Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri

Ići dole 
+23
Markonije23
Stirba
dzony00
dalibor76
zakici
darezzy
tosha
Blackeyed
milan_beska
Chevy
magi
ceronimus
joca
memara007
serhio011
dejandime
Pozitivan
Boca
radoslav
dixy
Radan
bokilava
Megasp
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 15 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 EmptySub Mar 03 2012, 19:03

Zaboravih da napomenem nesto sto sam primetio jako zanimljvo.Kada je raskacinjao moju bocu stavljao njegovu i obratno,znaci zavrne ventil i ja upalim auto da izadje plin iz sistema pa menja bocu,
Prvo sam mojom bocom upalim auto isturiram ga 4 puta na 3000rpm gas na 2000rpm nekih 30 sekundi i izgasi se izalo sve.
Kada smo skidali njeovu a vracali moju upalim auto istutitam ga 3 puta na 3000rpm i gas na 2000rpm jedno minut i dalje radi,isturiram ga jos 9 puta na 4000rpm i onda se izgasi.Toliko o kvalitetu plina strasno ljudi strasno
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 EmptySub Mar 03 2012, 19:28

Treba mi pomoc/usluga ako je neko voljan nije tesko ni bezobrazno smeh
Kada sam napravio na benzin sada kada sipam jbg,ko ima nubiru zna da nema na samom cepu kljuc nego se otvara iznutra poklopac.Mislio sam da je pobegla sajla ali kada sam pogledao malo bolje sa lampicom cini mi se da je otkinut deo koji ulazi u leziste i zakljucava
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0007
Kao sto se vidi na slici morao sam iz zeznutog ugla da slikam malo je mutnija.
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0006
Ako moze da vidim sliku tog dela sto mi nedostaje pa da znam da napravim ili nabudzim nesto slicno mada vec imam ideju kako bi trebalo da izgleda.I zna li neko kako da dodjem do te sajle tj da li moze da se dodje?Da ne skidam dzabe tapacirung iz gepeka ako nema vajde,da kada stavim taj deo ne lepim lepkovima nego bih ga cvrsce pricvrstio za sajlu.
Nazad na vrh Ići dole
memara007
Početnik
Početnik



Broj poruka : 65
Datum upisa : 08.01.2012
Lokacija : NOVI SAD

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 EmptyNed Mar 04 2012, 07:52

druze nije problem da ti ja slikam nego moram samo da skontam kako se kace slike... cak mi je i taj tapacirung skinut posto sam prao kompletan gepek pa cu da vidim...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 EmptyNed Mar 04 2012, 19:45

Slike moze recimo ovako.Kliknes OVDE i kada ti otvori sajt mozes da se registrujes i izaberes chose file,i naadjes sliku koju hoces da postavis zatim na klik na dugme dodaj ikada uradi upload iskopirs forum code i samo paste ovde i to je to.Preporuka je da se smanje slike jer sada i kada se slika aparatom ili telefonom slike su po 2-3mb u proseku .Najjednostavni za to je program od 1mb instalacija next next finish Link za program image resizer .Kada se instalira samo desni klik i resize i slika od 2 mb je 100kb.Mnogo brze uploaduje i zbog foruma je bolje da se ne bi tesko ucitavale stranice.Za sta sluzi ovaj prekidac sa slike?Kada se pritisne ne ostane utisnut,nego nista se ne desi a po slicici isto kao za maglenke,a maglenke se pale na prekidac gde su svetla,pa me zanima zasta je ovo?Eto skoro godinu dana imam auto nisam nikada ni gledao zasta sluzi.
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0028
Za sta je dugme?
Moze li se prici sajli od rezervoara?
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 EmptyNed Mar 04 2012, 19:48

Zadnje maglenke?
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 EmptyNed Mar 04 2012, 19:48

Da nemas zadnju maglenku , na lanosu je za to
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 EmptyNed Mar 04 2012, 20:06

Nemam a i da imam odakle mi? smeh
Onda je to to,moguce da je stavljeno opciono.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 EmptySre Mar 07 2012, 20:48

Kada ukljucim ventilator na 3 cuje se glasnije ali na 1 i 2 ok a na 4 oluja.Pogledao da li sta ja mogu sa ventilatorom ma jok ono ne moze da se podmaze ili tako nesto ko zna kako da ga utisam?Mada i nije mi frka oko toga.Nego sto sam pocinjao oko zadnjeg brisaca,da zavrsim.Prvo brisac je oblazneo navoj pa je to trbalo srediti.Investicija me je kostala 5 dinara.Otisao u ribosport i kupio jedno olovo
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0016
Isto to olovo istukao cekicem da bude tanko
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0021
Zatim bukvalno otcepio koliko mi treba i stavio na mesto gde ide brisac.
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0022
Posle sam to malo bolje postavio i nabio brisac koji sam stegao srafom i to ne spada nigde stoji gde treba.Idemo dalje
PRSKALICA
Jedva nadjoh koja bi mi mozda odgovarala ali meni fali deo i nema prskalicekoja moze da stane mesto nje a vidite i sto
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0056
Kroz ovu rupicu od motorcica zadnjeg brisaca izlazi voda koja sada ide produvao samo sa kompresorom.pa sam onaj pipak sto ide u crevo na prskalici odsekao i malo probusio da naidje na navoj.I zamislite uspelo je.Ne mogu da zalepim mada sam mislio najbolje je da zalijem plastikom prskalicu da ne spadne,jos malo lepo dostelovati ali evo mozete videti da to funkcionise
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0040
bravo
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Led osvetljenje u kabini    Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 EmptySre Mar 07 2012, 21:14

Imaju i gotovi paneli da se kupe,ali evo kako sam ja skarabudzio za 300din.
Prvo potrebno je da kupite samolepljivu led traku bele boje pola metra je oko 300-350din i to je dovoljno da uradite na tablicama u kabini i gepeku.Nemam vremena pa sam uradio samo u kabini.U sustini je jako prosto samo malo vremena i ja sam mislio kako cu da li ce stati mada kada vidite sve je prosto.Traku mozete kidati po 3 diode vidi se gde je presek i samo nastaviti zicom +na+ i - na - I na kraju umesto obicne sijalize zamotati ili zalemiti zice za struju i to je to sve funkcionise.Samo imajte na umu da sam sve sliao mobilnim i da boja ne moze bas da se verno prenese ali vidi se razlika ,malopre kada sam otisao da vidim kakva je razliak u mraku samo sam rekao vauuu.
A naravno kakav bi ovo tutorijal bio bez slika.Evo drustvo:
Prvo pokidate na po 3 diode i nastavite zicama
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0029
Posto je samolepljiva sto je super samo odlepite i zalepite i to je to mada sam ja nosao po dzepu pa sam stavio duplex traku mada je ista ta traka i na samoj pozadini dioda
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0036

I samo povezete + i - i to je sve,cak i ako okrenete kontra nece vam crci jednostavno nece raditi.Ovo je gotovo bez poklopca
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0037
A ovde je slika sa obicnom sijalicom
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0052
a ovo sa diodama
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0038
Nisam znao kako da vam docaram ali evo ovako:
Stavio sam ruku na zadnje sediste i slikao bez blica sa ukljucenim svetlom.Prva slika je sa obicnom sijalicom
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0054
A druga sa diodom
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0039
Kao sa blicem a ?Verujte da nije.
Opet napominjem da nije verno prikazan odnos boja ali razlike ima i te kako jedno 5x.Kad stignem sledece je gepek ono malo svetlo i u tablicama(posto mi ne radi uopste)
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 EmptyPet Mar 09 2012, 22:19

Sta je ovo nikoga danima na forumu?Niko nista ne komentarise?Hm no nego idem ja dalje,nesto me zeza daljinac od centralne ,na kljuc radi ali nece na daljinac u stvari nece svaki put,time cu se pozabaviti ovih dana,krenem ja da skinem deo ispod volana vidim nesot mi cudno obelezeni deo mi uopste nije bio prikljucen tj spao konektor ,valjda je tu ecu?Ne znam zasta sluzi,uglavnom prikljucio sam ga i sve je isto tj normalno kao i kada je bilo spalo,a video sam i zvucnik gde je ,i ne svira kada su upaljena svetla a izgasen auto uglavnom se cuje kada su vrata otvorena.Sta li je povezano na ovaj konektor?
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0048
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 EmptySub Mar 10 2012, 13:35

Eto azvucnik sam skinuo jer me nervira pistanje kada su otvorena vrata.Sto se tice centralne reseno,ovi kreteni su opet menjali frekvencije,jer se od juce jos ljudi zali pa me zeza u centru.Van centra radi sve okj 6 baterija mi je prilicno istrosena pa sam je zamenio 250 din.Situacija je bolja
Nazad na vrh Ići dole
memara007
Početnik
Početnik



Broj poruka : 65
Datum upisa : 08.01.2012
Lokacija : NOVI SAD

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 EmptyNed Mar 11 2012, 13:20

druze sto se tice otvaranja poklopca rezervoara i ja imam isti problem kao i ti meni to neradi isto nego je stavljena neka gumica na onaj deo sto treba da klikne tako da se ne otvara i tako stoji tako da ti nisam mogao slikati jer je i kod mene to polomljeno a i sajla je pukla mada mi jos netreba jer nesipam benzin smeh
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 EmptySre Mar 14 2012, 21:20

Zna li neko onaj dzek sto mi je spao za sta sluzi?Slobodno je komentarisanje u mojoj temi! Very Happy
Nego uzeo sam prskalicu neku i malo je razbusio busilicom i nabio je nekako na motor od brisaca i sad nisam imao pojma kako da tu i ostane.Uzeo sam prvo da zalepim izolirkom okolo ma spada,onda pistolja za plastiku i zalijem okolo koliko moze i opet spada,i na kraju uzmem malo zive gume i resim problem.Bravo za mene,aj sad dalje posto mi ne rade svetla za tablicu prekinula se zica i izgorela instalacija.Zicu sam nastavio a instalaciju cu da razvalim i stavim led umesto sijalice kao sto sam uradio u kabini.Evo kako izgleda trenutno instalacija sa sijalicom crno da crnje ne moze.A kada se izvadi sijalica i unutra je sve izgorelo i kontakti su zeleni oksidirao bakar
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0054
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 EmptyČet Mar 15 2012, 21:57

Niko ne odgovara na pitanja pa pricam tj kucam sam sebi izgleda...Zna li neko ima li veze na polen filteru koja je gore a koja dole pna cevcica?Jer iddu na razlicita mesta.

Nego da nastavim ja gde sam stao
Evo kako izgledaju moja grla od sijalica,sijalice crne naravno neispravne a i kako bi kad je ovako grlo
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0058
Videli ste kako sam ranije stavljao traku tako da ne moram opet da slikam.Posto je bilo u onim plasticnim gde ide sijalica malo prljavstine i zapeklo malo oprao sam naravno i ubacio trake vezane jedna za drugu e sad posto se izdizu i izvrcu,nagurao sam papira unutra i takoreci gurnuo ih da gledaju dole jer ne mogu da otvorim da lepo namestim pa mi je ovo resenje palo na pamet,kao dobro sto se i pokazalo da jeste.Plastika je zalivena.
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0062
Onda ja povezem i radi ali se setim da nisam stavio onu gumu sto zatvara pa da ne fuserim skinem navucem gumu da zatvori da ne ulazi prasina
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0063
Sve lepo namontiram i evo ga finalni proizvod,iskreno styling mi nije bila namena ali kada sam video kako je sve izgorelo ,najlakse mi je bilo ovako da sredim,a i ne izgleda lose.Mislim da cak ima i kazna ako ne radi svetlo tablice ,meni nije radilo uopste pa sam zato najvise i radio ovo
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0064
Stavio sam i u krov gde ide za gepek i sada mogu da vidim sta imam u gepeku uvece
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0065
A ovo je u autu kada se otvore vrata
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0066
Samo je mnoooooogo olje uzivo jer sam slikao telefonom a zavisi kako kad radi white balance pa ne moze najbolje da prenese boje.

Suma sumaru kostalo me je sve ovo u gepeku,kabini i tablicama 300 din dioda i malo slobodnog vremena.Dobio sam sta sam hteo KORISNO SVETLO.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 EmptyČet Mar 15 2012, 22:04

vidi pratim sta pises svaka ti cast ali u kakvom stanju si ti kupio taj auto
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 EmptyČet Mar 15 2012, 22:11

pratim i ja naravno...i planiram te diode da spucam gde god mogu,valjda necu nesto da sjebem...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 EmptyČet Mar 15 2012, 22:24

U nikakvom ali rekoh na pocetku.Motor je radio ok pa je kasnije pumpa kais altenator glava i sve sam izmenjao i nema sanse da je prodam,ne znam koliko sam para dao na neke stvari ne zelim ni da znam.Ali u trenutku kada sam je uzimao najjeftinija je bila oko 2300 pa do 3200 su se kretale,ja sam ovu uzeo za 850e i dao moj skuter(650e) tako da je ispao za 1500e auto,sto sam dobio opet dobru cenu.Sredio sam motor,upravljacki sitem,kocioni sitem,oporavio na benzin,ovih sitnica gluposti itd,moj cale covek vec u godinama on bi terao i onako kako je bio ali ja ne mogu,em zbog bezbednosti em sto sam picajzlaIpak je ovo dobar auto.Ostalo mi je jos nesto da sredjujem sto znam od kada sam ga i uzeo.Hocu da sredim napred prozore(moj tesko radi a suvozacev ne radi)zadnji rade super,pregove da zamenim,oni otisli od ivicnjaka inace odozdo nije truo nigde bar sto sam video i klima je neispravna tj kompresor radi ali izgorelo crevo od klime nema onaj zastitni lim na grani pa pipnulo i jbg.I to bi otpriliek bilo to,e sad sto se nema para to je druga prica poznata svima,ali polako da se srediti malo po malo.Da sada se setih cuju mi se solje amortizera kada pun namotam ali sta ces neka radi nije strasno samo se cuju i njih cu menjati nekad kada bude para i lambda sonda ne radi,a sta usput iskoci mora se menjati prvo vitalno po vaznosti.Najverovatnije je da cu prvo da ugradim hho generator mozda ovog meseca ako se iskombinujem za kintu a ako ne ovaj onda sledeci mesec nigde ne zurim auto je moj nikom ne dugujem pa polako.Par godina ga necu prodavati to je sigurno a ako ga prodam nekad videce novi vlasnik sta je sve zaista radjeno na autu,hehe.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 EmptyPet Mar 16 2012, 10:18

Evo da pitam par stvari prvo ovo bi trebalo polen filter filter kabine filter klime ili kako god ga ko zove
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0067
Ne znam da li je ovo kako treba jer su ranije bile detonacije,sada ih nemam pa je i spadalo.Ovo gde je slovo S dole ide na granu Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0068
Povezano ovde Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0069
a druga koja ide iz filtera da kazem odozgo ide negde dole predpostavljam na klapnu.To je ok ?Je li kod vas tako.
Hm jos nesto jako zanimljivo se desilo,posto znate da sam skoro oporavio sistem pa sam imao oko 15 l i nije mi se primecivalo na meracu odem da naspem za 1000 dinara benzina kao i svaki srbin(bez obzira na cenu sipa se 1000din)I ovo je slika pre sipanja
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0070
A po ceni od 147 din za bmb nasuo sma 6,9 l za 1000din i ovo je slika posle sipanja
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Imag0071
Znaci merac mi radi! bravo Yeee ali fora je u tome kada izgasim auto merac i dalje ostaje tu gde jeste ne vraca se na 0.Ne znam da li ce se vracati kada potrosim gorivo ili je zaglavio,ima li neko neku ideju?
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 EmptyPet Mar 16 2012, 10:49

Kakvo prodavanje kad si vec zagazio teraj do kraja i videces da nisi pogresio. Ti kako vidim imas velikih problema sa autom pa te probleme odklanjas jedan po jedan i to je super svaka ti cast. Ja sam uzeo ovu Nubiru zbog drugog razloga ali se nisam pokajao malo sam je predplatio zbog zavrsetka nekog posla a u vezi je para. Do sada sam na nju ulozio, pocinjem od dihtunga glave pa preko celog izduvnog sistema i lambda sonde, osim izduvne grane. Zamenio sam obe donje viljuske sa silen blokovima i kuglicnim zglobovima (120€) jeftinije me izaslo nego da sam to sve pojedinacno kupovao i dao majstoru da odradi. Onda sam ocistio motor ventil za ler gas, EGR ventil, sve kandze koje drze plocice kocnica ocistio dobose i zamenio gurtne, zamenio filtere svih tipova (vazduh, ulje, polen, gorivo) i kaise (zupcasti sa zatezacima i pumpu za vodu) zatim pljosnati za agregate kao sto su kompresor servo volana i altenator. Dopunio klima uredjaj, zamenio prednja poziciona sa led diodama kao i osvetlenje zadnjih tablica.
Problem kao sto je sporo podizanje stakla kod vozaca, ustvari je polomljen plasticni klizac na sini, koja je fiksirana za vrata, i koji se zakrene staklo prilikom podizanja i ono zbog povisenog trenja sporo se podize. Problem sporog vracanja pojasa kd vozaca je fabricka greska jer se skoro kod vecine vozila ovog tipa javlja isti problem ( ja ga nisam dirao jer ga vratim sa rukom i ne zaglavljije se) kao sto je i problem dihtunga za glavu koji pukne izmedju kompresionog prostora i sistema za hladjenje motora i to u vecini slucajeva na prvom cilindru.
Problem kod poklopca koji sakriva cep rezervoara kod mene je predhodnik polomio zakacku koja ulazi u bravu za zakljucavanje pa sam nabudzio nesto od metala koja zamenjuje taj plasticni deo. Na motoru sam uradio sledece Sipao sam S 900 jednu vrstu aditiva koji se sipa na svakih 40 000 km sto znaci mogu ali nisam obavezan Smile i za sada da kucnem u DRVO nemam nikakvih problema vec 4 godine kako se vozim i idem redovno po dva puta za Srbiju nije me ostavila na putu i nisam imao nikakvih problema. Presao sam do sada sa njom oko 90 000km inace na kilometar satu je 174 500km predjenih. Sa ovi m novcem koji sam ulozio i radom isplati se imati ovakav auto - posebno je dobro za mene sto kad sam u Srbiji i u Beogradu gde boravim kad sam na odmoru, nemam problema i ne mismi dali ce mi neko maznuti auto ili mozda ogrebati jer je vec po malo iscukan sa svih strana.
Inace potrosnja benzina je za ovaj auto ok po meni obzirom da ima 133 konja u gradu i na kracim relacijama mi trosi oko 12 l/100km dok na auto putu pod punim opterecenjem i koferom na krovu oko 9l/100km.
Imam reno megana obican dizel koji sam predhodno vozio za Srbiju i koji je trosio u gradu 7l/110km a na auto putu pod puni optrerecenjem sa koferom na krovu oko 9l/100km jer mu je motor od 64Ks.
Nije isto ali klima mnogo znaci
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 EmptyPet Mar 16 2012, 11:02

O pozitivan pa gde si ti slabo te vidjam na forumu.Pa sredjujem jedan po jedan problem jer nemam novca da sredim odjednom.Meni je bitno da mi je auto sada u dobrom stanju da znam da ce da pali da ne puca ni plin sve funkcionise,e sad ostale stvari su vise manje bitne ali cu srediti jednu po jednu u mesec dva.Nego da ne ponavljam pitanja od mog predhodnog posta je li ono filter za polen i da li su cevcice gde treba da stoje?
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 EmptyPet Mar 16 2012, 15:47

Dok ti Pozitivan ne odgovori, ja ću na brzinu da ti sufliram.
Ovo na slici ti je mesto gde se stavlja filter za klimu (doduše, ako hoćeš, možeš ti da ga zoveš i filter za polen).
Ne znam tačno gde ide donje crevo, mogu da pogledam sutra pa da ti napišem,
A što se tiče kazaljke. Na mojoj Nubiri kazaljka uvek pokazuje koliko ima goriva, bez obzira da li je auto upaljen ili ne.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 EmptyPet Mar 16 2012, 19:11

Boca hvala na informaciji to sma i hteo.Ma i ja ga zovem filter klime iliti kabine nego ka krsti kako ko stigne.Nema veze gde ide dole crevo nego mi je samo onaj raspored bitan da od onog S sto je dole na filteru klime ide na granu a onaj sto je gore da ide dole.Super za pokazivac goriva znaci to tako treba na nubiri?Posto mi nije radilo pa sam skoro napravio pogon na benzin pa nisam ni znao kako se pokazivac ponasa.Bitno mi je da je OK.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 EmptyPet Mar 16 2012, 20:27

Pozdrav,
Evo i slicice da bolje razumes
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Vakumrezervoarzaklapnev

Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 EmptyPet Mar 16 2012, 20:41

Hvala i jasno ko dan.Znaci meni je ok cim radi ako se zameni ne radi protok.Pozitivan iz tvojih postova sam video da si dosta sam radio,pa bi mogao i koji tutorijal ako se ima vremena u sekciji uradi sam.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 EmptySub Mar 17 2012, 21:26

Ima na prvoj strani koja slicica mog auta,zaboravio sam da nemam ni jednu sliku
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 7 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
Nazad na vrh 
Strana 7 od 23Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 15 ... 23  Sledeći
 Similar topics
-
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999
» pozdrav od mene i moje tacume...:)
» Brave za Lanosa 1,5 1998 god
» Amortizeri leganza

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: