Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Problem-grejanje u kabini

Ići dole 
+3
Megasp
ivan85_zmaj
NavratNanosLanos
7 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Problem-grejanje u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem-grejanje u kabini   Problem-grejanje u kabini - Page 2 EmptyPet Nov 25 2011, 07:27

Hvala na odgovoru, meni otprilike znaci. Jos samo da nateram auto da ima bar ovakvu temperaturu dok vozim. Posto ovo de je skala je posle voznje do kuce i nastavljeno da radi 15 minuta u mestu pod malo jacim gasom... inace je bas ispod na belu, a onda zna i da malo padne ispod nje i tako... tu kruzi.

A kolika je uloga onih polozaja, gde se usmerava vazduh. Ko da mi je i tu nesto poremeceno. Samo kad okrenem polozaj da duva u soferku ide to nekako jedva toplo. Ako okrenem da duva pravo u vozaca, ide sve hladno, nigde one toplote sto je isla u soferku.

Ne znam na koj to nacin sve funkcionise i dal to ima veze sa nedostatkom toplote?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Problem-grejanje u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem-grejanje u kabini   Problem-grejanje u kabini - Page 2 EmptyPet Nov 25 2011, 10:15

moguce da ti klapna toplo hladno ne odradjuje posao, ili odradjuje ali traljavo...kod mene je toplo hladno regulisano na sajlu i lako moze da se provali ako ne radi. ako negde mozes da nadjes manual pa da bacis pogled imaju slike kako sve to funkcionise
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

Problem-grejanje u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem-grejanje u kabini   Problem-grejanje u kabini - Page 2 EmptyPet Nov 25 2011, 10:31

Usmerivač vazduha ne bi trebao da ima uticaj na temperaturu vazduha, jer on ima isključivo ulogu da mehanički (putem plastičnih klapni) blokira/preusmeri na glavu, noge, šoferku ili kombinovano, već topao ili hladan vazuh koji je do klapni stigao.
Kad je su u pitanju usmerivači vazduha na "vozača", te plastične klapne ili leptiri se nalaze svega 6-7cm iza rešetki iz kojihi izlazi vazduh u kabini.
Sve to bi trebalo da izgleda ovako:

Problem-grejanje u kabini - Page 2 Slikapage001

Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Problem-grejanje u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem-grejanje u kabini   Problem-grejanje u kabini - Page 2 EmptyPet Nov 25 2011, 11:10

ja pricam o onoj glavnoj klapni koja odredjuje hoce li vazduh biti topao ili hladan, pre svih tih usmerivaca. e sad kod mene je to regulisano sajlomal ne znam kako je kod vas. Na tvojoj slici bi to trebala da je klapna sa rednim brojem 5 ako je 4 stvarno mali hladnjak....znaci klapna usmerava vazduh na njega gde se on greje, ili usmerava u drigi hladan kanal da tako kazem....
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

Problem-grejanje u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem-grejanje u kabini   Problem-grejanje u kabini - Page 2 EmptyPet Nov 25 2011, 12:06

Stvarno, kad malo bolje pogledam, jeste malo konfuzna slika.
Ta klapna koju ti spominješ jeste br.5 na slici i kod mene se reguliše sajlom toplo-hladno.
Klapne br.2 i br.3 su usmerivači - glava/noge/šoferka/kombinovano.
Ako je ovaj dijagram tačan, onda se meni čini da je problem kod ivan85_zmaj klapna br.5, kao što i bokilava kaže.
E, sad. Da li se klapna "zaglavila" na pola kanala ili je sajla te klapne olabavljena/pukla/spala ?
@ivan85_zmaj
Kao što kaže bokilava, sajla može da se provali ako ne radi, tako što kada okrećeš prekidač prema crvenom(toplom) osetićeš određen otpor
koji je sve veći što si bliži kraju crvenog.
Probaj pa nam kaži.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Problem-grejanje u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem-grejanje u kabini   Problem-grejanje u kabini - Page 2 EmptyPet Nov 25 2011, 14:41

Ovo toplo hladno, to mi radi... ta sajla mi je bila problem prosle godine al sam to sredio. Znaci meni ide mlak vazduh, al kad okrenem na ladno onda ide bas hladno, tako da to radi.
Al me zbunjuju ove druge komande gde usmerava vazduh u razlicite pravce. Tako da recimo imam topao vazduh u soferku, a samo ako okrenem u lice da duva, ono ide hladno, nigde ni one toplote. A i to sto mi duva u lice nekako i duva kroz one u sredini leptire, a one na krajevima do vrata, tu skoro i da ne duva, a klapna je na otvoreno, znaci nisu zatvorene...
Skroz mi to nesto bezveze deluje. Moracu sutra da probam da skinem onaj deo gde su te komande i sajle i da vidim kako se ponasa. Al moracu i kasetu da skidam i ima da se napravi veliki posao.
Definitivno prvo moram da proverim te klapne dal odradjuju sve i kako, dal zatvaraju do kraja i tako.
Nazad na vrh Ići dole
NavratNanosLanos
Početnik
Početnik



Broj poruka : 37
Datum upisa : 21.11.2011

Problem-grejanje u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem-grejanje u kabini   Problem-grejanje u kabini - Page 2 EmptyPet Nov 25 2011, 16:09

Nemoj skidati nista sve to mozes videti i ovako ako se sagnes.Ispod na strani vozaca ti je klapna za usmerivanje vazduha pa vidi kako reaguje kad okreces dal ide do kraja u sve polozaje.I jos za nju je zakacena jedna poluga pa vidi dali i nju pomera.Sa druge strane kad se sagnes legnes na ledja vidi se gore sajla koja pomera klapnu za toplo hladno pa proveri i to ili ako oces bolje da vidis odvrni dva srafa ispod i skini kasetu to je bar lako.I imas onu sto razdvaja dal oces vazduh spolja ili iz kabine to mozes da osetis dal zatvara.Sad kad je hladno treba da drzis da uzima iz kabine vazduh da kruzi samo topao.E sad ja sam probao danas da dodjem do hladnjaka skinuo sam taj prvi poklopac ali sam odustao ima tu posla i pitanje je dal se stvarno moze doci skinuti jos taj drugi.E sad razmisljao sam...meni greje onako nista specijalno necu se smrznuti ali standardni termostat lanosov je na otprilike 86 stepena taj trenutno imam.Mozda bi bilo bolje kad bi stavio od opela na 90 samo ne znam da li bi smeo to.Ali meni je problem sto imam posla oko toga da je spolja na crevu kao tebi odmah bi ga promenuo.E sad na jednom drugom forumu lik mi je poslao poruku privatno kao da je do plina,suvise visoko postavljen pa zbog toga slabo greje.E sad pumpa radi cirkulise voda mislim da nije do toga sigurno
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Problem-grejanje u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem-grejanje u kabini   Problem-grejanje u kabini - Page 2 EmptyPet Nov 25 2011, 16:32

ako stavis da uzima iznutra vazduh zamagices se vrlo brzo:)
kod mene su klapne za usmerivace na vakum, a samo ''toplo-hladno'' klapna je na sajlu.
ako su i kod tebe na vakum mozda je neko crevo puklo pa propusta vazduh.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Problem-grejanje u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem-grejanje u kabini   Problem-grejanje u kabini - Page 2 EmptyPet Nov 25 2011, 22:36

Mislim da je kod mene na vakum. Kad sam namestao sajlu za toplo hladno, primetio sam da ovo ostalo radi na vakum, ima one kao motorcice neke. Tad sam bio namestio i klapnu za ono da cirkulise vazduh u kabini ili da uvlaci s polja. I sa tim sam isto imao problem, otkacio se drzac sa te klapne pa je ona stajala na pola. Ni otvoreno ni zatvoreno. I sajla za toplo hladno se bila otkacila.

Tako da ko zna, mozda se opet tu desilo nesto sto ne treba. potrudicu se sutra da to pregledam malo. Da probam da zalegnem na ledja pa da pogledam odozdo ako se vidi nesto.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Problem-grejanje u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem-grejanje u kabini   Problem-grejanje u kabini - Page 2 EmptySub Nov 26 2011, 13:49

Sve sam isproveravo. Klapne sve rade, usmerava vazduh lepo svuda. Nego nesto sam cudno sad uocio, pa probajte vi kod vas dal je isto il nije.
Recimo okrenem ventilator na brzinu 4, i kad mi je na polozaju skroz na hladno, ono duva neverovatno jako, kad okrenem na polozaj toplo do kraja u crveno, on pocne da duva toplije al ne onom brzinom, mnogo slabije izduvava onu toplotu?!
Nije mi jasno zasto to? Dal je to tako normalno?
Ventilator radi istom brzinom al izduvavanje je daleko slabije...
Nazad na vrh Ići dole
NavratNanosLanos
Početnik
Početnik



Broj poruka : 37
Datum upisa : 21.11.2011

Problem-grejanje u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem-grejanje u kabini   Problem-grejanje u kabini - Page 2 EmptySub Nov 26 2011, 14:24

Pa klapna mu menja smer,isto i kad povuces da ti uzima vazduh iz kabine onda dosta jace radi ventilator.Nego meni kao da sve bolje greje.Wurt tecnost sto sam kupio.Ide cela boca na 10 l i ispira se sistem posle pola sata rada otvorenog termostata.Obavezno jer nagriza valjda.Ali ja sam sipao samo malo iz bocice da kruzi sa antifrizom.Nisam nista ispustao,tako da je ostala tecnost.Sto ga vozim vise kao da je sve bolje,sad je toplije dosta.Kontam da mala kolicina ne steti toliko kad se pomesa i da ce vremenom ocistiti sve.Jer na bocici pise da preparat efikasno deluje,ali da sam korisnik mora da ispita kako deluje i kako ce se u praksi pokazati .To sto je napisano su podaci koji se temelje na vlastitom iskustvu
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Problem-grejanje u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem-grejanje u kabini   Problem-grejanje u kabini - Page 2 EmptyUto Nov 29 2011, 06:49

Kakvi su ti utisci sam tim sto si sipao u antifriz? Jel ti nije napravio neke probleme?
Razmisljam se da mozda i ja sipam malo te tecnosti u sistem pa nek kruzi.
Nazad na vrh Ići dole
NavratNanosLanos
Početnik
Početnik



Broj poruka : 37
Datum upisa : 21.11.2011

Problem-grejanje u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem-grejanje u kabini   Problem-grejanje u kabini - Page 2 EmptyUto Nov 29 2011, 18:19

Nema problema,ali nema ni rezultata.Mozda malo bolje,ali mozda i gresim Smile Jos sam dosuo malo pa vidicemo,negde mora da probije Wink
Nazad na vrh Ići dole
FSLANDER
Početnik
Početnik
FSLANDER


Broj poruka : 38
Datum upisa : 20.11.2011
Godina : 43
Lokacija : Ludi Zrenjanin

Problem-grejanje u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem-grejanje u kabini   Problem-grejanje u kabini - Page 2 EmptyPet Dec 02 2011, 18:01

ivan85_zmaj ::
Ovo toplo hladno, to mi radi... ta sajla mi je bila problem prosle godine al sam to sredio. Znaci meni ide mlak vazduh, al kad okrenem na ladno onda ide bas hladno, tako da to radi.
Al me zbunjuju ove druge komande gde usmerava vazduh u razlicite pravce. Tako da recimo imam topao vazduh u soferku, a samo ako okrenem u lice da duva, ono ide hladno, nigde ni one toplote. A i to sto mi duva u lice nekako i duva kroz one u sredini leptire, a one na krajevima do vrata, tu skoro i da ne duva, a klapna je na otvoreno, znaci nisu zatvorene...
Skroz mi to nesto bezveze deluje. Moracu sutra da probam da skinem onaj deo gde su te komande i sajle i da vidim kako se ponasa. Al moracu i kasetu da skidam i ima da se napravi veliki posao.
Definitivno prvo moram da proverim te klapne dal odradjuju sve i kako, dal zatvaraju do kraja i tako.

Problem-grejanje u kabini - Page 2 Klimausmerenjavazduha.th
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem-grejanje u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem-grejanje u kabini   Problem-grejanje u kabini - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem-grejanje u kabini
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Voda u kabini
» problem sa usmeravanjem vazduha u kabini
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!
» Led osvetljenje u kabini
» Buka u kabini

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: