Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Dijagnostika za kucnu upotrebu?

Ići dole 
+3
aleksa
ceronimus
Megasp
7 posters
AutorPoruka
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dijagnostika za kucnu upotrebu? Empty
PočaljiNaslov: Dijagnostika za kucnu upotrebu?   Dijagnostika za kucnu upotrebu? EmptySub Feb 04 2012, 21:49

Pozdrav narode,zanima me ima li neko neku jeftiniju dijagnostiku da preporuci za daewoo nubiru 98 god?Da mi obrise se greska traze po 2000 din da se obrise airbag a postoje vec za 5000 din,ili da se tera kod majstora?Naleteh na OVO na netu,e sad da li radi?


Poslednji izmenio Megasp dana Sub Feb 04 2012, 22:42, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

Dijagnostika za kucnu upotrebu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika za kucnu upotrebu?   Dijagnostika za kucnu upotrebu? EmptySub Feb 04 2012, 22:11

jel si siguran da ovo brise airbag?i meni svetli airbag od letos ne znam koji mu je djavo?!
Nazad na vrh Ići dole
aleksa
Početnik
Početnik



Broj poruka : 28
Datum upisa : 21.12.2011
Godina : 45
Lokacija : novi sad

Dijagnostika za kucnu upotrebu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika za kucnu upotrebu?   Dijagnostika za kucnu upotrebu? EmptySub Feb 04 2012, 22:17

Megasp ::
Pozdrav narode,zanima me ima li neko neku jeftiniju dijagnostiku da preporuci za daewoo nubiru 98 god?Da mi obrise se greska traze po 2000 din da se obrise airbag a postoje vec za 5000 din,ili da se tera kod majstora?Naleteh na OVO na netu,e sad da li radi?

kako pazariti tu dijagnostiku.pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dijagnostika za kucnu upotrebu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika za kucnu upotrebu?   Dijagnostika za kucnu upotrebu? EmptySub Feb 04 2012, 22:51

Mozes preko paypal ili ako imas internet kartice da narucis ali sigurno imai kod nas samo pitanje po kojoj ceni?Pa pise da treba da brise e sada da li u praksi radi ne znam.Ima i ona elm 327 ali ona ne radi za daewoo a pise da funkcionise(bar sam procitao po stranim forumima da na nubiri ne radi) mislim na OVU.One koje bi trebalo da funkcionisu su oko 100e,nesto OVAKO ili OVAKO.Sad ja ne caprkam mnogo oko kola da bi mao potrebu cesto da koristim i trenutno nisam u mogucnosti da dam 100e za dijagnostiku ne znam gde sam supalj(sredjujem da radii na benzin)ali ako vas ima vise iz jednog grada,vas 5 recimo date po 2000 i svi je koristite kada vam zatreba,ionako ces te 2000 dati majstoru a ovako jednom platis i posle imas opet ako ti treba.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Dijagnostika za kucnu upotrebu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika za kucnu upotrebu?   Dijagnostika za kucnu upotrebu? EmptyNed Feb 05 2012, 12:00

ovu LAUNCH CREADER V ima jedan nas clan, i ona cita samo greske sto se tice motora, znaci abs i air bag nista....
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

Dijagnostika za kucnu upotrebu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika za kucnu upotrebu?   Dijagnostika za kucnu upotrebu? EmptyNed Feb 05 2012, 12:02

i ja sam bio gotovo ubedjen da ne cita airbag...
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Dijagnostika za kucnu upotrebu? Empty
PočaljiNaslov: Ima   Dijagnostika za kucnu upotrebu? EmptyPon Feb 06 2012, 09:45

Imas na limundu da nadjes za 3, 4 hiljade. Moras samo da nadjes koji DZEK ide. Mislim da ti treba OBD samo nisam siguran dal je OBD1 ili OBD2. Ja sam isto mislio da kupim tu stvarcicu. Ima neka nova koja se povezuje preko bluetoota, pa mozes da je koristis i sa mobilnog telefona :-). Ima raznih podesavanja, brisanje svih gresaka, ocitavanje KS i mnogo drugih stvari.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dijagnostika za kucnu upotrebu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika za kucnu upotrebu?   Dijagnostika za kucnu upotrebu? EmptyPon Feb 06 2012, 09:48

OBD2
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dijagnostika za kucnu upotrebu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika za kucnu upotrebu?   Dijagnostika za kucnu upotrebu? EmptyČet Feb 23 2012, 22:19

Nije dzabe ali moze da koristi:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dijagnostika za kucnu upotrebu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika za kucnu upotrebu?   Dijagnostika za kucnu upotrebu? EmptySub Apr 28 2012, 13:24

Nubira 98 da li moze ona Autodijagnostika ELM327?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Dijagnostika za kucnu upotrebu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika za kucnu upotrebu?   Dijagnostika za kucnu upotrebu? EmptySub Apr 28 2012, 13:41

i mene zanima koji moze kod mene, ja imam neki ALDL konektor i uopste ne mogu da skapiram gde to spada u OBD ili OBDII. Ovako mi izlgeda konektor

Dijagnostika za kucnu upotrebu? Gm-aldl-connector

e sad kapiram da moze da se ubode i onaj od 16 pina samo je bitan raspored pinova, nemam opjma, ako se neko razume u to voleo bih da mi pojasni.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dijagnostika za kucnu upotrebu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika za kucnu upotrebu?   Dijagnostika za kucnu upotrebu? EmptyČet Okt 11 2012, 21:59

Ima li neko iskustva sa autodijagnostikom
razmisljam se izmedju ove 2
OPCIJA 1
OPCIJA 2
BOKI prema OVOME to ti je obd 1
dok sam ovo kucao malo sam usput istrazio i saznao da je nubira ipak obd 2.i nasao sam koji standard koristi J1850 iliti (VPW)
Mozete potraziti i info za vase auto klikom OVDE


Oba podrzavaju pa ne znam u cemu je razlika vise manje isto,neko vase misljenje?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Dijagnostika za kucnu upotrebu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika za kucnu upotrebu?   Dijagnostika za kucnu upotrebu? EmptyČet Okt 11 2012, 23:04

imaj ovo u vidu
Please note that generic OBD2 tools (including OBDTester/ELM-USB) are not capable of "talking" to other ECUs than engine, transmission, or other
emission-related systems. For diagnosis
of other control units such as ABS, airbag, audio or body modules you need vendor-specific software
such as
FiCOM (Fiat/Alfa/Lancia),
FoCOM (Ford/Mazda) or
HiCOM (Hyundai/Kia).
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dijagnostika za kucnu upotrebu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika za kucnu upotrebu?   Dijagnostika za kucnu upotrebu? EmptyPet Okt 12 2012, 06:09

Da ove su vezane za motor,ne za airbag itd
xxxxxx lud zbunjenog.Zvao sam ovlaceni servis i rekli su mi da je ALDL konektor na nubiri
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dijagnostika za kucnu upotrebu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika za kucnu upotrebu?   Dijagnostika za kucnu upotrebu? EmptyUto Nov 20 2012, 11:19

Nigde nisam mogao da nadjem dijagnostiku za aldl konektor da obrisem check engine.Nasao sam za airbag,ali nema za motor ,inace od airbaga kada sam zamenioo spulnu sama se obrisala.Imaju neke koje bi mozda mogle ali su preko 300e ufufuf.Nema nigde da se nadje sa aldl jedino ako je nekom ostala u podrumu..
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

Dijagnostika za kucnu upotrebu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika za kucnu upotrebu?   Dijagnostika za kucnu upotrebu? EmptyUto Nov 20 2012, 13:31

Megasp ::
Nigde nisam mogao da nadjem dijagnostiku za aldl konektor da obrisem check engine.Nasao sam za airbag,ali nema za motor ,inace od airbaga kada sam zamenioo spulnu sama se obrisala.Imaju neke koje bi mozda mogle ali su preko 300e ufufuf.Nema nigde da se nadje sa aldl jedino ako je nekom ostala u podrumu..


Pozdrav druze, i ja imam problem sa air bag lampicom, svaki put kad stavim kljuc u bravu ona zapisti 3-4 puta, sta je to spulna sto si ti zamenio? Ubija me
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dijagnostika za kucnu upotrebu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika za kucnu upotrebu?   Dijagnostika za kucnu upotrebu? EmptyUto Nov 20 2012, 13:44

Spulna je kao neki kontroler za airbag i sirenu.Ima neku traku na sebi koja kao se pokida ne radi airbag.Obicno se pokida sa glupim majstorom.Oko 500 kinti je zamena.Ako ti sija airbag lampica nonstop onda ti ne radi.Treba kada se pali auto da blinka 5 puta i da se ugasi(auto provera).Spulna stoji ispod airbaga,mora da se skida volan.
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

Dijagnostika za kucnu upotrebu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika za kucnu upotrebu?   Dijagnostika za kucnu upotrebu? EmptyUto Nov 20 2012, 13:54

Megasp ::
Spulna je kao neki kontroler za airbag i sirenu.Ima neku traku na sebi koja kao se pokida ne radi airbag.Obicno se pokida sa glupim majstorom.Oko 500 kinti je zamena.Ako ti sija airbag lampica nonstop onda ti ne radi.Treba kada se pali auto da blinka 5 puta i da se ugasi(auto provera).Spulna stoji ispod airbaga,mora da se skida volan.

Jeste, blinka 5 puta, a uz to i zapisti u istom ritmu... to sto blinka skontao da proverava air bag, ali ovo pistanje ispira mi mozak, je li to normalno?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dijagnostika za kucnu upotrebu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika za kucnu upotrebu?   Dijagnostika za kucnu upotrebu? EmptyUto Nov 20 2012, 14:28

Meni ne pisti a nisam video ni na drugim autima.Mislim da nije normalno ali ako ti posle ugasi lampicu onda je ok.Pozovi ovlascenog chevrolet distributera tj servis i pitaj sta da radis jer rade i daewoo,pa bar da ti kazu neku informaciju.
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Dijagnostika za kucnu upotrebu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika za kucnu upotrebu?   Dijagnostika za kucnu upotrebu? EmptyUto Nov 20 2012, 16:26

To pistanje mora da se cuje. Cuje se i meni. Megasup tebi se verovatno ne cuje ni kad ostavis upaljena svetla. Taj zvucnik se nalazi ispod volana. Ja sam moj zamenio.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Dijagnostika za kucnu upotrebu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika za kucnu upotrebu?   Dijagnostika za kucnu upotrebu? EmptyUto Nov 20 2012, 17:02

Meni pisti ako su upaljena svetla a auto izgasen i ako je kljuc u bravi a otvorim vozaceva vrata tad pisti.Na ostala vrata ne pisti a za abs uopste ne pisti.Ali eto i kod chevija pisti znaci ok.E sad jedino ako te bas bas nervira da raskacis zvucnik ispod volana ali ti onda nece pistati ni za jedno upozorenje ako tako hoces.Obicno je kao kutica i braon boje.
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

Dijagnostika za kucnu upotrebu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika za kucnu upotrebu?   Dijagnostika za kucnu upotrebu? EmptyUto Nov 20 2012, 20:03

jeste, pisti kod mene i na svetla i na kljuc u bravi pri otvorenim vratima, sto je donekle i dobro i to ne bih dirao, ali me je kopkalo u vezi a.b. lampice i pistanja... OK, sad znam da nije kvar, hvala ljudi na informacijama...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dijagnostika za kucnu upotrebu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika za kucnu upotrebu?   Dijagnostika za kucnu upotrebu? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dijagnostika za kucnu upotrebu?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Dijagnostika
» Dijagnostika Nubira
»  Deawoo lanos....dijagnostika
» Kompjuterska dijagnostika za tacumu...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: