Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 problem sa usmeravanjem vazduha u kabini

Ići dole 
+7
joca
ivan85_zmaj
serhio011
dellas
Radan
dixy
Sale BG
11 posters
AutorPoruka
Sale BG
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 37
Lokacija : Beograd

problem sa usmeravanjem vazduha u kabini Empty
PočaljiNaslov: problem sa usmeravanjem vazduha u kabini   problem sa usmeravanjem vazduha u kabini EmptyČet Jan 27 2011, 16:51

Pozdrav svima!Nedavno mi se pokvarila ona rucka za usmeravanje vazduha u kabini,tacnije cini mi se kao da se nesto otkacilo unutar konzole.vec dva puta se to desavalo proslom vlasniku,i on je to resavao u auto trendu.Naime,to se otkacila samo neka sajla koja to pomera.ja sam pokusao nesto da sredim,ali mi ne ide,pa ako neko moze da mi pomogne?Hvala
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

problem sa usmeravanjem vazduha u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa usmeravanjem vazduha u kabini   problem sa usmeravanjem vazduha u kabini EmptyČet Jan 27 2011, 17:49

Potrebno je da pogledas iz kasete i videces sa leve strane (prema vozacu) sajlu koja regulise polozaj klapne za usmeravanje. Ili je ispala sajla ili se olabavila selna, pa moras da zategnes Smile

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

problem sa usmeravanjem vazduha u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa usmeravanjem vazduha u kabini   problem sa usmeravanjem vazduha u kabini EmptyČet Jan 27 2011, 21:07

meni se to isto desilo kad sam kupio auto duvalo samo u jednom smeru.Ja skinuo onu masku i vidim da se iscupala sajla iz njene buksne ali to bas i nije lako namestiti,pa sam nesto nabudzio uglavnom radi sem jednog polozaja
Nazad na vrh Ići dole
dellas
Član
Član
dellas


Broj poruka : 124
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Čačak/Beograd

problem sa usmeravanjem vazduha u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa usmeravanjem vazduha u kabini   problem sa usmeravanjem vazduha u kabini EmptyČet Jan 27 2011, 21:30

Mene je to zezalo na digitalnoj klimi, tu nema sajli, moracu da vidim kad otopli vreme, mada mi ne magli soferka sto mi je najbitnije.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

problem sa usmeravanjem vazduha u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa usmeravanjem vazduha u kabini   problem sa usmeravanjem vazduha u kabini EmptyČet Jan 27 2011, 22:12

iza kasete sto kaze dixy je samo jedan kraj sajle za otvaranje i zatvaranje klapne za ulaz vazduha spolja , izmedju ostalog moras da vidis i to , dalje , moras da skines masku i da izvuces onu kutiju sto drzi kasetofon ili sta vec imas , pa onda pazljivo masku na kojoj je mehanizam za preusmeravanje i prekidac ventilatora , a kod papucice za gas ti je drugi kraj sajle koja regulise smer izduvavanja , ima neka bela plasticna klapna desno od papucice , imao sam skoro defekt sa tim pa sam se namucio , pogotovu sa onim krajem kod papucice za gas wacko al' je operacija uspela , popucali neki plasticni krajevi na samoj sajli pa sajla nije imala funkciju i nije htelo da preusmerava , skidao sam sajle pa namestao
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

problem sa usmeravanjem vazduha u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa usmeravanjem vazduha u kabini   problem sa usmeravanjem vazduha u kabini EmptyPet Jan 28 2011, 11:30

A kako mogu da se provere recimo oni tuneli gde izduvava vazduh? Dal to mora da se skida cela tabla, da bi se to ocistilo i proverilo ili postoji neko drugo resenje?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

problem sa usmeravanjem vazduha u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa usmeravanjem vazduha u kabini   problem sa usmeravanjem vazduha u kabini EmptyPet Jan 28 2011, 14:11

Ma ja mislim da to nema sta da se zapusi ti tuneli od ventilacije,moze samo da ti je oslabio ventilator ili kontakti na prekidacu ako neduva jako
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

problem sa usmeravanjem vazduha u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa usmeravanjem vazduha u kabini   problem sa usmeravanjem vazduha u kabini EmptyPet Jan 28 2011, 14:12

pa evo neki predlog
skini poklopac kasete tu je ona klapna za regulaciju vazduha spoljni/kabinski a koliko sam uspeo da zakljucim odatle i krece "tunel" , ukljuci ventilator na minimum i stavi blizu klapne neki dobar tompus big_boss da purnja ili neki drugi izvor dima a vamo na konzoli prebacuj smer izduvavanja i videces da l' izbacuje dim na zadatim smerovima pa ces videti da li je zapuseno , odradio sam slicnu stvar samo sredstvom za desinfekciju Smile , posto se osecalo u kabini na vlagu nakon iskljucivanja klime
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

problem sa usmeravanjem vazduha u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa usmeravanjem vazduha u kabini   problem sa usmeravanjem vazduha u kabini EmptyPet Jan 28 2011, 14:17

Tako moze da se proveri naravno.Ovo sa tompusom je dobro. crazy-1
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

problem sa usmeravanjem vazduha u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa usmeravanjem vazduha u kabini   problem sa usmeravanjem vazduha u kabini EmptyPet Jan 28 2011, 21:42

serhio011 ::
pa evo neki predlog
skini poklopac kasete tu je ona klapna za regulaciju vazduha spoljni/kabinski a koliko sam uspeo da zakljucim odatle i krece "tunel" , ukljuci ventilator na minimum i stavi blizu klapne neki dobar tompus big_boss da purnja ili neki drugi izvor dima a vamo na konzoli prebacuj smer izduvavanja i videces da l' izbacuje dim na zadatim smerovima pa ces videti da li je zapuseno , odradio sam slicnu stvar samo sredstvom za desinfekciju Smile , posto se osecalo u kabini na vlagu nakon iskljucivanja klime
uz tompus uzmi i viski sa dve kocke leda pa suni pre ventilatora i brzo usta na ventilaciju i onda ni viston cercil ti nije ravan smeh ne zamiri malo sale.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

problem sa usmeravanjem vazduha u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa usmeravanjem vazduha u kabini   problem sa usmeravanjem vazduha u kabini EmptyPet Jan 28 2011, 22:14

joca ::
uz tompus uzmi i viski sa dve kocke leda pa suni pre ventilatora i brzo usta na ventilaciju i onda ni viston cercil ti nije ravan smeh ne zamiri malo sale.

Tad ce i manje da magli kad se zasiti vazduh u kolima alkoholom hahaha
Al ne daj ti boze da te zaustave oni plavi momci sa zelenim rukavima tada... a078
Nazad na vrh Ići dole
dnml
Početnik
Početnik



Broj poruka : 3
Datum upisa : 07.05.2012

problem sa usmeravanjem vazduha u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa usmeravanjem vazduha u kabini   problem sa usmeravanjem vazduha u kabini EmptySub Maj 26 2012, 15:49


imao isti problem sa usmeravanjem vazduha u kabini, maglila mi stakla po kisi jer nije duvalo u soferku...
skinuo kasetu, medjutim nije bilo neke koristi traziti odatle pa sam skinuo masku gde se nalaze prekidaci.
problem sa usmeravanjem vazduha u kabini 36173437


radio/kasetofon mozda i ne mora da se izvadi ali je bitno odstraniti onu plastiku u obliku slova "U" da bi se doslo do srafova (obelezeni crvenom bojom).

problem sa usmeravanjem vazduha u kabini 48228928


pogled odozgo, prekidac je u krajnjem desnom polozaju, okretanjem na levo se oko njega "namotava" cesalj (obelezen zuto) koji izvlaci sajlu iz buzira.

problem sa usmeravanjem vazduha u kabini 14956520


kod mene je problem bio na drugom kraju sajle, desno od vozacevih nogu. skinuo sam onaj mali poklopac bas ispod volana zbog lakseg prilaza i manipulisanja. nisam siguran da li se sajla samo izvukla jer mi ova plastika izgleda kao da je polomljena, u svakom slucaju sam nagurao do selne i zalepio super lepkom.
problem sa usmeravanjem vazduha u kabini 76378454



i radi Very Happy
okretanjem prekidaca u levo sajla se izvlaci (duva u lice), okretanjem u desno sajla gura ovu belu plastiku. ako buzir nije fiksiran sajla nema snagu da izgura vec prekidac ostaje "zaglavljen".

uglavnom, sve je kao sto je serhio rekao, ja sam samo dodao slike. ako neko ima veci problem od ovog ovde, ako je providna plastika pukla ili se buzir pocepao ili bilo sta sto ne moze da se resi ovako lako kao sto sam ja uradio, moze ova bela plastika i rukom da se namesti u zeljeni polozaj.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

problem sa usmeravanjem vazduha u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa usmeravanjem vazduha u kabini   problem sa usmeravanjem vazduha u kabini EmptySub Maj 26 2012, 16:06

Bravo!

Odličan tutorijal kako rešiti ovaj problem! bravo
Nazad na vrh Ići dole
hayyyy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 04.05.2012

problem sa usmeravanjem vazduha u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa usmeravanjem vazduha u kabini   problem sa usmeravanjem vazduha u kabini EmptySub Maj 26 2012, 20:09

ni meni ne puše po šajbi ali nisam shvatio gdje se nalazi ta plastika i jeli teško do nje doći ,mislim svaki puta nešto moram rastavljati da bi ju pomaknuo da puše na šajbu ili???
Nazad na vrh Ići dole
dnml
Početnik
Početnik



Broj poruka : 3
Datum upisa : 07.05.2012

problem sa usmeravanjem vazduha u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa usmeravanjem vazduha u kabini   problem sa usmeravanjem vazduha u kabini EmptySub Maj 26 2012, 21:11

hayyyy ::
ni meni ne puše po šajbi ali nisam shvatio gdje se nalazi ta plastika i jeli teško do nje doći ,mislim svaki puta nešto moram rastavljati da bi ju pomaknuo da puše na šajbu ili???

zavuci se jednom u prostor ispod volana da vidis gde se nalazi taj deo i moci ces posle u voznji da ga namestis rukom ako treba.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

problem sa usmeravanjem vazduha u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa usmeravanjem vazduha u kabini   problem sa usmeravanjem vazduha u kabini EmptyNed Maj 27 2012, 17:48

Meni je onaj usmerivac problem samo dugme,sisti dok mu ne nadjem polozaj.Ovo vam je taj vakum problem sa usmeravanjem vazduha u kabini Img20111215165125
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

problem sa usmeravanjem vazduha u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa usmeravanjem vazduha u kabini   problem sa usmeravanjem vazduha u kabini EmptyNed Maj 27 2012, 17:49

A ovo je gumica koja me zeza iza usmerivaca jer se izlizala a po njoj su kanalici koji ne dihtuju najbolje pa me zato i zeza
problem sa usmeravanjem vazduha u kabini Img20111214223348
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

problem sa usmeravanjem vazduha u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa usmeravanjem vazduha u kabini   problem sa usmeravanjem vazduha u kabini EmptyNed Maj 27 2012, 20:23

hayyyy ::
gdje se nalazi ta plastika i jeli teško do nje doći
kod papucice gasa ,desno
Nazad na vrh Ići dole
Cvija
Početnik
Početnik
Cvija


Broj poruka : 18
Datum upisa : 26.09.2011

problem sa usmeravanjem vazduha u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa usmeravanjem vazduha u kabini   problem sa usmeravanjem vazduha u kabini EmptyČet Sep 13 2012, 10:57

Zimi,a tako mi Boga,pa i ranije,nikako ne manipulisati klapanama za ventilaciju dok se bužiri dobro ne zagreju!!!!Obavezno za jutro ostaviti položaj vazduh spolja i položaj šoferka-noge!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





problem sa usmeravanjem vazduha u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa usmeravanjem vazduha u kabini   problem sa usmeravanjem vazduha u kabini Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
problem sa usmeravanjem vazduha u kabini
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!
» Regulator usmeravanja vazduha u kabini
» Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini?
» Problem-grejanje u kabini
» PROBLEM SA REGULACIJOM VAZDUHA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: