Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Problemi sa paljenjem kod Nexie!!!

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
sasamoravski
Početnik
Početnik
sasamoravski


Broj poruka : 2
Datum upisa : 23.02.2012

Problemi sa paljenjem kod Nexie!!! Empty
PočaljiNaslov: Problemi sa paljenjem kod Nexie!!!   Problemi sa paljenjem kod Nexie!!! EmptySub Dec 08 2012, 20:57

Molim ko god da zna neko moguce resenje da mi ga kaze za problem koji imam! Problem je sledeci: auto se ugasio u voznji, i nije hteo da upali ni na kljuc ni guranjem. Ispostavilo se da je probio komutator, onda da je otisla kapa i ruka, zatim bobina i najzad i sam kompijuter je pregoreo. sve je to sredjeno, ali auto i dallje ne radi, odnosno upali i ne moze da dostigne veci broj obrtaja od 500 i to kada se razvodnik okrene skroz u desno. Nije prezubio ni razvodnik ni kais. Ako je vazno, par dana pre toga zamenjen je ulozak brave koji mi je sumnjiv a alnaser, mada je promenjen automat, hoce da zalepi kada je slabiji napon na akumulatoru. Takodje, kada zalepi, javlja se nekakav kratak spoj zboig cega pretpostavljam da je sve napred receno i sagorelo. Ipak problem sa radom motora traje i dalje i tako vec skoro mesec dana se smenjuju neki majstori i nema resenja. U pitanju je DOHC 16V motor, 97. godiste.
Nazad na vrh Ići dole
alkatraz1
Početnik
Početnik



Broj poruka : 37
Datum upisa : 03.07.2012

Problemi sa paljenjem kod Nexie!!! Empty
PočaljiNaslov: Odgovor   Problemi sa paljenjem kod Nexie!!! EmptyUto Dec 11 2012, 22:37

Pomenuo si da si menjao ulozak brave,ne znam sta ti je sve crklo i kako se to desilo,zbog cga,ali ako si sve izmjenjao i i dalje se ponasa isto,dakle ima blokadu.Ako nije nesto mehanickog tipa,zaglavljeno nesto,onda ti je ECU,odnosno prvo gledaj imobilajzer,jer svi ovi daewoo imaju poprilicno glup imoo,gdje se kod s vremena na vreme osamuti,dovoljno je da ti kljuc ispadne par puta,zna se desiti da vergla i nece da upali,ili upali i ugasi ti auto,narocito kad naglo kocis,klvacilo,ler ugasi se...Probaj prvo sa dijagnostikom ali koja cita i imobilajzer i vidi da li je ECU u safe modu.Postoje rijesenja ako ne moze da se napravi,da se reprogramira eprom i da se iskljuci imoo.Pozzz,ako sam pomogao.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Problemi sa paljenjem kod Nexie!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problemi sa paljenjem kod Nexie!!!   Problemi sa paljenjem kod Nexie!!! EmptyNed Dec 16 2012, 14:58

I kod mene je imobilajzer. Bio na dijagnostici i rekli mi za 10 sekundi. Sve sam probao cistio dizne, menjao filter, pumpu, ma sveeee i na kraju jbn imobilajzer. Probaj da stavis kljuc u bravu i da ga upalis pa izvadi kljuc i okreni za 180 stepeni i tako par puta i upalice. Al neresava problem. I ja idem na premoscavanje. Znaci da mi preskoci imobilajzer, da ga komp uopste necita. Tacnije meni su na dijagnostici rekli da mi komp necita kod kljuc i da je najverovatnije imobilajzer. A bio sam kod bravara i stavio mi kljuc na neku masinu i cita. I on mi je reko 90 posto imobilajzer
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problemi sa paljenjem kod Nexie!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problemi sa paljenjem kod Nexie!!!   Problemi sa paljenjem kod Nexie!!! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problemi sa paljenjem kod Nexie!!!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Tacuma problem sa paljenjem
» Problem sa prvim paljenjem
» Daewoo Lanos-problem sa paljenjem
» Daewoo matiz problem sa prvim paljenjem
» PROBLEMI SA ABS-om

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nexia & Espero-
Skoči na: