Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Voda u kabini

Ići dole 
+2
Radan
sasa.ziv
6 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
sasa.ziv
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 03.04.2013

Voda u kabini Empty
PočaljiNaslov: Voda u kabini   Voda u kabini EmptySre Apr 03 2013, 18:29

Pozdrav svima,

Na ovo forumu sam pronašao da ljudi imaju problema sa vodom u kabini i to na suvozačkoj strani. Moje pitanje nije kako ta voda ulazi u moja kola već da li neko može da mi preporuči majstora u Beogradu koji bi se uspešno pozabavio tim problemom. U pitanju je Lanos 4+1 iz 1998. godine.

Unapred hvala
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Voda u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Voda u kabini   Voda u kabini EmptySre Apr 03 2013, 20:01

Kako da se majstor pozabavi tim problemom?Da ti pokupi vodu ispod nogu Rolling Eyes?
Nazad na vrh Ići dole
sasa.ziv
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 03.04.2013

Voda u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Voda u kabini   Voda u kabini EmptySre Apr 03 2013, 20:25

Kratko i jasno, potreban mi je majstor koji bi precizno dijagnosticirao šta je stvarni uzrok uticanja vode na strani suvozača i da otkloni taj problem.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Voda u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Voda u kabini   Voda u kabini EmptyPet Apr 05 2013, 11:11

Evo i ja mučim muku sa tim, pojavila se voda na suvozačkoj strani.

Pre neki dan sam dizao patos sa te strane da vidim šta se dešava. Onaj sunđer što ide do poda je mokar kao čep, morao sam da ga isečem i izvadim, ono se neće osušti do jula. Uopšte nisam mogao da utvrdim sa koje strane stiže voda, sve izgleda OK, moram sačekati lepše vreme pa da to propisnom raskupusam.

Skidao sam i onu plastiku ispod brisača, misleći da tu nešto mogu videti ali nažalost tu ne možeš ništa zaključiti, ako ima neka pukotina unutar u tom kanalu to se može videti jedino endoskopom...

Inače i na stranim Lanos forumima je uvek taj problem, voda sa suvozačke strane i nisam video da je neko efektno našao šta je problem, tj. nije napisao...

Ajde ljudi pomažite ako je neko ovo rešio, gde da tražimo moguće pukotine.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Voda u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Voda u kabini   Voda u kabini EmptyPet Apr 05 2013, 18:07

Ja na nubiri nemam taj problem,mada sma primetio da mi ponekad u gepeku malo ovlazi na levoj strani ali nista bitno.Pa ne znam ja bih skinuo patos na tom mestu i da sve bude suvo skroz.I onda bar po 5 minuta voda i crevo u vrata(da ne prolazi izmedju vrata kod sarki) ili odozdo kroz patos ili da sliva sa soferke negde,ne znam.Ali mora duze da se radi mozda i po 10 minuta jer ako podliva negde treba vremena dok dodje do tog mesta.Moze li da se ispita je li jos negde vlazno?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Voda u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Voda u kabini   Voda u kabini EmptyPet Apr 05 2013, 18:26

Ja sam imao taj problem i resio sam ga.Suvozaceva strana dakle gore u vrhu,sastav vrata soferke i neba,e tu sam primetio vlagu i ponekad kapljicu.Malo mi se cak i deformisala ona obloga stuba izmedju vrata i soferke.Resio sam tako sto sam tutnuo silikon sa vanjske strane tamo gde se spusta krovni (crna "traka") kanal ka soferki,tu nije lepo sastavljena ni zalepljena soferka.Znam da je malo nejasno ali sad nemogu da slikam taj deo krova.Ako budem imao vremena sutra cu da postavim sliku.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Voda u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Voda u kabini   Voda u kabini EmptyPet Apr 05 2013, 19:24

Radane, hvala na odgovoru! Ovo je vredno iskustvo koje si imao sa tim problemom, molim te kada stigneš okači sliku, mislim da znam o čemu govoriš ali nije loše da ima i slika.

Jbg. nemam garažu pa je problem sve to raditi a kiša zaređala ovim dana (meseci...), večeras sam opet digao patos pa sam stavio novine, ako noćas bude padala kiša da pokušam skontati po novinama odakle voda dolazi...

Megasp, definitivno je u pitanju podlivanje, nisam našao vodu na patosnici ili tepihu. Za taj plan mi treba lepo vreme a proleće nikako da krene... Ako se ispostavi da sam imao problem kao Radan onda to je to, ako ne onda moram primeniti ovu taktiku.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Voda u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Voda u kabini   Voda u kabini EmptyPet Apr 05 2013, 20:07

Pa to samo naci odakle podliva,jbg nadje voda uvek put ali tu je silikon da je spreci!
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Voda u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Voda u kabini   Voda u kabini EmptySub Apr 06 2013, 06:25

[You must be registered and logged in to see this link.] Malo sam na brzinu jutros pre posla,ali vidi se uglavnom
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Voda u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Voda u kabini   Voda u kabini EmptySub Apr 06 2013, 06:42

Puno hvala Radane! Vidi se odlicno, prosto covek da ne poveruje da tako sitan detalj moze da napravi problem. Idem da vidim na kolima kako kod mene to izgleda.
Nazad na vrh Ići dole
sasa.ziv
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 03.04.2013

Voda u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Voda u kabini   Voda u kabini EmptySub Apr 06 2013, 07:12

Hvala na svim odgovorima. Pogledacu i ja ovo za soferku. Sa druge strane, nasao sam jos jedan izvor uticanja vode, pa kada stignem, okacicu sliku i ja.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Voda u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Voda u kabini   Voda u kabini EmptySub Apr 06 2013, 09:22

Sale, možeš i pre slike da opišeš šta si našao...
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Voda u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Voda u kabini   Voda u kabini EmptySub Apr 06 2013, 15:13

Popunio sam danas ove spojeve kod soferke samo mislim da to nije uzrok kod mene...

Voda u kabini Soferka_zps4cb13a3a

Nešto mi se čini da voda dolazi iz ovog pravca (ne vidi se na slici ali recimo u tom pravcu ali gore, ima neke plastika koja mi je vlažna, odakle stiže tu to je sada pitanje ali bojim se da ostaje jedino onaj kanal za odvodjenje vode sa soferke kome se ne može prići:

Voda u kabini Centalna10_zps213913b6
Nazad na vrh Ići dole
sasa.ziv
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 03.04.2013

Voda u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Voda u kabini   Voda u kabini EmptySub Apr 06 2013, 17:57

Evo mog skromnog doprinosa ovoj temi. Blackeyed nisam baš vešt u opisima pa je ipak bolja da okačim sliku. Kako ono kažu jedna slika vredi hiljadu reči. Pojavio se procep u kederu, na ćošku. Sada se suši lepak. Čekam kišu da vidim da li još negde ulazi voda.

Voda u kabini Kederb


Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Voda u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Voda u kabini   Voda u kabini EmptySub Apr 06 2013, 19:25

Blackeyed ::
Popunio sam danas ove spojeve kod soferke samo mislim da to nije uzrok
Pazi nije ni kod mene odozgo direktno padalo vec se slivalo verovatno pored kedera dole do praga.
Nazad na vrh Ići dole
rajko1989
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 24.01.2012
Godina : 35
Lokacija : Beograd Cacak Vlasteljice

Voda u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Voda u kabini   Voda u kabini EmptyUto Apr 09 2013, 18:25

Evo da postavim jedno pitanje,doduse van teme(izvinjavam se),jel naslon za ruku fabricki na tvom lanosu Radane?
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Voda u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Voda u kabini   Voda u kabini EmptyUto Apr 09 2013, 18:46

Još nisam rešio problem sa ulaskom vode u kabinu. Popodne je padala kiša i sada kada sam išao da pogledam video sam odakle kaplje. Nažalost ne mogu da vidim sam prodor vode u kabinu, vidim odakle se sliva i to je negde iza kasete za rukavice.

Ja ne vidim drugo rešenje od skidanja kompletne table, tj. nekako moram biti u mogućnosti da priđem tom prostoru iza kasete. Nisam to nikada radio tako da sada moram da dobro prostudiram kako to da uradim, tu je i airbag tako da mi je malo frka ali šta ću. Skidao sam instrument tablu (menjao sam sijalice) i to znam kako se radi, dalje nisam išao. Ako neko ima iskustva oko ovoga bio bih zahvalan...

Naravno, moram da sačekam i lepo vreme...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Voda u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Voda u kabini   Voda u kabini EmptyUto Apr 09 2013, 19:13

imas temu oko grejanja oko malog hladnjaka pa je covek napisao sta je uradio,skidao je celu tablu,a kad vec skidas skini i mali hladnjak pa ga ocisti,kad vec imas priliku
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Voda u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Voda u kabini   Voda u kabini EmptyUto Apr 09 2013, 20:48

Našao sam temu, čovek je lepo opisao i slikao, moram to sutra lagano da isčitam. Megasp mnogo hvala!

[You must be registered and logged in to see this link.]


Poslednji izmenio Blackeyed dana Sre Apr 10 2013, 05:11, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Voda u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Voda u kabini   Voda u kabini EmptySre Apr 10 2013, 05:06

rajko1989 ::
Evo da postavim jedno pitanje,doduse van teme(izvinjavam se),jel naslon za ruku fabricki na tvom lanosu Radane?
he he nije to sam ja nesto budzio,ruzno je ali mnogo znaci da lepo naslonis ruku
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Voda u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Voda u kabini   Voda u kabini EmptySre Apr 10 2013, 05:12

Blackeyed ::
Još nisam rešio problem sa ulaskom vode u kabinu. Popodne je padala kiša i sada kada sam išao da pogledam video sam odakle kaplje. Nažalost ne mogu da vidim sam prodor vode u kabinu, vidim odakle se sliva i to je negde iza kasete za rukavice.

Ja ne vidim drugo rešenje od skidanja kompletne table, tj. nekako moram biti u mogućnosti da priđem tom prostoru iza kasete. Nisam to nikada radio tako da sada moram da dobro prostudiram kako to da uradim, tu je i airbag tako da mi je malo frka ali šta ću. Skidao sam instrument tablu (menjao sam sijalice) i to znam kako se radi, dalje nisam išao. Ako neko ima iskustva oko ovoga bio bih zahvalan...

Naravno, moram da sačekam i lepo vreme...
Svejedno pogledaj opet svuda oko vetrobrana sa spoljne strane jer ta voda sigurno odatle dolazi.mozda negde po dnu soferke.Neverujem da iz pravca motora moze da uliva.Pregledaj odlivne rupice oko praga i dole ka blatobranu ima tu "dzepova" nakupi se blato pa zatvori te odvode.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Voda u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Voda u kabini   Voda u kabini EmptySre Apr 10 2013, 09:01

Definitivno dolazi iz pravca motora, tačno se vidi odakle kaplje (pokušaću da slikam), ono što se ne vidi kako voda dolazi do te tačke, moguće je da je sa soferke teško je to sada reći, moraću detalno dizati onu gumu oko soferke pa pregledati. Gledaću da skinem samu kutiju za rukavice, to ne bi trebalo da je komplikovano, možda ću imati bolji pogled na putanju vode.

Pretražujem po stranim forumima i naišao sam na zanimljv post, nije moj slučaj (u stvari ko zna) možda će nekom zatrebati:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Voda u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Voda u kabini   Voda u kabini EmptySre Apr 10 2013, 10:49

Da ovo je odvod od klime.
Nazad na vrh Ići dole
aleksa
Početnik
Početnik



Broj poruka : 28
Datum upisa : 21.12.2011
Godina : 45
Lokacija : novi sad

Voda u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Voda u kabini   Voda u kabini EmptyPet Maj 03 2013, 08:30

pozdrav svima. vidim da imate problem sa vodom sa suvozaceve strane to sam i j a imao imam lanosa 99god 5 vrata.voda je prolazila na nekom spoju metala koji je vremenom popustio ali koklko vidim to im je i slaba tacka.ja sam to resio tako sto sam koristio plastobit i nalio ga u onaj tunel ispod brisaca po svim spojevima i oko onog usisnika za vazduh za ventilaciju kabine ali morase skunuti desni branik,brisaci one ukrasne plastike i resetke ispod brisaca dabi se moglo sve namazati kako treba,najboje je naneti ga kompresorom posto ga vazduh najbolje nanese na sva nepristupacna mesta.jasam nanosio cetkicom i na kraju sam i sipao da se sliva sam napolje i popunio je rupe i resio moj problem
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Voda u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Voda u kabini   Voda u kabini EmptyPet Maj 03 2013, 08:55

Aleksa, ovo je vrlo korisno, znaci moze se prici ako se skine desni blatobran?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Voda u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Voda u kabini   Voda u kabini Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Voda u kabini
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Problem-grejanje u kabini
» voda u autu
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» Led osvetljenje u kabini
» problem sa usmeravanjem vazduha u kabini

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: