Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri

Ići dole 
+23
Markonije23
Stirba
dzony00
dalibor76
zakici
darezzy
tosha
Blackeyed
milan_beska
Chevy
magi
ceronimus
joca
memara007
serhio011
dejandime
Pozitivan
Boca
radoslav
dixy
Radan
bokilava
Megasp
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 15 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 EmptyUto Mar 20 2012, 19:21

Evo sta je opet drndano.Posto otkad sam zamenio filter vazduha beje me sa detonacijama i fali mu snage.Nesto sam razmisljao a burazer je kada sam mu pozajmio auto to sproveo u delo.Naime posto na usisu gde je filter za vazduh vazduh ide kao na dve komore jednu je zapusio nekom krpom,znaci prepolovljen ulaz vazduha i prepodesen plin,posto je nestalo plina koga je nesto mnogo potrosio 20 i nesto litara za 120km 70% gradske jer sam imao plina ali ne znam koliko par litara i dopunio 19 i sve otislo.Nasuto 5l pa da vidimo koliko ce da dogura.Ovo ima logike sto je uradjeno a evo i zasto.Da ne bude pa napravili bi oni u fabrizi da to tako treba.Sekvent u sustini dozira koliko treba svi znaju kako radi da sada ne kakimo.Filter vazduha je ok ali ZA BENZIN,za moj auto treba recimo sekvent ali je venturi i necu menjati jer naravno nemam novca za to,ali ide vise vazduha a malo plina i smesa je siromasna i auto lose ide i problemi zar ne?Ako recimo plina ne smanjujemo ostavimo koliko jeste a smanjimo dotok vazduha onda je smesa bogatija i auto ide bolje,sve ima logike zar ne?Naravno UVEK MORA nesto da se kompezuje ja sam kompezovao voznju na benzin jer iskreno auto ide losije na benzin nego ranije mada ga uglavnom palim na benzin i ako nekad nestane da se odvezem do pumpe a 98% vozim na plin.Ali zato auto mi sada na plin ide najbolje od kada sam ga uzeo,nikad nije bolje isao verujte mi,nije sada da kida nenormalno,bas lepo i ravnomerno ubrzava,nema gubitka snage na saltanju ide fino po uzbrdicama bas kako sam hteo.Ako imate slicnih problema uradite ovo necete se pokajati.Ovo je za bilo koji auto nije samo za nubiru
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 EmptyČet Mar 22 2012, 15:11

Evo da dodam jer sada par dana necu ni voziti auto,ali u gradu 100% jedna voznja od 7 km i ostalo po 2-3 km za sada ukupno 35 km presao sa 5l i ima jos ne znam koliko jer mi ne radi merac,ali ja sam zadovoljan sta sam postigao jer za sada 5/35 *100=14.28L LPG potrosnje za sada i svaki metar koji predjem ce samo da smanjuje.Posto mi je prazan sada cu da vidim koliko gde mogu da predjem tj na kojoj pumpi koliko trosi, ide super.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 EmptyČet Mar 22 2012, 15:26

ima da stavis u usisno crevo plasticni reducir za vazduh, to ima da uzmes kod svakog plinadzije, mislim istu stvar radi ko ta krpa samo je malo elegantnije resenje Wink
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 EmptyČet Mar 22 2012, 17:33

Ma ovo je bilo pri ruci pa sada tako.A reducim moze i da se napravi kako hoces a da radi istu jer smanjuje protok vazduha,ma meni i ovako radi hehe.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 EmptyPet Mar 23 2012, 18:03

Danas ulozeno 200 dinara u nubiru.Posto je curelo na dihtungu poklopca ventila sa burazerom sam sredio to.Uzeo sam diht masu od 200 din i to je cela investicija.Dihtung nisam menjao jer je dobar nije pukao a menjao mi majstor pre nekoliko meseci ali je odradio lose.Prvo bez sajbnica ,srafovi neki i ne drze.Skinemo poklopac kad dihtung zalepljen silikonom glavom u zid i nekako ga skinemo i sastruzem sa samog poklopca i sa dihtunga poskidam silikon stavimo diht masu vratimo sve i odem kuci i nisam video da curi videcu da li sutra ima fleka ispod auta.Inace je na samom onom donjem poklopcu imaju neke gumice koje su se malo nagrizle od silikona pa smo tu stavioli malo vise i drzi.Inace presao za sada 41 km sa 4.9L plina i ja sam prezadovoljan,ocekujem da nestane da se ugasi auto svakog trenutka.Po tome za sada je potrosnja 11.95
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 EmptyUto Mar 27 2012, 20:29

Danas mi stigle neke sijalicice sto sam narucio i zamenio sam napred one za osvetljenje kabine sa led.Dosta bolje sijaju od obicne sijalice i trosi manje struje.Mozda je glupo trosi manje ali vidite sta pise na samom poklopcu da je ona 7,5w imaju 2 komada znaci 15w samo one a ostale da ne pominjem.Nego evo obicna ubodna sijalica
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Imag0037
zamenjena sa led koju sam zaboravio da slikam ali evo slika sa neta
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Capture
Razlika se vidi levo je led desno je sijalica
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Imag0123
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Imag0122
led samo se stavi ako ne radi okrenete je kontra i radi
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Imag0124
A uzeo sam i neke za rikverc ali nisu nesto malo je plavicasto a jednu sam uspeo da razvalim,pa sam stavio umesto neke zute sto sam imao pa cu nekad kasnije naci nesto kvalitetnije staviti za rikverc a evo kako ona izgleda
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Imag0121
Zaboravih da kazem da mi stop svetlo u gepeku nije radilo tj pocrkale sve sijalice pa sam uzeo ove led 4 komada standardni ulaz bas dobro sijaju
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Imag0120
ostao sam duzan sliku kako rade ali neki drugi put
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 EmptySre Mar 28 2012, 06:00

Necete verovati ali ja jos uvek imam plina,trenutna potrosnja je 9,6l gradske voznje kreni stani po 1 2 ili 3 km nisu duze relacije.Znaci brutalna voznja za potrosnju a i ne stedim ga stisnem ga on ide pa ide,da ga ne ureknem.Cekam svaki cas da mi nestane
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 EmptySre Mar 28 2012, 17:30

Koliko si placao
Megasp ::
koju sam zaboravio da slikam ali evo slika sa neta
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 EmptySre Mar 28 2012, 20:25

Ma narucivao sam vise stvari i placao sam u dolarima,iz inostranstva sam uzeo nisam ovde.Nego evo novih podataka.Danas mi konacno nestalo plina.Ali ima malo cudnih stvari, jedna je zeza me na benzin nece da ide mislim da nema dovoljno pritiska pumpa jer kada se upali ide ok 10 -15 sekundi posle tra i nece,a cuje se kao dizel,a na plin kao nevreme pici.Nestalo mi plina ukupno 56km gradske voznje jedna je od 10km ostale po 2-3km po voznji-znaci brutalno upalim ga hladan i km uz uzbrdicu i ugasim.Ako se izracuna potrosnja da je natoceno
4,9L /56km=0,0875L po km * 100KM=8,75L LPG NA 100KM GRADSKE VOZNJE.Sto je meni iskreno neverovatno mada toje to otprilike mozda i 10 jer mozda je ostalo nesto od predhodne ture da je nesto zabagovalo,ali vozeno na plin i auto gubi postepeno snagu ali ide i pocne da cima cima i ugasi se skroz.Upali se na benzin i da se gas i kada treba da prebaci na plin nakaslje se i ugasi odmah i tako 3 puta probano bas simptomi da nema goriva zar ne?I onda je natoceno 4.9L i upali se auto prebaci na plin i ide sve normalno do 56KM kada se istrosio ceo plin,isto tako sam gubio snagu i cimanje sve isti simptomi upalim i kako prebacim on se gasi,odgegam se do pumpe na benzinu i naspem plin ali dok sam cekao u redu reko aj da ga prebacim na plin i auto osta da radi na plinu,isturiram ga 5-6 puta i sve ok.Otkud sad plin?Mislim nije zacepilo ali mozda je ostalo nesto malo,ne radi mi merac za plin a ne znam,naspem plin auto leti radi super.Zapusavajte dotok vazduha prepolovite ,nista ne kosta da se proba.

I da cak i kada je nestajalo goriva nije bilo detonacija nijedne,a pre zapusavanja su se desavale.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 EmptyČet Mar 29 2012, 06:02

Sto rece moj burazer mozda je imalo malo u gasovitom stanju pa dok je palo skupilo se ili tako nesto
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 EmptyUto Apr 03 2012, 19:53

Juce zeza paljenje na benzin cim se da gas on se ugasi.Posto sam skoro oporavio benzinski sistem koji je bio u rasulu ,majstor mi rece ranije menjaj filter brzo ce se nakupiti taloga iz cevi iako je ociscen rezervoar i dizne.Kada je poceo da zeza ja odem kupim drugi filter goriva kad nece da upali pa nece.Na plin pali na pola kljuca sto bi rekli ali na benzin nece.Kad sam vec pravio hocu da resim.Odem kod majstora on gleda nesto cisti i kaze nece moras malo da ga produvas naspi aditiv ao ne pomogne onda cemo cistiti dizne,filter je drzao ali je pustio u dizne taloga pa zapusile.A filter je zaista bio prljav i neka masnoca izlazila iz njega takva da sa naftom mozes da se umijes.Odem i kupim opet wurth za ciscenje benzinskog sistema(450 din) imam oko 12 -15L benzina po slobodnoj proceni ubacim pola flasice (flasica 300ml),i upalim auto na plin dam gas i prebacim na benzin on radi na leru.Ostavim ga na leru da radi nekih 15 min na benzinu,i probam da pipnem gas kad primi .Onda drzim gas na 2000 obrtaja tako 3 min.Posle ga isturiram 5-6 puta do 5000 obrtaja ostavim jos malo na leru i ugasio ga.Sada izgleda da radi,sredstvo pomoglo,srecom malo zacepljenje nov filter(cim slabije prma gas menjacu i filter jer mislim da ce opet morati ciscenje)
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 EmptyPet Apr 06 2012, 20:16

Elem,sve sto je lepo kratko traje.Opet me zeza na benzin zapusene dizen nasao sam povoljno ciscenje za 2500 koje nemam,i prokleti plin za 1000 din presao 65 km znaci opet oko 19L trosi,mada auto ide kao zvrk probacu opet da prestelujem bem ti plin ne znam sta vise da radim.Ali cinjenica je da je trosio sa istom voznjom i 9L NA 100 ,znaci moze ali nesto zeza!Ne znam da li je moguce onaj emulator dizni da me zeza,ali ja mislim da on samo ili radi ili ne radi.Inaci tih rad odlican odziv na gas vuca odlicna ali trosi opet 19 a isto tako je isao i sa 9.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 EmptyNed Apr 08 2012, 18:30

Evo vesti oko benzina.Dizne zapusile prljav rezervoar ,prljava pumpa za gorivo.Kada je ciscen prvi put odradjeno ali nije iz cevi pa provozaj dok procisti na benzin.I jesam neko vreme vozio pa onda samo palio dok nije pocelo da zeza,do potpunog prestanka nije hteo da se upali na benzin.Zamenim filter isto se desava.Glavni problem je sto se nije ocistilo iz cevi a izgleda da je bilo jako mnogo prljavstine ,koja je zapusila filter koji je pustio malo na dizne koje su zapusile.Posto vise nije prolazilo gorivo sve se vracalo u rezervoar pa je i pumpa zaprljana.A po meni moglo je i da se procisti kroz cevi ,skine se crevo sa filtera dolazno nabije neka flasa,naspe se benzina i produva sa drugog kraja kompresorom,ako treba procediti benzin i ponoviti vise puta proces a moze i aditiv neki.Naime meni je auto radio posle aditiva ali samo na leru,nije mogao da se vozi na benzin.

Ciscenje svih dizni sam platio 2500din,upalim ja radi sve ok,krenem presao 400M kad opet zapusi,popizdeo sam!Vratim se kod coveka(novi majstor stari mi trazio 4000 din za ciscenje dizni)proba nece,aj da vidimo pumpu(bio i jedan njegov drug takodje mehanicar)Skinuse sediste izvade pumpu ,kad ima sta i da se vidi-vidi se trunje kako pliva po braon benzinu,zamolo se ne slogirah!Prijatelju ne znam sta ti je taj cistio ali ovo je katastrofa-rece mi mehanicar.
Ima rucnu pumpu i zvucemo iz rezervoara oko 22l benzina,i odmah se osusi skuplja sundjerom i krpom a drugi cisti pumpu iz koje je izvadio punu saku trunja.I onda nekim usisivacem usisa se prasina i blato,onda celicna cetka i po rezervoaru se cetkalo i opet usisivac dok se nije ocistilo.Evo cisto da vidite DEO te prljavstine a ovo je trecina
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Imag0138 pa vidite sta je tu bilo.
A za benzin da ne pricam kakav je slika govori vise od reci samo cu da napomenem da je ovo benzin koji smo procedili i ponovo sipali koji je cisti mozda je slabiji boja ne smeta bar je prociscen.
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Benzin
I upalim na benzin isturiram ga sve radi ok cak i sa ovakvim benzinom i bez lambda sonde!Na leru miran malo slabije vuce ali ide.Vozio sam ga 15km bez problema.Rece mi -Vozi ovo ovako i ako ne bude zezalo idi dok ne potrosis benzin i onda nov benzin i nov filter goriva.
Pitam koliko sam duzan za dodatni problem,vec sam patio po dogovoru 2500 za ciscenje,kaze ma NISTA desilo se sta cemo.Ja po torbici imadoh 500 din samo kod sebe izvadim i dam popij pice nemoj da me zezas ipak cu ja dolaziti jos kod tebe.Sramota me sto nisam imao vise,kaze ako ima neki problem zovi.

I kako da ne idem kod takvog majstora!Malo je van grada ali isplati se!

Zaboravih da je filter u nitru opran jer je zapusio od verglanja hehe.

Skupa prica oko oporavka sistema na benzin koji se nije koristio!
Majstor od mene moze da ima svaku preporuku,a pokazao se i kao majstor i kao covek.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 EmptyUto Apr 10 2012, 19:02

I dalje se vozi braon benzin a na auspuh izlazi voda-PROCISCEN smeh
Nego nesto vas nema na forumu? slabo postova sta se desava?Nisu valjda svi napustili klub!?
Nego benzin ide a videcemo do kada,malo se mrdnula ka dole kazaljka,ovih dana ganjam neke prodavnice i mogu vam reci da su cene sarene da ima istih a ima i vecih razlika.Jos jedna prodavnica iz lokala pa cu sutra videti najverovatnije.Ima dosta stvari koje treba da sredim ali sve ukupno su oko 200e koje nemam pa cu da se krpim.Evo neke 2 sitnice koje su mi juce dosle ,narucio ih pre nekih mesec dana.Ovde sam nasao sve neke boze sacuvaj koji mi se ne svidjaju
Uzeo sam merac pritiska u gumama,mali moze kao privezak mada sam ga ostavio u autu,jer na razlicitim pumpama ili gde vec duvac razlicito pokazuje pa sam video da mi je jedan tocak 1.8 jedan 2.0 i 2 tocka u dijagonali su 2.25 bara.Ima samo jedno dugmence ON naravno tada se ukljuci i kada pritiskis on on menja meru psi,bar itd ima nekih 5-6 jedinica.Ja koristim bar i kada upalis samo gurnes u ventil on izmeri i pokazuje par sekundi i sam se ugasi.
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Imag0143
A uzeo sam i 2 pomocna ogledala koja imaju super reflekciju i kada se postave mogu da se rotiraju za 360 stepeni a uklapaju se ne strce 2 komada se dobijaju
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Imag0144
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Imag0145
nije ona folija sto se ljusti zaista kvalitet irade na zavidnom nivou
a evo i na autu
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Imag0146

Mislio sam da se i ne prati nesto tema,mada ovo pisem da bi nekom drugom pomogao,da vidi sta sam radio,a i sebi kao podsetnik!Sada vidim da tema ima 6876 pregleda nije lose hehe.Bice izvestaj o prodavnicama,By the way mislio sam da nadjem plasticni rezervoar za nubiru ali nema nigde,jer mislim da moj ima malo korozije iznutra,ako se ne iscisti i to ce se nekad menjati.Do kuckanja
Nazad na vrh Ići dole
magi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 9
Datum upisa : 19.04.2012
Lokacija : Beograd

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 EmptyČet Apr 19 2012, 18:53

Испратио сам тему,иначе сам новајлија и да не речем матор/то кажу за коње/,и нашао пуно
паметних предлога и савета који ми могу помоћи.Прву нубиру сам продао,баба ми не може
још опростити,да бих од сина-таксисте наследио његову са којом је 3-4 год. таксирао.Обе
су биле набављене 2005,а биле су 2000,1,6 каравани.Син је "дошао" од пара моје до Фијатове Мултипле,а ја до његове.Прва,моја /мада је и ова моја/ је била нормално боље
очувана /ентеријер/ од ове друге,мада је и ова редовно одржавана тако да се не могу
пожалити на на њу.Нормално да су обе на ЛПГ,класичном,и на првој сам имао овај систем
као код тебе,паљење на бензин и аутоматско пребацивање на плин /S/ и потрошња је била
9-12л,док код ове сада,махом градска вожња,око 15-16л што у односу на бившу делује...хм
али... Скоро ми је с*ебан дихтунг главе и побрко уље и воду тако да ме то задовољство
искоштало око 500е али је била "мала" генерална:глава,карике,лежаји,пумпа,каиши....и
мислим најмање руке око 50-60е,али пошто је ауто био са неких 150к а код сина још 150к
мислим да је заслужио /ауто/. Син и даље каже да је"лимузина" у односу на Мултиплу,иако
је она 2003г 1,9 ЈТД. Иначе сума сумарум са Нубиром сам више него задовољан.
Толико за сад од мене,уз што више пређених км и што мање трошкова.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 EmptyČet Apr 19 2012, 19:20

Pozdrav novajlija.Ma mene je dosta zadesilo ali sam u to vreme je uzeo za male pare i ja sam zadovoljan.Sada nije toliko troma ide lepo,ne divljam sa kolima meni dobra.Prostora koliko hoces ima i din paket opreme nije najjeftinija ali nije ni skupa za odrzavanje.Po meni sasvim ok auto.Trose malo vise ali aj sad.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 EmptyČet Apr 19 2012, 19:43

Megasp ::


Mislio sam da se i ne prati nesto tema................Sada vidim da tema ima 6876 pregleda nije lose hehe
7226 .............ma ne mozemo da te stignemo voznja voznja voznja
Nazad na vrh Ići dole
magi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 9
Datum upisa : 19.04.2012
Lokacija : Beograd

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 EmptyČet Apr 19 2012, 19:59

Megasp ::
Pozdrav novajlija.Ma mene je dosta zadesilo ali sam u to vreme je uzeo za male pare i ja sam zadovoljan.Sada nije toliko troma ide lepo,ne divljam sa kolima meni dobra.Prostora koliko hoces ima i din paket opreme nije najjeftinija ali nije ni skupa za odrzavanje.Po meni sasvim ok auto.Trose malo vise ali aj sad.

Мего,да скратим,ја сам Драган,хвала на поздравима,и да додам прву сам продао мислећи
да узмем нешто мање /за бабу и мене/ али,иако 2 аута у кући претстављају хммм..трошак.
нисам жељан "мачке у џаку",ипак овај има педигре,син га је редовно одржавао,мајстор ради
у Шевролет сервису (+++),и НИСАМ се покајао. Што помену антифриз Г12 није препоручљив
већ Г11 (плавкасти) и он је сј*бо термостат који сад тражим,за мет.кућиште,а друго што ми
рече обавезан је и у летњем периоду јер кључа на 120Ц, а давач за вентилаторе укључује
на неких 95+ Ц ,преносим његово објашњење. Толико за сад и поздрав од деда Драгана !
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 EmptyNed Maj 06 2012, 19:20

Moguce dedea!Sala.Mislim da je nubiri radna temparatura 87 stepeni i retko kad mi upali ventilator ja sam sipao g11 crveni fam i nikakvih problema zimus nisam ni imao,ide normalno do radne temparature i posle tu stoji ne pregreva se.Nego gde je joca bokilava,serhio se nekada javi ,pozitivan nema nigde nikog,umro nam forum?E pa drustvo moram reci da sam bio vredan za vikend.KONACNO sam se nakanio da ugradim hho i uspeo sam u tome,Malopre zavrsih pa ce sutra prekosutra video kada stignem.VEEEEELIKI problem je gde sve staviti jer u autu nema mesta!Imalo bi da nemam plin bez problema ali isparivac i cevi smetaju.Ne znam iz kog razloga mi je auto trosio 9L plina ostre gradske voznje ,sada opet trosi 15 mesovite,znaci u gradu bi popio 17l -20l?Nekada 12 ili 13 l,sada sam sa 24l presao 160KM nije bas impresivno i prebacim na benzin kada je krenuo da cima i gasi se ,bez obzira sto nemam lambda sondu radi lepo na benzinu samo predpostavljam da trosi dosta!I posto se auto pali na benzin pa prebaci na plin i vozi se samo kada nestane pa do pumpe.Nekih 80km/h u 5 vrh gasa vidim auto vuce super,sabijem u 4 i 110 na pravcu da ga produvam ide kao mecava.Nego ono sto vecinu zanima!Kao sto rekoh mesta nema i muka ziva,kada se pogleda sta sam uradio nije komplikovano ali kada krenem da radim pa ne moze tako daj da probam ovako pa ja ovako itd.Morao sam da smislim i napravim nosac za generator jer nisam imao mesta gde da ga stavim.Evo slike nosaca
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Slika-1
a evo i generatora
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Imag0181
Probusio sam nosac akumulatora da pricvrstim ram za generator nije lako probusiti ga ,ja sam imao burgiju za prohrom pa je sa njom dosta lakse.Pa posle nemam tolike srafove pa ne mogu da usrafim ajooj.Evo gde sam ga smestio.Slika je ispod akumulatora.
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Imag0188
Super je cucnuo jer ima ona plastika ispod pa se nece zapljuskivati mnogo blatom i vodom. a ispred hladnjaka!
Prvo kada sam njega stavio stavio icreva ali nije gotovo za pustanje u rad.Sutradan sam video da je toplota i tuda i creva su ponegde pipnula vruce delove ali nista ne smeta jer su creva protkana ona debela ,da je obicno vagres vrevo 1000000% bi izgorelo!
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Imag0190
Creva sam zavio onom vatrostalnom trakom i sa mesta gde dolazi toplota postavio parce kartona da ne bije direktno u creva i verujte da su hladnija!
Ovo sam dobio i vidite koliko je lose kada se samo od sebe previja ovo bacite
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Imag0163
I kupio sam ovo crevo Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Imag0161 koje je dosta kvalitetnije!
Za sada mi je povukao na prvom merenju oko 4a pa sam dodao jos malo sode da pojacam,idem do 7a-8a da ne vuce previse i to je dovoljno za ovaj generator.Nisam jos zakacio u usisnu granu.Skinuo sam iberlauf i umesto njega u usisnu granu stavicu hho plin,a iberlauf sam stavio u flasu da vidim da li ce da izlazi i koliko ulja pa ako treba mogu da ga vratim.Razlog zbog cega nisam stavio plin vec samo probao na flasi je sto ne mogu crevo da navucem gde je bio iberlauf pa moram da stavim vece i selnu da napravim reducir.Ako stignem sutra jer radim do 196-30 a imam obaveza neodloznih pa kao se stigne.A stavio sam 4 diode i za stop svetla umesto obicne sijalice pa sam i tu ustedeo malo struje,jer ove diode smesno trse a dobro sijaju
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Imag0192
A elektroniku od generatora sam stavio u kuticu koja kao da je pravljena za to Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Imag0191
odlicno je legla.Kupio sam za svaki slucaj i nepovratni ventil koji ce da ide na usisnu granu u slucaju detonacije od plina ,10mm oko 500din.Sve je to sigurno ali ja zelim i dodatno da se osiguram.U bubbleru je trenutno obicna voda,koja se trosi mada cu staviti atf ulje ono se ne trosi a radi posao jer je bubbler kao sigurnosni ventil i hladnjak,u njega udje plin i izadje na usisnu granu pa ga ulje nece prljati.Toliko za sada!
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 EmptyUto Maj 08 2012, 20:36

Posto mi je auto umirao polako vec mesec dana crkao akumulator nece ni dan da zadrzi,te sam ga pocastio sa novim .Uzeo sam topla 66a platio 7900din,za mene je dosta love ali sta cu kad se mora.Eto stavio sam hho ali nesto i nisam osetio to poboljsanje u vuci kome sam se nadao,malo mi je jaca struja pa mozda zbog toga,polako videcemo treba ovo duze testirati ipak.Evo radi baloncici
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 EmptySre Maj 09 2012, 20:10

Realno gledano ti si veoma hrabar covek i kad sve saberem sta si sve uradio i investirao u taj auto a sad i sa vodonikom, neces dobiti bas neko ili nikakavo poboljsanje. Da bi stvarno ustedeo na nekom vozilu ja sam se sabrao i dosao do zakljucka da prvo to dugo traje drugo treba ipak novac da bi se realizovalo trece naci sve te elemente i sastaviti i praviti probe pa sve to instalirati i poceti sa koriscenjem je po meni SIZIFOV posao. Stvarno resenje je ako hoces da sve to stvarno bude kao sto zamisljas vrlo je komplikovana jednacina u kojoj moras da ulozis i energije i para da bi "mozda" funkcionisalo.
Ako imas entuzijazma i sve to radis iz zadovoljstva e to je nesto drugo tu vec nema granica volji, radu i zrtvovanju. claping claping claping claping claping claping
Ja sam taj HHO ugradio u reno 5 sa karburatorom i povecao mi potrosnju za1 litaar u stvari alternator je zbog povecane potrosnje struje potrosio taj litar sto mi nije donelo nikakvu ustedu. Skinuo sam ga za sada dok ne nadjem resenje sa PWM regulatorom i nesto sa magnetima koji po nekim izvorima lakse odvajaju vodonik iz vode, sto znaci povecava se kolicina a ne ulaze el. struja.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 EmptySub Maj 12 2012, 13:24

Pa bas to.Vise sam krenuo u ovo iz neke znatizelje.E sad sta je problem greje se dosta izgleda da vuce vise struje nego sto treba pa sad to dok se sredi cak mi je i istopilo osigurac ali on i dalje radi pa cu da smanjim rastvor.Evo kako topi
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Imag0198
Ranije nije moracu ipak da ga smanjim.Iskreno neko poboljsanje i nisam osetio,ali eto cini mi se ili je to samo subjektivan osecaj da auto nekako glatko ubrzava i pri promeni nema cimanja i cini mi se da mi je nekako malo tvrdja papucica gasa .Ali ipak rano je za utiske dok se sve ne sredi.I ne ocekujem ne znam kakvu ustedu ni snagu automobila ali sta god da bude bar ima neki pozitivan efekat.Evo drustvo snimio sam i video u prvom snimku se vidi reakcija i gas ,a posto se od motora ne cuje sta pricam ima jos jedan snimak gde cujete.Bio sam jakoo pospan ali razumecete me ipak hehe.Pozz

Snimak 1


Snimak 2
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 EmptySub Maj 12 2012, 13:29

Posto mi moj prozor na pola se krivi jer je otisla vodjica i palsticni deo neki,a na suvozacevom uopste nemam ni motor ni sajlu ni vodjicu ,pa sam narucio oba kompleta.Uzeo sam od Ratka iz veternika i cena za oba je 4000 din najpovoljnija od ovih a zvao sam sve.Pa cemo videti da li su dobre kada stignu,nadam se da jesu ili pravi sebi losu reklamu.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 EmptySub Maj 12 2012, 20:51

Evo da vidis kako sam to uradio na super petici sa karburatorom, nisam za eksperimente na nubiri zbog elektronike i ostalih elektronskih komponenti a i lambda sonde koja treba da se koriguje obavezno da bi imao bilo kakav ucinak.
Ovo mi je lakse i jednostavnije.
Smile Smile Smile Smile Smile Smile Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool voznja voznja
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Pogledprostorzanapajanj.th
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Izgled2.th
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Izgled1.th
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Airfi.th
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Generatorhhokutija.th
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Celijeodvojene.th
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Celijeodinoxa316.th
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Celijeinox.th
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Celijegeneratora.th
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Bulbder.th
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 04022012614.th
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 04022012611.th
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 04022012610.th
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 04022012609.th
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Kompletnasema.th
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 EmptySub Maj 12 2012, 21:21

Megasp ::
Uzeo sam od Ratka iz veternika

Offtopic: Jel ti poslao?? Ja ga molim za dizne vec 4 meseca... jos nesto nije hteo da mi posalje (a kaze da ima)... postao je previse neozbiljan... Ali sa druge strane, drugi su pa preozbiljni, mislim sa cenama
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
Nazad na vrh 
Strana 8 od 23Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 15 ... 23  Sledeći
 Similar topics
-
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999
» pozdrav od mene i moje tacume...:)
» Brave za Lanosa 1,5 1998 god
» Amortizeri leganza

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: