Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Velik broj obrtaja motora Nubira

Ići dole 
+4
zeks
Laycan
Radan
renato1974
8 posters
AutorPoruka
renato1974
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 06.08.2015

Velik broj obrtaja motora Nubira Empty
PočaljiNaslov: Velik broj obrtaja motora Nubira   Velik broj obrtaja motora Nubira EmptyČet Avg 06 2015, 13:00

Pozdrav narode imam problem daewoo nubira 1,6 2001god. karavan 78kw pukao mi zupcasti napravio havariju al to je sredjeno kad sve sastavilo nije htjelo da se spusti broj okretaja motora 3500 nekako je spusten na 1500-2000 i jos vrte ventilatori na hladnjaku punoj brzini sve pregledano vakumi step motor dihtunzi i javlja na tabli zuta lampica za motor svi koji znao o ovim autima je uradjeno sto se zna dali iko imao ovakav problem da mi pomogne HVALA NARODE
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Velik broj obrtaja motora Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Velik broj obrtaja motora Nubira   Velik broj obrtaja motora Nubira EmptyČet Avg 06 2015, 20:49

Pokušaj sa resetovanjem kompjutera.Pročešljaj forum imaš na par mesta proceduru za to.To mi  iskreno liči na zaglavljen step motor.Probaj stavi neki drugi,posudi od nekoga i probaj.Može da bude i do senzora klapne,on ti je ispod step motora.Ali jebem ti majstore te tvoje kad nemogu da spuste broj obrtaja,i kad nemaju ideju o čemu se tu radi Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
renato1974
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 06.08.2015

Velik broj obrtaja motora Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Velik broj obrtaja motora Nubira   Velik broj obrtaja motora Nubira EmptyPet Avg 07 2015, 19:44

Ma stavljao sam i drugi step motor isto svoj na drugi je radio ok  a to resetovanje kompjutera mozeli link ako znas ma majstori su ono po starom dundjeri cast pojedincima.
Nazad na vrh Ići dole
Laycan
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 24.01.2015

Velik broj obrtaja motora Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Velik broj obrtaja motora Nubira   Velik broj obrtaja motora Nubira EmptySub Avg 08 2015, 20:23

Samo pazi kada mu resetujes komp jel ako si mu smanjivao ler gas na sajli onda ga neces upaliti posto ce biti jako mali ler ili ga neces ni imati.Znaci kad ga palis daj mu malo jaci gas pa ga polako popustaj i onda ga dosteluj. Meni nubira radi na oko 800 obrtaja i mislim da je to neka normala. bravo
Nazad na vrh Ići dole
renato1974
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 06.08.2015

Velik broj obrtaja motora Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Velik broj obrtaja motora Nubira   Velik broj obrtaja motora Nubira EmptyNed Avg 09 2015, 09:28

Nisam uspio naci proceduru za restovanje kompjutera kod nubire mozeli mi iko napisati proceduru ili dati neki link jer poceo sam biti  glavom u zid Very Happy pomagajte.
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Velik broj obrtaja motora Nubira Empty
PočaljiNaslov: komp   Velik broj obrtaja motora Nubira EmptyNed Avg 09 2015, 12:44

ima sigurno na nasem forumu nema veze za koji auto covek je napisao i proceduru
kako posle resetovanja nauciti komp ,ja sam citao potrazi ima sigurno
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Velik broj obrtaja motora Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Velik broj obrtaja motora Nubira   Velik broj obrtaja motora Nubira EmptyNed Avg 09 2015, 15:01

Na zalost ne znam autora ( red je napomenuti), ali je sigurno sa ovog foruma:



IDLE LEARN PROCEDURE (1.6L DOHC)

Whenever the battery cables, the Engine Control Module (ECM), or the fuse is disconnected or replaced, the following idle learn procedure must be performed:

Turn the ignition ON for 5 seconds.
Turn the ignition OFF for 10 seconds.
Turn the ignition ON for 5 seconds.
Start the engine in park/neutral.
Allow the engine to run until the engine coolant is above 85°C (185°F).
Turn the A/C ON for 10 seconds, if equipped.
Turn the A/C OFF for 10 seconds, if equipped.
Turn the ignition OFF. The idle learn procedure is complete.
 
 
Posle toga sledi procedura ucenja ler gasa (idle learn procedure):

1.Daj kontakt 5 sekundi;
2.Skini sa kontakta 5 sekundi;
3. Startuj motor sa menjacem izbacenim iz brzine i ostavi da se motor zagreje do oko 85°C (radna temperatura);
4.Ukljuci klimu 10 sekundi
5. Iskljuci klimu 10 sekundi
6.Ukljuci klimu 10 sekundi
7. Iskljuci klimu 10 sekundi
8.Iskljuci motor.

Ukoliko nema klime ukljuci sto vise potrosaca
Nazad na vrh Ići dole
renato1974
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 06.08.2015

Velik broj obrtaja motora Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Velik broj obrtaja motora Nubira   Velik broj obrtaja motora Nubira EmptyPon Avg 10 2015, 11:42

Hvala narode pokusacu  bravo
Nazad na vrh Ići dole
renato1974
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 06.08.2015

Velik broj obrtaja motora Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Velik broj obrtaja motora Nubira   Velik broj obrtaja motora Nubira EmptyPet Avg 14 2015, 07:25

Narode uspio sam smanjiti obrtaje na 1200 jos uvjek mi gori zuta lampica i vrte ventilatori na hladnjaku nije mi pomoglo resetovanje racunara po ovoj semi  Sad imali jos nekih tajni ako neko zna  hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Velik broj obrtaja motora Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Velik broj obrtaja motora Nubira   Velik broj obrtaja motora Nubira EmptyPet Avg 14 2015, 20:17

Vidi  u radu raskači džek sa TPS senzora na sekund dva pa ga vrati.Ili step motor glavi ili TPS pogrešno pokazuje položaj klapne..a lampica onda gori zbog loše smese....Jbg lupam ali pokušaj Neutral ne košta ništa
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Velik broj obrtaja motora Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Velik broj obrtaja motora Nubira   Velik broj obrtaja motora Nubira EmptyPon Avg 24 2015, 19:05

Ovako-prvo neka ti radi na benzinu moze auto na benzinu jedan ler a drugi na plinu(smesa).Resetovanje racunara se vrsi uklanjanjem osiguraca za ecu i drzis na kontaktu i vratis ga posle.a jednostavnije skinu se kleme i vratis za par minutu ,zatim auto startujes na BENZIN i uradis idle learning procedure kao sto je gore opisana,ili provozati auto (jer tako pise mapu).Step motor je zaduzen da bi drzao ler na odredjenim obrtaima na leru 800 obrtaja .Step motor skini(ako je stari tip motora skida se na 2 srafa,a na novom ide ceo sa leptirom).Meni je jednom isto na nubiri se desilo tako da ide na 2500-3000 i posle resetovanja kompa i ciscenja nije hteo da spusti,e sad nesto se radilo oko kola ne znam sta ali i nebitno je i padne mi napamet nesto sto mi je pomoglo.Step motor stoji gde treba ali raskacim dzek i pustim ga da digne obrtaje na 3000 i drzi.onda izgasim auto i prikljucim dzek upalim auto sve radi ok(naucio komp kad da je zabagovao).

Tebi ako nista od ovoga ne pomogne moras ici na dijagnostiku jer si rekao da ti sija zuta lampica a ona ukazuje na neku nepravilnost jos je bolje kad sija nego kad ne sija pa trazis sve moguce.A i proslo je 20 dana ako si resio red je da napises i ostalima sta je bio kvar ,zato forum i sluzi. voznja
Nazad na vrh Ići dole
renato1974
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 06.08.2015

Velik broj obrtaja motora Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Velik broj obrtaja motora Nubira   Velik broj obrtaja motora Nubira EmptyPon Avg 31 2015, 09:51

Nazalost nisam nista rijesio nemogu dijagnostiku prikopacati javlja error al to mi je isto javljalo i kad je auto bilo sve ok onako htio se zakacit al nije mogao. Pokusao sam i sa orginalnom dijagnostikom za Daewoo vozila al nije moglo zbog cega neznam, cekam da dodjem do majstora koji se bavi elektronikom da pogleda da nisu pinovi  il nesto drugo. Naravno da bi javio ako sam rijesio problem al neda se djaba  glavom u zid.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Velik broj obrtaja motora Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Velik broj obrtaja motora Nubira   Velik broj obrtaja motora Nubira EmptyPet Sep 04 2015, 11:00

Proveri sve džekove, da li su dobro prikopčani.
Ima na crevu usisa senzor za temperaturu usisnog vazduha, a takvo ponašanje se javlja ako se on ne uključi.

Takođe, ukoliko za neki senzor žice ili pinovi u konektoru naprave spoj hoće da pali ventilator i da duva, uz grešku. Olabavi sbe kablove i pomeraj priključke da vidiš ima li promene.

Ukoliko je ostao iskopčan senzzor temperature usisnog vazduha, mora se po njegovom uključivanju resetovati greška dijagnostikom ili skidanjem sa akumulatora.

Javi šta si uradio i kako si rešio!
Nazad na vrh Ići dole
renato1974
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 06.08.2015

Velik broj obrtaja motora Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Velik broj obrtaja motora Nubira   Velik broj obrtaja motora Nubira EmptyPon Sep 14 2015, 07:26

Uspio sam rijesiti problem. Dijagnostika odradjena uz poseban đek koji je za vozila koja su napravljena samo za azijska trzista a nije po evrposkom. Javljo je gresku senzora teperature to jest onaj sa dvije zice na đeku zamjenjen novim i to je to LETI na veliko zadovoljstvo. Ne znam zbog cega je doslo do kvara kad je skinut radi obrade glave motora. Hvala na pomoci na mogucim rijesenjima ali taj senzor po drugi put mi je zadavao problema a nisu bili isti simtomi. Da prostite poslije ovoga sad ga znam u dusu    bravo .
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Velik broj obrtaja motora Nubira Empty
PočaljiNaslov: sine renato neznas ti nista u dusu    Velik broj obrtaja motora Nubira EmptySub Avg 13 2016, 17:05

iosdi na foruim o takumi tamo sam objasnio rad svih tih stvari koje tebe muc. opisao sam rad motora u leru i objasni o kako sto radi od tih djelova ... pa tamo si procitaj i vidi koliko neznas... a sad cu tio ukratjko reci samonekoliko detalje . senzor temporetrarure vode ets ili engione temperatur sensor pri 45 stepeni celzija salje signal kompicu da pocne citati signale od lambda sionde ili ti oxi senzora i tada prelazi iz otvorenog u zatvorenio mod rada motora . to jest motor pirma signale od oxi senzora i map senzora i na osnovu njih i temperaturnog senzora vode kompic mjesa smjesu u odnosu 14.7 naprama jedan najbolja je smjesa pri 94 stuopnja topline vode u masini a na 70 stepeni se otvara termostat za hloadjenej na 97 je potpuno otvoren na 97 ti kompic pali prvi stupanj ventilatora na 102 drugi, a gasi ih na 94 . dakle da sam prije vidio tvoj tekst ja bi ti odma reko sto te mucilo ...ali vidim majstori su ti nasli . dakle crko ti je termo senzor vode i davao kompicu krivu sliku stanja motora . zato ti je komopic bezaveze palio ventilatore al evo sad je sve uredu nadam se
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Velik broj obrtaja motora Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Velik broj obrtaja motora Nubira   Velik broj obrtaja motora Nubira Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Velik broj obrtaja motora Nubira
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Broj obrtaja za vreme menjanja brzina
» Nubira 1.6 16V los rad izmedju 1800 i 2600 obrtaja
» Tip Motora
» Zamjena motora
» Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: