Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 problem sa leganzom

Ići dole 
+8
metrocop
Mundor
daewo tuzla
joca
dellas
serhio011
ivan85_zmaj
vlada
12 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
vlada
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 13.01.2011

problem - problem sa leganzom Empty
PočaljiNaslov: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom EmptyČet Jan 13 2011, 18:44

LJudi spasavajte me!Imam leganzu iz 99 godine,presla 161oookm,drugi sam vlasnik.Zivim na Farskim Ostrvima gde mehanicari ne znaju nista a preskupi su.Zato mi treba savet pa cu celu pricu ispricati...Kupio sam je sa 123000 predjene.Uvek je imala problema sa grejanjem u kabini,nije puno vode gubila.Ja onda u Srbiji promenim kaiseve i pumpu za vodu.Nije se vozila cesto,a ovde uvek pada kisa i duva vetar a ja garazu nemam.Super je auto stvarno i nemam zamerki.Al sad ono glavno...Na 160000 predjenih poce da ne greje uopste i da trosi vodu osrednje.Ja zamenim termostat i crevo sa leve strane greje al sa desne,prema kazancetu,ne greje.Ovde majstori ne znaju sta je.To je bilo pred Novu godinu.Preksinoc se supruzi ugasi auto kad je isla preko snega,ali upali potom.Nije curilo.Potrosio svu vodu preko noci.Juce krenemo normalno,ja sipam vodu i posle 14km podize temperaturu.Ja stanem,sipam 2l vode i pogledam i ne vidim da negde curi...Nastavim i posle 2km stanem jer je podigao temperaturu opet do usijanja.Sad je pocelo da curi koa reka i to u donjem predelu malo iza termostat gde stoji.Sacekao sam i sobzirom da sam bio sa zenom i malim detetom u nedodjiji stavim zaptivac/aditiv za hladnjak i sipam vodu.I to mi pomogne donekle jer je oslabilo gubitak vode.Ali da ne zaboravim temperatura je dosla blizu crvenog kad se ugasio.Kad sam sipao aditiv pojavio se beli dim u auspuhu ali ne zadugo.Zvuk koji sam cuo dok sam sipao vodu je da auto guta vodu bukvalno.Uspeli smo da se vratimo kuci nekako i trosio je vodu ali manje.Sad izgubi vodu preko noci i ne vozim ga.Jutros odvezem u servis i sad me zovu i kazu da je otisao deo koji hladi motor i da ce biti skupo jer treba dugo vremena da se popravi cak i da nesto na motoru mora raditi.Strasno ali ne verujem da je bas toliko lose.Zato vas molim za pomoc i savet .Verovatno sam nesto i izostavio pa me pitajte za siru pricu i detaljniju.Ja mislim da nije prokuvao jer nije doslo do crvene linije i nema dima vise itd. Al ja sam laik sto se tice mehanike pa pomagajte.Hvala vam za vreme i strpljenje,pozdrav veliki
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

problem - problem sa leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom EmptyČet Jan 13 2011, 21:26

Auuu prijatelju, al se ti udesio lepo...
Nisi gledao nivo ulja u motoru? Moze da se desi da je izgoreo dihtung na motoru i onda oce da pomesa ulje i vodu. To moze da objasni nestanak vode i dim na auspuhu. To je vrlo moguce, ako si bas toliko lose srece i ako se pregrejavao dosta.
E sad, to sto ti nije grejalo i sto je gubilo vodu, to je trebalo ranije da se resi pre ove havarije. Moguce da ti je mali hladnjak u kabini procureo i negde gubio vodu...
Malo si ti to vode imao u autu. To sto si dolio 2 litra vode, on je to odma progutao. Drugo postoji pravilo, kako se sipa voda, kad auto gubi mnogo i kad je lonce prazno, to znaci da je u motor otisla sva voda a i vazduh. Tako da kad sipas vodu u lonce, moras da upalis auto da on radi u leru, a lonce da bude otvoreno... tada on povuce vodu iz lonceta a izbaci vazduh, i onda jos sipas vode u loncetu.
Tako da otprilike unutra stane i do 5-6 litra tecnosti. Moguce da je imao premalo vode i da je zbog toga pregoreo dihtung, i nesto sjebalo oko motora...
Vrlo verovatno...
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

problem - problem sa leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom EmptyČet Jan 13 2011, 22:39

proveri da li curi na dnu kladnjaka na onom poklopcu za menjanje rashladne tecnosti , a ako je pomesao ulje i vodu silent
Nazad na vrh Ići dole
dellas
Član
Član
dellas


Broj poruka : 124
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Čačak/Beograd

problem - problem sa leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom EmptyČet Jan 13 2011, 23:46

Proveri ti nivo ulja u motoru, proveri onaj poklopac gde se sipa ulje jel ima bele tečnosti po njemu, pogledaj izbacuje li vodu na auspuh, daj bože da nije dihtung glave. Ja sam skoro imao isti problem, srećom nije dihtung već na nekoj račvi gubio i pregrejao se.
Nazad na vrh Ići dole
vlada
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 13.01.2011

problem - problem sa leganzom Empty
PočaljiNaslov: problEm sa leganzom 2   problem - problem sa leganzom EmptyPet Jan 14 2011, 12:15

ivan85_zmaj ::
Auuu prijatelju, al se ti udesio lepo...
Nisi gledao nivo ulja u motoru? Moze da se desi da je izgoreo dihtung na motoru i onda oce da pomesa ulje i vodu. To moze da objasni nestanak vode i dim na auspuhu. To je vrlo moguce, ako si bas toliko lose srece i ako se pregrejavao dosta.
E sad, to sto ti nije grejalo i sto je gubilo vodu, to je trebalo ranije da se resi pre ove havarije. Moguce da ti je mali hladnjak u kabini procureo i negde gubio vodu...
Malo si ti to vode imao u autu. To sto si dolio 2 litra vode, on je to odma progutao. Drugo postoji pravilo, kako se sipa voda, kad auto gubi mnogo i kad je lonce prazno, to znaci da je u motor otisla sva voda a i vazduh. Tako da kad sipas vodu u lonce, moras da upalis auto da on radi u leru, a lonce da bude otvoreno... tada on povuce vodu iz lonceta a izbaci vazduh, i onda jos sipas vode u loncetu.
Tako da otprilike unutra stane i do 5-6 litra tecnosti. Moguce da je imao premalo vode i da je zbog toga pregoreo dihtung, i nesto sjebalo oko motora...
Vrlo verovatno...
Evo sad dodjoh od majstora koji kaze da je to neki frost propar otisao na njihovom jeziku ili kako mi je sire objasnio iza motora kao nesto okruglo sto se otvori kad se motor valjda zagreje kao cep od flase.E ajd sad vi razumite to jer sam vam verno preneo.A ne zna covek na engleskom reci.Sad vidite sa kakvim neznalicama ja imam posla ovde.Da poludi covek.Jos mi je rekao da je to zardjalo i da je tu voda isla.Deo nije skup 450dkk///tj6300dinara ali mu treba 16 sati!!! da promeni jer mora da otkaci milion stvari iza motora.????!I to bi me kostalo oko 853evra!!!Samo ruke!!!Ja sam prekontrolisao ulje i ok je sve,pali iz prve savrseno i majstor misli da nije pomesao vodu i ulje al nisam cep ulja uspeo otvoriti jer je zapekao.Auto ne vozim i ne znam sta cu sad.Imam ovde jednog naseg autolakirera pa konsultujem i njega.To je cela prica pa vi dajte neki savet jer sam ocajan...
Nazad na vrh Ići dole
vlada
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 13.01.2011

problem - problem sa leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom EmptyPet Jan 14 2011, 12:19

dellas ::
Proveri ti nivo ulja u motoru, proveri onaj poklopac gde se sipa ulje jel ima bele tečnosti po njemu, pogledaj izbacuje li vodu na auspuh, daj bože da nije dihtung glave. Ja sam skoro imao isti problem, srećom nije dihtung već na nekoj račvi gubio i pregrejao se.
Nivo ulja je dobar a cep nisam mogao otvoriti.Nisam ga palio ja vec majstor i kaze da super pali tako da ne znam za auspuh.Cim dobijem novi cep otvoricu pa cu videti.Sludjen sam skroz,da ne davim videcete u odgovoru drugima siru pricu tj nastavak...
Nazad na vrh Ići dole
vlada
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 13.01.2011

problem - problem sa leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom EmptyPet Jan 14 2011, 13:33

vlada ::
ivan85_zmaj ::
Auuu prijatelju, al se ti udesio lepo...
Nisi gledao nivo ulja u motoru? Moze da se desi da je izgoreo dihtung na motoru i onda oce da pomesa ulje i vodu. To moze da objasni nestanak vode i dim na auspuhu. To je vrlo moguce, ako si bas toliko lose srece i ako se pregrejavao dosta.
E sad, to sto ti nije grejalo i sto je gubilo vodu, to je trebalo ranije da se resi pre ove havarije. Moguce da ti je mali hladnjak u kabini procureo i negde gubio vodu...
Malo si ti to vode imao u autu. To sto si dolio 2 litra vode, on je to odma progutao. Drugo postoji pravilo, kako se sipa voda, kad auto gubi mnogo i kad je lonce prazno, to znaci da je u motor otisla sva voda a i vazduh. Tako da kad sipas vodu u lonce, moras da upalis auto da on radi u leru, a lonce da bude otvoreno... tada on povuce vodu iz lonceta a izbaci vazduh, i onda jos sipas vode u loncetu.
Tako da otprilike unutra stane i do 5-6 litra tecnosti. Moguce da je imao premalo vode i da je zbog toga pregoreo dihtung, i nesto sjebalo oko motora...
Vrlo verovatno...
Evo sad dodjoh od majstora koji kaze da je to neki frost propar otisao na njihovom jeziku ili kako mi je sire objasnio iza motora kao nesto okruglo sto se otvori kad se motor valjda zagreje kao cep od flase.E ajd sad vi razumite to jer sam vam verno preneo.A ne zna covek na engleskom reci.Sad vidite sa kakvim neznalicama ja imam posla ovde.Da poludi covek.Jos mi je rekao da je to zardjalo i da je tu voda isla.Deo nije skup 450dkk///tj6300dinara ali mu treba 16 sati!!! da promeni jer mora da otkaci milion stvari iza motora.????!I to bi me kostalo oko 853evra!!!Samo ruke!!!Ja sam prekontrolisao ulje i ok je sve,pali iz prve savrseno i majstor misli da nije pomesao vodu i ulje al nisam cep ulja uspeo otvoriti jer je zapekao.Auto ne vozim i ne znam sta cu sad.Imam ovde jednog naseg autolakirera pa konsultujem i njega.To je cela prica pa vi dajte neki savet jer sam ocajan...
Evo sad sam zvao u BG u onaj za prodaju delova u Vojvode Stepe i oni misle po mojoj prici da je to cep bloka motora.E sad ja stvarno ne znam.Al dla je moguce da treba 16 sati???Zvao sam neke velike servise i oni kazu da ne treba toliko.Napominjem da je ovde sat rada mehanicara izmedju 400 i 500dkk,pa to pomnozite sa 14 i dobicete cifru, plus porez, u dinarima
Nazad na vrh Ići dole
dellas
Član
Član
dellas


Broj poruka : 124
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Čačak/Beograd

problem - problem sa leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom EmptyPet Jan 14 2011, 14:18

Tebi se onda vise isplati da dodjes i ovde da popravis, kako deru! Za sta bre 16 sati, kakvi otimaci...
Nazad na vrh Ići dole
vlada
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 13.01.2011

problem - problem sa leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom EmptyPet Jan 14 2011, 14:54

dellas ::
Tebi se onda vise isplati da dodjes i ovde da popravis, kako deru! Za sta bre 16 sati, kakvi otimaci...
Ma strasno,evo dobio sam i sliku tako da jeste taj cep bloka motora ali ne mogu da verujem da je cak to otislo.I ko mi garantuje da ce biti grejanje ok posle?Stvarno ne znam da li je to bas toliko komplikovano promeniti
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

problem - problem sa leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom EmptyPet Jan 14 2011, 18:28

Ahaaa.... na cepu bloka motora... pa dobro, ima logike... Moguce da ti je on propustio i da su tu gubio vodu. Tu se inace na tom cepu i ispusta voda iz sistema kad se menja tecnost i tako dalje. Moze i na hladnjaku isto, al ja praktikujem na tom cepu ili sad zadnji put kad sam menjao pumpu tu sam ispustio svu vodu.

Ali svakako za promenu tog cepa, ako je samo on u pitanju ne treba toliko vremena. Kladim se da ne treba vise od sat vremena. Ako je samo to u pitanju, ako nije jos nesto oko motora da mora da se radi ili da se otvara i tako dalje.

Jbg, ti tu ili nista neznaju ili znaju mnogo dobro da zavrnu strance poput tebe, koj nemaju mnogo izbora... to mi vise na to lici.. al 800 evra da platis tu popravku, je i vise nego nenormalno...
Nek ti je Bog u pomoci sa njima...
Nazad na vrh Ići dole
vlada
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 13.01.2011

problem - problem sa leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom EmptyPet Jan 14 2011, 18:37

ivan85_zmaj ::
Ahaaa.... na cepu bloka motora... pa dobro, ima logike... Moguce da ti je on propustio i da su tu gubio vodu. Tu se inace na tom cepu i ispusta voda iz sistema kad se menja tecnost i tako dalje. Moze i na hladnjaku isto, al ja praktikujem na tom cepu ili sad zadnji put kad sam menjao pumpu tu sam ispustio svu vodu.

Ali svakako za promenu tog cepa, ako je samo on u pitanju ne treba toliko vremena. Kladim se da ne treba vise od sat vremena. Ako je samo to u pitanju, ako nije jos nesto oko motora da mora da se radi ili da se otvara i tako dalje.

Jbg, ti tu ili nista neznaju ili znaju mnogo dobro da zavrnu strance poput tebe, koj nemaju mnogo izbora... to mi vise na to lici.. al 800 evra da platis tu popravku, je i vise nego nenormalno...
Nek ti je Bog u pomoci sa njima...
Jeste dobro zboris.HVALA puno!!!Makar da vidim da nisam lud ko sto me pokusavaju napraviti.Sutra ce mi doci,ili u nedelju,nas sunarodnik lakirer pa ce pogledati.Valjda nije nista vise otislo.Sad trazim gde cu i sta cu ali cu pisati dalje sta se bude dogodilo.Jos jednom veliko Hvala za posveceno vreme i strpljenje.S obzirom da zivim u nedodjiji na kraju Evrope sve ovo mi pomaze veoma i grupa je sjajna ova daewoo.Svima zelim puno srece...
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

problem - problem sa leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom EmptyPet Jan 14 2011, 21:13

Pa vidi, posavetuj se sa jos nekima, nek pogledaju... potrazi jos kog majstora... taj ocigledno dere kozu.

Nego, sta ima tamo na tim ostrvima? Jel lepo? Laughing Posalji neku sliku, razglednicu... hehehehe claping
Nazad na vrh Ići dole
vlada
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 13.01.2011

problem - problem sa leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom EmptyPet Jan 14 2011, 23:21

ivan85_zmaj ::
Pa vidi, posavetuj se sa jos nekima, nek pogledaju... potrazi jos kog majstora... taj ocigledno dere kozu.

Nego, sta ima tamo na tim ostrvima? Jel lepo? Laughing Posalji neku sliku, razglednicu... hehehehe claping
Nije lose ovde samo je hladno i stalno duva vetar.Zemlja suprotnosti.Ja sam vec 6 godina ovde pa sam se i navikao.Imas na internetu pod faroe island.Mala zemlja sa 48000 stanovnika.Ali je ko na filmu.Broji 18 ostrva.Kuca mi je 20 metara od okeana...I tako nije lose.A za razglednicu nije problem daj adresu i stize.Veliki pozz
Nazad na vrh Ići dole
vlada
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 13.01.2011

problem - problem sa leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom EmptyPet Jan 14 2011, 23:33

vlada ::
ivan85_zmaj ::
Pa vidi, posavetuj se sa jos nekima, nek pogledaju... potrazi jos kog majstora... taj ocigledno dere kozu.

Nego, sta ima tamo na tim ostrvima? Jel lepo? Laughing Posalji neku sliku, razglednicu... hehehehe claping
Nije lose ovde samo je hladno i stalno duva vetar.Zemlja suprotnosti.Ja sam vec 6 godina ovde pa sam se i navikao.Imas na internetu pod faroe island.Mala zemlja sa 48000 stanovnika.Ali je ko na filmu.Broji 18 ostrva.Kuca mi je 20 metara od okeana...I tako nije lose.A za razglednicu nije problem daj adresu i stize.Veliki pozz
Ljudi sta mislite o ovoj kombinaciji.Drugar je na svom bmw probusio karter i rupa je bila velicine prsta.Evo posle 8 meseci otkako je zagitovao sa nekom masom nista ,sve mu ok.Pa mi je predlozio da to probamo i kod mene na cepu bloka...Sta mislite???
Nazad na vrh Ići dole
dellas
Član
Član
dellas


Broj poruka : 124
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Čačak/Beograd

problem - problem sa leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom EmptySub Jan 15 2011, 01:47

Ako imaju 48 000 stanovnika tesko ces naci drugog majstora, taj ima monopol pa dere smeh
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

problem - problem sa leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom EmptySub Jan 15 2011, 10:02

Pazi ti mozes da sa tom nekom smesom zagitujes i zatvoris tu rupu. Postoje razne stvari. Mozda mozes da kupis tecni metal, ili dvokomponentni lepak za metal, ako to nadjes tamo i da to zatvoris za vek vekova.
Pitanje je samo kad budes menjao tecnost ili tako nesto da li ce ti to trebati.

Meni je recimo na mom autu na karteru popustio cep, razjela se rupa, navoji i nisam mogao da sipam ulje. Imao sam dve mogucnosti da taj cep zablendiram tim smesama i da se nikad vise ne otvara a da ulje u motoru menjam odnosno izvlacim raznim pumpama namenjene u tu svrhu kod mehanicara ili da kupim novi karter.
Na kraju se ipak ispostavilo da da je moglo da se proreze vece rupa i napravio kod strugara novi cep po meri i problem resen.

Poenta je u tome, kako ces ispustati tecnost kad je budes menjao?
Nazad na vrh Ići dole
vlada
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 13.01.2011

problem - problem sa leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom EmptySub Jan 15 2011, 11:57

ivan85_zmaj ::
Pazi ti mozes da sa tom nekom smesom zagitujes i zatvoris tu rupu. Postoje razne stvari. Mozda mozes da kupis tecni metal, ili dvokomponentni lepak za metal, ako to nadjes tamo i da to zatvoris za vek vekova.
Pitanje je samo kad budes menjao tecnost ili tako nesto da li ce ti to trebati.

Meni je recimo na mom autu na karteru popustio cep, razjela se rupa, navoji i nisam mogao da sipam ulje. Imao sam dve mogucnosti da taj cep zablendiram tim smesama i da se nikad vise ne otvara a da ulje u motoru menjam odnosno izvlacim raznim pumpama namenjene u tu svrhu kod mehanicara ili da kupim novi karter.
Na kraju se ipak ispostavilo da da je moglo da se proreze vece rupa i napravio kod strugara novi cep po meri i problem resen.

Poenta je u tome, kako ces ispustati tecnost kad je budes menjao?
Jeste u u pravu si aline znam trenutno koliko je dostupan taj cep bloka.Dobio sam semu motora i ako je dostupan ja bih ga menjao onda a ako nije dostupan lakoonda bih probao jer je to neka byson masa koja se stavi i saceka 15,20 min a nije je problem odgitovati.Kad pogledam sutra sa drugarom koliko je dostupno javljam odmah.Ne bezim da platim npr 5sati da to neko uradi ali vise od toga je stvarno preskupo.Ne znam ni sam sta cu,sve me ovo poremetilo .Hvala u svakom slucaju,ako da bog da resim ovo pa da dodjete u Sabac na civijaski rostilj,cela grupa daewoo.Retkost je ovakva prisnost u bilo kojoj grupi...
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

problem - problem sa leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom EmptySub Jan 15 2011, 19:07

izvinjavam se svima imao sam ovih dana posla oko pisanja plana i programa za budzetsku 2011 yako da nisam bio par dana,vidim puno desavanja,novih clanova i svega.pozdrav svim novim clanovima a posebno vladi sa ostrva.pazljivo sam citao sve i tvoje pitanje i odgovore od zmaja orla i ostalih pa evo da krenemo redom.prvo cim se primeti da gubi vodu,a najlakse je to ustanoviti preko grejanja jer prvo nestaje grejanje pa onda motor dize tem.cim nema grejanja to je znak da je nivo vode nedovoljan i da treba dosuti,ali tako da auto radi ito ne hladnu vec srednje toplu sacekati da otvori termostat,provuce kroz ceo sistem i po potrebi dosuti jos,a tako se sam i izluftira.kod nekih auta bmw320 postoje i lufteri obicni vijci koji se otpuste i vazduh izadje i sistem je 100% napunjen,kod legance to nema.posto kazes da prvo nije imao grejanje kod vozaca kad je kod suvozaca vec duvao toplo to je normalno ako posle najduze 5 do 10 min.i na vozacevoj strani produva toplo i to je znak da je sistem pun.osnovnu gresku si napravio sto si dosipavao vodu u vrlo kratkom roku i to oko 5l ako se secam u vruc motor.e sad siguran sam da pre pregrevanja cepovi na bloku motora su bili ispravni i da su popustili zbog pregrevanja,tj.naglog hladjenja (voda dolivaca),gde se materijal siri i skuplja i deformise,nekad i ispadne.to naravno mora da se sredi.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

problem - problem sa leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom EmptySub Jan 15 2011, 20:06

posto kazes da je uvek gubila vode i da je bio problem grejanja dve stvari su ceste.curenje malog hladnjaka i probijen dihtung glave.mali hladnjak moze da curi i samo na vecoj temperaturi znaci ne curi vec pusta skoro u pari vodu i da vam potepihu nema znakova vlage ali gubi vodu.ovo kazem iz licnog iskustva jer sam sa ocem skoro 10 godina krpio hladnjake od auta kamiona traktora male hladnjake i sl.pr.na kadici sa strane pojavi se naprslina koja se vidi samo kad je hladnjak pod pritiskom i pusta.kad je voda zagrejana na vecoj temperaturi i pritisak je veci.isto tako moze da probije dihtung glave da voda u malim kolicinama ulazi u kompresioni prostor tj.cilinder i da sagoreva zajedno sa benzinom,ne curi nigde a nestaje iz auspuha kaplje a vi moslite kondenzat,voda ne moze da sagori samo menja agregatno stanje u pari izlazi u izduvnom sistemu se preko noci kondenzuje i izlazi napolje.tacno je da mala kolicina kondenzata se pojavljuje kao normalan proces na izduvnom sistemu,ali ne sme previse.


Poslednji izmenio joca dana Sub Jan 15 2011, 20:37, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

problem - problem sa leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom EmptySub Jan 15 2011, 20:35

sta bih ti preporucio:izmeri kompresiju na motoru znaces kakav je da li je pregrejan,da nije mozda doslo do pucanja karika ili nekih drugih ostecenja.ako je to ok. sobzirom da nisi imao grejanje pogledaj mali hladnjak,najcesce on zacepi od prljavstine smanji se protok i ne greja,a pre svega toga cepovi na motor.javi sta se desava i izvinjavam se sto se nisam ranije javio.poz.
Nazad na vrh Ići dole
vlada
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 13.01.2011

problem - problem sa leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom EmptySub Jan 15 2011, 23:07

joca ::
sta bih ti preporucio:izmeri kompresiju na motoru znaces kakav je da li je pregrejan,da nije mozda doslo do pucanja karika ili nekih drugih ostecenja.ako je to ok. sobzirom da nisi imao grejanje pogledaj mali hladnjak,najcesce on zacepi od prljavstine smanji se protok i ne greja,a pre svega toga cepovi na motor.javi sta se desava i izvinjavam se sto se nisam ranije javio.poz.
E hvala provericu bas ali ovde ne rade to merenje kompresije pa ne znam kako cu to.A to za mali hladnjak je super ideja i verovatno da je i to mada ona prica o curenju kroz auspuh mi se cini isto tako upotrebljivom za moj auto.Javljam cim isproveravam.Pozdrav veliki i HVALA jos jednom
Nazad na vrh Ići dole
dellas
Član
Član
dellas


Broj poruka : 124
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Čačak/Beograd

problem - problem sa leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom EmptySub Jan 15 2011, 23:17

I ja imam gotovo isti problem još uvek, zamenio sam neke račve i sad manje troši ali i dalje troši tečnost i magle mi sva stakla prilično...Jedino što imam dobro grejanje, jer uvek vodim računa o nivou tečnosti.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

problem - problem sa leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom EmptyNed Jan 16 2011, 05:40

dellas ::
I ja imam gotovo isti problem još uvek, zamenio sam neke račve i sad manje troši ali i dalje troši tečnost i magle mi sva stakla prilično...Jedino što imam dobro grejanje, jer uvek vodim računa o nivou tečnosti.
znaci dosipavas vodu,jesi ustanovio nekim pregledom negde neko curenje?evo vam prica od pre dva dana.uzeo sam zeni opel astru 98g.1.7td 5v.hecbek.lepo se iscenkao i veoma povoljno ima koje kakve sitnice koje sam vec sredio a najveca je curenje hladnjaka bila.dok sam vozio auto ne dize temperaturu jer je hladno i tek malo iznad plave crte,grejanje naravno radi lepo greje sve ok.ostavi m ga u leru da radi digne tem.otvori termostat,ukljuci ventilator kad ispod hladnjaka kaplje.ubacim sredstvo za zaptivanje ponovim postupak ista stvar.hladnjak napolje a likovi lepili silikonom nasrali da izvinete po njemu kupim novi za nesto manje od 100e namestim sve ok fercera ko rolex.slikacu ga pa cu staviti slike.i sad imam viska golfa 2 1.6b.sa atestiranim plinom ja vlasnik super je sve radi za prodaju.
Nazad na vrh Ići dole
dellas
Član
Član
dellas


Broj poruka : 124
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Čačak/Beograd

problem - problem sa leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom EmptyNed Jan 16 2011, 20:10

joca ::
dellas ::
I ja imam gotovo isti problem još uvek, zamenio sam neke račve i sad manje troši ali i dalje troši tečnost i magle mi sva stakla prilično...Jedino što imam dobro grejanje, jer uvek vodim računa o nivou tečnosti.
znaci dosipavas vodu,jesi ustanovio nekim pregledom negde neko curenje?evo vam prica od pre dva dana.uzeo sam zeni opel astru 98g.1.7td 5v.hecbek.lepo se iscenkao i veoma povoljno ima koje kakve sitnice koje sam vec sredio a najveca je curenje hladnjaka bila.dok sam vozio auto ne dize temperaturu jer je hladno i tek malo iznad plave crte,grejanje naravno radi lepo greje sve ok.ostavi m ga u leru da radi digne tem.otvori termostat,ukljuci ventilator kad ispod hladnjaka kaplje.ubacim sredstvo za zaptivanje ponovim postupak ista stvar.hladnjak napolje a likovi lepili silikonom nasrali da izvinete po njemu kupim novi za nesto manje od 100e namestim sve ok fercera ko rolex.slikacu ga pa cu staviti slike.i sad imam viska golfa 2 1.6b.sa atestiranim plinom ja vlasnik super je sve radi za prodaju.

Dosipam, nema nigde curenja, ali sam primetio tragove antifriza po onom debelom crevu sto ide od hladnjaka do motora, može biti da na spoju curka ili isparava....Stavi tog golfa da vidimo, nisi trebao uzimati astru ženi, zar nije lepše 2 leganze Smile)
Nazad na vrh Ići dole
dellas
Član
Član
dellas


Broj poruka : 124
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Čačak/Beograd

problem - problem sa leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom EmptyPon Jan 17 2011, 02:26

E da , busan je hladnjak klime, ima li to veze??
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





problem - problem sa leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
problem sa leganzom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Problemi sa Leganzom
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!
» Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%
» Amortizeri leganza
» Problem sa vučom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Leganza & Evanda-
Skoči na: