Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 zaledila voda...

Ići dole 
+6
zeks
aleksa
ivanjovanovic
dixy
veselinovic
milan_beska
10 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
milan_beska
Član
Član



Broj poruka : 116
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 32
Lokacija : beska(indjija)

zaledila voda... Empty
PočaljiNaslov: zaledila voda...   zaledila voda... EmptyUto Jan 31 2012, 18:52

zaledila mi je sva voda u autu.. auto mi je crkao pre nedelju dana, i ja sam ga parkirao u garazu, i skroz zaboravio da sipam antifriz i sada mi je zaledio... moje pitanje je kako mogu da odledim vodu a da ne zajebem nesto? da mozda sipam malo po malo vrele ? ili nekim fenom da zagrevam ili sta? imam onaj jak fen bas za posao kada ima nesto da se zagreva ne za kosu Smile pomoc dobro dosla.. inace dogovorio sam se sa majstorom da ga doslepam ali ne bhi u tom stanju da mu vozim Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

zaledila voda... Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... EmptyUto Jan 31 2012, 20:14

Upali u garazi neku grijalicu i sacekaj par sati popustice. Moli Boga da nije vrisnuo blok motora.
Mozes i ubaciti kalorifer ispod motora i spustiti haubu da se sto bolje grije, ali niposto nemoj ostavljati kalorifer bez nadzora.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

zaledila voda... Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... EmptyUto Jan 31 2012, 20:28

milan_beska ::
zaledila mi je sva voda u autu.. dogovorio sam se sa majstorom da ga doslepam ali ne bhi u tom stanju da mu vozim Very Happy

Pa onda cekaj prolece... smeh smeh

Oces u pazovu kod majstora?
Nazad na vrh Ići dole
milan_beska
Član
Član



Broj poruka : 116
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 32
Lokacija : beska(indjija)

zaledila voda... Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... EmptyUto Jan 31 2012, 21:46

pa trebao bih u pazovu... a ako ga ne budem dirao do proleca oce li puci blok ? toga se najvise bojim ...
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

zaledila voda... Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... EmptyUto Jan 31 2012, 21:55

to je fen pretezno za branike nemoj sa njime,lepo ti je covek objasnio da uzmes najbolje neku grejalicu samo na izduvavanje i stavis je pod haubom i naravno upalis i ostavis proveravaj na svakih pola sata. popustice nakon 3-4 sata. cim ti popusti u cantri i odledi proveri i napipaj creva da li su i ona mekana tj.kad stiskas crevo da li se cuje zuborenje u cantri??? sta ti je sa autom? zasto ne radi,sta ti se desavalo??
Nazad na vrh Ići dole
milan_beska
Član
Član



Broj poruka : 116
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 32
Lokacija : beska(indjija)

zaledila voda... Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... EmptyUto Jan 31 2012, 22:03

kada verglam auto, onaj prekidac benzin plin (elektronski) sam prebacivao benzin plin i nekako cakce, i nece da upali auto i pokazuje chek engine na instrument tabli.. jedan majstor reako bobina jedan kablovi..

mene zanima da li cemi puci blok sto je voda zaledjena odprilike dva dana ?
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

zaledila voda... Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... EmptyUto Jan 31 2012, 22:16

milan_beska ::

mene zanima da li cemi puci blok sto je voda zaledjena odprilike dva dana ?

Zavisi od mnogo faktora. Ako je cista voda bez oimalo permanta mrka kapa. Ako ima bar neki postotak permanta mozda prodjes bez posledica.
Odledjavaj podhitno da ne bude jos gore.
I ne slusaj majstorske fore, da puca kad se odledjuje. Ako je puklo puklo je pri zaledjavanju samo ne znas jer led ne curi. Logicno da procuri kad se otopi.
Nazad na vrh Ići dole
milan_beska
Član
Član



Broj poruka : 116
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 32
Lokacija : beska(indjija)

zaledila voda... Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... EmptyUto Jan 31 2012, 22:30

ma nema nista dodataka cista voda u pm.... ispustio vodu i ostavim ga ovu zimu i keva kao ajde da ga opravis mozda nam zatreba i ja sipam cistu vodu i oteram do majstora i zaboravim da je ispustim...
znaci najverovatnije puko ... odma da pitam koliko kosta drugi blok motora ? glavom u zid glavom u zid glavom u zid glavom u zid glavom u zid glavom u zid glavom u zid glavom u zid glavom u zid glavom u zid glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
aleksa
Početnik
Početnik



Broj poruka : 28
Datum upisa : 21.12.2011
Godina : 45
Lokacija : novi sad

zaledila voda... Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... EmptySre Feb 01 2012, 00:35

nemoras odma kupovati novi blok prvo proveri dali curi negde ako curi blok moze i da se vari zavisi samo kolka je pukotina.ja sam na jugu vario pre 10 god i nije bilo problema i dan danas ga lik vozi,postoji i nacin sa tecnim metalom ali ja ga nisam probao cuo sam da drzi ali nemogu da tvrdim 100% raspitaj se to ti se vise isplati nego novi blok prvenstveno ako je pukotina pristupacna nemoras vaditi i prepakivati motor
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

zaledila voda... Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... EmptySre Feb 01 2012, 08:40

Ako pukne puklo je odmah a ne za 2 dana. Teorijski, samo da otvoris posudu moze i da zaledi bez posledica (jer ce imati gde da se siri kad krene da ledi). U praksi nemam pojma da li ovo radi.

Pusti kalorifer da duva u motor, pa ces da vidis, ne mora da znaci automatski da je pukao blok...

Sipaj u plasticne flase vrucu vodu, zatvori pa ubaci pod haubu (kao termofor pod cebe Very Happy ), rasporedi po supljinama da sto brze zagreje.
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

zaledila voda... Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... EmptySre Feb 01 2012, 09:17

Ne mora odmah da pukne ipak je u garazi verovatno si vec otopio pomolicemo se za tvoj blok
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

zaledila voda... Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... EmptySre Feb 01 2012, 14:56

Ne mora da znaci da je puko, al ako ga ostavis do proleca, definitivno moze da se desi i to. Kao sto je vec receno, pusti da se to zagreje i otopi i videces da li je ok. Steta je sto ti auto ne pali nikako, da ga posle toga kad se otopi upalis malo da zagreje sve.
Ali ti svakako posle otopljavanja ili ispusti sve iz instalacije ili sipaj antifriz jacu mesavinu da ne bi brinuo tokom zime.
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

zaledila voda... Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... EmptySre Feb 01 2012, 16:06

taj prekidac je izgleda bas kod njega boljka. to je i kod mene,isti slucaj zuji narandzasta lampica i jedva se vidi dok zuji,pa ja skinem sa kontakta prebacim na plin u pripravnosti opet skinem sa kontakta i stisnem prekidac i drzim,sve dok ne upali obe lampice da ni jedna ne blinka i tada drzim i dalje prekidac i palim tj. to ti je paljenje direktno na plin,a kad treperei zelena onda se pali na benzin dok na obrtajima odredjenim ne prebaci na plin kao sto je kod mene slucaj 1500 obrtaja. uzmi skini debelo crevo ono sa leve strane sto ide iz hladnjaka u termostat i njega to kratko parce skini otvori cantru i sipaj vrele vode kad je napunis onda pod pritiskom koliko imas snage duvaj u tu cantru povremeno dok ne prodje voda prvo ce ti izbiti iz hladnjaka,zatim sa rukom ili nekim poklopcem zatvori otvor od hladnjaka gde je krenula voda i opet pocni da pod pritiskom i dok ne izadje voda na temostat i onda si 90%motora odledio. imas i jedno manje crevo (gornje)sa desne strane i njega skini ali samo sa hladnjaka i sipaj po luli od hladnjaka vrelu vodui po tom crevcetu i opet isto pod pritoskom ,sve to vrati i upali slobodno,ako primetis da gubi vodu,pogledaj blok motora i ako si negde primetio da curi tj.nedaj boze da je pukao kupices tecni metal komponente (a i b) ali trazi onaj sto ima i mrezicu u pakovanju. otvoris obe i uzmes vecu kolicinu sive komponente stavis na neki poklopcic od tegle ili vece flase zatim i zutu komponentu pola od toga to je ucvrscivac i dobro ih izmesaj sve dok se ona rastegljivost ne izgubi i ne mesaj kad stavis ucvrscivac duze od 5 min. kad pomesas onda nanesi na pukotinu ravno i tanjim slojem,zatim stavi mrezicu preko toga pa jos jednom izednaci i ostavi da se susi. srecno!!! ako zapne negde javi se
Nazad na vrh Ići dole
milan_beska
Član
Član



Broj poruka : 116
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 32
Lokacija : beska(indjija)

zaledila voda... Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... EmptySre Feb 01 2012, 20:43

evo sada sve citam i ujutro idem da doslepam auto kuci i da krenem da odledjujem... javljam da li je puklo negde, ako jesto, verovatno cu ga parkirati i ostaviti do proleca.. ako nije pukao ide pravac kod majstora i da mi ga vrati kao i pre dve godine kada sam ga kupio... tj u fabricko stanje Smile
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

zaledila voda... Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... EmptySre Feb 01 2012, 22:47

Kad ga odledis,skini cep sa ekspanzione posude i odvrni slavinu na hladnjaku.Nalazi se u donjem levom uglu hladnjaka gledano od napred.
Nazad na vrh Ići dole
Draza Nexia
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 09.01.2012
Godina : 32
Lokacija : Kostolac

zaledila voda... Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... EmptyČet Feb 02 2012, 18:10

Meni je prosle subote zaledila skroz voda u motoru i sutra dan ga odslepam kod druga u vrelu garazu da se odledi,nije pukao blok ali mi je crkla pumpa jer mi je potrosio 13l za nesto manje od 40 km(racunajuci da normalno ima benzin pokusavao da upalim i ode pumpa Sad ),sad mora da puknem za pumpu... I normalno odmah sam sipao antifriz. A majstor mi je rekao da mi tako trosi jer nemam lambda sondu... Smile
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

zaledila voda... Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... EmptyČet Feb 02 2012, 18:20

pa to je normalno,ako nemas lande sondu onda na benzin nenormalno trosi. a ulozak pumpe ti je i ranije otisao nemoguce je da ode ako zaledi. dali su ti peraja unutra plasticna ili metalna? ako su plasticna odnda kad si ga upalio pokidao ih je led unutar nje,ako su metalna nemoguce je...
Nazad na vrh Ići dole
Draza Nexia
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 09.01.2012
Godina : 32
Lokacija : Kostolac

zaledila voda... Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... EmptyČet Feb 02 2012, 18:37

U subotu oko 12 nocu probao sam da ga upalim i upalio je ali je mleo led,ugasim ga odmah i ostavim,ali sutra je pumpa otisla od praznog rezervoara,mada mi je nekad i sa 8l prelazio po 140 km,nije bilo pravila.
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

zaledila voda... Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... EmptyČet Feb 02 2012, 18:47

mora tako ako nemas lande sondu. imas da nadjes na svakom otpadu za smesne pare i to ispravne. takodje pogledaj i pumpu... skini pumpu i odnesi i uporedi sa opelom cini mi se da odgovara sad tacno ne mogu da se setim,ali mislim da odgovara,mada nisam siguran.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

zaledila voda... Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... EmptyČet Feb 02 2012, 18:48

Cek drazo u tvoja zadnja dva posta kazes da ti je prelazio 140 km sa 8 litara benzina? to je 5,7l potrosnje a u drugom da je svukao 13l za 40 km tu ti je potrosnja 32L na 100kma nemas lambda sondu u oba slucaja?
Nazad na vrh Ići dole
Draza Nexia
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 09.01.2012
Godina : 32
Lokacija : Kostolac

zaledila voda... Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... EmptyČet Feb 02 2012, 18:50

Koja je cena nove sonde odprilike? A za pumpu cu najverovatnije uzeti original od Nexie polovnu...
Nazad na vrh Ići dole
Draza Nexia
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 09.01.2012
Godina : 32
Lokacija : Kostolac

zaledila voda... Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... EmptyČet Feb 02 2012, 18:52

U oba slucaja nemam sondu,tako sam je i uzeo. U pocetku je trosila normalno a onda u zadnje vreme ili malo ili previse.
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

zaledila voda... Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... EmptyČet Feb 02 2012, 18:56

pa oko 2000-3000rsd. gde se ti nalazis? Megasp kako god da okrene cim nema l.sondu onda auto neravnomerno trosi,opet zavisi od siljenja i vremena. kad ima sondu onda se regulise i prilagodjava potrosnja bez obzira na uslove...
Nazad na vrh Ići dole
Draza Nexia
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 09.01.2012
Godina : 32
Lokacija : Kostolac

zaledila voda... Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... EmptyČet Feb 02 2012, 19:01

U Kostolcu,blizu Pozarevca... Ajde ako nadjes polovnu a ispravnu sondu u tvojoj okolini javi mi pa da se dog. da mi je posaljes.
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

zaledila voda... Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... EmptyČet Feb 02 2012, 19:14

znam gde je kostolac. ako budem naleteo,javljam ti ja.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





zaledila voda... Empty
PočaljiNaslov: Re: zaledila voda...   zaledila voda... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
zaledila voda...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Voda u kabini
» voda u autu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: