Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Problemi sa Leganzom

Ići dole 
+2
veselinovic
Trbic
6 posters
AutorPoruka
Trbic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 01.06.2014

Problemi sa Leganzom Empty
PočaljiNaslov: Problemi sa Leganzom   Problemi sa Leganzom EmptyČet Avg 28 2014, 13:36

Pozdrav ljudi, pre mesec - dva sam napisao jednu temu na forumu, o tome kako sam imao saobracajnu nesrecu sa mojom Leganzom, inace to mi je prvi automobil ( u saobracajnoj nesreci ja nisam bio kriv i niko nije povredjen Razz)... E sada je na toj Leganzi stavljen novi amortizer, krilo, branik, felna ispravljana, kugla, spona itd... uglavnom popravka me je kostala negde oko 450 evra ( + sto znam ljude u servisu pa sam preko njih uzimao neke delove sa popustom )... Uglavnom da ne duzim, u zadnje vreme sam bio u dilemi da li da prodam auto ili menjam ili ostavim i sredim, jer mi zadaje nove probleme...Ja cu napisati sada sve probleme sto se desavaju u toko voznje, delove koji su mi potrebni da bih ga sredio jer sam odlucio da ga ostavim, jer auto mi se jako svidja i udoban je za voznju, ukratko, fenomenalan... Ako je neko slucajno imao ovakav problem ili zna kako da resim problem a da sto jeftinije prodjem, neka se javi sa nekim savetom, jer stvarno nisam neki lovator da bacam silne pare (koje nemam). A napisacu i delove koji su mi potrebni sto se tice enterijera, tako da ako neko ima a prodaje, neka se javi, ako mozemo da se dogovorimo oko cene Smile  i jedno vas molim nemojte mi preporucivati Pedju , Miku , Ziku sa otpada, jer za sta god sam zvao nemaju Smile)


Prvo specifikacija mojih kola Smile


Marka: Daewoo
Model: Leganza
Godina proizvodnje: 1998
Karoserija: Limuzina
Gorivo: Benzin/TNG

Kubikaza (cm3): 1998
Snaga (kW / KS): 99 / 135 
Kilometraza: 150000
Broj vrata: 4/5 vrata
Broj sedišta: 5 sedišta
Menjac: Manuelni
Pogon: Prednji
Strana volana: Levi volan
Klima: Automatska klima
Boja: Crna

Sigurnost
- Airbag za vozaca
- Child lock
- ABS
- Kodiran kljuc
- Blokada motora
- Centralno zaključavanje

Oprema
- Metalik boja
- Branici u boji auta
- Servo volan
- Elektricni prozori
- Elektricni retrovizori
- Elektro podesiva sedista
- Svetla za maglu
- Aluminijumske felne
- Radio CD




e ovako, problem broj 1.  Kada automobil radi na benzinu, ler gas tada drzi oko 1900-2000 obrtaja, kada je majstor pokusao da steluje ler gas na benzinu, srafic iznad sajle za gas koji sluzi za stelovanje,kao da nema funkciju, moja predpostavka je da se sajla par milimetara rastegla,sta vi mislite?

problem broj 2. Kada automobil radi na benzinu, i u voznji kada se pusti gas ,automobil krece da stuca, da li svecice imaju veze sa tim? Posto kod mene na cetvrtoj svecici, kabal koji ide na nju je isecen i pored ostalih je naguran neki mali plavo ljubicasti kabal od plina, sto meni kao coveku koji ne zna mnogo o kolima deluje nebulozno ? Smile


problem broj 3.  Gde mogu naci dobrog i jeftinog plinadziju, da pregleda ceo plinski sistem kod mene na automobiliu? Da bar malo smanjim potrosnju posto nekad zna da mi se ler gas poveca sam od sebe, pa moram ponovo da ga podesavam na plinu. Pored toga kada vozim na plin i stisnem malo jace gas, ispod haube kao da mi se vodi 3 svetski rat, dal plin izbacuje explozije neke kada se stisne gas ili je problem sto mi se kutija filtera vazduha otvara jer su joj pukle one zakacaljke... + na to sve crkne mi merac plina -.- ...



problem broj 4.Curi mi ulje za servo, cak ni mehanicar ne moze da izvali gde curi -.-, moja predpostavka na letvi volana, sto me naravno baca u trosak... 50 evra demontaza + montaza, i remont 70 - 120 evra...


problem broj 5. Pali mi lampicu check na kontrolnoj tabli, ali ne uvek, tek negde izmedju 50-60 kmh, kontam da moram da zamenim ulje posto bivsi vlasnik ko zna kad ga je menjao...


i problem broj 6. Ne radi mi Km/h pokazivac, ne meri ni celokupnu ni dnevnu kilometrazu -.-

Sto se tice delova koji su mi potrebni to su uglavnom plasticni delovi, na zadnjim vratima i levim i desnim pukla je plastika koja stoji izmedju prednjih i zadnjih vrata tacno izmedju stakala. i unutra mi je potrebna plasticna mreza koja stoji na izduvnom otvoru od klime tacno ispod soversajbne, i posto je bivsi vlasnik bio nemaran za izgled njegovog automobila ( rucice koje su plasticne za otvaranje vrata iznutra su pucale i on ih je lepio lemilicom, to tako odvratno izgleda) zeleo bih da ih zamenim sa metalnim. Ako neko ima ove delove, neka mi se javi pa da se dogovorimo oko cene. Hvala unapred Smile


Ljudi ako imate neki savet, ili nekog dobrog majstora koji moze da mi pomogne oko ovih stvari, a da ne trazi bas mnogo para, bio bih vam mnogo zahvalan kada bi mi javili Smile


Aleksandar 061/3 - 0000 - 44
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Problemi sa Leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problemi sa Leganzom   Problemi sa Leganzom EmptyČet Avg 28 2014, 15:07

Au Aleksandre.
Iako nisi trazio ovakav savjet moram reci, ako ne zbog tebe ono, zbog drugih ljudi.
Mnogo bolje bi bilo da si havarisan automobil prodao takav havarisan i kupio drugi.
Kod tebe se namnozilo mnogo problema.
Ajde koliko znam.
1. Nemoj mijenjati nista na kolima osim majstora. Ler gas se ne steluje ni na kakvim sajlama niti sarafcicima. To je prestalo jos sa ficom - iako je i Z101 serija do 73 imala mogucnost stelovanja ler gasa.
2. ovaj problem je zbog lose smjese. Ako se iskombinuju 1 i 2 namece se da ti negdje vuce fals vazduh. Mozda da, mozda ne. Treba provjeriti.Inace ako je lose nesto od struje problem se posebno istice kod naglih ubrzavanja.
3 Nemam pojma.
4. Probaj test sa puderom. Sumnjiva mjesta naprskas puderom i za dan dva pogledas. Na puderisanom mjestu se lako vidi curenje.
5. Ulje i cek lampica nisu u nekoj vezi. Ulje promijeni svakako, a za cek lampicu pravac dijagnostika. Sad jel kod tebe rdi fol sa spajalicom ne znam. Provjeri
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Problemi sa Leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problemi sa Leganzom   Problemi sa Leganzom EmptyČet Avg 28 2014, 19:45

Hm za majstora svakako - MENJAJ
Nazad na vrh Ići dole
Mundor
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 18.11.2011

Problemi sa Leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problemi sa Leganzom   Problemi sa Leganzom EmptyČet Avg 28 2014, 22:22

1.Probaj da skineš i očistiš step motor drže ga dva šrafa.
2.Moguće da su zapekle dizne.
3.Kutiju od vazduha pričvrsti na sva četiri ćoška sa šrefovima samorescima.Stavi novi filter.
4.Moguće da je na sastavu gde je pancirno crevo pertlovano sa metalnim to vidiš gledajući motor odozgo kod prednjeg nosača motora i nazad kod letve volana.Dobro obriši pa ćeš videti dali flisuje.
5.Check lampicu pali zato što ti je ugrađen plinski uređaj to je normalno.Ulje sipaj 1 deci manje od 4 litre i novi filter.
6.Tu su moguće dve stvari da ti je crko zupčanik-plastični puž koji ide u menjač i skida se sa jednim šrafom ključ 10 i onda sve iščupaš iz menjača samo povučeš prema gore ili je elektronika koja je žabicom prikačena na zupčanik-crne boje.
Nazad na vrh Ići dole
dr_wuchko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 52
Datum upisa : 21.08.2012
Godina : 38
Lokacija : Nis

Problemi sa Leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problemi sa Leganzom   Problemi sa Leganzom EmptyPet Avg 29 2014, 17:16

Sto se tice dijagnostike sigurno moze spajalicom zato sto ima obd 1 konektor. samo potrazi na net-u spisak kodova za GM motore i pogledaj na yt neki video o tome. imas ih nekoliko. eto toliko od mene. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Problemi sa Leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problemi sa Leganzom   Problemi sa Leganzom EmptySub Avg 30 2014, 15:00

Mundor ti je dao dobre savete.Aj da kazem i ja iz licnog iskustva sa prehodnom nubirom

1-Taj sraf i sluzi za pojacavanje ler gasa jer zatezanjem bukvalno gura leptir i zateze sajlu a za  odrzavanje lera je zaduzen step motor koji je najverovatnije prljav amoze se ocistiti sa wd40 a bolje alkoholom,i kad vec skidas skini i crevo sa filtera vazduha i  ocisti i leptir gasa i malo usisnu granu.
2-Dizne zaprljane najbolje je ciscenje istih,a za prvu pomoc mozes probati da naspes aditiv za ciscenje dizni i vozati u visokim obrtajima kada krenes negde bar 10km i vise .Svecice kablovi bobina mogu da uticu ali u tom slucaju drasticno bi ti bilo i na plinu.Ta zica i ide uvek na jedan kabal od svecice ako je venturi sistem a ako je sekvent onda ne treba.
3-Dobar jeftin pa tesko da ces ga naci.Rat se vodi zbog struje uglavnom (svecice,kablovi,bobina) ili losa smesa.Potrosnja zavisi od grada tj terena i noge na gasu.Skoro svaki auto mozes da nateras u gradu da trosi i 30l.Sa normalnom voznjom normalno je da trosi i 15-16 po gradu na otvorenom 7-9L.Tu kutiju od filtera vazduha utegni jer ti falsira vazduh pa jos gore  pravi smesu i puca.
4-Obicno i posle reparacije procuri opet do godinu dana.A bolje je ispravnu polovnu.Meni na predhodnom autu kada je pocelo da curi po savetu drugoga aj da probam sipao sam zitin najobicniji i nije vise curelo i radio je servo.
5-Ulje menjaj da ne zeznes motor,a check engine ne sija ako je sve u redu ako je  venturi sistem onda hoce zbog plina da pali.
6-isti problem resio kod autoelektricara za 200 din los kontakt naelektronici kod menjaca

Sto se tice specificnih delova tipa plastike ruckice itd to moras na otpadima a potrazi i po oglasima.
Nazad na vrh Ići dole
Trbic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 01.06.2014

Problemi sa Leganzom Empty
PočaljiNaslov: :)   Problemi sa Leganzom EmptyUto Okt 14 2014, 05:40

Ljudi, kao prvo da vam se zahvalim na savetima, skoro sve probleme uz vasu pomoc, jedino sto mi je ostalo je da nadjem kuciste filtera vazduha za moju Legancu, jer je ovo staro puklo i otvara se, i da ocistim membranu na plinu Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problemi sa Leganzom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problemi sa Leganzom   Problemi sa Leganzom Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problemi sa Leganzom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» problem sa leganzom
» PROBLEMI SA ABS-om
» PROBLEMI SA TACUMOM
» opet problemi
» Problemi sa plinom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Leganza & Evanda-
Skoči na: