Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Pukla plastika na hladnjaku

Ići dole 
+5
bokilava
dixy
Megasp
Radan
ivan85_zmaj
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 EmptyPet Feb 24 2012, 15:08

Strah je razumljiv da ne bi pukao opet po dzepu.Nego stavi i nemoj ko sivonja navaljivati nego polako,ako curi stegni jos malo pa ako stane to je to.A crevo bi trebalo normalno da legne,a ako nece i ide tesko samo namazi sa necim masnim recimo ulje ili zitin nesto tako mada treba najnormalnije.A to sto ti je puklo najverovatnije je napuklo vec pa si samo ubrzao proces.Koliko te je para izasao taj hladnjak?
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 EmptyPet Feb 24 2012, 15:33

Nemoj nista masno! Probaj prvo sa vodom. Nakvasi vodom plastiku i crevo i polako navuci. Bas ako nece uzmi neku hidratantnu kremu (nek ti da bolja polovina bravo ) pa namazi u jedva primetnom sloju po plastici.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 EmptyPet Feb 24 2012, 15:55

Cirka oko 8000 din. Dobar je, original, isti kao moj sto je bio.
Pa probacu sutra ako bude pustao negde vodu na crevu, mislio sam da nesto mozda namazem, sto bi bolje zadihtovalo. Al probacu na suvo kako ide.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 EmptyPet Feb 24 2012, 16:37

ma dihtovace zato i sluzi selna.A masno sam mislio na prst pa da namaze nece propasto zbog 2 kapi.Ma ima da ide i na suvo,a sto kaze dixy nakvasi ga.8000 pa dobro polovan je oko 5000 sad si bar miran sto se toga tice
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 EmptyPet Feb 24 2012, 19:20

Samo stavi zeger klemu i bice ok. Bas ako ne drzi stavi onu na sraf. Videces vec da li ce podneti pritisak...

Malo off topic
Bas je postala mala razlika izmedju novih i polovnih delova, licno sasm se uverio kad sam trazio cep za posudu kocione tecnosti... Mada zavisi i od dela: dizna nova za lanosa 5.700,00 din a polovna 20 evra komad, pa ako se zalomi da je dobra ok.

Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 EmptySub Feb 25 2012, 20:24

Konacno sam danas osposobio auto posle nedelju dana. Ugradio sam hladnjak bez problema. Pre toga sam dosta ispirao stari antifriz iz sistema. Creva su iz prve legla na svoja mesta i selne same stegle tako da nigde nije ni ovlazilo a kamoli curkalo. Tako da toga sto sam se bojao nije bilo problema.
Sipao sam onaj aditiv za pranje hladnjaka i sistema, radio je jedno pola sata auto sa tim, tako da kad je to zavrsilo cudo od prljavstine je izaslo van, iako sam pre toga ispirao i sa obicnom vodom pustao da radi motor, da sve iskuva unutra. Pa posto mi se cinilo da mi je u posudi dosta tog nekog prljavog taloga, ja skinem posle i posudu i operem je celu. Tesko je recima opisati koliko je tu taloge i prljavstine bilo. Pola sata sam ja prao i ispirao posudu i ribao dok konacno se nije belila, a iz nje je izaslo na tone prljavstine i svega i svacega.
Posle kad sam je namotirao onda sam jos 2x punio sistem pustao da radi auto po 10-15min i ispirao.
Na kraju sam napravio mesavinu antifriza i vode i napunio sistem.
Upalio motor i on je povukao onu vodu iz posude, onda sam mu dolio ceo litar cistog antifriza i to je otprilike primio sve i stojala je tecnost na maximum. Radio je sa antifrizom jedno 10ak minuta i posle sam zatvorio posudu, reko da izbaci sav vazduh i da povuce vode jos ako treba.
Medjutim posle toga sam otisao u jednu voznju po gradu i do perionice na pranje i kad sam se vratio ja pogledam u posudi i vidim da je bogami za debljinu prsta jos opala voda?!
Vidim da nigde ne curi i ne pusta, al nije mi jasno sto je to opalo. Ja sam jos malo dolio vode na crtu pa da pratim sada kada budem malo vozio sta se desava.
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 EmptySub Feb 25 2012, 20:44

odlicno je sve samo sam kraj mi se ne svidja.. kada ispustas vodu iz sistema i bilosta da radis drugo i kad sipas opet i napunis sistem upalis auto i cekas sve dok ti termostat ne otvori,a zatim i ventilator da se upali. kad se ventilator upali on povuce jedan deo vode iz cantre tj napuni ceo sistem i onda si siguran da nema vazduha u sistemu dolijes vode koliko hvali i onda zatvoris cantru i sa sigurnoscu u svoj rad sednes i vozis koliko ti dusa zeli Smile
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 EmptySub Feb 25 2012, 20:52

E vidis da rade ipak aditivi posao.E sad imas 3 stvari sa tim sto ti se desava ,jer se meni sve desavalo,ali meni dok je jos bila voda.Prvo najbezbolnije je da ako si nasuo skroz do kraja i nestaje ti,to je ok nemj ni dolivati i ako ne prestane da nestaje to je to.Ja kada sam nasuo antifriz skoro pun cep vozio malo i sto kazes fali mi.Opet naspem,ne vozim auto 3 dana stoji ne pusta nigde,Provozam 70 km fali opet.Posle nisam ni dosipao i izgleda da je neki granicnik gde se spaja posuda gornji i donji deo da nekako ne znam kako ode visak.I meni tu stoji sada mesecima,Drugo meni je pustao malo hladnjak ali sam ga okrpio sa tecnim wurth sredstvom i nemam problema krpio u novembru.A najgora stvar koja moze da te zadesi je da ti nestaje a nigde ne curi nigde vlazno,nista nije busno a nestaje -dihtung glave.E sad probaj prvu metodu da ostavis kako jeste gledaj hoce li padati dalje.Isprati to dobro sada nemoj ne daj boze da ti prokuva,kontrolisi posle svake voznje i ako sumljas i dalje u nestajanje kupi jedan l antifriza napravi mesaviui drzi u kolima za ne daj boze.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 EmptyČet Mar 01 2012, 07:54

Evo vozio sam 2-3 dana i juce da vidim vodu i ono opet nema 3 prsta u posudi. Bas sam se zabrinuo. Prosto neznam dal je moguce da toliko povlaci i da ima toliko te vazdusne dzepove.
Pod haubom je svuda suvo, na sastavima nigde ne vidim ni da vlazi, a kamoli da gubi toliko.
Opet sam pustio auto sa otvorenom posudom (skinuo sam poklopac) da zagreje dok nije 2-3x upalio ventilator, onda sam dolio vode sto je nedostajalo opet do MAX. Pustio jos malo da radi da upali opet ventilator i onda sam zatvorio gore poklopac na posudi.
Pa da pratim opet sta se desava dal gubi opet ili ce prestati.

Nego, jel zna kolika je ukupna zapremina tecnosti kod Nubire 1.6.
Neko mi kaze da je oko 7 litra, a ja kad sam menjao i ispirao ja sam dolio svega 5 litra nove tecnosti i sad sa ovim dolivanjem mozda nepunih 1 litar. Sad neznam koliko je vode moglo da ostane u sistemu. Mozda jos ima vazduha?

Drugo, isto sam cuo da kad je auto recimo vozen pa je ostavljen da prenoci da se ohladi i kad tako na hladno otvoris poklopac posude za vodu da NE SME da se cuje da ispusti pritisak. Onda kao il poklopac ne valja, pa onda se pravi taj pritisak u sistemu, pa onda kao oce da izgura vodu tamo gde je najslabija tacka.
Ulje u motoru mi je OK. I na meracu i na poklopcu nema nikakve skrame deluje skroz ok. Mada, juce sam izvadio merac dok je auto radio, i videlo se da je dosta bacao ulja posto je merac bio izvadjen, i to sam isto cuo da nije dobro, kao ima neki veci pritisak u motoru, ne bi trebao da baca ulje vani kad je izvadjen merac?! Neznam dal sve ovo ima neke veze jedno s drugim?

Sta vi mislite o tome?

Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 EmptyČet Mar 01 2012, 08:11

Opet nisi probao sto sam ti rekao.Ok fali ti isto 3 prsta.NEMOJ da dolivas i vozi.i vidi da li ce jos da fali ili ne.Kazem ti iz svog iskustva,jer sam i ja nasuo i falilo 3 prsta ja opet sipam vozim opet fali i tako 3 puta,i uvek isto fali.Rekoh vise necu da dosipam da vidim sta ce se desiti,i fali 3 prsta vec 5 meseci.Predpostavljam da ti uvek fali isto.Ako ti i dalje curi dok radi auto proveravaj creva,ali prvo vidi da li pusta na cep meni je letos pustao na cep pa sam kupio nov cep u prodavnici 150 din isti je od opel astre.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 EmptyČet Mar 01 2012, 08:36

Pa znam al meni nikad do sada nije gubio vodu toliko. Obicno ulje i vodu proverim jednom godisnje, i to sve bude na svom mestu ni milimetar ne fali. Ulje za godinu dana ako dolijem 300-500ml, a vode ni toliko.
Videcu sad ovih dana, ako bude opet gubio necu da dolivam, al se bojim da ne isprazni sve iz lonceta, da ne ode ispo MIN.

Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 EmptyČet Mar 01 2012, 09:27

Zato ti kazem da kontrolises cesce sta vise posle svake duze voznje vidi da li ide.Ako ne ide dalje od ta 3 prsta to je to,mozda sipas vise nego sto treba preko max.Kazem ti meni isto to non stop a sada ni kapi nisam dosuo.To ti je najbolje da je samo to.Kazem ti posto i ja imam nubiru karavan ali isto je to,a sa vodom sam sve prosao.Hladnjak si menjao tako da ne bi trebalo da je to.Ako ide i dalje od tri prsta imas jos par stvari koje nisu bas dobre.
Najvnezbolnije je provera sistema tj d ali negde curka vlazi ili bilo kako pa menjati crevo ili selnu
Ako je sve suvo i nigde nista nemas da kaplje moguce je (meni je bilo) da pusta na pumpu za vodu to sam video kada sam menjao zupcasti kais
Isto ako je sve suvo nigde ni kapi voda ti i dalje nestaje poslednja stavka(i to me zadesilo) dihtung glave ne valja,ulazi voda u prvi cilindar,pa izlazi na auspuh tj ispari pa se zato i ne vidi.Meni je se sve to desavalo otkad sam uzeo auto pa sam resio sve pre zime da ne bi zaledila voda u bloku i isti stradao.I to ti je sve voda nema vise gde da ide,stoga krenes od najprostijeg,usput proveri dobro i nov hladnjak,ja sam imao rupicu koja samo ovlazi nije ni kapljalo,to sam video tek kada je auto bio na dizalici pa sam i ja prisao da vidim,majstor kaze jebi ga,sipao sam wurth tecno sredstvo 500 din i uspesno zakrpio.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 EmptyČet Mar 01 2012, 20:28

Danas sam isto vozio par km i opet fali 2 prsta vode. Definitivno necu da dopunjujem pa cu da vidim sutra kad odem i vratim se s posla sta ce se desiti.
Nego primecujem da mi se ona plastika koja se nalazi ispod auta, da stiti odozdo, da je vlazna i to bas ta strana gde je kais. Pa se sad pitam da ne gubi tu vodu mozda na pumpi?
Ako pusta negde na pumpi dal to moze da se sanira ili mora nova pumpa?
Mozda je tu negde nesto popustilo od onog silnog pranja, i one hemikalije za pranje hladnjaka i tako dalje. A pumpu sam kupio novu 2010.te kad sam kupio auto, ne bi trebalo da je za 2 g, odnosno 15-ak hiljada km crkla?!

Pozz
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 EmptyČet Mar 01 2012, 20:31

I meni na lanosu isto malo manje od gornjeg i donjeg dela plasticne posude je granicnik. Isto sam dolivao i tripovo sam da mi je negde busan hladnjak ili tako nesta. Ali medjutim stane na jedno pola santimetra ispod gornjeg dela i tu stoji, evo vec od Novembra!!!
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 EmptyPet Mar 02 2012, 07:31

Jao ljudi koj sam ja kreten! Jutros treba da krenem na posao i reko aj kad upalim da podmetnem beli papir ispod kaisa, tamo de su oni spaneri, roleri, pumpa i tako dalje, pa da vidim dal tu kaplje. Kako sam upalio auto tako je tu pocelo da kaplje i to bas brzo, kap za kap. Ja mislio pumpa, al pronadjem odakle se sliva, gledam i gledam i gledam odakle kad skontam da u stvari pusta na termostatu! Sraf koj steze termostat za motor, pa onaj donji jedva se vidi i bas je nepristupacan, odatle kaplje i kaplje.
I tako, ostaje mi sad da se malo ohladi auto pa da probam to da dotegnem kad je hladno.
Pitam se dal moze da se dotegne, da ne zajebem nesto. Mozda je ona gumica ili sta znam, nemam pojma.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 EmptyPet Mar 02 2012, 09:22

nemoj mnogo dotezati moze da preskoci sraf i onda sranje...bolje skini i ocisti lepo, ne znam kakav je termostas i kuciste, ali ako ima gumica probaj da nadjes drugu ili ako uslovi dopustaju uzmi onaj tvrdji malo karton i iseci, napravi dihtung, namazes ga posle sa obe strane diht masom i nema da te boli glava...to sam ja radio na fordu jer smradovi nikad nisu davali dihtung u kompletu
Nazad na vrh Ići dole
magi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 9
Datum upisa : 19.04.2012
Lokacija : Beograd

Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 EmptyNed Sep 07 2014, 19:16

Мада видим да је прошло доста времена, од задњег поста на овој теми, данас
и ја установим да ми је "цркла" лула на дебелом цреву хладњака, што иде из
термостата на њега. У почетку видех 2 млазића као игла, па кад скидох шелну
и свукох црево....отпаде и трула лулица. Каква је ситуација са новим хладњаком и ценама, ако неко зна /мислим на Београд и ближа окол./, и да ли
"вреди" кинеска мала привреда или оригинал, за "Нубиру" 1.6 караван 2000г. са
обичним фаровима, не буљавком ?
 Поздрав свима и хвала унапред !
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pukla plastika na hladnjaku
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Kvaka za otvaranje pukla ! :-/
» PUKLA CEV OD ULJA ZA KOCNICE
» Pukla zadnja opruga amortizera
» Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine?
» lanos,plastika u kabini

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Održavanje i servisi-
Skoči na: