Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Visoki ler gas na kalosu

Ići dole 
+5
kole 1.4
ivan85_zmaj
zeks
dellas
dalibor76
9 posters
AutorPoruka
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Visoki ler gas na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Visoki ler gas na kalosu   Visoki ler gas na kalosu EmptyČet Dec 09 2010, 22:23

Pozdrav!
U pitanju je daewoo kalos 1.4 16V naime u toku vožnje prilikom promene brzina drži visok ler gas.
Ili kada menjač izbacim na ler srazmerno kako kočim tako se postepeno i gas smanjuje.
Pravi mi probleme i kada oduzmem gas umesto da sam motor prikočuje vozilo on održava pa čak i malo ubrzava
Inače kad startujem motor i kad radi u mestu sve je u redu obrtaji su ispod 1000.
Dali je u pitanju elekronika ili šta već?
Nemam plinski uređaj!
Nazad na vrh Ići dole
dellas
Član
Član
dellas


Broj poruka : 124
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Čačak/Beograd

Visoki ler gas na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Visoki ler gas na kalosu   Visoki ler gas na kalosu EmptyČet Dec 09 2010, 23:04

Jako cudno, meni se isto to desava ali samo kad vozim na plin. Idi na neku dijagnostiku nema ti druge...
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Visoki ler gas na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Visoki ler gas na kalosu   Visoki ler gas na kalosu EmptyPet Dec 10 2010, 08:43

mislim da je to do stila voznje jos nisi naviko na njega mora da si vozio nesto drugo
a i inace kod kalosa nije izbalansiran odnos cudno je i sa dodavanjem gasa
bilo je u casopisu vrele gume vidi na netu ja sam citao neki clanak o tome
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Visoki ler gas na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Visoki ler gas na kalosu   Visoki ler gas na kalosu EmptyPet Dec 10 2010, 10:05

Definitivno nešto nije kako treba ipak moram posetiti majstora!
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Visoki ler gas na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Visoki ler gas na kalosu   Visoki ler gas na kalosu EmptyPet Dec 10 2010, 13:01

Mislim da se i kod mene to desava na Nubiri, a vozim je uglavnom na plin.
Nisam smatrao da je to nesto mnogo lose... mislim da je takvo vozilo.
Desava se da kad ga izbacim iz brzine i idem nizbrdo da ler gas bude preko 1500 o/min, a kako kocim i zaustavljam se tako i ono opada.
Kod drugih vozila nije tako, to znam, al sta je sad tu u pitanju nemam pojma... neznam da li tako mora ili ne.
Nazad na vrh Ići dole
kole 1.4
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Datum upisa : 09.02.2012

Visoki ler gas na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Visoki ler gas na kalosu   Visoki ler gas na kalosu EmptyČet Feb 09 2012, 22:26

Dragi forumasi,visok ler gas prilikom menjanja brzina je fabricki podesen... Tj. Ima ugradjen senzor koji regulise ler gas prilikom promene brzina da nebi doslo do cimanja i trzanja prilikom menjanja brzina ukoliko je menjanje brzina sporo... bravo
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Visoki ler gas na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Visoki ler gas na kalosu   Visoki ler gas na kalosu EmptyPet Feb 10 2012, 12:32

gde ode tehnologija ranije se to radilo nogom Very Happy:D
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Visoki ler gas na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Visoki ler gas na kalosu   Visoki ler gas na kalosu EmptyPet Feb 10 2012, 14:22

To sto vama ne radi se zove "fuel cut off" ili u bukvalnom prevodu odsecanje goriva.Kod vozila sa gasom zna da se desava kad je na isparivacu sraf za ler odvrnut malo vise pa step motor sporije odreaguje i prigusi dotok vazduha.Moze da bude i posledica voznje u kojoj se jako retko koci motorom,a mogu da budu i step motor ili TP senzor kao sto je bio kod mene...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Visoki ler gas na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Visoki ler gas na kalosu   Visoki ler gas na kalosu EmptyPet Feb 10 2012, 18:57

..i na semaforu delujes kao pocetnik alien
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Visoki ler gas na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Visoki ler gas na kalosu   Visoki ler gas na kalosu EmptyPet Feb 10 2012, 20:13

Moje pitanje glasi dali je to normalno da između menjanja brzina gas ostaje na visokim obrtajima ili ipak nije normalno dali neko može da mi odgovori?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Visoki ler gas na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Visoki ler gas na kalosu   Visoki ler gas na kalosu EmptyPet Feb 10 2012, 20:34

Kod mene na Lanosu je tako ali to NEMOZE biti normalno.To neki od senzora cvrkne ili step motor ali sigurno takav iz fabrike ne izlazi.Ja nemam puno gradske voznje pa mi i nesmeta puno.Medjutim sigurno utice i na potrosnju cim motor neradi kako treba.
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Visoki ler gas na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Visoki ler gas na kalosu   Visoki ler gas na kalosu EmptyPet Feb 10 2012, 21:00

Mislim da je ipak tako fabrički podešen jer pogledajte šta kažu članovi chevrolet foruma i to vlasnici potpuno novih vozila.http://www.chevroletforumserbia.com/viewtopic.php?f=54&t=166&sid=5fb6a7e69dc1131ff2c84404c1605ed0&start=10
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Visoki ler gas na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Visoki ler gas na kalosu   Visoki ler gas na kalosu EmptyPet Feb 10 2012, 21:28

Procitaj drugi post u ovoj temi.Za Chevrolet ne znam,ali konkretno kod Nexie,kompjuter zna brzinu vozila samo preko ABS senzora.Kako zna ako auto nema ABS?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Visoki ler gas na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Visoki ler gas na kalosu   Visoki ler gas na kalosu EmptySub Feb 11 2012, 11:26

mozda preko pinjona sta mislis o tome Smile
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Visoki ler gas na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Visoki ler gas na kalosu   Visoki ler gas na kalosu EmptySub Feb 11 2012, 15:09

Mehanicki je,sajla ide u sat.Verzija sa automatskim menjacem ima mali displej u sklopu instrument table koji pokazuje u kojem stepenu prenosa se nalazi menjac.Mozda ti modeli imaju elektronski pinjon mada ne mora da znaci.Cinjenica je da se taj efekat ispoljava najvise kod vozila na gas.Da je to tako fabricki,radilo bi jednako na oba goriva.
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Visoki ler gas na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Visoki ler gas na kalosu   Visoki ler gas na kalosu EmptyNed Feb 12 2012, 15:14

to sigurno nije fabricki verovatno neka greska secam se da se kod FAPA davao medju gas za promenu brzine
nesto nije u redu i tako je kod svih vrsta vozila
Nazad na vrh Ići dole
kalos04
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 17.09.2012
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Visoki ler gas na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Pozz   Visoki ler gas na kalosu EmptyPon Sep 17 2012, 15:48

Mozda ti je samo sajla od gasa previse zategnuta, kod mene je to bio problem na kalosu 1.4.
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Visoki ler gas na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Visoki ler gas na kalosu   Visoki ler gas na kalosu EmptyPon Sep 17 2012, 17:21

zamolio bi Kalos04 da nam u rubrici prestavljnje napise nesto o sebi i automobilu koji vozi
Jalicno vozim taj auto pa kad se neko uclani voleo bi da procitam iskustva drugih vlasnika
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Visoki ler gas na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Visoki ler gas na kalosu   Visoki ler gas na kalosu EmptyPon Sep 17 2012, 20:52

Ajde ajde kalos 04 prestavi se kao sav normalan svet!
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Visoki ler gas na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Visoki ler gas na kalosu   Visoki ler gas na kalosu EmptyPon Sep 17 2012, 22:17

hhaha koji car, podigao je temu iz mrtvih i to je to Visoki ler gas na kalosu 817894
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Visoki ler gas na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Visoki ler gas na kalosu   Visoki ler gas na kalosu EmptyUto Sep 18 2012, 18:38

Dobro Zeks sad kad si vec dobio slagvort reci sta bi za taj gas,jel ga popravi......
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Visoki ler gas na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Visoki ler gas na kalosu   Visoki ler gas na kalosu EmptySre Sep 19 2012, 07:41

Radane ptocitaj prethodnu stranu ja nikad nisam imao problema sa gasom - nemoj da me ureknes
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Visoki ler gas na kalosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Visoki ler gas na kalosu   Visoki ler gas na kalosu Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Visoki ler gas na kalosu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» EGR ventil na kalosu
» Zvučni signal na kalosu
» Gde se nalazi kompjuter na kalosu?
» Skidanje katalizatora na kalosu
» Digitalni časovnik na kalosu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Kalos-
Skoči na: