Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?

Ići dole 
+30
zakici
Pozitivan
dusko.pvo
serhio011
stefanudrea
neshtry
matrix
faggio
radisa
brankosubasic
macakgasho
Megasp
petar
mali
daki_nis
debejko
Marigold
radoslav
Radan
Bruce Wayne
dellas
dixy
dexns
poštar68
kristijan.l
metrocop
zeks
joca
ivan85_zmaj
manijac
34 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 EmptyPet Dec 17 2010, 21:25

Za Lanosa 3300 din, danas sam zvao... Very Happy

Ne umem ja sam da petljam, bolje da sve uradi expert Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 EmptySub Dec 25 2010, 23:58



Nikad vise GM ulje ... Smile ....
Automobil (Kalos 1.2) je kod mene 4 godine ... godisnje prelazim oko 10.000 km. Kad sam ga kupio odma' je pala zamena svih filtera i naravno ulja (Valvolin Durablend 10W40), na sl. 10.000km Castrol Magnatec 10W40, na sl. zameni GM 10W40 i poslednji put opet Castrol Magnatec 10W40....
Sta hocu da kazem sa ovim malim uvodom oko menjanja proizvodjaca ulja Smile ... Auto se uvek jednako ponasao sa svim uljima , osim sto je sa GM uljem redovno pravio belu penu na čepu gde se sipa ulje u motor. Predpostavljam zbog loseg kvaliteta ulja jer je verovatno puno vode ili ko zna kakve materije...[/quote]Da ti nije ostalo nekog drugog ulja u motoru,jer ta pena se javlja kad pomesas mineralno ulje sa sintetickim ili polusintetickim
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 EmptyNed Dec 26 2010, 05:21

Radan ::


Nikad vise GM ulje ... Smile ....
Automobil (Kalos 1.2) je kod mene 4 godine ... godisnje prelazim oko 10.000 km. Kad sam ga kupio odma' je pala zamena svih filtera i naravno ulja (Valvolin Durablend 10W40), na sl. 10.000km Castrol Magnatec 10W40, na sl. zameni GM 10W40 i poslednji put opet Castrol Magnatec 10W40....
Sta hocu da kazem sa ovim malim uvodom oko menjanja proizvodjaca ulja Smile ... Auto se uvek jednako ponasao sa svim uljima , osim sto je sa GM uljem redovno pravio belu penu na čepu gde se sipa ulje u motor. Predpostavljam zbog loseg kvaliteta ulja jer je verovatno puno vode ili ko zna kakve materije...
Da ti nije ostalo nekog drugog ulja u motoru,jer ta pena se javlja kad pomesas mineralno ulje sa sintetickim ili polusintetickim[/quote]kod vozila koja idu na plin hoce da se pojavi tabela skrama na cepu.
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 EmptySub Jan 01 2011, 01:22

KAO PRVO SVIM VLASNICIMA "DAEWOO" AUTOMOBILA SVE NAJBOLJE U 2011 god.
STO MANJE KVAROVA I STO VISE KILOMETARA U UGODNOJ VOZNJI.
U MAJU SAM PAZARIO NUBIRU KARAVAN 1.6 16V. TADA JE URADJEN VELIKI SERVIS [ URACUNAT U CENU ].
SIPANO JE GM 10/40 POLUSINT ULJE. PRESLA JE DO DANASNJEG DANA SKORO 10`000 km PA JE SADA RED DA SE MENJA ULJE.
PRAVO DA KAZEM NISAM MERIO POTROSNJU ULJA ALI JE TU I TAMO BILO DOSIPANJA. NISAM MERIO POTROSNJU POSTO SAM SAZNAO DA JE TAJ MOTOR "OPEL"ovo CEDO I DA JE TO UOBICAEJNO DA MALO TROSKARE.
E SADA IZBOR ULJA---KUM MI RECE, POSTO JE DAVNO VOZIO OPELA, KAKO JE CUO DA GM ULJE NIJE BAS NAJ NAJ TE GA JE I ON IZBEGAVAO. COVEK KOJI MI PRODAJE POLOVNE DELOVE I KOJI VOZI "LANOSA" MI NAPOMENU, U NEOBAVEZNOM RAZGOVORU U VEZI NASIH AUTOMOBILA, DA JE VAZNO DA SIPAM KVALITETNO ULJE. UPITAH KOJE ON KORISTI---CASTROL MAGNATEC.
VAGAM, VAGAM IZMEDJU TA DVA PROIZVODJACA ALI SVA JE PRILIKA DA CU DA KUPIM CASTROL.
JOS NESTO---KOLIKO U NUBIRU IDE ULJA? DA KUPIM 4 ILI 5 lit.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 EmptySub Jan 01 2011, 08:14

sve najbolje u 2011g.da ih vozimo bez popravki i da u skorije vreme predjemo na sevi.Puno zdravlja i lepih trenutaka svima :cheers:a inace iz iskustva znam da je kastrol dobro ulje sipao ga u bmw 320i i ok.u leganzu stane tacno 4l.sve sa malo u filter i bude na sipki meraca maksium,tako da ne verujem da ide vise u nubiru.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 EmptySub Jan 01 2011, 10:56

Pozdrav svima i srecna nova godina i od mene...
Koliko mene secanje sluzi mislim da u Nubiru 1.6 ide oko 3.75 litara ulja... tako da ce ti 4 litara zadovoljiti posao.
tJa sam jednom menjao ulje, kad sam kupio Nubiru i radio servis i tad sam sipao GM. Tako mi je majstor preporucio a isto su mi potvrdili u BEO-TAS-u.
E sad, verovatno postoje i kvalitetnija ulja, ali mozda je iz nekog razloga ovo preporucenije. Ne razumem se bas naj naj u kvalitete ulja, ali verovatno postoji neki razlog zasto se neko ulje preporucuje za neko vozilo ili ne?!

Pozz
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 EmptySub Jan 01 2011, 23:41

IVANE, JOCO.
HVALA NA INFORMACIJAMA.
POZDRAV
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 EmptyPon Jan 03 2011, 05:52

radoslav ::
IVANE, JOCO.
HVALA NA INFORMACIJAMA.
POZDRAV
ma nista pitaj te i ja cesto pitam pa nekad bude nekad ne smeh mislim dobar odgovor
Nazad na vrh Ići dole
Marigold
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Datum upisa : 05.03.2011
Lokacija : Pancevo

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 EmptySub Mar 05 2011, 20:41

Vlasnik sam Daewoo Lanosa 1.5 SE, 2000. godiste. Pre toga sam imao i Daewoo Tica i Daewoo Matiza. U sva vozila sam sipao Shell-ovo polusuntetiicko ulje 10-40. Daewoo Tica sam kupio od coveka koji je radio u Autotrendu i on mi je tada rekao da oni kao ovlasceni servis sipaju to ulje.
Nazad na vrh Ići dole
debejko
Početnik
Početnik
debejko


Broj poruka : 27
Datum upisa : 05.03.2011
Godina : 46
Lokacija : NBGD blok 45

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: ulje...   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 EmptyPon Mar 07 2011, 21:53

U sva svoja vozila sam dosad sipao 10w40 polusintetiku (raznih proizvodjača) i nikad se nisam pokajao niti imao bilo kakav problem. Za naše podneblje to bi bilo to. Dosad najbolje iskustvo i nikakvu potrošnju imam sa Esso 10w40, a do skoro je i Selenia dobro radila posao. Ubedljivo najgore iskustvo i najveću potrošnju imao sa GM 10w40, sipao jednom i NIKAD više! Inače volim da menjam ulja i probavam razno razna...
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 EmptySre Mar 09 2011, 20:58

Pozdrav svima. Danas sam kupio 5 lit Mobil 2000 polusint 10W/40 i kostalo me 3487 din. Mozda malo skuplje ali mi je vazno da u firmi gde radim i koja servisira Hjundai aute to ulje uzimaju direktno od uvoznika jer, priznacete, danas na trzistu ima svega i svacega sto se zove i izgleda kao original.
Filter me kostao 286 din.
Ruke--ja i buraz u subotu ili nedelju ako ne bude hladno.
Do sledeceg pisanja.......
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 EmptyPon Mar 14 2011, 19:35

Vece narode. Juce promenio ulje i filter. Ali.....
Sinoc mi se na slaboj svetlosti ucinilo kako bi trebalo jos "malo" dosuti i ja dospem te ukupno potrosim 4 lit. Vozio tridesetak km i parkirao. Veceras da proverim da ne curi na filter slucajno ajde da izvucem i sipku za merenje--te vidim da sam preterao. Pokazuje da ima preko maximuma.
Da ostavim tako ili da se zavucem ispod auta i pustim jedno pola litra?
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 EmptyPon Mar 14 2011, 19:43

vrati bar da bude preko sredine blize maksijumu stetno je visak ulja
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 EmptyPon Mar 14 2011, 19:59

Dobro. "Nastelicu" ga ja malo ispod maximuma.
Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 EmptyPon Mar 14 2011, 23:12

Mozda je ostalo malo nekog ulja od ranije ali moj brat vozi opela vec 10god. oko 6god je sipao samo gm i auto mu je troskario ulje dok nije presao na mobile 2000. od tad ne trosi ni gram ulja a i komsije iz komsiluka su se zalili isto na gm da im trose auta. mislio sam da je to zbog starosti auta je su u pitanju askona iz 89 i kadet 91 ali kad su presli na drugo ulje nisu imali problema
Nazad na vrh Ići dole
mali
Početnik
Početnik



Broj poruka : 25
Datum upisa : 30.06.2010
Godina : 45
Lokacija : Zemun

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: nubira   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 EmptySre Apr 06 2011, 20:02

dobro vece svima. evo i ja nesto da napisem na ovu temu.kupio sam nubiru 1.6 i na njoj sam uradio kompletnu glavu,menjao karike i letece lezajeve,semeringe radilice i bregastih,i zamenio sam ulje i filter ulja . sipan GM po preporuci i auto ga trosi,e sada da li je do auta ili do ulja jos vam ne mogu reci ali posto je doslo vreme za zamenu ulja nosim se mislju da sipam neko drugo ulje od ovih o kojima je bilo reci u prethodnim postovima pa da vidim da li ce i dalje trositi. inace vozim na plin,nemam nikakvog belog taloga na cepu od ulja ,a gospodja nubira je presla po satu 260000km,a koliko je stvarno presla to ko zna.kada budem presao 1000-2000 sa novim uljem javljam moja zapazanja ,mozda ce nekom nesto znaciti. pozzzzz!!!!
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 EmptySre Apr 06 2011, 20:39

ranije sam pisao da je mobil 2000 ekstra ulje vidim da i drugi imaju to iskustvo ja vozim i u gradu i po auto putu i sve reci hvale.
Nazad na vrh Ići dole
petar
Početnik
Početnik
petar


Broj poruka : 32
Datum upisa : 17.05.2011
Lokacija : Beograd

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 EmptySre Maj 18 2011, 15:43

Otkad sam uzeo Lanosa,sipam samo Mobil2000 10W-40.Nisam imao nikakvih problema,auto ne trosi gram ulja.
Znaci jos jedan bravo za Mobil
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 EmptyNed Jun 05 2011, 08:41

+1

gm polusintetikaKoja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Povoljno-motorno-ulje-opel-gm-10w40-pakiranje-20-x1-litra-slika-2565188
Nazad na vrh Ići dole
macakgasho
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 48
Lokacija : Čačak

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 EmptyNed Jun 12 2011, 16:41

Mjenjam u Lanosu ule Shell na 8000 km.
Nazad na vrh Ići dole
brankosubasic
Početnik
Početnik
brankosubasic


Broj poruka : 17
Datum upisa : 25.07.2011
Lokacija : NOVA PAZOVA

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 EmptyPon Jul 25 2011, 17:00

Da li je komplikovano zameniti ulje u menjacu?I koje ulje ide u nubirin menjac?Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
poštar68
Početnik
Početnik



Broj poruka : 97
Datum upisa : 27.07.2010
Lokacija : Pančevo

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 EmptyPon Jul 25 2011, 18:08

Sipah danas u Tacumu Wurth-ovu polusintetiku na 123000, videcemo...
Nazad na vrh Ići dole
brankosubasic
Početnik
Početnik
brankosubasic


Broj poruka : 17
Datum upisa : 25.07.2011
Lokacija : NOVA PAZOVA

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 EmptyPon Jul 25 2011, 22:08

ok hvala
Nazad na vrh Ići dole
radisa
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 07.08.2011
Lokacija : Зрењанин

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 EmptyNed Avg 07 2011, 10:35

Поздрав свима!

Недавно сам купио Матиза 2003. годиште (јуче добио таблице bravo ), и сада би требало да му заменим уље мотора.

После читања порука на форуму у дилеми сам...

Да ли би требало да избегнем ГМ уље?

Унапред хвала на помоћи!
Nazad na vrh Ići dole
dexns
Početnik
Početnik
dexns


Broj poruka : 34
Datum upisa : 07.12.2010
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 EmptyNed Avg 07 2011, 17:46

radisa ::
Поздрав свима!

Недавно сам купио Матиза 2003. годиште (јуче добио таблице bravo ), и сада би требало да му заменим уље мотора.

После читања порука на форуму у дилеми сам...

Да ли би требало да избегнем ГМ уље?

Унапред хвала на помоћи!

ja ti ne bi preporučio ... u ovoj temi sam i obrazložio i zašto , vrati se par replay-a unazad pa ćeš pročitati da ne bi' ponovo kuckao .... Smile
a i još jedan primer : Renault Clio 1.2 od moje devojke , takodje sipano GM ulje , inače kupljen nov, prešao 50.000 km , posle predjenih 6.000 km od zamene ulja , ostalo je pola litre od ukpno sipanog 3.5 l , i masna skrama tamne BOJE ( izgleda kao tovatna mast) na mestu gde se sipa ulje .... KATASTROFAA !!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» ljudi da li da kupim daewoo chevrolet tacumu 2005 1.6 sa plinom?...hteo sam odmah da ga uzmem ali sam video da je motor malo musav od ulja...sta raditi?
» Gde sipate bmb 95 u Novom Sadu?
» Kako vam vase Nubire suse vetrobran kad zamagli iznutra?
» Koja je namena ove svetlosne grupe?
» Davac pritiska ulja i ABS

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Održavanje i servisi-
Skoči na: