nekih mehanicara ali sve sto sam uradio bilo je ciscenje dizni i promena benzinske pumpe u rezervoaru (imala je mali pritisak).Ni jedno ni drugo nije jeftino a meni auto isti.Merili su i kompresiju i ona je ok.Jel ima neko u Smederevu autodijagnostiku za Daewoo vozila posto sam i ja tu blizu Sd Question
ma prijatelju pusti mehanicare za ono sto mozes sam , sta treba da te ljuste sto ti ociste usis i zamene filter i kablove sa svecicama , a na usisu imas neku elektro diznu pa i nju skini , isprskaj sprejom za ciscenje karburatora i nju i dovodnu cev vazdusnog filtera i deo usisa gde dolazi ta cev , to mi je preporucio poznanik koji ima lanosa osetio sam poboljsanje , a sto se tice glavljenja papucice gasa WD-40 je cudo
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji   problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji EmptySub Avg 28 2010, 17:53

Ne nije u pitanju zaglavljivanje papuce gasa,vec kad skinem nogu sa gasa on drzi na dve hiljade jos 5-6 sekundi,uopste nema onaj "rez"kad turiras motor.A tu elektro diznu ili motor kako se vec zove cu sigurno u ponedeljak da promenim.I leptir karburatora sam cistio i jebem li ga ono zeza pa zeza.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji   problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji EmptySub Avg 28 2010, 19:05

Pa meni moju Nubiru odrzava automehanicar Karic, na Plavincu. Verovatno bi mogao da ti to sredi, sta god da je problem. E sad ja koliko kapiram tebi je taj lanos na karburator, nije injection. Mozda je do karburatora nesto.
Ipak je to posao za strucno lice.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji   problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji EmptySub Avg 28 2010, 19:16

ne ne ajnspric je sigurno,mada ja bas sa tom terminologijom ne baratam najbolje.Znaci u Plavincu.A ima i dijagnostiku?
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji   problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji EmptySub Avg 28 2010, 19:22

Pa ima i dijagnostiku, ali nisam siguran za Daewoo vozila. Ali ima dosta tih softvera, i tako dalje i ima razne racunare, a i dobar je majstor tako da verovatno mozda moze da ti pogleda to i sredi.
Ako te zanima mogu da popricam sa njim (to mi je inace i skolski) i da ti dam njegov broj pa mozes da vidis sta i kako...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji   problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji EmptySub Avg 28 2010, 19:24

bio bih ti zahvalan.Ajde vidi za taj broj,pa da se cujem sa njim najbolje.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji   problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji EmptySub Avg 28 2010, 19:42

Poslato na PP.
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji   problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji EmptyNed Avg 29 2010, 01:36

Radan ::
Ne nije u pitanju zaglavljivanje papuce gasa,vec kad skinem nogu sa gasa on drzi na dve hiljade jos 5-6 sekundi,uopste nema onaj "rez"kad turiras motor.A tu elektro diznu ili motor kako se vec zove cu sigurno u ponedeljak da promenim.I leptir karburatora sam cistio i jebem li ga ono zeza pa zeza.


Upali auto, otvori haubu i dovedi nekog prijatelja Smile Ubaci na ler i dodaj gas...i gledaj dali se ona sajla od gasa sto ulazi u karburator vraca cim pustis nogu sa gasa! Ukoliko se ne vraca znaci da glavi negde. Pokusaj da nadjes mesto glavljenja( moguce na onoj rolnici tj koturu i isprskaj sa WD-40... Nemoj da ga stedis da bi izbacio svu prljavstinu...posle je samo proradi malo napred nazad.

Ne vidim koji bi drugi razlog bio da drzi gas i kad si skunuo nogu sa gasa osim ako negde nije zaglavila sajla. To je cista mehanika pa moze da se desi da zaglavi...
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji   problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji EmptyNed Avg 29 2010, 09:51

Pa dobro, i ovo je pametno, treba proveriti da li sajla ne glavi negde.
Mada sa tim karburatorima covek nikad nije nasiguran. To zna da pravi bas takve zajebancije. Ranije dok sam vozio vozila sa karburatorom, redovno mi je dolazilo na red da ih servisiram. Vozilo je znalo da ne prima lepo gas, upravo to da se gusi, da nema snagu.
Ako je dosta zamascen i crn, lako moze da se desi da i on zeza i da ces morati da ga servisiras...
To ce ti ovaj Karic sto sam ti dao broj najbolje reci i objasniti. To moze i on da ti uradi, ako je do toga...
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji   problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji EmptyNed Avg 29 2010, 11:56

Ivane sumnjam da ima obican karburator...mislim da je ipak neki sa direktnim ubrizgavanjem. Kod karburatora ima vise stvari koje mogu da uticu na glavljenje...kao na primer sam leptir ali bas sumnjam da daewoo lanos ima obican karburator. Mislim da su ipak malo savremeniji Smile))
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji   problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji EmptyNed Avg 29 2010, 12:18

Ono sve lepo radi,papucica se vraca,sajla se vraca,sve to funkcionise ali onkao da primi vise goriva nego sto treba.Zato bi hteo da uradim dijagnostiku.I sto je najgore isteram ga na auto put on lepo dodje do 110-120 i onda kad hocu da odrzavam tu brzinu on pocne da trza.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji   problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji EmptyNed Avg 29 2010, 12:52

Pa i meni je nelogicno da ima klasican karburator, al po svemu sudeci mislim da tu negde lezi problem. Neznam da li vozilo ima lambda sondu, i ona zna tako da zeza. Ali definitivno je nesto oko smese goriva... mada i elektrika moze da zeza... nemam pojma...
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji   problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji EmptyNed Avg 29 2010, 13:24

Pa totalno je moguce da je nesto zaprljano ili da neki davac ne radi pa da daje motoru pogresan podatak o smeshi. U svakom slucaju ako je neki ventil ili Lambda sonda u pitanju trebalo bi na dijagnostiku.


Ortak vozi opela i otisao mu je Protokomer. Klasican ventil sa davacem za temperaturu, koji regulise kolicinu vazduha u smesi. Kad smo ga skinuli izgledao je sasvim normalno...ali sa njim motor nije imao snage...das gas on ne prihvata sve dok motor ne dostigne neku temperaturu. Kako je zamenjen tako je resen problem. Poenta je da kod tih stvari ne mozes sam da izvalis dali je nesto otislo ili ne... dijagnostika ce pre da ti prijavi gresku. Jedno ako sumnjas na taj neki davac pa da ga rastavis i ocistis senzor...pa ako prodje prodje Smile
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji   problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji EmptyNed Avg 29 2010, 20:22

mozda sam ja uneo zabunu pominjuci sprej za ciscenje karburatora al' sa njim se najbolje ocisti i usisna grana koju ima lanos , razbije svu onu masnocu i garez a pogledaj i [You must be registered and logged in to see this link.] ocisti mu sve od poklopca vazdusnog filtera do usisa i koliko god mozes i usis , neces mu naskoditi , a kupovinu odlozi dok dijagnostika ne pokaze sta je ako ciscenje ne pomogme Wink
Nazad na vrh Ići dole
pajun
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 19.02.2011

problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji   problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji EmptySub Feb 19 2011, 01:01

Neznam da li je ovo josh aktivno, ali bih volio znati da li je problem reshen i kako?

Imam isti automobil i stvarno me nervira ovo trzanje a josh vishe kada gas ostane na istim obrtajima par sekundi posto pustim papucicu gasa.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji   problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji EmptySub Feb 19 2011, 17:12

E to sto ti gas ostaje to ti je kazu normalno za koreance,i meni je stvaralo zabunu,posto sam vozio nemce i francuze.Majstor mi je rekao koji mi je resio problem trzanja da nista nediram povodom toga da je to za daewoo normalan rad.Meni je lambda sonda stvarala problem trzanja,cim sam nju zamenio auto poceo da "peva".A inace bi bilo pozeljno da ipak odes na kompletnu dijagnostiku,jer nemora da znaci da je isti problem da ne kupujes napamet delove,nisu jeftini danas.Ako si iz Beograda i okoline ovaj majstor je kod plavog mosta,tatamata za dijagnostiku.Ja sam ga prvi put video i bez preporuke otisao kod njega covek mi sve lepo pregledo,kao da se znamo sto godina.A pre njega me zezno neki nazovi majstor u Grockoj,pa sam bez veze puko 150 e.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji   problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji EmptySub Feb 19 2011, 18:37

ni na jednom autu, pa ni na koreancima, nije normalno da gas ostane isti par sekundi nakon pustanja papucice gasa Rolling Eyes Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
pajun
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 19.02.2011

problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji   problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji EmptySub Feb 19 2011, 18:58

Hvala na odgovorima.

Jos samo da dodam da je majstor merio kompresiju i pokazao je 12-13-15-15. Kaze da to nije nista i da mogu slobodno voziti bez problema. Iznenadilo me je jer u tehnickim karakteristikama za lanos 1.6 16v pise 9,5 +/-0,2. affraid

Znaci dijagnostika pa se cujemo. Shocked
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji   problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji EmptySub Feb 19 2011, 21:55

Imam kalosa i takođe isti problem auto dosta dugo drži visok ler gas samo kod mene je još čudnije jer dok auto usporava tako se i gas smanjuje i tek kad se zaustavi posle 5 sekundi se i br. obrtaja spusti ispod 1000
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji   problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji EmptySub Feb 19 2011, 22:37

To je velika kompresija za lanosa,a inace bi trebalo da se meri kad je hladan.A taj ler gas je jednostavno takav,jer kad izbacis iz brzine on se onda brze vraca,tako mi rece ovaj majstor.Ma najsigurnije na aparat ali u pravi servis da vam dundjeri ne uzimaju pare bez veze,ja to iz iskustva znam.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji   problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji EmptyNed Feb 20 2011, 01:58

hmm sad sam malo izgubio nit, naravno da se brze vraca kad izbacis iz brzine, tako i treba da radi, al sam ja izgleda razumeo da on ima drugi problem.
A za Pajuna pomesao si babe i zabe Smile to sto si video u prospektu je kompresioni odnos, a to sto ste merili na manometru je pritisak, kompresija, u cilindru, dve razlicite stvari Wink
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji   problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji EmptyNed Feb 20 2011, 11:12

Izgleda da me neko ne razume naime kada menjac izdacim na ler gas se poveca ide i preko 2000 obrtaja i tada kako kako prikocujem vozilo tako i obrtaji padaju sve dok se potpuno ne zaustavim i tek tada spadnu ispod 1000.Upitanju je kalos 1.4 16v
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji   problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Problem pri vožnji na benzin
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!
» Par starih-novih problema sa Ler gasom
» Problem sa ler gasom
» MALI PROBLEM SA LER GASOM

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: