Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! Empty
PočaljiNaslov: lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!   lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! EmptySre Nov 02 2011, 19:07

Kao prvo pozdrav, nov sam na forumu. Kupio sam lanosa u maju i od tada nemogu da nabrojim probleme koje imam. U junu mi se cula pumpa za benzin, te sam je skinuo i ocistio misleci kako nemoram da bacam mozda pare, ali posle 100 km opet cuje se jako zujanje i kada dam gas kao da se gusi, zatrese se ceo motor i uopste nece da predje otprilike 1300 obrtaja. Pustim gas i kad polako dam on puni, opet pustim i naglo stisnem, on gusi. Iskljucio sam preko letnjih meseci pumpu i palio na plin i sve je super sem potrosnje, trosi mi oko 15l plina. MIslim da je nemoguce, ali posto se nerazumem u plin, ajde reko mozda. Sad kada pogledam ciifre koje trose ovi motori mislim da sam za ovih predjenih 5000km pukao popravku tj. da sam otisao na vreme kod majstora (sto nisam jos ni uradio) mogao sam ga popraviti za pare sto sam dao na plin. Sada kad je zazimilo dodje vreme da se promeni pumpa i filter za benzin, ali on jos uvek cima kad krece i kad je hladan na benzinu kad mu dam naglo gas, malo zatrese pre nego sto mu povuce benzin. Ali posto ocigledno nije bio problem samo u pumpi koja kosta boga oca, bojim se da i ovu novu vremenom nepokvarim. I jos nesta, filter za benzin mi je bio pun prljavstine, pa neznam dal treba da skidam rezervoar i ako neko zna dal preporucuje da to uradim sam posto nikad nisam skidao ili moram i za to da bacam pare. molim vas preporuka za neki dobar servis za plin u okolini banovog brda.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!   lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! EmptySre Nov 02 2011, 20:01

Majstori savetuju da se ocisti rezervoar prilikom zamene pumpe.E sad ja sam isto menjao pumpu ali nisam cistio rezervoar i nemam problema bar sa tim.Ja nemam plin ali cini mi se da ti je to mnogo 14 l.Vidi ponovo skini taj filter mozda ti je stvarno prljav rezervoar.Ako je cist a ti zamenio i njega i pumpu nema sta da bude do toga problem je onda nesto drugo.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!   lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! EmptySre Nov 02 2011, 20:29

Ma nemam pojma. Na plinu radi kao sat. Sto znaci da bi trebalo da je nesta izmedju benzinskog rezervoara i motora. Citao sam na forumu, mozda je i egr ventil. Njega cu sutra da ocistim, posto se jedino jos on nalazi izmedju filtera i motora, kao deo koji bi mogao da se isprlja i da pravi probleme. Hvala na odgovoru u svakom slucaju
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!   lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! EmptySre Nov 02 2011, 21:47

Ajd ovako, EGR ventil radi i kad je auto na plinu. Druga stvar, nemoj da dozvolis da ti auto bude ispod, pa recimo bar 1/4 rezervoara, i ne bi trebalo da imas problema sa trunjem iz istog, a ni sa stradanjem pumpe. Glavni uzrok stradanja pumpe je da ostane ''suva'' tokom voznje na plin usled nedostatka benzina, jer se ona i tad vrti a nema sta da je hladi. Trece ako je bilo toliko prljavstine, vrlo verovatno da ti je zastopala neka od dizni. Cetvrto, moze da bude i regulator pritiska goriva jer i on stoji ''izmedju filtera i motora'' kako kazes.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!   lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! EmptyČet Nov 03 2011, 15:58

Ali da je dizna u pitanju, jel bi radio normalno na plin ili bi se isto ponasao i na plinu i na benzinu. Ma stekara sam ja, moram ipak do majstora bravo
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!   lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! EmptyČet Nov 03 2011, 17:44

A sta mislite dali je moguce da su brizgaljke goriva, jel i tuda ide plin? Znaci meni na ler gasu tj. 800 obrtaja radi normalno i kad dam pun gas gusi se i stuca kao da hoce da se ugasi, onda pustim gas i polako, ali bas polako dam gas da predje 1200 obrtaja i dam pun gas i on bez problema puni do kraja. NEZNAM!!!






Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!   lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! EmptyČet Nov 03 2011, 18:05

Brizgaljke i motor iskljuci to nije sigurno. Znaci nesto je izmedju rezervoara i motora... EGR ventil nije sigurno jer bi zezao i kad vozis na plin....a i simptomi sa egr-om su malo drugaciji...nisu toliko ispoljeni kao kod tebe...da ne mozes da predjes 1300 obrtaja. E sad moja misljenje je da je tebi otisla pumpa... Ne moze da daje dovoljnu kolicinu goriva. Ti polako stiskas gas i ona kako tako doprema gorivo do motora ali kad naglo das gas ona takav zahtev ne moze da ispuni i auto pocne da ti cima i da stuca i ne prelazi 1300 jer nema veci pritisak goriva da bi ostvario veci broj obrtaja. Sa povecanjem broja obrtaja raste ti i pritisak goriva jer je zahtev motora veci i pumpa brze mora da radi i doprema vece kolicine.

A to sto ti je zaprljan filter pretpostavljam da znaci da ti se desilo da si ostao bez goriva i da je pumpa povukla u sistem mulj i prljavstinu... Sreca tvoja da se ta prljavstina zaustavila na filteru gde i treba da se zaustavi...ali da je prosla zapusila bi ti dizne...tako da sad ne bi imao problema samo sa pumpom vec i sa diznama Smile

Moj savet.... Nadji polovnu pumpu ako vec nemas sredstava za novu i ocisti rezervoar. Pumpu mozes i sam da zamenis ali za rezervoar nisam siguran...ne znam kako se cisti... Bilo bi dobro ukoliko bi nasao nekog da ti da neku polovnu pumpu koja radi da proveris dali je zaista pumpa u pitanju...da ne bi bacao pare za dzabe ako nije...
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!   lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! EmptyČet Nov 03 2011, 18:11

Novu pumpu sam stavio pre par dana i nije mi nikad u rezervoaru manje od 15l. I nov filter sam stavio i sve to namestio kako treba. Al ja kad dam naglo gas dok je na ler gasu 800 obrtaja, on nece da predje i gusi se, a kad polako dam gas i predje preko 1200 obrtaja i onda dam naglo gas, puni normalno. Znaci dam gas i on fuuuum 3500 obrtaja
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!   lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! EmptyČet Nov 03 2011, 18:15

Cekaj ti si zamenio pumpu i opet ti sto radi?
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!   lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! EmptyČet Nov 03 2011, 18:31

Pa sa starom pumpom nisam mogao na kraju da predjem ni 1000 obrtaja dao gas polako ili naglo. A sada sa novom pumpom puni normalno kad predje 1200 obrtaja, ali ispod toga malo mi trza. Pa se bojim da nepokvarim i ovu novu pumpu
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!   lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! EmptyČet Nov 03 2011, 18:44

Ima bre neki regulator pritiska goriva cini mi se,to je neka polugica sa strane pored dizni (al sam ti objasnio u pm),pa neka ti to neko vidi.Ali mozes i taj pritisak pumpe za gorivo da izmeris u bilo kom servisu,mozda ti to nece ni naplatiti cak,to je brza provera.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!   lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! EmptyČet Nov 03 2011, 19:01

E krenuo sam da je skinem danas, al mi riknula baterijska lampa. Znam nasta mislis, moram sutra preko dana da je skinem. Pa bolje da eliminisem jedno po jedno koje cmogu da popravim ili da vidim sam sta je. Ali mislim da cu ja da zavrsim kod elektricara
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!   lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! EmptyČet Nov 03 2011, 19:59

Neskidas pumpu,to ti majstor raskaci kod filtera goriva crevo i nakaci manometar.Ti zaverglas par puta i on vidi tako koji je pritisak sa pumpe.Neskidaj pumpu.A dali ti se slucajno pali chek lampica?
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!   lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! EmptyČet Nov 03 2011, 20:17

Ne pumpu, nego sam krenuo da skinem regulator pritiska. On se drzi na jednom srafu i to sa zvezdastim srafcigerom mozes da skines. Jesi na to si mislio?
Nepali se lampica i to mi je najcudnije. Jednom mi je na onoj staroj pumpi kad nije hteo da povuce dok dajem gas upalila i kad sam pustio gas ona se ugasila, a auto je normalno radio na ler gasu. Sad je sve OK, pratim je redovno dali se pali bas iz tog razloga sto ocekujem da se upali ako nesta nije u redu, ali nista. CUDNO!!!
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!   lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! EmptyČet Nov 03 2011, 22:00

da li iko cita poruke od onog ispred:)SmileSmile
prvo brizgaljke i dizne su jedno te isto, i ne, plin ne ide kroz njih na vakumski uredjajima, one na plinu uopste i ne rade a emulator je taj koji ''laze'' ECU da rade. Plin ulazi u cilindre kroz usis, vec pomesan sa vazduhom. Taj regulator pritiska sam ti vec spomenuo al ako kazes da imas samo male probleme od kako je nova pumpa, i da je filter bio u katastrofalnom stanju ja bi isao na prljave dizne.
I jos jedno pitanje, sta si mislio da radis kad skines regulator pritiska? Wink
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!   lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! EmptyNed Nov 06 2011, 17:08

Da ga ocistim. Ali nemogu da ga skinem. Sraf koji ga drzi mi je zapekao, pa sam samo malo probao da ga ocistim sa zicom. E, a sad da li sam malo pomerio membranu u njemu dok sam pokusavao da ga ocistim i kad sam probao opet da ga upalim SAMO MI JE IZBIO CREVO SA DRUGE STRANE FILTERA ZA BENZIN. STRASNOOOOOO!!!! NESTA SE SAD ZAPUSILO SKROZ I ONO MALO STO JE PROLAZILO BENZINA VISE NEDOLAZI U AJNSPRIC. glavom u zid Sta mislis da li je regulator, nista drugo nisam dirao. Ili su ipak dizne? Jos jednom da probam, pa kod majstora u subotu idem tj. tasta. To mi je najgore opet ce da me zajebava smeh
Nazad na vrh Ići dole
rajko1989
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 24.01.2012
Godina : 35
Lokacija : Beograd Cacak Vlasteljice

lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!   lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! EmptyUto Jan 24 2012, 18:46

Meni se isto desavalo na lanosu,na leru radi dobro,das gas,gusi se--Uzmes zamenis kablove za svecice i bice ponovo dobar..probili su ti oni
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!   lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Problem LANOS.
» Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS..
» LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM !
» Problem AIR BAG Daewoo Lanos
» LANOS 1.5 OPŠTI PROBLEM-2 DEO !!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: