Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Podešavanje farova?

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
macakgasho
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 48
Lokacija : Čačak

Podešavanje farova? Empty
PočaljiNaslov: Podešavanje farova?   Podešavanje farova? EmptySub Jan 05 2013, 16:00

Kako podesiti farove na Lanosu?
Skoro sam na tehničkom pregledu tražio da mi podese visinu farova. Utvrdili su da je desni mnogo nizak.
Kad je majstor pokušao da ubode imbus ključ na mjesto za podizanje i spuštanje odgovorio je da mi nedostaje "neki dio" No Question
Razočaran odem kod servisera (ni kočnice nisu bile dobre ali su "doradili kompjuter" da prođem Embarassed ) a on mi kaže "Pa neide tu imbus neko zvjezdasti ključ!" confused
Da li je neko imao iskustva sa kakvim alatom da podesim farove?
Nazad na vrh Ići dole
NavratNanosLanos
Početnik
Početnik



Broj poruka : 37
Datum upisa : 21.11.2011

Podešavanje farova? Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje farova?   Podešavanje farova? EmptyNed Jan 06 2013, 19:23

Ja imam lanosa bez ikakve dodatne opreme, ali ima motorice na farovima sa kojima upravljas iz kabine levo od volana potenciometar(cudi me da nemas to).Jer kad se stavi far mislim da nemoze da se podesava mehanicki.Ali ako ti je majstor video da ima verovatno da ti treba torex (zvezdasti) raspitaj se kod drugara verovatno neko poseduje pa probaj.Po nekom pravilu levi far mora da bude nizi od desnog malo da nesmeta vozilu koje dolazi u susret.Sto se tice kocnica sve i jedan daewoo lose koci u odnosu na druga vozila.Losa su mu i creva a i cevi brzo rdjaju.Napred je jos i dobro ali nazad su katastrofa
Nazad na vrh Ići dole
macakgasho
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 48
Lokacija : Čačak

Podešavanje farova? Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje farova?   Podešavanje farova? EmptyUto Jan 08 2013, 17:22

Hvala, može i bez torex ključa. Po visini sam podešavao preko crnog, plastičnog šarafa koji je na kraju motorića. Kontrolisao sam na tehničkom i uredu je.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Podešavanje farova? Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje farova?   Podešavanje farova? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Podešavanje farova?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Daewoo leganca 2.2 podesavanje farova
» poliranje farova......
» Poliranje farova - Nubira
» Poliranje farova - Daewoo Matiz
» Nabavka farova i zadnjih stakala (plastike)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: