Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Davac pritiska ulja i ABS

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Davac pritiska ulja i ABS Empty
PočaljiNaslov: Davac pritiska ulja i ABS   Davac pritiska ulja i ABS EmptySre Jun 12 2013, 16:15

Davac pritiska ulja?

gde se nalazi na nubiri 2.0 16v davac pritiska ulja? Hocu da ga promenim jer kad mi auto postigne radnu temparaturu pali mi se lampica za ulje, a ulje mi je na max.. I hoce li neko biti ljubazan da mi slika taj ABS na nubiri da proverim dal ga imam. hvala
Nazad na vrh Ići dole
pekson
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 21.05.2012
Godina : 45
Lokacija : Kovin

Davac pritiska ulja i ABS Empty
PočaljiNaslov: Davac ulja   Davac pritiska ulja i ABS EmptySre Jun 12 2013, 21:16

Prijatelju, ti imas davac-merac pritiska ulja sigurno cim ti se pali lampica kada das kontakt i gasi sa paljenjem auta, a to sto se pali kada postigne radnu temperaturu je signal da pritisak pada ispod dozvoljene granice.
gasi li se lampica kada je motor vruc a dodate gasa ili non stop gori?
To moze da prouzrokujje crkavanje motora tj zaribavanje. Ne znam koje ulje sipate ali to mozete ispraviti ili zamenom ulja tj sipanjem gusceg ( privremeno resenje), ako sada vozite 10/40 da probate 15/40 ili 20/60 ili zamenom lezajeva na radilici jer se uglavnom gubitak pritiska stvara tu.
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Davac pritiska ulja i ABS Empty
PočaljiNaslov: Re: Davac pritiska ulja i ABS   Davac pritiska ulja i ABS EmptySub Jun 15 2013, 20:13

Lampica se gasi kad dam gas, tj kad obrtometar predje 1000 obrtaja. Sipam GM 10/40. Za par dana idem kod majstora da mi promeni dihtung dekle, a kupio sam i dihtung kartera pa ce mi pogledati u cemu je problem. Za svaki slucaj sam kupio i davac pritiska ulja. Malo mi je cudno sto se pali tek nakon nekih 20 minuta voznje. Znaci auto mi postigne radnu temparaturu pa 10 minuta posle toga prvo onako kao treperi kad sam na semaforu, a 5 min posle toga kad stanem na semafor sija dok ne krenem. Menjao sam semering na radilici i na bregastoj. Auto ne gubi snagu, merio sam i kompresiju ista je na svim klipovima.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Davac pritiska ulja i ABS Empty
PočaljiNaslov: Re: Davac pritiska ulja i ABS   Davac pritiska ulja i ABS EmptyNed Jun 16 2013, 05:26

Ti simptomi nisu dobri.
Mogu nastati  iz vise razloga:
1. neispravnost pumpe za ulje
2. los kvalitet ili zaprvljanost filtera za ulje ( lanosov nema tzv bajpas ventil)
3. radilica je pri kraju
4. LOSE ULJE

E vidis ja bih prvo probao ovo pod 4. Kupi neko domace ulje na pumpi proizvodjaca ulja i probaj. Naravno zamijeni i filter ulja.
Ako se ne promijeni ponasanje lampice nije dobro, ali ja mislim da hoce.
Sve pokazuje ( 20 min poslije zagrijavanja) da ulje kad se zagrije ima nedovoljnu  gustinu ( viskoznost) za taj motor.
Nazad na vrh Ići dole
stuplja
Početnik
Početnik



Broj poruka : 3
Datum upisa : 19.09.2013

Davac pritiska ulja i ABS Empty
PočaljiNaslov: Re: Davac pritiska ulja i ABS   Davac pritiska ulja i ABS EmptySub Feb 22 2014, 12:23

Chevy, zanima me jesi li sredio taj problem s uljem posto se i meni ponasa isto od pre 10tak dana?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Davac pritiska ulja i ABS Empty
PočaljiNaslov: Re: Davac pritiska ulja i ABS   Davac pritiska ulja i ABS Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Davac pritiska ulja i ABS
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6
» PUKLA CEV OD ULJA ZA KOCNICE
» Ventil visokog pritiska!?
» Senzor pritiska ABS-a Za tacumu 1.6 16v
» Potrosnja motornog ulja !!!!!!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: