Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Vožnja na benzin

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
zoranr64
Početnik
Početnik



Broj poruka : 43
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 59
Lokacija : Aranđelovac

Vožnja na benzin Empty
PočaljiNaslov: Vožnja na benzin   Vožnja na benzin EmptyPon Nov 26 2012, 10:48

Daewoo Lanos 1.4 SE 2000.god - na plin radi savršeno a na benzinu pali bez problema ,na leru prima turažu ali posle stotinak metara počinje trzanje i gušenje.Napominjem da su dizne čiste,filter benzina nov,pumpa daje dovoljan pritisak.Dijagnostika ukazuje na neki senzor ali zamenom (više puta različitih istog tipa ) ponovo javlja isto.Da li može biti problem u računaru ili nešto drugo,ako neko ima neko iskustvo?
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Vožnja na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Vožnja na benzin   Vožnja na benzin EmptySre Nov 28 2012, 19:39

sutra idem kod majstora. isti, al isti problem. ovde sam otvorio istu temu
EGR ili DIZNE ili ...???
Nazad na vrh Ići dole
zoranr64
Početnik
Početnik



Broj poruka : 43
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 59
Lokacija : Aranđelovac

Vožnja na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Vožnja na benzin   Vožnja na benzin EmptyČet Nov 29 2012, 06:19

EGR je blokiran i ne duva nigde a dizne nisu čišćene u domaćoj radinosti već elektrolitski što sam video kako izgledaju pre i posle čišćenja.Ako nije to,šta dalje?Baš me interesuje šta ćeš ti da nađeš ako ti je isti problem
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Vožnja na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Vožnja na benzin   Vožnja na benzin EmptyNed Dec 02 2012, 11:43

Treba u ponedeljak da zamenim filter goriva i regulator pritiska, pa ti javljam da li ima poboljsanja. Dizne sam cistio i rezervoar, al posle ciscenja rezervoara nisam (sto je bilo obavezno) zamenio filter za benzin. Skini ti pumpu za benzin, pa vidi dali ima prljavstine, ako ima na ciscenje rezervoara,a ako nema onda bi trebalo i kod tebe da bude regulator pritiska.
Nazad na vrh Ići dole
zoranr64
Početnik
Početnik



Broj poruka : 43
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 59
Lokacija : Aranđelovac

Vožnja na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Vožnja na benzin   Vožnja na benzin EmptyNed Dec 02 2012, 15:51

Do sada u svim razgovorima niko nije spomenuo regulator pritiska(što stvarno ima smisla obzirom na simptome).Ako znaš reci mi gde se on nalazi i kako izgleda jer mi je čudno da ga ni jedan mehaničar ni jednom nije spomenuo.Takođe će mo na ovoj temi pratiti šta se događa dalje odnosno ko prvi reši problem ,to je recept.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Vožnja na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Vožnja na benzin   Vožnja na benzin EmptyPon Dec 03 2012, 18:38

Samo sam zamenio filter ( reko mi majsto), pa sam probao da probijem dizne malo agresivnijom voznjom, al nista skroz se isto ponasa. Sad on predlaze da opet cistim dizne, jer kako kaze ocistio sam prosli put dizne, pa zamenio filter, pa posle sest meseci sam ocistio rezervoar. Kaze da moze tako u krug kolko hoces. Mora obrnutim redosledom. Da ocistim rezervoar, pa filter i dizne na kraju. JBG ima logike, jer je meni bio rezervoar pun trunja, pa se filter u medjuvremenu isprljao. Sad cemo ispocetka na dizne, a posle cemo ako ima potrebe regulator pritiska i on kaze da ima logike da je on.

Regulator ti se nalazi nakraju onog malog creva koje izlazi iz ajnsprica. Znaci sa njegove desne strtane kad gledas u motor. Izgleda kao sesir i ima jedan sraf( bar kod mene 1.4 55kw). Da ga proveris da li je on u pitanju treba da upalis motor skines sa njega to crevce i zapusis crevce prstom. Onda gledas u regulator najvise 3 minuta i ako baci benzin on je, mada meni nije bacio nista, zato i cistim dizne prvo!!! SRECNO I JAVI AKO IMA NESTO NOVO!!!
Nazad na vrh Ići dole
zoranr64
Početnik
Početnik



Broj poruka : 43
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 59
Lokacija : Aranđelovac

Vožnja na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Vožnja na benzin   Vožnja na benzin EmptyPon Dec 03 2012, 18:49

Dogovoreno.
danas sam se čuo sa majstorom i ovih dana idem kod njega ponovo na pregled ali kada sam mu pomenuo regulator on se kao seća da ga je pregledao i da nije bio on u pitanju.
Nije siguran jer to nije bilo tako skoro pa kaže doteraj ga da uradimo sve ispočetka.Ko zna ,možda ovaj put ubode nešto da valja.
U svakom slučaju javiću ti se šta je bilo.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Vožnja na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Vožnja na benzin   Vožnja na benzin EmptyPon Dec 03 2012, 19:00

OK!!! Jesi ti skinuo filter i video jel prljav. Posto je meni bio za menjanje a nije presao ni 3000 km. Znaci jedino ako se isprljao dok nisam ocistio rezervoar, nemam pojma. Valjda me ovaj neradi za jos 2000 din. za ciscenje dizni. Koliko si ti platio ciscenje dizni?
Nazad na vrh Ići dole
zoranr64
Početnik
Početnik



Broj poruka : 43
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 59
Lokacija : Aranđelovac

Vožnja na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Vožnja na benzin   Vožnja na benzin EmptyPon Dec 03 2012, 19:11

Mogu još jednom da skinem filter da proverim da bi umirio savest jer je zadnja dva puta bio čist.Što se tiče čišćenja dizni i kod mene (Aranđelovac) je 2000 dinara ali mi majstor nije naplatio iako je uradio jer je bio ubeđen da su one razlog i kada je video da nije ništa bolje rekao je da neće da naplati jer nije rešio problem.Tada je auto ostao kod njega skoro nedelju dana kada je kontrolisao sve moguće:merenje kompresije, merenje pritiska benzinske pumpe na leru i u toku vožnje,provera filtera,svih creva ,EGR i kada nije našao ništa doslovno je rekao :ako hoćeš časti me nešto inače ovo ne košta ništa jer ništa nisam ni uradio.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Vožnja na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Vožnja na benzin   Vožnja na benzin EmptyPon Dec 03 2012, 20:23

Ljudi pokusajte da zamenite lambda sondu,jer i ona kad je u kvaru daje takve simptome.
Nazad na vrh Ići dole
zoranr64
Početnik
Početnik



Broj poruka : 43
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 59
Lokacija : Aranđelovac

Vožnja na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Vožnja na benzin   Vožnja na benzin EmptyPon Dec 03 2012, 20:28

To mi je poznato ali lambda sonda je generalni problem Lanosa i ljudi normalno voze na benzin iako dijagnostika ukazuje na njenu grešku koja se najčešće javlja kod vozila koja nemaju sekventni plin.Moguće da je i do lambda sonde-sve je moguće.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Vožnja na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Vožnja na benzin   Vožnja na benzin EmptyPon Dec 03 2012, 21:22

Koji su simptomi u pitanju kad je sonda?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Vožnja na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Vožnja na benzin   Vožnja na benzin EmptyPon Dec 03 2012, 22:28

Kod mene konkretno je bilo kad dostignem odredjenu brzinu i pokusavam da je odrzavam dolazi do cimanja ali bas bas.Nebitno dali je 30,40,90...dok dodajem gas i ubrzavam djene,djene ali kad hocu da vozim istom brzinom npr 70 km na sat pocinje cimanje.Ma pusti ti dijagnostiku.Najbolje ti je skini sa ispravnog auta pa probaj.
Nazad na vrh Ići dole
zoranr64
Početnik
Početnik



Broj poruka : 43
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 59
Lokacija : Aranđelovac

Vožnja na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Vožnja na benzin   Vožnja na benzin EmptyUto Dec 04 2012, 09:55

Jeste da je probanje dela sa ispravnog auta najsigurnije ali lično sam se uverio da deo mora biti baš sa kompaktibilnog auta.Konkretno moj Lanos 2000 god 1.4 SE ima nekoliko varijanti istog dela a čovek bi pomislio da mu ime i godište sve definiše.Verovatno su u pitanju fabrike koje ga sklapaju - za evropsko tržište fabrika je (bila) u Poljskoj.Sigurno je da postoje modeli (isti takvi) i za druga tržišta i oni se razlikuju.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Vožnja na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Vožnja na benzin   Vožnja na benzin EmptyUto Dec 04 2012, 16:39

Moj je kod majstora. Videcemo sta ce ovaj da kaze, kako se kaze treci srecni!!! Moj ortak je imao lanosa i kaze da je korektan i da zna posao.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Vožnja na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Vožnja na benzin   Vožnja na benzin EmptyUto Dec 04 2012, 18:29

zoranr64 ::
To mi je poznato ali lambda sonda je generalni problem Lanosa i ljudi normalno voze na benzin iako dijagnostika ukazuje na njenu grešku koja se najčešće javlja kod vozila koja nemaju sekventni plin.Moguće da je i do lambda sonde-sve je moguće.
Ona bi fabricki trebala da se zameni cini mi se na 100 000 km,ali kasnije kako kazu majstori pozeljno je i ranije zameniti jer kao nisu vise kao sto su nekad bile bla bla...Ja mislim da je jako tesko voziti sa neispravnom sondom.A Map senzor dali je proveravan?
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Vožnja na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Vožnja na benzin   Vožnja na benzin EmptyUto Dec 04 2012, 19:06

Cemu sluzi i gde se nalazi?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Vožnja na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Vožnja na benzin   Vožnja na benzin EmptySre Dec 05 2012, 13:21

Nalazi se na izduvnoj grani a kontrolise izduvne gasove,te na osnovu toga salje podatke kompu o kvalitetu smese i odnosu benzina i vazduha.Ako ti ona neradi komp napamet ubrizgava gorivo i tu nastane problem jer obicno ubaci vise benzina nego sto je potrebno.Skoro da nema ulogu u voznji na gas ali na benzinu i te kako bitan senzor.A map senzor regulise vakum u usisnoj grani a neko ce verovatno to bolje od mene da ti objasni.Uostalom ima nekoliko tema o tome na forumu,procackaj malo,koristi pretragu.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Vožnja na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Vožnja na benzin   Vožnja na benzin EmptyČet Dec 06 2012, 19:53

Idem sutra na dijagnostiku. Nema nista, covek kaze zona sumraka i da ne bi nagadjao mora da ide na dijagnostiku!
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Vožnja na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Vožnja na benzin   Vožnja na benzin EmptySub Dec 08 2012, 14:53

E, ovako!!! Bio na dijagnostici i kaze mi ovaj da mi je pri ugradnji plina, plinadzija zaobisao kompjuter i skroz ga iskljucio, pa ne moze komp nikakve imformacije da pokaze sem da mi je kljuc pogresan. Pokazuje kao da nije kodiran i zato trza i ponekad nemogu da ga upalim. Ja stigo kuci i posle par sati ubacim kljuc u bravu i verglam, nece da upali. Izvadim kljuc iz brave i okrenem za 180 stepeni i ubacim u bravu i on upali iz prve Vožnja na benzin 117947. Da me ubijes ako je do toga, al meni to nikakve logike nema. Kako sam ja do sada palio i vozio ne znam.

Uglavnom reko mi je da moram do plinadzije i da mu kazem za problem, pa ce oni to da srede (nije im stran problem). Posle moram opet kod njega da mu dam jos 1200 din.
Nazad na vrh Ići dole
zoranr64
Početnik
Početnik



Broj poruka : 43
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 59
Lokacija : Aranđelovac

Vožnja na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Vožnja na benzin   Vožnja na benzin EmptySub Dec 08 2012, 15:16

Plinadžije namerno zaobilaze putni računar,zato meni na plin savršeno radi jer putni računar ne može da ga prati.Sa benzinom je druga stvar,sve ide preko računara a to može biti bilo šta.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Vožnja na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Vožnja na benzin   Vožnja na benzin EmptySub Dec 08 2012, 16:15

Da. Al ovaj sto mi je ugradjivao plin je nesta zeznuo, pa nemoze komp da ocita gresku. Meni ocitava gresku kao da je pogresan kljuc u bravi. tj nekodiran.
Jesi ti nesta radio?
Nazad na vrh Ići dole
zoranr64
Početnik
Početnik



Broj poruka : 43
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 59
Lokacija : Aranđelovac

Vožnja na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Vožnja na benzin   Vožnja na benzin EmptySub Dec 08 2012, 16:47

To za ključ čujem prvi put i nije mi se dešavalo ali sam dijagnostikom tražio kvar na benzinskom sistemu jer me plin ne zeza i nisam ga uopšte uzimao u obzir odnosno posmatram ih kao dva nezavisna sistema koji radi svako svoje.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Vožnja na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Vožnja na benzin   Vožnja na benzin EmptySub Dec 08 2012, 19:19

Ne znam Zoki, nisam vise pametan. Meni uopste vise nece da upali na benzin. Verglam i po 10 puta. Ne znam da nije imobilajzer? Jel znas nesta o njemu?
Nazad na vrh Ići dole
zoranr64
Početnik
Početnik



Broj poruka : 43
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 59
Lokacija : Aranđelovac

Vožnja na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Vožnja na benzin   Vožnja na benzin EmptySub Dec 08 2012, 20:33

Ne znam ništa jer stvarno nikada nisam imao problema sa paljenjem već posle toga,prilikom vožnje.Možda neko vidi našu prepisku ko može da pomogne.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vožnja na benzin Empty
PočaljiNaslov: Re: Vožnja na benzin   Vožnja na benzin Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vožnja na benzin
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» NUBIRA-VOZNJA U 4 I 5 STEPENU PRENOSA
» Problem sa benzinom
» Problem pri vožnji na benzin
» Kompjuter za benzin na Lanosu 1.5 s5 DR 2000 godiste
» Paljenje na benzin!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: