Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Problem sa benzinom

Ići dole 
+3
Radan
veselinovic
zoranr64
7 posters
AutorPoruka
zoranr64
Početnik
Početnik



Broj poruka : 43
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 59
Lokacija : Aranđelovac

Problem sa benzinom Empty
PočaljiNaslov: Problem sa benzinom   Problem sa benzinom EmptyČet Sep 24 2015, 08:44

Lanos 1.4 SE 2000.godište,savršeno radi na TNG,međutim,od skoro,pri radu na benzin se guši,ne vuče i na kraju gasi.Namešten je da pali na benzin i on pali,prebacuje na TNG na 2000 obrtaja,međutim kada hoću da vozim na benzin,nemoguće je.
Kod nekoliko majstora je provereno sve:

  • pumpa za gorivo dobar pritisak
  • filter za benzin nov
  • dizne očišćene i hemijski i mehanički
  • rezervoar opran i benzin bez vode
  • raskačivana lambda sonda za slučaj da ona pravi problem
  • dijagnostika ne pokazuje ništa

Ne znam šta da radim,majstori kažu da do sada nisu videli ovako nešto obzirom da je ovaj model Lanosa relativno jednostavan(bez mnogo elektronike).
Ponavljam da savršeno radi na TNG tako da je u pitanju samo benzinski deo
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Problem sa benzinom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa benzinom   Problem sa benzinom EmptyČet Sep 24 2015, 16:36

Probaj sledece:
skines jednu klemu nekih 15 minuta.
vratis klemu, upalis na benzin i vozis dan dva samo na benzinu.
Javis sta se desava pa cemo vidjeti dalje.
Nazad na vrh Ići dole
zoranr64
Početnik
Početnik



Broj poruka : 43
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 59
Lokacija : Aranđelovac

Problem sa benzinom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa benzinom   Problem sa benzinom EmptyČet Sep 24 2015, 17:31

Probaću,mada sam malo skeptičan kako to može da utiče
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Problem sa benzinom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa benzinom   Problem sa benzinom EmptyČet Sep 24 2015, 17:44

Šta te briga kako ako pomogne."Učiš" auto da radi na benzin......
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Problem sa benzinom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa benzinom   Problem sa benzinom EmptyČet Sep 24 2015, 19:39

Ako ste provjerili kompletan benzinski dio - a kazes da jeste,
onda jedino logicno objasnjenje problema je da je lose nastelovan plinski dio.
A ti motori uce kako da se ponasaju.
Ocigledno je da si ti siromasnom smjesom na plinu, naucio komp da obogati smjesu.
I to je onda OK na zavrnutom plinu.
kad dodje ispravan benzin komp sipa nemilice gorivo racunajuci da se vozis na plinu koji je ustrojen.
A benzin ispravan.
Eto tako to moze da utice.
Nazad na vrh Ići dole
zoranr64
Početnik
Početnik



Broj poruka : 43
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 59
Lokacija : Aranđelovac

Problem sa benzinom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa benzinom   Problem sa benzinom EmptyPet Sep 25 2015, 07:23

Probao sam ono sa klemom i ne dobijam ništa.Što se tiče onog drugog,već sam dobio mišljenje da je možda prebogata benzinska smeša što se uklapa u priču mada plin nije toliko uštrojen.Da li ću dobiti nešto ako pojačam plin,hoće li komp to registrovati i dovesti benzinsku smesu u red odnosno šta bih trebao da uradim da se komp dovede u red po pitanju benzina
To što si napisao,čini mi se kao najbolja dijagnoza do sada,najpribližnija rešavanju problema.
Dakle,koji je sledeći potez ?
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Problem sa benzinom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa benzinom   Problem sa benzinom EmptyPet Sep 25 2015, 22:08

Ispocetka prekontrolisati benzinski dio.
Nesto ste propustili pogledati.
Mozda pritisak u rail-u.
Obavezno prekontrolisati signal sa lambda sonde.
Ako nemate osciloskop moze i unimerom.
Pomoci ce i da se skinu svjecice to kad se ugusi na benzinu.
Mozda su crne i garave, a mozda i mirisu na benzin.
Dakle treba ustanoviti jel ga gusi manjak ili visak goriva.
A mozda se plin ne ugasi pa sipa obadva goriva.
Inace plin je venturi?
Inace nema logike, mada motori ne rade na logiku nego na bijeli dim.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Problem sa benzinom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa benzinom   Problem sa benzinom EmptySub Sep 26 2015, 16:10

Hm kažeš da su i dizne očišćene.A da li je proverena protočnost,možda ti neka preliva...Suspect...?Kolega Veselinoviću da li bi mu nešto pomogla analiza izduvnih gasova?Možda bi mogao tako da utvrdi manjak ili višak goriva...lupam Embarassed.
Nazad na vrh Ići dole
zoranr64
Početnik
Početnik



Broj poruka : 43
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 59
Lokacija : Aranđelovac

Problem sa benzinom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa benzinom   Problem sa benzinom EmptySub Sep 26 2015, 18:14

Lambda sonda je u redu.Svećice su suve i sive(tipično za plin).Dizne su u redu jer je simulirano kada su bile skinute raspršivanje pod pritiskom i sve deluje u redu.Ne znam šta bih dobio merenjem gasova,valjda je lambda sonda zadužena za to.
Check lampica se pali uvek nekoliko minuta posle starta ali je dijagnostika potvrdila da je to zbog plina(lambda sonda)
Ne znam više šta bih mogao sam da uradim,jesam mašinski inženjer ali nisam automehaničar sa alatom i opremom.
Aranđelovac je mali grad,5-6 automehaničara nema pojma o čemu se radi(posle detaljnog pregleda gde je auto ostajao po nekoliko dana).
Činjenica je da on pali na benzin,što je dovoljno za prelazak na gas ali ako je to prevashodno auto na benzin,želim da rešim taj problem a ne da poskidam benzinsku instalaciju kao neki i vozim samo na plin,glupo je.
Problem sigurno nije u nekoj super elektronici iz 22.veka,ali ne ide pa ne ide.
Plin je Lovatto,nije sekventni
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Problem sa benzinom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa benzinom   Problem sa benzinom EmptyNed Sep 27 2015, 18:51

A probaj malo da vozis na benzin,to sto ga upalis na benzin pa za 10 sekundi prebacis na plin kao i da ne radi na benzin.Ja sam moju nubiru uvek na benzin pa  plin sekvent,a u zadnje vreme bilo toplo pa terana non stop na plinu i teze je palila na benzin  posle malo bolje kada se malo zagreje ali trokirao na benzin na plinu tecno radi,pa sam nasuo benzin 98 oktana i liqui moly aditiv za ciscenje benzinskog sistema pa sam vozio za jedan dan 60 km na benzinu i na pravcu navlacio 4k-5k i stanje bolje mirnije radi i lakse pali.treba auto svremena na vreme i na benzin provozati.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Problem sa benzinom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa benzinom   Problem sa benzinom EmptyNed Sep 27 2015, 19:29

...pa recimo šta još može da bude,rail ili regulator pritiska,možda je neko zapušenje ili propuštanje regulatora.Proveri i čep rezervoara....Pazi,malo je ljudi,na žalost, koji se dobro razumeju u mehaniku daewoo vozila a da su na forumu....većina nas nagađa iz ličnog iskustva ili iskustva prijatelja.A i da su vrsni majstori nije lako pronaći problem online.
Nazad na vrh Ići dole
zoranr64
Početnik
Početnik



Broj poruka : 43
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 59
Lokacija : Aranđelovac

Problem sa benzinom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa benzinom   Problem sa benzinom EmptyNed Sep 27 2015, 20:36

Ja bih ga vozio na benzin,da mogu,ionako imam pola rezervoara.Problem je kada hoću da ga vozim na benzin ,čim krene trokira,puca,bez vuče,ler se poremeti(smanji) i na kraju se gasi ili ne ali kao da radi na dve svećice(ne tri).Vožnje nema i da hoću,ne dozvoljava mi.Kada ga ugasim,on ponovo normalno upali na benzin i tu je kraj-mogu samo da prebacim na plin ili da napravim 50 metara na benzin.
Koja je uloga čepa rezervoara i kako se proverava?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Problem sa benzinom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa benzinom   Problem sa benzinom EmptyPon Sep 28 2015, 20:07

Pa uloga čepa je da ne dozvoljava prljavštini da ulazi a istovremeno da dozvoli vazduhu da uđe da se nebi stvorio vakum.Jer ako se stvori vakum logično ne može ni pumpa da tera benzin do motora,kao uostalom kod svih rezervoara.To može da bude uzrok nedovoljne količine benzina i teoretski može da dovede do toga da auto nemože da radi na benzin.....Najbolje bi bilo od drugog vozila probati čep ili taj tvoj da ne zaviješ do kraja....Probaj ništa ne košta Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Problem sa benzinom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa benzinom   Problem sa benzinom EmptyUto Sep 29 2015, 12:49

Ljudi, sada ću malo da odvalim ali ima zašto, jeste li sigurni šta ste sipali ?

Pitam ovo jer se drugar tako patio sa karburatorom na staroj Škodi, te nevalja ovo , te nevalja ono, rastavio kompletan karburator i sastavio ga i opet ne valja. Na kraju je došao do toga da je benzin koji je sipan užasno loš. Ispraznio rezervar, napunio na drugoj pumpi i sve je proradilo iz prve...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Problem sa benzinom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa benzinom   Problem sa benzinom EmptyUto Sep 29 2015, 17:34

Dešava se...znam čoveka koji je natankovao pun rezervoar benzina u A4 TDI i...koštalo je bogami smeh
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Problem sa benzinom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa benzinom   Problem sa benzinom EmptySre Sep 30 2015, 05:08

Da, dešava se i to ali ja ovde govorim da je čovek sipao benzin, kako je i trebao, kasnije se ispostavilo da je sa tim benzinom ladno gasio vatru   Shocked , pa vi vidite šta je točeno na pumpi...
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Problem sa benzinom Empty
PočaljiNaslov: benzin   Problem sa benzinom EmptySre Sep 30 2015, 08:41

potpuno si u pravu ja kad sipam na nekoj neproverenoj pumpi
redovno se desava da auto stuca u voznji
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
zoranr64
Početnik
Početnik



Broj poruka : 43
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 59
Lokacija : Aranđelovac

Problem sa benzinom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa benzinom   Problem sa benzinom EmptySre Sep 30 2015, 09:47

U ovom slučaju nije benzin a nije ni čep rezervoara
Idemo dalje
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Problem sa benzinom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa benzinom   Problem sa benzinom EmptySre Sep 30 2015, 18:38

Ne idemo dalje dok ne odgovoris na dva pitanja.
Dakle, treba da izmjeris signal sa lambda sonde kad stuca. Nemoj vrtiti pricu dobra je sonda itd. Treba nam vrijednost napona na sondi u trenutku stucanja.
Kad se motor ugasi izvadi svjecice - cim prije tim bolje i opisi nam ih.
Osjeca li se smrad benzina i vidi li se da su mokre i crne.

Tebe zeza ili manjak ili visak goriva ( ja tipujem na visak), pa se to mora utvrditi.
Nazad na vrh Ići dole
zoranr64
Početnik
Početnik



Broj poruka : 43
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 59
Lokacija : Aranđelovac

Problem sa benzinom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa benzinom   Problem sa benzinom EmptySre Sep 30 2015, 19:48

Za merenje signala moram nekom da se obratim a što se tiče skidanja posle gašenja,to je obavljeno.Svećice su suve i sive,bez mirisa benzina.
Sklon sam verovanju da je višak goriva u pitanju,jer na ler gasu kako-tako radi i može da se pokrene pri malom gasu ali čim se gas doda,guši se.Popuštanjem pedale gasa,auto kao da živne u trenutku,ali sa tako malim gasom ne može da se vozi.
Izmeriću signal sa lambda sonde ali šta meni znači broj kao laiku,koliki treba da bude i kako se to manifestuje?
Ima li neke veze sa putnim računarom?
Jedna od simulacija kod majstora je bila da raskači lambda sondu.Auto se ponaša identično bez nje kao i sa njom - nemoj samo reći da je ona u kvaru.
Doduše,dijagnostika uvek upućuje samo na nju,ali sam mislio da je razlog plin
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Problem sa benzinom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa benzinom   Problem sa benzinom EmptyČet Okt 01 2015, 05:14

Eto vidis,
posto si vadio svjecice i vidio lijepu sivkastu boju onda to zaci da motor NEMA dovoljno benzina i zato se gasi.
Jos jedan podatak bi mogao rijesiti dilemu.
Kad se upali zuta na plinu potrebno je ocitati kod greske.
Cini mi se da kod lanosa to moze i spajalicom za papir da se ocita.
Radan je odavno napomenuo analizu ispusnih plinova.
To vec imas u autu i zove se lambda.

PS kompjuter ne benda puno L sondu u nekim rezimima.
Pun gas, naglo ubrzavanje, hladan motor a mozda i ler gas ( ovo zavisi od konkretnog modela).
Nazad na vrh Ići dole
zoranr64
Početnik
Početnik



Broj poruka : 43
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 59
Lokacija : Aranđelovac

Problem sa benzinom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa benzinom   Problem sa benzinom EmptyČet Okt 01 2015, 13:33

Za kod greške lambda sonde moram kod majstora.
Ima li nekakve veze što sa sondom identično radi kao i bez nje(kada se raskači)?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Problem sa benzinom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa benzinom   Problem sa benzinom EmptySre Okt 07 2015, 17:54

zoranr64 ::
Za kod greške lambda sonde moram kod majstora.
Ima li nekakve veze što sa sondom identično radi kao i bez nje(kada se raskači)?
Ima - znaci da ne radi.Mozda je kontakt na konektoru.Cim je raskacis pali ti zutu lampicu
Nazad na vrh Ići dole
zoranr64
Početnik
Početnik



Broj poruka : 43
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 59
Lokacija : Aranđelovac

Problem sa benzinom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa benzinom   Problem sa benzinom EmptySre Okt 07 2015, 20:51

Žuta lampica(check) se pali redovno nedugo posle starta,nije bitno koje gorivo je u pitanju
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Problem sa benzinom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa benzinom   Problem sa benzinom EmptyPon Okt 26 2015, 12:10

Ne liči da je sonda ali idemo:

Upali auto da se zagreje na rsdnu temperaturu (87°C). 

Nek ostane konektor prikačen na sondu. Sa zadnje strane konektora, gde izlaze žice, kroz gumenu zaptivku zavuci pipalice unimera. 

Kada je auto zagrejan, ušao je u zatvorenu petlju, to znači da ECU čita podatke sa senzora i na osnovu toga određuje parametre smeše. Uključi unimer na napon, skala od 1,2 ili 10 V. 

Ono što bi trebalo da vidiš jeste fluktuacija napona od 0,2V do 0,9V, ukoliko sonda radi. Malo je teže da se uhvati unimerom, ali pokušaj.

Ukoliko nema oscilacije, stalno je jedna vrednost, tipa 0,45V ili 0V, tvoj problem je verovatno sonda. 

Generalno za to testiranje bi ti najviše pomogao ELM327, i softver koji se inastalira na telefon.

Možeš i da pokušaš da je skineš i zagreješ brenerom vrh sonde. Meriš napon na žicama i ukoliko promeni napon, onda je problem u instalaciji, verovatno loša masa.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa benzinom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa benzinom   Problem sa benzinom Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa benzinom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Problem sa benzinom+plinom
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!
» Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%
» problem sa diznom
» Problem sa Lanosm

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: