Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Dijagnostika Nubira

Ići dole 
+4
zorank65
bokilava
rajkolalis
Chevy
8 posters
AutorPoruka
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Dijagnostika Nubira Empty
PočaljiNaslov: Dijagnostika Nubira   Dijagnostika Nubira EmptyPon Okt 31 2011, 16:22

Pozdrav ljudi

Imam Nubiru 2.0 16v, i zeza me izgleda kompjuter. Auto mi lose radi i na benzinu i na gasu. Svecice su dobre, lambda isto, kablovi takodje i sve ostalo vezano za normalan rad automobila. Moze li neko da mi preporuci gde da oteram auto da mi ocitaju i obrisu greske sa racunara, a da ne klepaju po usima sa cenom. Ako neko ima neko iskustvo zahvalio bih mu da to podeli u ovoj temi. Desava se sledece, kupio sam danas nov Varta silver akumulator, jer mi je prosli prespojio celije zbog verglanja. Upalio sam ga danas i posle 5 minuta voznje krene da gubi snagu i pada mi broj obrtaja, gasi se. Kad se ugasi, nece da se upali. Jedino nizbrdo mogu da ga upalim. Ne smem vise da verglam, pokvaricu i ovaj novi akumulator, a ne bih ni da ga palim nizbrdo da mi ne prezubci.


Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
rajkolalis
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 02.11.2011

Dijagnostika Nubira Empty
PočaljiNaslov: nubira   Dijagnostika Nubira EmptySre Nov 02 2011, 20:30

odakle ste.....ja vozim isti model 98 godiste i znam majstora koji vam to moze srediti.pozz
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Dijagnostika Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika Nubira   Dijagnostika Nubira EmptySre Nov 02 2011, 21:50

Obojici bi vam bilo mnogo lakse da se bilo koji od vas predstavio na temi predvidjenoj za nove clanove, nije to toliko tesko...
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Dijagnostika Nubira Empty
PočaljiNaslov: Hvala na odgovoru   Dijagnostika Nubira EmptySre Nov 02 2011, 22:28

rajkolalis ::
odakle ste.....ja vozim isti model 98 godiste i znam majstora koji vam to moze srediti.pozz


Iz Beograda sam druze, zvao sam ovog majstora sto je ostavljen broj u nekoj od tema iz kumodraza. Trazi mi 2000 dinara za dijagnostiku sto mislim da je preterano. Licno mislim da su dizne u pitanju jer mi je ostao jednom bez benzina pa je verovatno povukao mulj. Danas sam ga upalio, i malo sam se provozao, nije gubio na snazi ali mi je broj obrtaja u jednom trenutku skroz opao da se auto ugasio. Cistio sam EGR ventil tako da ne verujem da je to u pitanju, ali u svakom slucaju moram na dijagnostiku.
Nazad na vrh Ići dole
rajkolalis
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 02.11.2011

Dijagnostika Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika Nubira   Dijagnostika Nubira EmptySre Nov 02 2011, 22:38

ne znam da li je 2000 mnogo ako uzmemo u obzir cenu njihovog alata,ali sve u svemu plakanje za platinama i razvodnom kapom bez kompjutera nam ne gine...hehehe
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Dijagnostika Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika Nubira   Dijagnostika Nubira EmptySre Nov 02 2011, 22:44

Sutra cu da odem na posao sa kolima pa cemo da vidimo kako ce da se ponasa u voznji Very Happy .... Drugacije ne mogu, jer sam trenutno finanskijski nestabilan Smile. Javljam kako je proslo. Wink
Nazad na vrh Ići dole
zorank65
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 17.02.2012

Dijagnostika Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika Nubira   Dijagnostika Nubira EmptyČet Feb 23 2012, 13:48

posto vidim da je dugo vremena proslo i verovatno si sredio kvar,ali me interesovalo sta bi? Meni se to desavalo i ja to sam odradim jel na tim dijagnostikama samo uzimaju pare nista vise.Kod mene se to desavalo i u pitanju je bio step motoric,ja ga ocistim i on ide kao lud,samo sto ja imam step motor i na gasu i na benzinu nema velike razlike...Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Dijagnostika Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika Nubira   Dijagnostika Nubira EmptyPet Feb 24 2012, 14:35

zorank65 ::
posto vidim da je dugo vremena proslo i verovatno si sredio kvar,ali me interesovalo sta bi? Meni se to desavalo i ja to sam odradim jel na tim dijagnostikama samo uzimaju pare nista vise.Kod mene se to desavalo i u pitanju je bio step motoric,ja ga ocistim i on ide kao lud,samo sto ja imam step motor i na gasu i na benzinu nema velike razlike...Pozz


Motor mi je prezubcio zbog eksplozije kad sam vozio na plin. Ne verujem da ti je step motor. Ostao mi je problem sa EGR ventilom da resim zbog CHECK lampice koju mi cesto pali kad dam gas. Cesto mi se desava da mi auto sam da gas kad ga malo nagazim. Zaglavljuje mi se EGR ventil. Za nov su mi trazili 5.800,00 din. Ne daje mi se toliko para za tu sitnicu, mogu i ovako da ga vozim, samo malo tapnem gas i vrati mi broj obrtaja.
Nazad na vrh Ići dole
miso
Početnik
Početnik
miso


Broj poruka : 5
Datum upisa : 16.11.2016
Godina : 61
Lokacija : Nakovo, Kikinda

Dijagnostika Nubira Empty
PočaljiNaslov: Dijagnostika Nubira   Dijagnostika Nubira EmptyČet Jan 18 2018, 15:32

Pozdrav svim članovima, iako sam član foruma od 2016.godine sada se prbi put obraćam za pomoć.
Naime, od kako sam kupio Nubiru nikako u Kikindi nisam uspeo da nađem majstora da mi uradi dijagnostiku. U pitanju je Nubira 1.6 16V 2000 godište SX limuzina. Gde sam god vozio auto niko nije uspeo da ga poveže sa kompjuterom motora, samo su uspeli da mi obrišu grešku na ABS-u, neznam šta je u pitanju.
Molim Vas ako neko zna nekog majstora koji radi dijagnostiku za ove modele automobila i ima iskustva sa njima da mi javi.
Veliki pozdrav i unapred hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dijagnostika Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika Nubira   Dijagnostika Nubira EmptyNed Jan 28 2018, 09:23

Pročitah sve ovo i pripremi ću vam kako da sačuvate da vam motor radi bolje i kako da dijagnosticirate geške bez svih tih skupih aparata i majstora koji sa ovakvom cenom isplate svoje aparate sa tri ili četiri dijagnoze koje vam naplate. Biće to uskoro samo budite strpljivi.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dijagnostika Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika Nubira   Dijagnostika Nubira EmptyNed Jan 28 2018, 11:59

Počeću od dijagnostike. Ukoliko imate ALDL konektor spojite kao na sliciDijagnostika Nubira ALDL
I onda pripremite smartfon i snimajte instrument tablu gde se nalazi znak motora (check engine). Znači prvo ubacite spajalicu ili bakarnu žicu na mesta A i B i kontakt bravu uključite. Kada se upali chek engine lampica počeće da e pali i gasi u nekim intervalima. Ti intervali se broje zajedno sa pauzama i na osnovi toga možete pročitati koji je kod greške. Rekoh smart fon radi lakšeg pregleda snimka. Kodove možete naći na internetu.
Evo kako da sačuvate motor i njegove brizgaljke, ja to činim redovno i nikad nisam išao kod mehaničara. Za redovno čišćenje dizni koristite klener za dizne za benzince a možete i od dizelaša, tako što ih povremeno ubacite u poluprazan rezervoar i kada dođete do rezerve napunite ga do vrha. Ili ako koristite taj klener redovno onda na svako treće punjenje do vrha ubacite jednu flašicu od 25ml. Za čišćenje EGR ventila ja sam koristio sprej za rernu koji se kupi u samoposluzi i kada ga skineš onda ga poprskaš i ostaviš da odstoji nekih pola sata i posle ga ispereš sa toplom vodom. Moj auto je prešao preko 200 hiljada km a da nije rađena ni jedna intervencija na motoru.
Nazad na vrh Ići dole
miso
Početnik
Početnik
miso


Broj poruka : 5
Datum upisa : 16.11.2016
Godina : 61
Lokacija : Nakovo, Kikinda

Dijagnostika Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika Nubira   Dijagnostika Nubira EmptyČet Feb 01 2018, 17:33

Hvala na savetu, ja mislim, bar su mi tako kazali majstori u Kikindi da je u pitanju OBD konektor ili OBD2 nisam siguran, ali još jednom moram napomenuti da u Kikindi, a ni u Novom Sadu kod jednog majstora što se deklariše da radi Daewoo, nisu uspeli da se povežu na dijagnostiku, pa bih zamolio ako neko zna još nekog ko se bavi sa ovim da proverim kod njega u kakvom je stanju auto, jer mi je stajao 10 dana, nisam mogao da upalim, kupio sam po savetu majstora imobilajzer, bravu sa ključem i drugi kompjuter, da bi mi na kraju kazali da to nije u pitanju i uspeli nekako da ga upale sa mojim delovima i sada trenutno radi normalno.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Dijagnostika Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika Nubira   Dijagnostika Nubira EmptySub Feb 03 2018, 22:56

Ili se majstori samo deklarišu da rade Daewoo ili nemaju odgovarajuću dijagnostiku (čitaj bilo koju) za motornu grupu. Za imobilizer, to je već drugo pitanje, to može da čita samo SCAN-100 ili Tech-2 fabričke dijagnostike. Ni one ne mogu da kažu šta nije u redu, već to mora da zaključi ekspert - majstor, koji ni srpski ne zna kako treba, a kamo li engleski, na kome mu se automobil obraća.

Da li pri pokušaju paljenja ostane da svetli crvena lampica od imobilizera? Ukoliko da, prvo pokučaj da promeniš čitač ključa, plastični deo koji se nalazi oko brave. To zna da bude problem hroničan kod nubira i lanosa, kod 1,6 16v više nego kod drugih. Ukoliko nije čitač, onda ti je potrebna pomoć elektroničara, koji ima osciloskop i može da uporedi signale sa imobilizera i dizni, tj da li su prisutni u isto vreme.

Srećno i javi šta si uradio.
Nazad na vrh Ići dole
miso
Početnik
Početnik
miso


Broj poruka : 5
Datum upisa : 16.11.2016
Godina : 61
Lokacija : Nakovo, Kikinda

Dijagnostika Nubira Empty
PočaljiNaslov: Dijagnostika Nubira   Dijagnostika Nubira EmptyNed Feb 04 2018, 07:09

Hvala na savetu, javljam kada budem znao više, pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Dijagnostika Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika Nubira   Dijagnostika Nubira EmptyPon Feb 05 2018, 22:43

Vece zelim. Pitanje sto se tice posta koji je postavio Pozitivan u vezi dosipanja klinera za brizgaljke motora. Pojasni mi, molim te, kada se dodaje kliner u poluprazan rezervoar---sipas celu bocicu ili....pa dodjes do rezerve i naspes pun rezervoar ---opet dodas bocicu klinera ili bez nje pa vozis auto samo na benzinu opet do rezerve i onda predjes na onaj rezim--zagrejes motor na benzinu pa predjes na plin? Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dijagnostika Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika Nubira   Dijagnostika Nubira EmptyPet Feb 23 2018, 15:44

Evo ovako, klener sadrži oko 250ml i ako hoćeš da ti očisti brizgaljke(dizne)koje su već počele da ti prave problema onda sipaš celu bočicu u poluprazan ili na rezervi, rezervoar. Ako praviš redovno održavanje dizni i celog sistema napajanja počevši od pumpe preko cevčica i korektora pritiska, onda sipaš tu bočicu u rezervoar i napuniš ga do vrha. Ja to redovno radim već dugi niz godina tako što na svako treće ili četvrto punjenje do vrha sipam tu jednu bočicu. Prešao sam preko 210 hiljada i nikad ponavljam nikad nisam imao problema sa diznama i potrošnjom. To isto sam radio i sa klasičnim dizel motorom od reno megana koji je prešao preko 200 hiljada km ali ne moju nesreću jedna ludača zbog pustog mobilnog udarila me od pozadi na samom semaforu i ceo zadnji trap mi uništila. Uglavnom da bi ti motor radio kako treba potrebno je da ga tretiraš sa ovom vrstom hemije koja mnogo štedi novce kako bi lale rekle. Ja sam isto u motor sipao kada je imao nekih predjenih 120 hiljada sa GS27 formula 9000(https://www.piecesetpneus.com/C-17561664-additifs-et-entretien-moteur/N-9630-categorie~additifs-moteur/N-9628-marque~gs27) to nije metal 5 već nešto drugo sadrži dve bočice po 25ml jednu sipaš u ulje kada praviš zamenu a drugu u rezervoar koji poželjno da bude na rezervi. Provereno sa moje strane da ne moraš da ga tretiraš na svakih 40 hiljada km sa ovim ali nije na odmet da to uradiš jenom u njegovom veku trajanja. Ovo su uslovi ako voziš na benzin zato se sipa u rezervoar benzina. Ako voziš na gas onda koristi ovu drugu opciju sipaj klener i napuni ga do vrha.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dijagnostika Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika Nubira   Dijagnostika Nubira EmptyPet Feb 23 2018, 16:09

Боље да ти објасне фирме које га продају. ово важи за proizvod (injecteur 5) firma koja proizvodi i metal 5

Инјектор 5 250мл чистач (klener) за заштиту бензинских мотора - Реф: ИЕО


Темељно чисти цео систем горива (бризгаљке, карбураторе, вентиле, пумпе ...)
Штити од зачепљења растварањем нечистоћа и остатака сагоревања.
Побољшава прскање бензина на излазу из бризгаљке.
Елиминише воду у гориву.
Штити против корозије.
Смањити потрошњу горива због оштећења бризгаљки.
Флексибилност и побољшане перформанси захваљујући побољшаном сагоревању.
Лако се покреће, стабилизује се у празном ходу, побољшано убрзање.
Смањење емисије токсичних гасова и смањење загађења.
За све бензинске моторе са бризгаљкама или карбураторима.
Интервенише у свим бензинским моторима са бризгаљкама или карбуратором, атмосферским или турбо.
Потпуно компатибилан са катализаторима и ламбда сондама.
Инјекцион 5 Ессенце не садржи хлор или корозивни материјал.
Не оштећује заптиваче.
Употреба:
КУРАТИВНА ДОЗА:
Сипате Инјекцион 5 (500 мл) у резервоар. За брзе ефекте, можемо концентрирати Инјекцион 5 сипањем од око 2 до 3% (500мл у 17 до 25 литара бензина) без икаквих последица, 5% (минимум 10 литара). Покрените мотор од 30 до 60 минута да бисте добили прве резултате.
Дозирање одржавања:
Сипајте дозу ињекције 5 (250мл) после пуњења горива.
Ефикасност траје од 5000 до 10000кмс у зависности од употребе возила (урбане или путне употребе).
Посебно се препоручује у случају дуготрајног искључивања мотора или зимовања.

У сваком случају доза од 250мл је довољна за пун резервоар.
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Dijagnostika Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika Nubira   Dijagnostika Nubira EmptyPet Feb 23 2018, 19:24

Doooooooobrooooooo. Am prvi dodje sipam pa da probam. Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dijagnostika Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika Nubira   Dijagnostika Nubira EmptySub Feb 24 2018, 20:24

Bolje naširoko i nadugačko nego šturo i kratko, ovo osim tebi koji si postavio pitanje znači mnogo i za one koji nisu postavili. Znanje je sila znanje je moć učite deco dan i noć. Smile

Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Dijagnostika Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika Nubira   Dijagnostika Nubira EmptySub Mar 03 2018, 23:50

Vece. Sipao K2 sredstvo za ciscenje dizni. Ima pomaka na bolje. Ako se polako dozira gas na ubrzanju lepo hvata. Ako ga bas stisnes---buni se---trokira dok ne uhvati broj obrtaja. U svakom slucaju ---- hvala jos jednom na savetima.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dijagnostika Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika Nubira   Dijagnostika Nubira EmptyNed Mar 04 2018, 16:28

Strpljen spašen, reče narod. Ne brini zbog toga treba da prođe neko vreme dok se sistem ne očisti, ako redovno to radiš rezultat je uvek na bolje.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Dijagnostika Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika Nubira   Dijagnostika Nubira EmptyNed Mar 04 2018, 18:36

@radoslav

To po meni nije pomak, pogotovo ne na bolje. Imaš dve opcije ako mogu da ti sugerišem:

Prva je da skineš dizne, odneseš na ultrazvuk (samo i isključivo kod nekog ko ima menzure za testiranje) i odradiš čišćenje (ne bi trebalo da je više od 50 eur).

Druga je da uz K2 sredstvo koje si nasuo u rezervoar uzmeš i K2 sprej za karburatore, ušpricaš u rezervoar u trajanju od 30 sekundi (ode oko pola boce), a zatim izađeš na autoput i visokim obrtajima voziš bar 15 tak minuta (od 3k - 3,5k do 6k rpm u različitim režimima). Ostatak sredstva ćeš potrošiti za čišćenje usisnog leptira, prvo dok je motor isključen, pogotovo deo iza i oko leptira starom četkicom i brišeš krpom (trebaće i više od jedne, jer odatle izađe svašta). Zatim startuješ motor, otvoriš rukom malo leptir (povučeš sajlu) i kratko prskaš u usis. Ovim bi trebalo da bar malo očistiš usisne ventile (mada su oni manji problem). Ja sam na ovaj način kod više vozila rešavao slične simptome, doduše kratkotrajno, jer kad-tad mora ultrazvuk (ukoliko su uopšte dizne problem).

Postoji i treća mogućnost, a to je da ti je oslabila pumpa za gorivo ili da je filter goriva do te mere prljav da predstavlja restrikciju u protoku kroz sistem. Moguće je da nije ni filter već mikrofilter same pumpe. To se proverava kačenjem na manometar i merenjem pritiska.

Eto, nadam se da sam ti ovim smernicama pomogao...
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dijagnostika Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika Nubira   Dijagnostika Nubira EmptyUto Mar 06 2018, 17:48

Скидање дизни то ми није познато, ја сам скидао дизне да видим како изгледају Smile ако је дошло до дувара онда скидај бре Smile Немојте да штедите на такав начин јер нема никакве уштеде. Пробај и са два кленера по 250мл то ти је пола литра дођеш до резерве и сипаш у резервоар и вози једно 100Км а после сипај нормално пун резервоар (ја то практикујем од када сам купио ауто који нема везе са старим моделима). Ја сам научио нешто још од времена пар непар, ако се неко сећа, да у резервоар сипам гориво до врха и сваки пут када додјем поново на пумпу ја га пуним до врха. Ово примењујем јер нубира има пумпу за гориво која је потопљена у резервоар а има и други разлог јер на тај начин контролишем просечну потрошњу на 100 Км.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Dijagnostika Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika Nubira   Dijagnostika Nubira EmptyUto Mar 06 2018, 17:55

Par-nepar... Kad je to bilooo..... Znam za to samo iz priče... Što kažu, "legenda kaže"... Mada bi ja to i danas vratio, s tim što bi za neke stalno bio "nepar", ako me razumeš :-D:-D
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Dijagnostika Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika Nubira   Dijagnostika Nubira EmptyUto Mar 06 2018, 18:02

Eeee daaaavnooo jeee tooo billoo sinkooo. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dijagnostika Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijagnostika Nubira   Dijagnostika Nubira Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dijagnostika Nubira
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Dijagnostika
» Dijagnostika za kucnu upotrebu?
» Vise problema i pitanja
» Kompjuterska dijagnostika za tacumu...
» daewoo nubira 1.6

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: