Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 problem sa leganzom

Ići dole 
+8
metrocop
Mundor
daewo tuzla
joca
dellas
serhio011
ivan85_zmaj
vlada
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

problem - problem sa leganzom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom - Page 2 EmptyPon Jan 17 2011, 21:20

e ljudi sad sam stigao sa nekog sastanka malo sam procitao,golf je na polovnim automobilima 1600e je a leganza je za zenu velika ne moze ona da ima bolji auto od mene .sutra pisem malo vise sad sam malo i wacko
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

problem - problem sa leganzom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom - Page 2 EmptyUto Jan 18 2011, 06:47

razmisljam malo o vladinom problemu i onim cepovima tu meni nije sve jasno.prvo ti cepovi na bloku motora sluze da u slucaju da voda u bloku motora zaledi i kad led pocne da se siri izvrsi pritisak na te cepove oni ispadnu i tako led ne izvrsi pritisak na zidove bloka i nema njegovog pucanja.e sad do toga nije doslo a majstor mu kaze daje on ispao nije to cep od koka kole pa je promuckas i on odleti,ili je nekad nesto radjeno pa nije stavljeno tesno kako bi trebalo. siguran sam da za to ne treba vaditi motor,mozda skinuti neki deo zbog lakseg prilaza a sva mi ta prica lici na klasicno sisanje.ja imam ok majstora,ali sam non stop tu i gledam sta radi.problem - problem sa leganzom - Page 2 16012011109problem - problem sa leganzom - Page 2 16012011112problem - problem sa leganzom - Page 2 16012011113problem - problem sa leganzom - Page 2 Dscn4578mproblem - problem sa leganzom - Page 2 16012011114problem - problem sa leganzom - Page 2 Dscn4577z
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

problem - problem sa leganzom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom - Page 2 EmptyPet Jan 21 2011, 20:39

Farani mislili Srbina da za**bu smeh
Nazad na vrh Ići dole
daewo tuzla
Početnik
Početnik



Broj poruka : 6
Datum upisa : 05.10.2011

problem - problem sa leganzom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: trzanje do 2000 obrtaja   problem - problem sa leganzom - Page 2 EmptySre Okt 05 2011, 17:13

Vlasnik sam Leganze 1999 god. 2.2 CDX, dugo vremena imam problem koji nikako da rijesim, naime prvi problemi su krenuli sa pumpom od goriva koja je crkla. Kupio sam novu pumpu koju sam platio oko 200 eura, i radila je 2 mjeseca i ona je 'otisla'. Majstor kaze kineska zato je brzo i otisla i uzmem od njega polovnu i s njom sam presao 5000 km i desilo se da je i ona crkla. E nejasnoca mi dolazi da i tu staru pumpu a i novu koju sam opet kupio( naime italijanski proizvodjac) rade kad ih spojim mimo rezervora, dok unutar, odnosno kad su spojene normalno u autu ne rade. I tako nakon vise pokusaja 'stavi izvadi' u auto stara pumpa (ona koju sam polovnu uzeo) je proradila, dok ova nova ('italijanska') ne radi u autu al izvan auta kad je spojim radi sasvim normalno. U medjuvremenu mi se javio i novi problem a to je da auto trza do 2000 obrtaja, da pojasnim da kad dam gas kao da se stvori vakum negdje zatrza, a iznad 2000 obrtaja auto sasvim normalno i radi i vuce. Promjenio sam i svjecice, i kablove i bombina je ispitana i radi, i dizne su uredu. Majstor kaze da mi nije uredu prikljucak za racunar pa ne moze kompjuterski ispitat auto. Da li je neko od vas imao slicnih problema il zna o cemu bi se moglo raditi?!
Pozdrav iz Tuzle
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

problem - problem sa leganzom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom - Page 2 EmptyČet Okt 06 2011, 19:32

e da i ja imam isto problem sa prikljuckom na racunar nece da ga ocita kao trazi neki adapter jebem li ga kod dva majstora bio,mada mi auto ide super ali cisto iz radoznalosti......
Nazad na vrh Ići dole
daewo tuzla
Početnik
Početnik



Broj poruka : 6
Datum upisa : 05.10.2011

problem - problem sa leganzom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom - Page 2 EmptyČet Okt 06 2011, 20:23

znas li druze moze li se promijeniti taj prikljucak??
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

problem - problem sa leganzom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom - Page 2 EmptyPet Okt 14 2011, 19:41

daewo tuzla ::
znas li druze moze li se promijeniti taj prikljucak??
ne znam a i ne bi ja davao to nasim majstorima leganza mi je ok pa bolje nista ne dirati nego da mi nesto zajebu
Nazad na vrh Ići dole
Mundor
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 18.11.2011

problem - problem sa leganzom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom - Page 2 EmptyPet Nov 18 2011, 15:09

Problemi sa paljenjem.Pozdrav svim članovima kluba.Ja sam novi u klubu ali Daewoo Leganzu imam četiri godine i za to vreme nisam imao veliki problema.Sadašnji problem to jest unazad pet-šest meseci je problem sa prvim startovanjem motora.To mi se dešava kada je motor hladan moram da alnasujem 4-5 sekundi da bi upalio, a zatim čim se motor malo ugreje nema problema pali na zub.Napominjem da prilikom davanja kontakta nečujem onaj kratki zvuk (zujanje) od pumpe.
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

problem - problem sa leganzom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom - Page 2 EmptyPet Nov 18 2011, 16:09

Pa mozda pumpa daje slab pritisak...pa prvu pit kad zaverglas ona povuce gorivo a tek drugi put upali...Mislim laicki pricam...
Nazad na vrh Ići dole
daewo tuzla
Početnik
Početnik



Broj poruka : 6
Datum upisa : 05.10.2011

problem - problem sa leganzom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom - Page 2 EmptyNed Nov 20 2011, 21:23

Pozdrav. Ja sam imao slican problem, bas to sa paljenjem morao bih par puta okrenut kljuc( dat' kontakt) kod prvog paljenja da pumpa odradi jer na prvu nije izgleda mogla da baci dovoljno goriva. Samo kod mene je pumpa bila glasnija nego inace, i to sve na stranu niko u ovlastenom servisu nije mogao da odgonetne sta je u pitanju, nagadjali su il je pumpa pri kraju il je ovo il je ono itd itd. Odlucio sam tad na svoju ruku promjenit pumpu mada na kraju sam skontao da pumpa nije u pitanju jer kad sam ponovo nekad vratio tu staru pumpu radila je normalno odnosno radi i dan danas ( 3-4mjeseca). Drugo sto sam uradio, imao sam jednu novu diznu pa sam kombinovo, mjenjao jednu po jednu i ostavlj'o je na jedan dan da radi. Na kraju se ispostavilo bas da je jedna od dizni bila zaprljana i da je to bas taj uzrok kod paljenja. A prije svega ovog, nema sta nisam mjenjao i cistio na autu sve sve do najsitnijih detalja.
Nazad na vrh Ići dole
daewo tuzla
Početnik
Početnik



Broj poruka : 6
Datum upisa : 05.10.2011

problem - problem sa leganzom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom - Page 2 EmptyNed Jan 05 2014, 16:44

Pozdrav. Imam Daewoo Leganzu CDX 99' god., i promijenio sam mu dihtung dekla motora. Kroz kratko vrijeme procurio je, e sad me interesuje da li je neko imao slicnih problema i interesuje me da li se stavlja hermetik kad se mijenja ovaj dihtung?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

problem - problem sa leganzom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom - Page 2 EmptyNed Jan 05 2014, 16:52

daewo tuzla ::
Pozdrav. Imam Daewoo Leganzu CDX 99' god., i promijenio sam mu dihtung dekla motora. Kroz kratko vrijeme procurio je, e sad me interesuje da li je neko imao slicnih problema i interesuje me da li se stavlja hermetik kad se mijenja ovaj dihtung?
A jbg nebi trebalo da se stavlja ali s obzirom na kvalitet dihtunga moraćeš.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

problem - problem sa leganzom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom - Page 2 EmptyPon Jan 13 2014, 00:37

+1 za ovo iznad, i dodao bih jos da proveris i sam dekl, mozda je negde malo kriv
Nazad na vrh Ići dole
Dzony
Početnik
Početnik
Dzony


Broj poruka : 26
Datum upisa : 01.09.2011
Godina : 32
Lokacija : Beograd

problem - problem sa leganzom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom - Page 2 EmptyNed Jan 19 2014, 08:34

Hermetik po pravilu ne bi trebalo da se stavlja,cemu onda dihtung,ali s obzirom kakvi su dihtunzi bez hermetika ce opet pustati ulje,i iz iskustva bolje da nadjete dihtung koji u kompletu ima i gumice za srafove,jer ako su te gumice lose,pustace sigurno.
Nazad na vrh Ići dole
daewo tuzla
Početnik
Početnik



Broj poruka : 6
Datum upisa : 05.10.2011

problem - problem sa leganzom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: auto trza   problem - problem sa leganzom - Page 2 EmptySre Apr 29 2015, 19:26

Imam Daewoo Leganzu 2.2 CDX.. Naime auto mi trza u leru, trza u voznji, nema snage.. Dizne sam promijenio.. Ima li ko kakvu ideju sta bi moglo biti.. svijecice i kablovi su promijenjeni. Lijep pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

problem - problem sa leganzom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom - Page 2 EmptyČet Apr 30 2015, 04:41

Puno stvari.Filter vazduha,filter goriva,pumpa,regulator pritiska bilo sta oko motora.Za pocetak.Bolje na dijagnostiku da odes,predpostavljam da je na benzin?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

problem - problem sa leganzom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom - Page 2 EmptyČet Apr 30 2015, 21:59

Dizne je menjao majstor ,pretpostavljam.Šta on misli?Ako je nemiran rad u leru glavni krivac ti je step motor.Skini i očisti pa vidi kako će se ponašati.Očisti sve oko usisa,kupi sprej za karburatore i slobodno prskaj u usis dok radi i dodaji gas.....Naravno i ovo što reče Megasp,proveri protok i pritisak benzina,filter itd...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





problem - problem sa leganzom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa leganzom   problem - problem sa leganzom - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
problem sa leganzom
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Leganza & Evanda-
Skoči na: