Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri

Ići dole 
+23
Markonije23
Stirba
dzony00
dalibor76
zakici
darezzy
tosha
Blackeyed
milan_beska
Chevy
magi
ceronimus
joca
memara007
serhio011
dejandime
Pozitivan
Boca
radoslav
dixy
Radan
bokilava
Megasp
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 EmptyPet Maj 17 2013, 11:24

Znam koju ulogu igra egr i kako radi,nego se pitam d ali da ga blokiram na nacin na koji sam rekao ili nema potrebe posto nije u funciji.E sad mene muci sto ne znamda li je ostao u zatvorenom ili otvorenom polozaju.Uglavnom meni auto lepo ide a i potrosnja je u proseku 12-13l plina.Nego mi stoji check engine i kada sam proverio sa paperclip dijagnostikom video sam kodove tj zapisao ih i po autodati je egr i neki evap problem.I oba sluze za emisione gasove tj ekologiju.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 EmptyPet Maj 17 2013, 13:27

Kao sto sam napomenuo ako si raspolozen da radis i da sistem funkcionise kako treba na ovim slikama imas kako se sistem povezuje i logikom proveri dali su sve cevi prohodne. Uzmes jedno plasticno crevo pribliznog precnika i duvanjem vidi dali je prohodno i uz nekog ko ce to da potvrdi.
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Odvodjenje_gasova_goriva

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Odvodjenje_gasova_goriva_2
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 EmptyPet Maj 17 2013, 19:28

Mega i kod mene je potpuno isti taj EGR.Ja sam ga sa tankim limom i diht masom zatvorio.Odmah sam imao drasticno poboljsanje u performansama,znaci primanje gasa ubrzanje sve ekstra bez cimanja i trzanja.To je trajalo 15-tak dana i ponovo se vratilo na staro.Neznam sta je razlog jer lim i dihtung stoje kao prvog dana.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 EmptyPet Maj 17 2013, 21:28

Ako razmisljate malo dublje i vidite princip EGR ventila videcete da uopste nije potrebno da zatvarate EGR na taj nacin, dovoljno je da zacepite cevcicu koja ide na EGR ventil. Prosto je isecete i na oba otvora ubacite zajedno jedan vijak odredjenog precnika i spojite creva, posto je ventil zatvoren nece se otvarati.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 EmptySub Maj 18 2013, 19:48

Pozitivan ::
Ako razmisljate malo dublje i vidite princip EGR ventila videcete da uopste nije potrebno da zatvarate EGR na taj nacin, dovoljno je da zacepite cevcicu koja ide na EGR ventil. Prosto je isecete i na oba otvora ubacite zajedno jedan vijak odredjenog precnika i spojite creva, posto je ventil zatvoren nece se otvarati.
Potrebno je bas tako zatvoriti ako je EGR neispravan,jer jedino si tako siguran da je motor zatvoren i da nema nepotrebnog propustanja gasova.Egr moze da propusta i na membrani ili kako li se već zove,ne samo na cevčici.(citiram par majstora)
Nazad na vrh Ići dole
gebee&co
Početnik
Početnik



Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.03.2012
Godina : 57
Lokacija : Jagodina

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 EmptySub Maj 18 2013, 21:04

U vezi onog srafa na crevu to je za ispustanje vazduha iz sistema za hladjenje ili ozraku.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 EmptyNed Maj 19 2013, 10:42

Radan kad nesto napisem podrazumeva se da je EGR ispravan. Ukoliko se ovo odradi komp ce ukoliko lamda sonda radi korektno da dobija pogrsne informacije pa ce na osnovu toga da se pozicionira na drugi rezim rada sto znaci nije dobro.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 EmptyNed Maj 19 2013, 18:06

Pozitivan ::
Radan kad nesto napisem podrazumeva se da je EGR ispravan. Ukoliko se ovo odradi komp ce ukoliko lamda sonda radi korektno da dobija pogrsne informacije pa ce na osnovu toga da se pozicionira na drugi rezim rada sto znaci nije dobro.
Ma dobro u to ja ne ulazim sta ce komp da prepozna rezim rada i ostalo nego kazem u vezi potpunog zatvaranja EGR,ako sumnjas na njega najsigurnije ga je zatvoriti na motoru.A naravno da je najbolje kad to sve lepo funkcioniše,jer ja takodjer smatram da nijedan deo na autu nije nepotreban.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 EmptyNed Maj 19 2013, 20:51

gebee&co hvala!.Moze i tako pozitivan,a radane je li ti se upalilo chack engine.Ok trebalo bi da radi ali moze i bez njega,ipak ako je 80-100e hm dosta goriva a nema se para nazalost.Meni stoji chack engine zbog egr i evap.Mislim trebalo bi i katalizator da se menja na 80000-100000 ali iskreno koliko ljudi to zaista uradi a koliko odsece i stavi lonac cak i sa boljim kolima?Nego danas sam polirao tasti auto malo masinski(dodatak za busilicu ali busilica black&decker sa osetljivim tasterom na pritisak i 7 brzina tako da u potpunosti menja polirku ) a nesto je moralo i rucno,mada meni to ne pada tesko.Auto je nekada davno prevrtan i sve sredjeno pa je neki nindza ofarbao tako da je pocela boja da se menja posle 2 meseca,nije hteo da opet radi i oni su to tako ostavili-po prici a i jeste tako.I sad je auto skroz matirao,izlizala se boja,verujte da prilikom pranja auta ostane na sundjeru boje od auta.Posto se nece farbati malo sam ga oziveo i vretio boju,istina ostale su pecke i to i nema veze.Koristio sam turtle color back prvo pranje automobila detaljno ,posusivanje pa tek onda na poliranje.Polira se po oblacnom mislim da nema sunca jer se ne polira po zagrejanom limu,napravi se samo steta-jos gore.Posle pranja auta sam nesto manje od 5h polirao auto,ali krajnji rezultat wooooow.Evo par slika tokom poliranja,zaboravih da ga slikam pre poliranja ali ima par slika ne ispoliraih delova,slikano je mobilnim telefonom pa ne zamerite na kvalitetu,ne moze bas da prenese verno jer je razlika kao crno i belo,i jos je bolje uzivo,zavisi iz kog se ugla gleda presijava se!
ovo je nepolirano
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Nepolirano
ovo ej polirano
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Imag0577
Evo ovde se vidi lepo razlika,na ovo slici je poliran samo stub i bas se vidi razlika u odnosu na ostatak
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Razlika
ovde je gotova cela strana
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Imag0584
a ovde je gotov ceo automobil
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Imag0582
Razlika se bas vidi.I ako zelite sami da polirate procitajte dosta teksta o poliranju,zavisi sta hocete da postognete,ako stignem uzecu i vosak da ga voksiram jer ce duze trajati malo zastite da mu dam.I procitajte uputstvo za upotrebu obavezno jer se razlikuju i razlicita poliranja=razlicite hemije,pa i farba je hemija.I polako dobro poliranje ne moze da se odradi za sat i radite u malim koracima jedno krilo pa kad odradite onda dalje a za pocetak moze i po pola krila recimo.Ako niste sigurni krenite rucno masinski moze da se zezne lak,naravno bolje ako nadjete jos nekoga lai opet ja radije sam uradim jer znam sta sam uradio.Jeste da nije o mojoj nubiri ali sam dosta voio ovaj auto pre nubire,uostalom postupak je isti na svakoj boji smeh Uzdravlje. cheers

Da dodam samo sad kada videh ove slike najvernija je ona sa razlikom gde je stub ispoliran jer je te boje ove ostale vuku nekako na roze,kao sto rekoh zavisi iz kog ugla...


Poslednji izmenio Megasp dana Ned Maj 19 2013, 21:04, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 EmptyNed Maj 19 2013, 20:57

Da ponekad se palio chek ali jako retko.Otkad je zatvoren egr nije.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 EmptyNed Maj 19 2013, 21:07

Radan ::
Da ponekad se palio chek ali jako retko.Otkad je zatvoren egr nije.
Hm zanimljivo,bas sam mislio da ce da se pali,jer mi je nekako logicno,posto kada se blokira onda isto kao da je i neispravan a ecu bi trebalo to da prepozna kao gresku-valjda?No dobro,hvala na odgovoru.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 EmptySre Maj 22 2013, 10:38

Radan ::
Mega i kod mene je potpuno isti taj EGR.Ja sam ga sa tankim limom i diht masom zatvorio.Odmah sam imao drasticno poboljsanje u performansama,znaci primanje gasa ubrzanje sve ekstra bez cimanja i trzanja.To je trajalo 15-tak dana i ponovo se vratilo na staro.Neznam sta je razlog jer lim i dihtung stoje kao prvog dana.

Progoreo ti je lim i napravio rupu. Ili se napravio negde falš zbog rupe na membrani ventila...Postoji i fabrička ploča za zatvaranje, do skoro sam imao i kataloški broj tog dela, ali nikako nije tanka. Baš debela čelična pločica...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 EmptySre Maj 22 2013, 20:16

dixy ::
Radan ::
Mega i kod mene je potpuno isti taj EGR.Ja sam ga sa tankim limom i diht masom zatvorio.Odmah sam imao drasticno poboljsanje u performansama,znaci primanje gasa ubrzanje sve ekstra bez cimanja i trzanja.To je trajalo 15-tak dana i ponovo se vratilo na staro.Neznam sta je razlog jer lim i dihtung stoje kao prvog dana.

Progoreo ti je lim i napravio rupu. Ili se napravio negde falš zbog rupe na membrani ventila...Postoji i fabrička ploča za zatvaranje, do skoro sam imao i kataloški broj tog dela, ali nikako nije tanka. Baš debela čelična pločica...
Da i ja sam odmah na to posumnjao ali nije.Kad stisnes pecurku Egr ventila auto bi trebalo da se ugasi,medjutim kod mene nema promene.Ventil je ocito van funkcije,ali sta drugo.... scratch Jedino ako nije pored ovog dihtunga sto sam stavio ispod lima.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 EmptyNed Jun 09 2013, 18:49

Kada stignem da probam da zatvorim ne kosta nista.Inace u ovo pasje vreme svasta me stislo,ostao sam bez posla,stigli ispiti u vss,ja se razboleo,dete se razbolelo,ali bar me auto sluzi u ovoj besparici.Malopre sam sipao na pumpi(naravno nis) i opet mi automat izmamio kez 10.1 l na 100km mesovite voznje ola la.Inace malo mirnija noga na gasu u zadnje vreme,jedva sam ga i registrovao ranije kada sam atestirao plini u supu nisu mogli da mi upisu plin nemaju citace??????posle na tehnickom ma teraj pa nisam ni isao sledeci put na tehnickui i sad doslo i to pa na tehnickom kaze mora da e uvede pa promena saobracajne pa me izadje sve 19600din.Bar ce sledeca biti manja
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 EmptyNed Jun 09 2013, 19:10

Ау дечко, свака част на позитиви коју имаш поред таквих проблема. Желим ти све најбоље и да то пребродиш и све буде ок! Поздрв Мегасп
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 EmptyPet Jun 14 2013, 17:53

Bogme posle tih peripetija oko registracije razmisljam da nikad ne kupim nista u Srbiji da nista ne uvezem u Srbiju, sto se vozila tice. Ovde je sve tako prosto jednom ga osiguras i to placas mesecno i svake godine produzis osiguranje, svake dve godine ides na tehnicki i uopste uvek mozes da nadjes jeftinije zbog velike konkurencije (recimo 69€ tehnicki svuda u Francuskoj ja ga nadjem 49€ pa ne prodjem iz prvog puta Shocked pa posle drugi put nece nesto zadnje kocnice pa coek kaze ajd da pomognem ovom jadniku:silent: pa natera prednji trap kao da je zadnji ja njemu hvala i jos 5€vrica i oba zadovoljni.Smile). Jedino skidam kapu nasim pojedinim majstorima koji rade profesionalno svoj posao.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 EmptyNed Jun 16 2013, 20:34

Па после кажу Срби подмитљиви, овакви, онакви smeh Ма мајстори смо, ето искварисмо и Французе па брљају за сићу, за 5 јеврића hahaha
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 EmptyNed Jun 16 2013, 21:35

5evrica ni za pivo.Ma  jeste registracija sranje,pa skuteri motori se registruju cele godine u svetu moze i 6 meseci,zasto bi registrovao motor preko zime kada mi lezi kuci?Nego umalo se neslogirah na pumpi danas.Novi rekord presao 101 km nasuo 500din iliti 6.9L lpg.Manje po gradu vise Uzice - Pozega  i oko 1800rpm-2100prm.Kriza jbg
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 EmptyNed Jun 16 2013, 22:38

Српска посла и глупости колико те воља. Па шта рећи када су научници задржали број мотора који није битан нигде у Европи, резервни део као и сваки други. Једини како тако логичан разлог је да се наплаћују таксе за утискивање ПУС броја обзиром да је много кршева којима кородирају бројеви а и много ,,новијих'' аута који се увозе а којима су или тачкасти бројеви па се не очитавају или су цели мотори у корозији па бројева и нема. Људима беспотребан финансијски издатак а и губљење времена по комисијама СУП-а.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 EmptyPon Jun 17 2013, 17:20

Hoce li vec jednom da taj motor ne bude obelezen ko jevreji kod hitlera. Ako se vodi kao pogonsko sredstvo sto bi ga obelezavali. Ako hocu da ga menjam svake godine ja ga menjam za svoje pare a koliko mi je poznato skoro svaki model auta je opremljen sa minimalno dve vrste motora neki i pet vrsta motora. Jos smo u vremenu kao Kubanci.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 EmptyPon Jun 17 2013, 18:18

Шта рећи, невиђена будалаштина и ја заиста незнам зашто су то оставили и који је мотив такве одлуке осим да се наплаћују таксе за прегледе комисије СУП-а и за одобрења за утискивање ПУС броја. Да не причам о дангуби и малтретирању људи око тога али и непотребном ангажовању људи из СУП-а којима је то само додатна обавеза на постојеће и много битније и значајније послове.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 EmptyČet Jun 20 2013, 20:53

Malo mi skripe prednje gume pa sam isao da proverim trap i na desnom tocku treba zameniti lager a na levom malo zvace  silen blok jbg opet.Silen blokovi slaba tacka nema sta.Nego blokirao sam egr ventil.Evo neki video mozda nekome i pomogne.
Skidanje egr ventila na nubiri

Ovaj sraf koji se skida sa kljucem br 12 se ne mora skidati.

Blokada za egr

Moze i ako vam je ostao dihtung pa po njemu je jos lakse da obelezite ,a ako nemate onda mozete ovako.




Nadam se da ce nekome koristiti.Ne znam da li je placebo efekat al ipromena se oseca nije sad da auto ide 3x bolje ali oseca se manja promena kao da je auto malo zivahniji,ali iskreno po gradu sam se malo vozio nisam nesto ni prelazio  videcemo polako vreme ce pokazati.U svakom slucaju moze svako da uradi u kucnoj reziji,potrebao-ploca,brusilica,busilica  i  volja.Nista vas ne kosta i ako niste yadovoljni reyultatima uvek moyete da vratite u  predhodno stanje.Da   skinete egr treba vam 10-15 minuta i da napravite blokadu yavisi od alata i strucnosti 20 min do 1h.
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 EmptyPet Jun 21 2013, 08:14

Bravo na snimcima !!!
claping
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 EmptyPet Jun 21 2013, 08:28

За нас дунстере који немају појма шта је шта па ауто и за шта треба и зашта не треба возе код мајстора видео је права ствар. Мега рекао бих да твој ауто носи исти мотор као мој Ланос па је екстра то што приказујеш. Хвала дечко, свака част! bravo Ајд молим те мени као дунстеру, али и другима мени сличним, објасни који је разлог затварања вентила и који је ефекат.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 EmptyPet Jun 21 2013, 08:44

Ne znam tacnu razliku lai jesu slicni.Moze daki nis da napise covek ima iskustva.A video stavljam i slike i kao sebi podsetnik ali  tome je i namenjen svaki forum.Steta sto dosta ljudi gleda a malo pisu.Jbg ja sma ovo uradio pa stavio mozda ce nekome koristiti ,i sto bi rekao Lane Gutovic cim ne skodi znaci da koristi Laughing.I ja nekad vidim sliku video pa mi pomogne,i to je neko morao isto ovo da uradi.Nerviraju me teme kad aneko postavi pitanje i ljudi mu pomazu diskutuju a pocetnik teme se ne javlja uopste ili napise samo -Resio sam.Pa kako si resio pomozi i drugome.Na kraju na sta bi licio forum kada bismo svi samo gledali a niko nista da ne radi.Moracu lager u prednjem tocku da zamenim ima malo lufta pa skripi guma.Ma nisam ni ja strucnjak za aute nego nesto sto me zanima istrazim analiziram pa sprovedem u delo,i gledam da bude sto bolje.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 18 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
Nazad na vrh 
Strana 18 od 23Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23  Sledeći
 Similar topics
-
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999
» pozdrav od mene i moje tacume...:)
» Brave za Lanosa 1,5 1998 god
» Amortizeri leganza

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: