Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Pukla plastika na hladnjaku

Ići dole 
+5
bokilava
dixy
Megasp
Radan
ivan85_zmaj
9 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Pukla plastika na hladnjaku Empty
PočaljiNaslov: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku EmptyPon Feb 20 2012, 17:01

Jel ima neko ideju neku sta bi moglo da se napravi na onom plasticnom delu na hladnjaku motora. Pritego sam selnu na crevu na ulazu u hladnjak i polomio se taj plasticni deo.
Sad nikako ne mogu da namestim to.
Osim kupovine novog hladnjaka, ima li neka varijanta da se to necim sanira? Steta je baciti dobar hladnjak zbog plastike koja se polomila.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Pukla plastika na hladnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku EmptyPon Feb 20 2012, 19:25

Jeli ispalo parce plastike ili je samo napuklo, mozda moze da se zalepi silikonom za visoke temperature.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Pukla plastika na hladnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku EmptyPon Feb 20 2012, 20:30

Ma cela ona lulica se raspala u param parcad. Ostao samo patrljak od santimetar koji je takodje isto truo Laughing .
Ma ja pokusavao sa tecnim metalom i jednim metalnim parcetom cevi da to ulepim, ali nije drzalo. Pod pritiskom pocne da kaplje.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Pukla plastika na hladnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku EmptyPon Feb 20 2012, 20:53

A montaz kit on je jak ali neznam na tim temperaturama dal ce da izdrzi.A koliko je pol. hladnjak?
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Pukla plastika na hladnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku EmptyPon Feb 20 2012, 21:41

Polovan hladnjak mi svi traze 60-70e, a zamisli nov kosta 7500 din! Strasno...
Odneo sam veceras kod jednog majstora, sto radi sa plastikom, ima onaj fen i te masine za grejanje, topljenje plastike i sta ti ja znam. Pa ce probati da zavari neko parce plastike i da to salije ako bude moglo. Neznam dal ce moci i dal ce uspeti... izgleda da mi nema druge, ili to ili da kupujem nov.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Pukla plastika na hladnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku EmptyUto Feb 21 2012, 07:16

Sa polovnim stvarima samo ako bas treba,cene polovnih su jako visoke jedino ako nesto nema da se kupi novo ili je bas skupo.Jbg ako ne napravis uzmi nov,bar ja razmisljam ako je moj pukao i star je isto koliko i taj polovan onda tesko da ce i taj izdrzati ne znam koliko dugo.Mislim da ce ti srediti majstor
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Pukla plastika na hladnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku EmptyUto Feb 21 2012, 11:52

Ipak ni ovaj majstor nije mogao nista da uradi, kaze, dosta je sve trulo nece da drzi. Narucio sam nov hladnjak, stize sutra pa da montiram to.
Nego sta mislite, dal da ispiram ceo sistem, pa da pravim novu mesavinu antifriza ili da samo ovako nabacim hladnjak.
I kako da ispustim svu vodu iz sistema. Sad kad sam skidao hladnjak, prikupio sam mozda 2,5-3 litra tecnosti, sto znaci da je isto toliko ostalo u sistemu (motoru, malom hladnjaku...). Kako ispustiti sve to da izadje.
U ovih 2,5 litra iz hladnjaka, je ispalo toliko kamenca, peska i svacega da se prosto pitam kako je tek u motoru i tamo negde, ko zna koliki talog postoji.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Pukla plastika na hladnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku EmptyUto Feb 21 2012, 12:04

Rizicno je da upalis auto i izbacis ostatak vode.Potrazi malo imala je tema sa ispiranjem sistema.Nabijes crevo na jednom kraju na drugom pustis da izlazi.Mozes i sada dok si bez hladnjaka,ja sam mej skidao pre par meseci i ako se secam kada gledas u auto ima levo za hladnjak i ispod jedno manje crevo i jedno desno.Mozda da necim zapusis tu malu rupu i nabijes crevo u levu stranu recimo a na desnoj da ti izlazi.To je samo neka moja ideja,da napomenem da nisam radio pa da je provereno 100% ali ako voda kruzi po sistemu trebalo bi i ovako iz creva da prodje kroz ceo sistem i da izadje na kraju zar ne?Javi sta si uradio.Mene je zezao malo mi curkalo da se maralo dosipati,pa sam ga skidao i nosio na krpljenje ali ovaj zakrpio uzeo pare ja namontiram ono isto reklamiram opet kao uradi meni isto i pukne mi i kupim wurthovu tecnost za krpljenje i mogu ti reci da sam okrpio ok i ne curi.To sam radio ne znam mozda u oktobru i celu zimu je izdrzalo,da cuknem u drvo tako da drzi i dalje.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Pukla plastika na hladnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku EmptyUto Feb 21 2012, 12:23

U lanosa staje 7 litara, sigurno i u nubiru, tako da si ispustio oko pola. Nisam siguran gde je, ali postoji neka slavina ispod da se ispusti sve. Meni je majstor ispustio sve kad smo menjali kaiseve i pumpu za vodu...
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Pukla plastika na hladnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku EmptyUto Feb 21 2012, 12:58

E pa to je jedino resenje, na pumpi za vodu... al ko sad da rastura pumpu, kais zupcasti i ostalo...
Tako sam i ja mislio, al to mi se ne isplati da radim.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Pukla plastika na hladnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku EmptyUto Feb 21 2012, 14:54

ako vec nema sraf koji glumi ''cep'' na bloku onda najdonja tacka a to je uglavnom vodena pumpa...da ne lupam dalje, iskreno pojma nemam kako je to na nubiri...
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Pukla plastika na hladnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku EmptyUto Feb 21 2012, 22:11

zmaje da bi ceo sistem izduvao tj izbacio vodu moras pored pumpe da skines i termostat i pri tome da otvoris mali hladnjak tj stavis ga na najtoplije na regulatorutemperature.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Pukla plastika na hladnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku EmptyUto Feb 21 2012, 22:46

Pa sad neznam sta da radim. Sutra mi stize nov hladnjak.
Sad mi je u planu da lepo isperem sistem, i zbog malog hladnjaka koj je verovatno zaprljan a i uopsteno da ne stavljam nov hladnjak na prljav antifriz i tako dalje.
Medjutim posto mi je stari hladnjak skinut i sve je razvezano, neznam kako da probam da isperem sad ovu vodu sto je u motoru. Mislio sam da na cesmi povezem crevo i da mu gurnem to negde u sistem da bije pod najvecim pritiskom da istera i ispere sve sto moze.
Pa nakon tog ispiranja, da montiram nov hladnjak i da sipam one hemikalije sto sluze za ciscenje hladnjaka. Da pustim da to provrti kroz sistem ceo, pa da i to ispustim i isperem jedno 2-3x, i onda da mu roknem novu mesavinu antifriza?

Jel ima neko jos neku ideju, kako je najbolje ispirati to sada. Mislio sam da crevo sa cesme uguram u jedan kraj creva malog hladnjaka da hgura pritisak vode u njega i da mozda ispere iz njega sve sto moze tako pod pritiskom. A drugi kraj tog creva ne bi dirao neka gura to dalje u motor a iz motora ce da izlazi na neko drugo crevo, verovatno na ono sto je otkaceno sa velikog hladnjaka. Neznam sta je osim onih preparata jos dobro da se procisti sistem, dal bi soda bikerbona u nekoj kolicini nesto doprinela?
Ili da ne eksperimentisem sa glupostima nego samo sa onim sto prodaju u te svrhe?
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Pukla plastika na hladnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku EmptyUto Feb 21 2012, 22:50

prvo izgleda neka nesanica starih clanova,a drugo ne yeyaj se sa sodom-bikarbonom i sa crevom neces nista dobiti ako ne uradis sta sam ti rekao
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

Pukla plastika na hladnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku EmptyUto Feb 21 2012, 23:36

pazi sad dobro. skines termostat on kad je hladan zadrzava vodu u sistemu,kad njega skines i otvoris cantru za vodu ceo sistem izadje napolje uz naravno malu pomoc mozes direktno u cantru sipati vodu,ona ide kroz sistem i trazi izlaz a izlaz je jedino kod termostata,i slobodno kad sve zavsis upali auto na benzin on sme da radi bez kapi vode,ali najvise 2 min. i to ti je sva sema oko sistema vode.zamalo da zaboravim mali hladnjak kada zavrsis sa ispustanjem i ispiranjem onda skini ulazno i izlazno cevo iz malog hladnjaka i onda stavi neki kao nastavak da mozes pod pritiskom da isperes i mali hladnjak. moj savet nemoj gurati koje kakve hemikalije u sistemu najbolje je samo ovako dok nevidis cistu vodu da izlazi ne odustaj
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Pukla plastika na hladnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku EmptySre Feb 22 2012, 20:27

eeeeee... negde sam pisao na forumu da sam popravljao hladnjake i od kamiona,traktora,automobila i malih hladnjaka sa caletom znam sve i odgovorno tvrdim da ni jedan ne moze 100% da se ocisti ako se to ne uradi mehanicki-skine se kadica hladnjaka sa jedne strane i mi smo imali uzane plasticne lajsnice razlicitih sirina gde sam ja provlacio kroz svaku celiju na hladnjaku tu sta bude da ne verujete,cale letuje po zavrsetku u kadu sa vodom gumeni cepovi i kompresor itd.
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

Pukla plastika na hladnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku EmptySre Feb 22 2012, 21:06

joco slazem se sa tobom,ali covek hoce da procisti kolko tolko,ali ne i detaljno,ipak niko ne poseduje kompresor kao prvo,ja sam ih poskidao bog sami zna koliko,i takodje cistio,a da ne pricam sta sam izvlacio iz malih hladnjaka kakav pesak blato i to po pune lavore ko bi rekao da u malom hladnjaku moze toliko blata da se natalozi. najbolje resenje je da se uradi kako sam i rekao a i najlakse,sve ostalo je prvo gubljenje vremena,drugo treba znanje,a trece alat. Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Pukla plastika na hladnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku EmptySre Feb 22 2012, 22:17

Tezak dan danas za mene Crying or Very sad
Jutros sam uzeo da ispiram sistem, dok sam cekao da mi stigne hladnjak. U posudu sam gore sipao vode, ono je islo kroz sistem i izlazilo na sve strane, posto sam otkacio jedno crevo od malog hladnjaka, jedno crevo od isparivaca (na tim mestima sam morao da promenim i selne pa sam iz tog razloga to i skidao). Onda sam u jedan kraj creva za radijator ugurao bastansko crevo pa sam sa cesme pustio najaci pritisak vode, tako da je dugo tako kuljala voda kroz ceo sistem i ispiralo koliko je moglo. Izbacio je svuda antifriz (crvenu vodu) pa je tekla bistra voda.

Sve do trenutka kad sam doneo kuci nov hladnjak i kad sam ga izvadio iz kutije oladio sam se kad sam video da je mnogo veci od mog.
I tu nastaje citava drama. Taj veci hladnjak je po svim specifikacijama mog auta, medjutim kod mene je bio manji hladnjak. Mogao bi da namontiram i taj veci, na sasiji postoje mesta gde mogu da se pomere drzaci, ali tu mi stoji isparivac od plina pa iz tog razloga je nemoguce montirati taj veci hladnjak.
Tako da sada nastaje polemika i dilema sta se tu desava. Moja pretpostavka je da nekad neko ko je ugradjivao plin mozda nije imao gde isparivac pa je stavio manji hladnjak ili je jednostavno taj manji hladnjak takav kakav je fabricki. Razlika je samo u duzini hladnjaka, moj je 570mm, a ovaj nov 720mm, dakle nov je duzi za 15cm. I napominjem na sasiji je konstruisano da mogu da se ugrade oba, postoje vec predvidjena mesta da se pomere drzaci.
Onda sam se ubio da vratim taj hladnjak, i fala bogu vratili mi novac. Al naredna 3 sata nismo mogli da otkrijemo odakle je taj manji hladnjak, mislio sam da nije mozda od Lanosa budzen il nekog drugog auta. Medjutim po ovim programima sto imaju mehanicari i ovi u prodavnicama nasli smo da te dimenzije odgovaraju isto Nubiri 1.6, stim sto se radi o karavanu i to 66kw, a moje je limuzina od 76kw. Tako da je i logicnije da kod mene ide taj veci hladnjak jer po svim tim specifikacijama bas on predvidjen. Sad da li se tu desavalo nesto u proslosti kod prethodnog vlasnika, da je to nesto menjao ili je tako fabricki nemam pojma.
Tako da sam ja danas morao da vratim taj hladnjak pa sutra da narucim nov. Ovaj je manj i daleko jeftiniji, hehe... kosta svega 4500, a ovaj je kostao 7500.
Medjutim ne svidja mi se proizvodnja, toliko je nekako jadan i losa plastika ne daj boze, a nije bio original daewoo. Pa sad razmisljam da negde potrazim original daewoo. Ovaj moj je bio original i ovako star pa deluje cvrsce i kvalitetnije nego ovo novo sto prodaju. I tako...
Sad do subote moram da cekam drugi hladnjak, pa sve ispocetka.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Pukla plastika na hladnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku EmptySre Feb 22 2012, 22:33

Ivane a odakle narucujes taj hladnjak?Delmax?Ma rezervni delovi su ti hmmm...nemoze to biti nikad kao fabricki.A mozda je i taj raniji vlasnik imao problem slican tvom pa je pokusavao sa manjim hladnjakom.... No


Poslednji izmenio Radan dana Sre Feb 22 2012, 22:35, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Pukla plastika na hladnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku EmptySre Feb 22 2012, 22:35

Da, Delmax. Sto? Smile
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Pukla plastika na hladnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku EmptySre Feb 22 2012, 22:36

Nemislim nista lose o njima vec reko brzo si ga nabavio.
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

Pukla plastika na hladnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku EmptyČet Feb 23 2012, 01:11

dobro pogledaj sliku i kod mene je hladnjak veci tj fabricki,e sad vidis rasprsivac mozes da stavis skoro bilo gde,ja sam moj preselio evo gde i savrseno radi Smile
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Pukla plastika na hladnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku EmptyČet Feb 23 2012, 07:06

Da upravo je tako ispalo. Poslali mi toliki hladnjak, a ovaj moj je bio manji za 15cm i odma mi je isparivac stajao tu pored njega.
A koliko je kubika tvoj motor? Godiste auta?
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

Pukla plastika na hladnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku EmptyČet Feb 23 2012, 12:13

1.6 16v 2000god. baci sliku da vidim gde ti je rasprsivac
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Pukla plastika na hladnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku EmptyPet Feb 24 2012, 14:36

Stigao mi je danas novi hladnjak, u Beo Tasu sam ga narucio. Po mojim dimenzijama, original Daewoo proizvodjac. Tako da to ujutru nastavljam sa montazom i ispiranjem sistema i tako dalje.
Kupio sam i ono sredstvo za ciscenje hladnjaka pa da vidimo kako ce biti na kraju svega toga.
Nego, posto imam fobiju od vracanja ovih gumenih creva na prikljucke hladnjaka, da ne bi pustalo negde vodu ispod selni, jel predlazete da sa necim mozda namazem iznutra crevo kad ga navucem ili ne. Nesto sto bi mozda bolje dihtovalo i drzalo zaptivenost. Stavio bi samo ove originalne samostezajuce selne, posto kad sam pokusao da stavim ove klasicne sto se stezu na sraf, i stezao do maksimuma desilo mi se da mi je pukla plastika na hladnjaku.
Sad sam bas bojazljiv kad je to u pitanju i imam neku dozu straha.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pukla plastika na hladnjaku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pukla plastika na hladnjaku   Pukla plastika na hladnjaku Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pukla plastika na hladnjaku
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Kvaka za otvaranje pukla ! :-/
» PUKLA CEV OD ULJA ZA KOCNICE
» Pukla zadnja opruga amortizera
» Kako prici malom hladnjaku za grejanje kabine?
» lanos,plastika u kabini

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Održavanje i servisi-
Skoči na: