Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Problem pri vožnji na benzin

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
zoranr64
Početnik
Početnik



Broj poruka : 43
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 59
Lokacija : Aranđelovac

Problem pri vožnji na benzin Empty
PočaljiNaslov: Problem pri vožnji na benzin   Problem pri vožnji na benzin EmptySub Avg 18 2012, 17:13

Lanos 1.4 SE (2000.god.) normalno pali na benzin(default) i na 2000 obrtaja prebacuje sam na plin(klasičan Lovatto sistem) i nadalje savršeno radi,međutim ako hoću da namerno vozim na benzin ili prebacim na benzin u toku vožnje odmah dolazi do gušenja,nema vuče,ne prima gas a moguće su i detonacije u auspuhu.
Obzirom da savršeno radi na plin znači da otpadaju svi problemi sa strujom(kablovi,svećice i ostalo) a dijagnostika nije pokazala ništa posebno.Lampica check se pali odmah pri startovanju što znači da se događa nešto ali ne znam šta.jedan majstor mi je rekao da postoji neki senzor koji reguliše dotok benzina ali ne znam da li je to.
Napominjem da je proveren pritisak pumpe za gorivo ,dovod goriva i da su dizne elektrolitski očišćene ali problem i dalje ostaje.
Ako je neko imao sličan problem neka me posavetuje i ponavljam da kada mu je zadato da radi na benzin na leru može da se turira do beskonačnosti a problem se javlja pri opterećenju
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Problem pri vožnji na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem pri vožnji na benzin   Problem pri vožnji na benzin EmptyPon Avg 20 2012, 15:56

Ako je elektronika ispravna i dizne ociscene po nekoj logici mi ostaje da su isti simptomi da je prljav filter goriva,ili cak i sam rezervoar ako se uglavnom sipa na minimumu da se drzi.Cistio sam i ja dizne i posle par meseci zapusile opet,pa sam opet cistio i ugradio predfilter (koristio sam filter od yuga)---problem resen
Nazad na vrh Ići dole
zoranr64
Početnik
Početnik



Broj poruka : 43
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 59
Lokacija : Aranđelovac

Problem pri vožnji na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem pri vožnji na benzin   Problem pri vožnji na benzin EmptyPon Avg 20 2012, 17:42

Filter za benzin je nov a to da se vozi na rezervi je činjenica.Na kom mestu si ugradio predfilter ?
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Problem pri vožnji na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem pri vožnji na benzin   Problem pri vožnji na benzin EmptyPon Avg 20 2012, 18:22

Imao sam isti problem , promenio filter i ocistio dizne ( u domcoj radinosti , naravno ) i sad je sve OK
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Problem pri vožnji na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem pri vožnji na benzin   Problem pri vožnji na benzin EmptyPon Avg 20 2012, 19:34

Nov filter super,ali ako ti je problem u rezervoaru veruj mi da ce to da se zaprlja jako brzo,a samo paljenje na benzin i nije nesto ali ajde cisto da se odrzi sistem,ja ponekad i prebacim cisto da provozam 10 -20km na benzinu,i jos nisam bas skroz iscistio ali je bolje.Meni za nubiru filter kosta 400 din a za yuga 100 din.Prvo mi auto nije ni radio na benzin,i onda sam ocistio dizne i ispran rezervoar i svasta se tu naslo a smrdelo ne pitaj.I to sam radio zimus i sve je bilo ok sto se tice i paljenja i voznje na benzin(par meseci).Kada mi jednom nestalo plina zaboravio da sipam mala mi je boca tocak 40l pa skoro uvek sipam pun,prebacim na benzin a on radi u mestu ok,krenem ubija se nece ,trokira i cima.zakocim turiram ga malo i da krenem i opet isto.Odem ja kod drugog majstora zapusile dizne,aj opet ciscenje i upalim radi ok krenem radi -super.Predjem neka 2 km i opet trza ,ja se vratim rekoh opet isto.Kaze pumpa ti ko da zapinje,aj da vidimo sta ima u rezervoaru, i da vidis sta ima
Problem pri vožnji na benzin Imag0138
a boja benzina je bila ovakva

Problem pri vožnji na benzin Benzin




Malo sam ga provozao na 4000-5000 obrtaja i probilo je to manje zapusenje(20km vozio) i onda se opet pocelo prljati.i sada sam stavio predfilter(filter od yuga) i do mog filtera dolazi cistije gorivo a od yuga je providan pa vidim kad zapusi tj oseti se i u voznji i njega samo zamenim.I to tako meni funkcionise.Na rezervi se vozi naravno ali ako ima malo benzina ne zapljuskuje se dovoljno gornji deo i zato i koroziju stvara i od prasine se svasta formira.Video sta je meni u rezervoaru nakon par meseci posle ciscenja rezervoara.A sto se tice predfiltera samo sam pre filtera za gorivo nekih 15cm presekao crevo dovoda i stavio na obe strane crevo od yuga i nabio filter,i sve to stegnuo selnama.Dobro stoji i bez selni ali ja to ipak za svaki slucaj. a slikacu ti sutra ako te zanima pa cu okaciti sliku .Samo ti prenosim moje iskustvo,sto ne mora da znaci da je i kod tebe 100% tako,ali forum tome i sluzi da se iznose misljenja,jer sam imao iste simtome kao i ti i resenje problema.
Serhio je imao problem ali ga je na slican nacin resio a simtomi isti.

A kada si zamenio filter i ocistio dizne???Ovih dana ili pre par meseci.Ako ti je prljav rezervoar mozes sve da zaprljas i za par kilometara.A meni je palio na pocetku kada sam tek napravio kao mina na benzin,i posle par meseci malo teze ali pali i posle je bas tesko palio pa sam ga i palio na plin a prebacim na benzin on na leru hoce ali cim krenem trt nema sanse.Probaj wurth engin cleaner zaista je dobro sredstvo
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Problem pri vožnji na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem pri vožnji na benzin   Problem pri vožnji na benzin EmptyPon Avg 27 2012, 19:41

Evo i ja sad za vikend treba da ocistim rezervoar. Isto sam imao problem kao i ti. Ponekad jedva predje 2000 obrtaja, a na kraju mi je riknula pumpa. Toliko prljavstine je uslo u nju i skroz je zablokirala. Tako da resavaj taj problem sto hitnije da se nedesi i tebi da rikne. I kad skines pumpu da ocistis rezervoar obavezno vidi sta ima unutra i ako je ona stara pumpa to jest sa mrezicom napolje izvadi onaj radni deo iz plovka i dobro ga ocisti sa WD -sprejom.
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

Problem pri vožnji na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem pri vožnji na benzin   Problem pri vožnji na benzin EmptyUto Avg 28 2012, 17:54

imao sam slican problem...naime na plinu full radi...a na beznin kad ga uplaim prvo sto je trepce chek lampica...trokira,lose radi i bukvalno stojim u mestu i cekam da prebaci na plin jer ne mogu bas tako na ulicu dok je na benzinu...isao kod majstora...i pogledao sve i rekao mi idi kod plinadzija...ja rekoh kako to sad kad na plinu radi sasvim odlicno(ja se inace ne razumem uopste oko kola)...a pritom i svecice nove,kablovi...sve sve sa strujom idealno...i odem ti ja lepo kod "Paneta"(sjajni momci) i ljudi mi rese problem...kako rekose od plina neki kabl ili zica ne secam se vec je davao neki los impuls tako nesto odprilike i momci mi to sredili tj. zamenili taj kabal,valjda i pojacali taj impuls i od tada sve radi normalno...a eto ja sam bio ubedjen da ne moze da ima veze sa plinom kad na plinu radi odlicno... u pitanju je brc sekvent(fabrika) Kalos 1.2 se...
eto mozda ti i pomogne ovo...razmisli malo i u tom pravcu...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem pri vožnji na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem pri vožnji na benzin   Problem pri vožnji na benzin Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem pri vožnji na benzin
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji
» Nexia radi na plin, a na benzin ne, šta može biti problem?
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!
» Problem sa benzinom
» Škripanje u vožnji

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: