Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Problem sa vučom

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
zoranr64
Početnik
Početnik



Broj poruka : 43
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 59
Lokacija : Aranđelovac

Problem sa vučom Empty
PočaljiNaslov: Problem sa vučom   Problem sa vučom EmptySub Maj 22 2010, 18:54

Vozim Lanos 1.4 SE (2000 god) kome je naknadno ugrađena gasna instalacija.Motor na praznom hodu radi savršeno ,međutim prilikom polaska,prilikom dodavanja gasa motor kao da se "muči" i da se guši.Sve to traje najviše par sekundi a zatim pri istom položaju papučice gasa kao da probije neku blokadu i naglo krene brže (normalno).Ispočetka sam mislio da je to isključivo vezano za gasnu instalaciju međutim primetio sam da se isto javlja (ali ne u tom obimu) i pri vožnji na benzin.Ako je neko imao slično iskustvo neka me posavetuje šta da radim.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Problem sa vučom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa vučom   Problem sa vučom EmptyNed Maj 23 2010, 06:48

probaj da ocistis leptir usisne grane i onaj motorcic sto je usrafljen na nju i zameni vazdusni filter ako je prljav , imam slican problem al kad sam to odradio mnogo se bolje ponasa Wink
Nazad na vrh Ići dole
zoranr64
Početnik
Početnik



Broj poruka : 43
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 59
Lokacija : Aranđelovac

Problem sa vučom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa vučom   Problem sa vučom EmptyUto Jun 01 2010, 12:37

Stavio sam nov filter ali nema neke bitne promene.Nisam samo siguran šta podrazumevaš pod leptirom usisne grane a i ono što si nazvao motorčić -ja vidim samo neku elektro diznu ili šta li je već čiju namenu i ne znam.
Nazad na vrh Ići dole
lanossx
Početnik
Početnik
lanossx


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.04.2010
Lokacija : Futog

Problem sa vučom Empty
PočaljiNaslov: problem sa vucom   Problem sa vučom EmptyUto Jun 01 2010, 20:21

Desavalo mi se nesto slicno i problem je bio u siromasnoj smesi pa racunar pokupi te podatke i pokusava da to resi smanjivanjem vazduha ili benzina.Zato auto lose radi i na benzinu ako je losa smesa gasa jednostavno racunar pokusava da ispravi gresku a on ne zna da su dizne iskljucene i da usisava gas.Resetuj racunar i presteluj gas ako ti je sistem vakumski.Ako je sekvencijalni sistem to je ozbiljniji problem koji ne mozes resiti sam ili sa nekim prijateljem koji se malo razume u stelovanje gasa.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Problem sa vučom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa vučom   Problem sa vučom EmptyUto Jun 01 2010, 21:21

zoranr64 ::
Stavio sam nov filter ali nema neke bitne promene.Nisam samo siguran šta podrazumevaš pod leptirom usisne grane a i ono što si nazvao motorčić -ja vidim samo neku elektro diznu ili šta li je već čiju namenu i ne znam.

izvinjavam se za izraz , jeste elektro dizna za protok vazduha , nalazi se sa strane usisne grane prisrafljena na dva srafaProblem sa vučom Getimagedk

kad skines nju skini i crevo za dovod vazduha u usisnu granu sto ide od poklopca vazdusnog filtera , kad skines to crevo videces leptir koji pokrece sajla papucice gasa , to sve lepo ocistis , meni je bilo puno garezi , osetices promenu na bolje , naravno , ja sam to cistio nekim sprejom za ciscenje karburatora i pamucnom krpom {citaj stara majca}a naravno proveri kablove i svecice da li su zamascene i prljave


...............................................................ovo je ta elektro dizna
Problem sa vučom Clipgk
Nazad na vrh Ići dole
hayyyy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 04.05.2012

Problem sa vučom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa vučom   Problem sa vučom EmptyNed Maj 27 2012, 09:26

serhio011 ::
zoranr64 ::
Stavio sam nov filter ali nema neke bitne promene.Nisam samo siguran šta podrazumevaš pod leptirom usisne grane a i ono što si nazvao motorčić -ja vidim samo neku elektro diznu ili šta li je već čiju namenu i ne znam.

izvinjavam se za izraz , jeste elektro dizna za protok vazduha , nalazi se sa strane usisne grane prisrafljena na dva srafaProblem sa vučom Getimagedk

kad skines nju skini i crevo za dovod vazduha u usisnu granu sto ide od poklopca vazdusnog filtera , kad skines to crevo videces leptir koji pokrece sajla papucice gasa , to sve lepo ocistis , meni je bilo puno garezi , osetices promenu na bolje , naravno , ja sam to cistio nekim sprejom za ciscenje karburatora i pamucnom krpom {citaj stara majca}a naravno proveri kablove i svecice da li su zamascene i prljave


...............................................................ovo je ta elektro dizna
Problem sa vučom Clipgk
treba li nakon čišćenja te elektro dizne napraviti reset i na koji način? skinuti klemu,jednu,obadvije,koliko dugo ili nema potrebe? utječe li čiščenje te dizne na potošnju benzina i plina ili samo benzin. očistio sam i unutrašnjost sprejom za karb ono unutra,klapnu,leptir i špricao unutra pa ga malo prturirao. na benzin vozim malo pa me zanima ima li utjecaja to čišćenje na vožnju plinom?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Problem sa vučom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa vučom   Problem sa vučom EmptyNed Maj 27 2012, 17:43

Ovo sa slike Problem sa vučom Getimagedk je step motor,koji sluzi za regulaciju obrtaja na leru.Meni je na nubiri se zaprljao da su mnogo varirali obrtaki od 700-1700,skinuo i ocistio sa wd 40,jos bolje sprej za karburator,i usisnu koliko sam mogao,vratio na mesto upalio auto obrtaji na 800 miran auto.Inace sve sto ej napisano uputstvo je ok.
Nazad na vrh Ići dole
hayyyy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 04.05.2012

Problem sa vučom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa vučom   Problem sa vučom EmptyNed Maj 27 2012, 17:53

znači nema potrebe za resetom,ne utječe na vožnju plinom već samo na benzin? ler mi je bio dosta dobar ali sada i u vožnji radi mirnije ne trza,kako na benzin tako i na plin.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa vučom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa vučom   Problem sa vučom Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa vučom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!
» Problem LANOS.
» Amortizeri leganza
» Par starih-novih problema sa Ler gasom
» Problem s kocnice!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: