Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Gde se nalazi kompjuter na kalosu?

Ići dole 
+5
ceronimus
Gonzo
milandukic
ivanjovanovic
dalibor76
9 posters
AutorPoruka
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Gde se nalazi kompjuter na kalosu? Empty
PočaljiNaslov: Gde se nalazi kompjuter na kalosu?   Gde se nalazi kompjuter na kalosu? EmptyNed Feb 26 2012, 15:08

Pozdrav?
Dali neko može da mi kaže gde se nalazi kompjuter koji kontroliše rad motora naravno upitanju je kalos?
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

Gde se nalazi kompjuter na kalosu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde se nalazi kompjuter na kalosu?   Gde se nalazi kompjuter na kalosu? EmptyNed Feb 26 2012, 17:02

jedino sta ti kontrolise rad motora je senzor na radilici.
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Gde se nalazi kompjuter na kalosu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde se nalazi kompjuter na kalosu?   Gde se nalazi kompjuter na kalosu? EmptyNed Feb 26 2012, 18:22

A gde idu one silne informacije od koje kakvih senzora na motoru mislim šta ih sakuplja i obrađuje mora da postoji kompjuter mislim da je moje pitanje konkretno.
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

Gde se nalazi kompjuter na kalosu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde se nalazi kompjuter na kalosu?   Gde se nalazi kompjuter na kalosu? EmptyNed Feb 26 2012, 21:12

naravno da postoji kompijuter za tvoj model ne znam gde je,a ja sam shvatio sta cita rad motora pa ti rekoh.
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

Gde se nalazi kompjuter na kalosu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde se nalazi kompjuter na kalosu?   Gde se nalazi kompjuter na kalosu? EmptyNed Feb 26 2012, 21:17

mora da je kod suvozaca u kabini ispod istrment table [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
milandukic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 24.11.2011
Lokacija : Knjazevac

Gde se nalazi kompjuter na kalosu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde se nalazi kompjuter na kalosu?   Gde se nalazi kompjuter na kalosu? EmptyPon Feb 27 2012, 11:31

Kad otvoris vozaceva vrata, (otvori ih koli moze da se otvore) videces kad gledas sa boka u instumen tablu (ne mislim gore gde su obtaji i kilometar sat nego tamo gde se nevidi kad su vrata zatvorena) plastiku koja izgleda kao poklopac, ima neko udubljenje na njoj. To luzi za skidanje tog polkopc skini ga i videces.... Pozz
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Gde se nalazi kompjuter na kalosu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde se nalazi kompjuter na kalosu?   Gde se nalazi kompjuter na kalosu? EmptyPon Feb 27 2012, 12:13

Milane znam na šta misliš ali tu stoje samo osigurači mislim da nikakav komjuter ne postoji na tom mestu skidao sam taj poklopac jedno 10 puta do sada da nisi nešto pogrešio?
Nazad na vrh Ići dole
milandukic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 24.11.2011
Lokacija : Knjazevac

Gde se nalazi kompjuter na kalosu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde se nalazi kompjuter na kalosu?   Gde se nalazi kompjuter na kalosu? EmptyPon Feb 27 2012, 15:53

Da tu su osiguraci i relei, ali tu je i komp bar tako mislim. Jel ims neki problem pa pitas?
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Gde se nalazi kompjuter na kalosu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde se nalazi kompjuter na kalosu?   Gde se nalazi kompjuter na kalosu? EmptyPon Feb 27 2012, 16:50

lmam problem koji jos uvek ne mogu da resim u vezi mog posta (Nemiran rad motora)
Pa hocu da proverim kablove do kopjutera i sami kompjuter mozda je nesto labavo i tome slicno.
Nazad na vrh Ići dole
Gonzo
Početnik
Početnik



Broj poruka : 22
Datum upisa : 25.12.2011
Godina : 52
Lokacija : Banja Luka RS

Gde se nalazi kompjuter na kalosu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde se nalazi kompjuter na kalosu?   Gde se nalazi kompjuter na kalosu? EmptyČet Mar 01 2012, 21:07

Mislim da se ispod volana nalazi priključak za komp...Tj. džek gdje se priključuje laptop za dijagnostiku...
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Gde se nalazi kompjuter na kalosu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde se nalazi kompjuter na kalosu?   Gde se nalazi kompjuter na kalosu? EmptyČet Mar 01 2012, 22:03

Da u redu je ispod volana je priključak za dijagnostiku ali gde je taj toliko spomonjan EKU tj. komjuter?
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

Gde se nalazi kompjuter na kalosu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde se nalazi kompjuter na kalosu?   Gde se nalazi kompjuter na kalosu? EmptyČet Mar 01 2012, 22:08

Dalibore da li si procitao moj problem?da li je step motor to sto mene zeza mozda?da li se on da kazem popravlja?
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Gde se nalazi kompjuter na kalosu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde se nalazi kompjuter na kalosu?   Gde se nalazi kompjuter na kalosu? EmptyPet Mar 02 2012, 09:59

Ispod suvozacevog sedista bi trebalo da bude ECU i kod kalosa. Kutija obicna do koje vodi gomila zica koje idu ispod tepiha...
Nazad na vrh Ići dole
ingo
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Datum upisa : 10.09.2012

Gde se nalazi kompjuter na kalosu? Empty
PočaljiNaslov: Nisam siguran !!!   Gde se nalazi kompjuter na kalosu? EmptyPon Sep 10 2012, 13:20

Jednom prilikom sam morao da perem ceo tepih u autu, pa nisam hteo u nekom servisu da nebi od vlage se odlepilo nebo. Zato sam sam skinuo sva sedista i plastike, pa samim tim sam imao i prilike da vidim ECU. Nisam siguran ali mislim da je to. Nalazi se ispod plastike koja pokriva most izmedju vozacevog i suvozacecvog sedista. Naj preciznije je da je izmedju rucice menjaca i rucice rucne kocnice. Ako imas vremena proveri to je 15-20 min posla.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Gde se nalazi kompjuter na kalosu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde se nalazi kompjuter na kalosu?   Gde se nalazi kompjuter na kalosu? EmptyPon Sep 10 2012, 15:28

to bi trebalo da je komp od air bag-a, a ne ECU
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Gde se nalazi kompjuter na kalosu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde se nalazi kompjuter na kalosu?   Gde se nalazi kompjuter na kalosu? EmptyPon Sep 17 2012, 17:26

da li je neko pronasao taj polozaj ECU jedinice
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Gde se nalazi kompjuter na kalosu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde se nalazi kompjuter na kalosu?   Gde se nalazi kompjuter na kalosu? EmptyPon Sep 17 2012, 20:45

Izgleda da niko nezna gde se nalazi ECU na kalosu!
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Gde se nalazi kompjuter na kalosu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde se nalazi kompjuter na kalosu?   Gde se nalazi kompjuter na kalosu? EmptyUto Sep 18 2012, 07:37

da li to znaci da niko ne ide na dijagnostiku i da se retko kvari
Kod mene upaljena lampica za motor i ABS vec dve godine a auto radi ko Svajcarac
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Gde se nalazi kompjuter na kalosu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde se nalazi kompjuter na kalosu?   Gde se nalazi kompjuter na kalosu? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Gde se nalazi kompjuter na kalosu?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» GDE SE NALAZI EGR VENTIL NA LANOSU
» Potreban Kompjuter za AC plin
» Hitno!!!! Kompjuter Nubira II
» TACUMA 2.0 KOMPJUTER I RASHLADNA TEKUĆINA
» Visoki ler gas na kalosu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Kalos-
Skoči na: