Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 EGR ventil na kalosu

Ići dole 
+15
Bane GM
zoomtronic
bokilava
ivanjovanovic
GTX
Radan
Megasp
milandukic
dixy
zeks
ceronimus
dexns
metrocop
stefanudrea
dalibor76
19 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

EGR ventil na kalosu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   EGR ventil na kalosu - Page 2 EmptyPet Jan 27 2012, 07:16

Iskren da budem za sondu mi je rekao neki majstor mozes videti tekst OVDE mada u svakom slucaju ako ti ne radi katalizator bacanje para je na sondu koja ce opet crci.A ima dosta tekstova gde se pominje podesavanje smese i pospesuje katalizator tj njegov rad.I svuda pise nepravilan rad motora,ali ako sve procitas u sustini nepravilan rad motora je zato sto povecava potrosnju za onoliko koliko se vraceni gasovi iz egr ventila vrati na ponovno sagorevanje,Ne znam koliko je u % mada verujem da nije nesto drasticno.A treba i ceo sistem da bude cist,a opet vozim auto od 15 godina sa 325000 sa cenom od 1500e-2000e tako da nije mi logicno da puknem 500e da to sredim a zbog loseg goriva ce opet da me beje cisit cesto,a vec imam ugradjen plin i vozim na njega.Ne hvala.
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

EGR ventil na kalosu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   EGR ventil na kalosu - Page 2 EmptyPet Jan 27 2012, 08:40

Lambda sonda pocinje da menja vrednost tj "da radi" kad se zagreje,a ne obrnuto.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

EGR ventil na kalosu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   EGR ventil na kalosu - Page 2 EmptyPet Jan 27 2012, 11:21

Megasp mislim da si sve pogresno shvatio.

Kod automobila sa lambda sondom postoje dva nacina rada. Jedan je tzv "otvorena petlja", u kome automobil radi dok se ne zagreje na radnu temperaturu. Tada ne rade lambda sonde a EGR ventil je zatvoren i nema recirkulacije izduvnih gasova. Potrosnja je odredjena samo temperaturmo motora i spoljasnjeg vazduha i rashladne tecnosti, koje citaju odg. senzori.

Kada se postigne radna temperatura ECU prelazi u "zatvorenu petlju" u kome potrosnju regulise kolicina kiseonika u izduvu koju meri lambda sonda (detektuje se kao oscilacija napona izmedju 0,2 i 0,8 ili 0,9 V. To je napon prve sonde, koja je ispred prekatalizatora. Druga sonda treba da ima konstantan napon (u slucaju da je ima). Tada se otvara EGR ventil i vraca deo izduva na ponovno sagorevanje. Posto je sagoreli gas inertan, on samo zauzima prostor u cilindru tako da manje smese treba da se ubaci u cilindar iz dizne da bi se gas sabio, upalio i eksplodirao. Znaci, nije tacno da je funkcija EGR ventila samo ekoloska, kao sto je neko napisao i to ukazuje na nepoznavanje principa rada motora sa unutrasnjim sagorevanjem i termodinamike. Logicno je da ce gumeni balon pre da pukne ako je vec do pola naduvan kao i da je potrebno manje vazuha ubaciti do pucanja u takav balon nego u potpuno prazan.

Sonda ima funkciju i bez katalizatora, jer je njegova funkcija da smanji emisiju stetnih gasova i da omoguci potpuno sagorevanje ugljovodonika iz benzina do ugljen dioksida i vode.

Nova sonda sa 2 zice inace kosta oko 3600 din proizvodjaca "magnetti marelli" i u potpunosti odgovara originalnom delu koji je skuplji (da budem do kraja iskren, ne znam koliki ce joj biti radni vek, ali ako radi upola koliko i originalna, bicu zadovoljan.

Tekst iz prethodnog posta o lambda sondi je inace bas lepo napisan. Uglavnom prillikom davanja informacija na ovom forumu dam link do izvora, ovaj put to necu uradit jer je Megasp to vec uradio sa prethodnim tekstom, koji je rekoh odlican.

Ko voli nek zatvara EGR ventil, dizne, moze i neki cilindar da se zatvori, mozda ce bolje da radi smeh smeh voznja
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

EGR ventil na kalosu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   EGR ventil na kalosu - Page 2 EmptyPet Jan 27 2012, 17:41

dixy ::
Megasp mislim da si sve pogresno shvatio.

Kod automobila sa lambda sondom postoje dva nacina rada. Jedan je tzv "otvorena petlja", u kome automobil radi dok se ne zagreje na radnu temperaturu. Tada ne rade lambda sonde a EGR ventil je zatvoren i nema recirkulacije izduvnih gasova. Potrosnja je odredjena samo temperaturmo motora i spoljasnjeg vazduha i rashladne tecnosti, koje citaju odg. senzori.

Kada se postigne radna temperatura ECU prelazi u "zatvorenu petlju" u kome potrosnju regulise kolicina kiseonika u izduvu koju meri lambda sonda (detektuje se kao oscilacija napona izmedju 0,2 i 0,8 ili 0,9 V. To je napon prve sonde, koja je ispred prekatalizatora. Druga sonda treba da ima konstantan napon (u slucaju da je ima). Tada se otvara EGR ventil i vraca deo izduva na ponovno sagorevanje. Posto je sagoreli gas inertan, on samo zauzima prostor u cilindru tako da manje smese treba da se ubaci u cilindar iz dizne da bi se gas sabio, upalio i eksplodirao. Znaci, nije tacno da je funkcija EGR ventila samo ekoloska, kao sto je neko napisao i to ukazuje na nepoznavanje principa rada motora sa unutrasnjim sagorevanjem i termodinamike. Logicno je da ce gumeni balon pre da pukne ako je vec do pola naduvan kao i da je potrebno manje vazuha ubaciti do pucanja u takav balon nego u potpuno prazan.

Sonda ima funkciju i bez katalizatora, jer je njegova funkcija da smanji emisiju stetnih gasova i da omoguci potpuno sagorevanje ugljovodonika iz benzina do ugljen dioksida i vode.

Nova sonda sa 2 zice inace kosta oko 3600 din proizvodjaca "magnetti marelli" i u potpunosti odgovara originalnom delu koji je skuplji (da budem do kraja iskren, ne znam koliki ce joj biti radni vek, ali ako radi upola koliko i originalna, bicu zadovoljan.

Tekst iz prethodnog posta o lambda sondi je inace bas lepo napisan. Uglavnom prillikom davanja informacija na ovom forumu dam link do izvora, ovaj put to necu uradit jer je Megasp to vec uradio sa prethodnim tekstom, koji je rekoh odlican.

Ko voli nek zatvara EGR ventil, dizne, moze i neki cilindar da se zatvori, mozda ce bolje da radi smeh smeh voznja
claping claping claping
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

EGR ventil na kalosu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   EGR ventil na kalosu - Page 2 EmptySub Jan 28 2012, 11:10

Dixy dobro si to napisao i ja sam isto nasao da dok se ne postigne radna temperatura ECU odredjuje smesu a sonda tek posle
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

EGR ventil na kalosu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: problem sa nubirom   EGR ventil na kalosu - Page 2 EmptyPon Jan 30 2012, 21:41

pozdrav svim ljubiteljima automobila voznja citao sam neke od vasih mnogobrojnih tema i vidim da su se neki od vas bas namucili sa svojim automobilom. ja cu vam sada ispricati jednu od mojih nadam se najvecih muka.imam daewoo nubiru 16v 1.6 2000god. sekvent. kupio sam je pre dva ipo meseca i kada sam je gledao i probao pre nego sto sam je kupio nije hteo da vuce bas najbolje,start ima potpisuje ali posle uzas,mnogo lenj,i predpostavio sam da je katalizator zapusen.presao je 170000 izmerim kompresiu na sva 4 bije 10-ku. i tad je tu ja upalim i na leru nemirno radi i na plinu i na benzinu isto. uzmem je tj. kupim i krenem po gradu da se vozim kad poce da dize ler gas sa 1000 na 1500obrtaja. kad upalim klimu on smanji obrtaje. posle kad sam izasao na otvoren put i kako predjem 120km/h upali se chak cyclops pa se ugasi. pitao sam se da li je covek uopste kada je ubacivao plin da li je prikacio na komp? da malo skratim pricu. posle nekoliko dana voznje i posto svakodnevno ja prelazim i do 200km. onaj ler nikako da se smanji sad mu ni klima ne pomaze,medjutim na ususnoj grani kod step motora ima sraf koji regulise zatezanje sajle gasa i nju malo odvrnem i smanjim obrtaje,ali samo na plinu na benzinu su i dalje isti.potrosnja je bila na 100 8,5. sa naizmenicnom voznjom. samo ga palim na benz i sam prebaci posle 1500 obrtaja na plin. sledeca stavka koja se desi posle odlazak na kopaonik i tamo sam imao probleme na uzbrdice katastrofa ni da cuje nekad moram da se u rikverc vratim i da se zalecem i pod ostrom voznjom i jakim zaletom da predjem uzbrdice. kada sam se vracao desilo se na nizbrdici gde se motor uopste nije ni naprezao prokuva mi auto Question Rolling Eyes medjutim posle nekoliko predjenih kilometara ugasi se i nikako da upali,ispraznio sam i akumulator verglajuci,alnaser sm ja mislim zapalio i nista. i zaustavih one sto ciste puteve i oni me zakacili na sajlu i ja upalih. prodjoh posle celu srbiju sve ok i stigao ja u zr. posle samo dva dana problem sa paljenjem i iz bga kada sam se vracao ponovo u zr na pola puta stade poce da ne prima gas samo prima do 2500 obrtaja. dim pozadi dimi uzas,jedva se dokopao ja zrenjanina i kad sam stigao kuci na meracu od ulja pogledam na vrh belo affraid posle cale izasao i upalio ga mimo mene i on je tu def pomesao ulje i vodu...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

EGR ventil na kalosu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   EGR ventil na kalosu - Page 2 EmptyPon Jan 30 2012, 22:09

Ma redovna kontrola svega dok ne vidis sta fali autu i antifriza i ulje meni pusta recimo i ulje iz serva(koje se inace ne trosi)a dospem 0,5l za 6 meseci nije strasno.Pravila foruma su da se predstavis to mozes uciniti klikom [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

EGR ventil na kalosu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   EGR ventil na kalosu - Page 2 EmptyPon Jan 30 2012, 22:26

potom posto ja inace radim mehaniku i limariju i skinuo sam glavu i odneo na hidro test i obradu,glava je bila jako usijana i pokrivljena. zamenio sam samo dihtunge nisam menjao ni gumice ni vodjice. upalio ja auto medjutim sledece sto sam primetio je da se citac na remenici radilice polomio (nosac) i tako da sam njega posto je aluminijum morao da sa tecnim metalom spojim i radio je super. ajj da ja sad testiram auto i probam kako ide,posto sam sipao ulje koje je vec korisceno da procisti uljnu pumpu i karter i sve vodove kuda ide ulje,i sipao umesto antifriza obicnu vodu,otisao do bg koji je udaljen od mene 60km i tamo se vozao i vratio se medjutim stao sam blizu kuce u prodavnici da pazarim neke stvari kada sam seo u kola i da krenem kuci auto ni da cuje da upali ni na benzin ni na plin. sacekao ja nekih 5 min.opet verglao i jedva sastavi,prebacim na plin i on ide sve ok. pred kucu opet stanem ugasim i probam da li hoce da upali opet nista nece ni da cuje. na gurku jedva upali. nista ja usao u dvoriste sacekam da se malo ohladi ispustim onu vodu zbog ovih sada mrazeva i sipam antifriz stade samo 3 litre isputo vazduh na najvisim tackama i stade jos skoro litar jedva. nakon toga da probam da upalim ista prica sanse nema. pozovem komsiju da me slepa i da pokusam tako da upalim i uspem,ali pazite sad nakon toga poceo je da stucka i krenem pod malo jacim gasom znajuci da je motor hladan i da ga silujem na plinu posle predjenih 300metara ugasi se izguio gas i ni da cuje opet ga mi zakacimo on opet upali ali u prekidima prima i gubi gas i na kraju izgubi gas skroz... glavom u zid za dva meseca koliko posedujem auto to je bilo i previse ali nisam vam rekao da mi je grejanje isto katastrofa,ventilator radi samo kada na bravici kljuc pomerim malo unapred i kad dobije kontakt zadrzim tu gde je dobio kontakt pustim kljuc i on radio medjutim ni na tu foru nece vise. pored svega sto sam znao da radim,osecam se kao da sam prvi put seo u auto i kasd se dese ovakve stvari postanem nemocan u tom trenutku. mada sada sumnjam na bombinu sto nece da upali,cistio sam step motor ne verujem da je do njega.sutra cu proveriti kad verglam da li bac struju,ako bude bacalo ja vise ne znam sta cu iznerviracu se i izvaditi ceo motor i poceti da cerupam i ispitujem sve delove ukljucujuci svaki delic... jako je nedefiniosan i komlikovan auto. moja je greska sto jos nisam isao da ga nakacim na komp.
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

EGR ventil na kalosu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   EGR ventil na kalosu - Page 2 EmptyPon Jan 30 2012, 22:37

da pritisnem samo ono sto pise predstavljanje??? gubi ti ulje za servo samo na samom cepu,pogledaj da li ti je nauljena cantra ili kada smotas pun i kada ti auto radi da li menja zvuk motora i pogledaj kad je tada opterecen jel pusta na cepu ili gde vec???? tvojih poruka sam najvise video i jako su dobre do duse sa malo vecim problemima,ali sve se da resiti,ja barem tako mislim. posto si ti rasturao oko table i petljao oko nje reci mi da li kojim slucajem si skidao i kontakt bravicu???
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

EGR ventil na kalosu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   EGR ventil na kalosu - Page 2 EmptyUto Jan 31 2012, 07:03

Nisam skidao bravicu.Pazi malo oko duplih postova imas ove postove u 3 teme,a da ne zabrljamo temu tema je egr ventil na kalosu,pa da se ne spamuje.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

EGR ventil na kalosu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   EGR ventil na kalosu - Page 2 EmptyUto Jan 31 2012, 10:38

hitno nam treba moderator....
Nazad na vrh Ići dole
stefanudrea
Početnik
Početnik
stefanudrea


Broj poruka : 72
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 48
Lokacija : DROBETA/RUMUNJA

EGR ventil na kalosu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   EGR ventil na kalosu - Page 2 EmptyPon Feb 20 2012, 10:32

nema moderator?
Nazad na vrh Ići dole
zoomtronic
Početnik
Početnik
zoomtronic


Broj poruka : 23
Datum upisa : 16.07.2013
Godina : 49
Lokacija : Beograd,Borča

EGR ventil na kalosu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: EGR ventil na kalosu   EGR ventil na kalosu - Page 2 EmptySub Avg 03 2013, 19:49

Jel neko skidao i čistio EGR ventil na kalosu? vidim svi su to radili u najavi, a niko nije slikao i postovao proces.
Nazad na vrh Ići dole
http://zoomtronic.blogspot.com
Bane GM
Početnik
Početnik



Broj poruka : 11
Datum upisa : 05.04.2012

EGR ventil na kalosu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   EGR ventil na kalosu - Page 2 EmptySub Avg 10 2013, 18:43

[You must be registered and logged in to see this link.] bas Kalos upitanju ali je egr isti ( gm standard ).

Otvoris haubu i prvo sto vidis je egr kod kalosa ( bar je kod mene tako , 1.4 ) 

Bitno ti je da ga ocistis od garezi i to je to.

Mozes posle ciscenja da skines klemu sa akumulatora na par minuta da zaboravi greske.
Nazad na vrh Ići dole
zoomtronic
Početnik
Početnik
zoomtronic


Broj poruka : 23
Datum upisa : 16.07.2013
Godina : 49
Lokacija : Beograd,Borča

EGR ventil na kalosu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: EGR ventil na kalosu čišćenje   EGR ventil na kalosu - Page 2 EmptyPet Avg 16 2013, 15:18

Kupio sam carb & choke cleaner i pokušaću da očistim EGR na Kalosu 1.2
Slikaću ceo proces pa ću staviti na forum
Nazad na vrh Ići dole
http://zoomtronic.blogspot.com
djole2006
Početnik
Početnik



Broj poruka : 6
Datum upisa : 01.10.2013

EGR ventil na kalosu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   EGR ventil na kalosu - Page 2 EmptyUto Okt 29 2013, 20:37

ocel neko turiti vise te slike gde sta je sve radio ?
Inace zanimljiva tema pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
zoomtronic
Početnik
Početnik
zoomtronic


Broj poruka : 23
Datum upisa : 16.07.2013
Godina : 49
Lokacija : Beograd,Borča

EGR ventil na kalosu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Čišćenje EGR ventila u reči i slici   EGR ventil na kalosu - Page 2 EmptySub Nov 09 2013, 11:44

Evo konačno sam skinuo ventil i očistio dole su slike.

[You must be registered and logged in to see this link.]
EGR drže dva šrafa koja se lako skidaju, znači ne treba rastavljati okolne elemente da bi se prišlo šrafovima. Posle čišćenja ventila očistio sam i cev koja vodi od EGR ventila do usisne grane i ona je bila jako prljava,začepljena. Drže je pet šrafova, (označeno crvenim krugovima na prvoj slici), dva imbusa 5mm i tri desetke.
nadam se da će nekome pomoći, inače radi se o Daewoo Kalos 1,2 2004. godište


Poslednji izmenio zoomtronic dana Sub Nov 09 2013, 11:48, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : dopuna)
Nazad na vrh Ići dole
http://zoomtronic.blogspot.com
djole2006
Početnik
Početnik



Broj poruka : 6
Datum upisa : 01.10.2013

EGR ventil na kalosu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   EGR ventil na kalosu - Page 2 EmptyNed Nov 10 2013, 07:24

OO vidi se neko je bio vredan
Hala za slike, nesto mozda i pomogne...
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

EGR ventil na kalosu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: egr   EGR ventil na kalosu - Page 2 EmptyPon Nov 11 2013, 09:45

hvala za slike dobro odradjeno
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
baba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 31
Datum upisa : 08.04.2011
Lokacija : Novi Sad

EGR ventil na kalosu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   EGR ventil na kalosu - Page 2 EmptyPon Mar 28 2016, 19:59

zoomtronic ::
Evo konačno sam skinuo ventil i očistio dole su slike.

[You must be registered and logged in to see this link.]
EGR drže dva šrafa koja se lako skidaju, znači ne treba rastavljati okolne elemente da bi se prišlo šrafovima. Posle čišćenja ventila očistio sam i cev koja vodi od EGR ventila do usisne grane i ona je bila jako prljava,začepljena. Drže je pet šrafova, (označeno crvenim krugovima na prvoj slici), dva imbusa 5mm i tri desetke.
nadam se da će nekome pomoći, inače radi se o Daewoo Kalos 1,2 2004. godište

Da li je bio rešen problem sa čišćenjem? Meni kažu da se elektronski EGR ventil teško može dobro očistiti ...

Da li ste svi vi koji ste zatvorili EGR ventil to uradili softverski na kompjuteru automobila? Kod nas ovde u NS-u jedan majstor traži 100e da skine / vrati kompjuter, programira ga da ne vidi i ne registruje EGR i garantuje da će performanse rada biti mnogo bolje, a potrošnja goriva manja ...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.4s-squad.com
zoomtronic
Početnik
Početnik
zoomtronic


Broj poruka : 23
Datum upisa : 16.07.2013
Godina : 49
Lokacija : Beograd,Borča

EGR ventil na kalosu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: EGR čišćenje   EGR ventil na kalosu - Page 2 EmptyČet Apr 21 2016, 11:24

Čišćenje je pomoglo za neko vreme, posle jedno mesec dana se ponovo upalila lampica, ignorišem je, ne vidim da nešto menja to čišćenje EGR ventila, niti je potrošnja veća niti motor nemirno radi.
Sada imam problem sa jednim plastičnim T razvodnikom koji se nalazi na poklopcu glave motora, inače on spaja tri gumene cevi od kojih jedna ide na poklopac glave motora, (ulazi u njega sa desne strane motora) druga vodi na usisnu granu pre karburatora, a treća u usisni kanal motora. Plastični deo je u obliku slova T i prečnik otvora za spajanje cevčica je oko 8mm ne znam kako se taj deo stručno zove u majstorskoj terminologiji. Zna li neko o čemu pričam?


Poslednji izmenio zoomtronic dana Čet Apr 21 2016, 11:28, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : dodatak)
Nazad na vrh Ići dole
http://zoomtronic.blogspot.com
VladeM
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 18.07.2018

EGR ventil na kalosu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   EGR ventil na kalosu - Page 2 EmptyPet Okt 22 2021, 10:50

zoomtronic ::
Evo konačno sam skinuo ventil i očistio dole su slike.

[You must be registered and logged in to see this link.]
EGR drže dva šrafa koja se lako skidaju, znači ne treba rastavljati okolne elemente da bi se prišlo šrafovima. Posle čišćenja ventila očistio sam i cev koja vodi od EGR ventila do usisne grane i ona je bila jako prljava,začepljena. Drže je pet šrafova, (označeno crvenim krugovima na prvoj slici), dva imbusa 5mm i tri desetke.
nadam se da će nekome pomoći, inače radi se o Daewoo Kalos 1,2 2004. godište
Може ли неко да поново окачи ове фотке? Хвала.
Nazad na vrh Ići dole
ML19
Početnik
Početnik
ML19


Broj poruka : 92
Datum upisa : 04.11.2016
Godina : 28
Lokacija : SRB

EGR ventil na kalosu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   EGR ventil na kalosu - Page 2 EmptyPon Dec 06 2021, 19:24

[You must be registered and logged in to see this link.]
 EGR ventil na kalosu - Page 2 1f4ac
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





EGR ventil na kalosu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ventil na kalosu   EGR ventil na kalosu - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
EGR ventil na kalosu
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Visoki ler gas na kalosu
» Egr ventil i jos nesto. Pomoc !
» Gde se nalazi kompjuter na kalosu?
» Skidanje katalizatora na kalosu
» Digitalni časovnik na kalosu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Kalos-
Skoči na: