Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 zaledila voda...

Ići dole 
+6
zeks
aleksa
ivanjovanovic
dixy
veselinovic
milan_beska
10 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

zaledila voda... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... - Page 2 EmptyČet Feb 02 2012, 22:05

Ne znam cenu za nexiju imam nubiru ali verujem da su slicne cene ako nije malo cak i jeftinije.Lambda sonda polovna je oko 20e nova 35e,pumpa polovna komplet 50e ,nova samo pumpa bez kucista i plovka 35e komplet nova 115e..Eto ti neki orjentir,predpostavljam da su nesto nize za nexiju.Imas na forumu pedja daewoo ,daki nis i iz veternika (zaboravih kako se zove) rasturaju polovne delove za daewoo
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

zaledila voda... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... - Page 2 EmptyČet Feb 02 2012, 23:20

da li kojim slucajem znas koliko je bombina??? ja juce probao da upalim auto,ali nece nikako slepali smo ga dorih 500m ni da cuje,ja danas pogledam olabavio se senzor citac radilice i dotegnem ga,ali sumnjam i na bombinu... pa sutra ako upalim moram bombinu isto da zamenim jer mi na benzinu samo trokira i stuca,a to se desava kad ima ispod 5l u rezervoaru,preko 5l javlja se samo povecan gas ali znam da je u pitanju step motor koji sam cistio. on se krece oko 50e polovan. to je ubi boze cena.
Nazad na vrh Ići dole
milan_beska
Član
Član



Broj poruka : 116
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 32
Lokacija : beska(indjija)

zaledila voda... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... - Page 2 EmptyČet Feb 02 2012, 23:45

@ OFFTOPIC
@ivanjovanovic ja sam polovan step motor nasao na otpadu sa mislim astre G ali nisam siguran (znam da je opel) za 15 e mi prodao covek ...

a u japanX u bg nova bobina original za nexiu je 6000 dinara...

@TEMA da vas samo obavestim da sam odledio da kazem do pola auto, zato sto nisam imao nikakav kalolifer, vec samo u radioni pec na loz ulje i 10 sati je stojala upaljena, i duvao sam kroz onu plasticnu bocu gde se sipa voda i probilo je crevo. Izbacilo je dosta leda mrvljenog i na kraju vodu, ali nisam siguran da je sve izaslo... skinuo sam i hladnjak i on je stojao pored peci i otopio se ceo..

Pitanje je sledece : da li mogu na to sto je ostalo malo vode da naspem antifriz ? da li ce odlediti to malo vode sto mislim da je u motoru ?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

zaledila voda... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... - Page 2 EmptyPet Feb 03 2012, 06:31

Uf voda u motoru NIKAKO ako pusta sredi prvo dihtung glave najverovatnije je otisao,(ako tecnost za hladjenje nestaje samo kada auto radi a nigde nije kapljalo ne vidis da curi onda ti pusta dihtung)a sto se tize antifriza nubiri je mislim 7.1L zapremine ceo sistem.Skines hladnjak i ispustis svu vodu i pritisnes creva da izguras koliko moze,i to ti je pola vode izbaceno,tako da je pola ostalo u sistemu.Licno sam tako uradio mada kada bi zaverglao on bi izbacio i jos vode.Ako je prljavo mozes da kada se odledi da pustis na neko crevo da procistis sistem.I to sto je ostalo vode neka ga,vratis sve i sipas antifriz 100% koji se ionako raazblazuje,vode vec imas tako da samo njega sipas.
Nazad na vrh Ići dole
milan_beska
Član
Član



Broj poruka : 116
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 32
Lokacija : beska(indjija)

zaledila voda... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... - Page 2 EmptySub Feb 11 2012, 13:16

Auto uspesno odledjen, promenjeni kablovi i svecice, upalio lepo... kada sam krenuo da ga vozim nije imao snage. hteo samo u rikverc da ide.... pa kada je krenuo u napred nema snaga... posle 15 minuta proradi lepo, vozim ko gospodin covek 200 300 m i odjednom zabije na 3 iljade obrtaja i stoji tako... vec sam mu bio menjao step ler motora prosle godine i izgleda da je ili zaledio ili crkao... posto je bilo kasno nisam hteo da skidam sve i njega da gledam a zavejana mi je ulica tako da cu to resavati kada otopli Smile

samo da vam javim Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





zaledila voda... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
zaledila voda...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Voda u kabini
» voda u autu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: