Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini?

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Pexus
Početnik
Početnik
Pexus


Broj poruka : 33
Datum upisa : 25.07.2011

tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? Empty
PočaljiNaslov: Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini?   tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? EmptyČet Jul 28 2011, 16:57

Potrebna pomoć!
Liči mi da se otkačilo nešto iza prekidača za usmeravanje vazduha i sada duva samo na vetrobransko staklo.
Šta (i kako) treba da skinem da bih došao do tih komandi iza preklopnika?

tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? KabinaTacuma

Nigde ne vidim nikakav šraf? Nije valjda da mora cela tabla da se skida? glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
poštar68
Početnik
Početnik



Broj poruka : 97
Datum upisa : 27.07.2010
Lokacija : Pančevo

tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini?   tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? EmptyČet Jul 28 2011, 17:08

Zavuci srafciger u žleb i lagano izvlači ovalni deo (sa sva tri prekidača), da ne oštetiš plastiku. Otišao je kratki kabl sa bužirom koji možeš da nabaviš,košta par stotina dinara.
Nazad na vrh Ići dole
Pexus
Početnik
Početnik
Pexus


Broj poruka : 33
Datum upisa : 25.07.2011

tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini?   tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? EmptyČet Jul 28 2011, 18:31

poštar68 ::
Zavuci srafciger u žleb i lagano izvlači ovalni deo (sa sva tri prekidača), da ne oštetiš plastiku. Otišao je kratki kabl sa bužirom koji možeš da nabaviš,košta par stotina dinara.

Hvala. Probaću sutra pre podne. bravo
Inače sam mislio da odvrćem sve one šarafe oko kasete i te prdnje maske na konzoli wacko
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini?   tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? EmptyČet Jul 28 2011, 19:21

Vidi samo da li moze samo taj deo i IDI LAGANO.Ja sam malopre kod mene na nubiri zamenio sijalice,nisu radile ali sam skinuo okolo ceo okvir i izvadio taj deo sa ventilacijom a i on je uhvacen sa 6 zabica.Sve ti je na zabice,samo polako i smireno.
Nazad na vrh Ići dole
Pexus
Početnik
Početnik
Pexus


Broj poruka : 33
Datum upisa : 25.07.2011

tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini?   tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? EmptyPet Jul 29 2011, 16:42

Popraviooo!!!! I to sam! a049
Jeste bila jedna kratka sajla koja na kraju ima plastični nastavak (kači se iznad gas-papučice, desno gore na mehanizam za usmeravanje vazduha). E tu je pukao sastav imedju bužira i nastavka. Sajla ostala čitava tako da sam uz malo majstorisanja uspeo da vratim bužir u plastični nastavak i zalepim super-lepkom. Pošto tu nema nekog velikog opterećenja , trebalo bi da drži.
Okačiću slike večeras, pa možda nekome posluži kao ispomoć. Uštedi se bar iljadu-dve! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini?   tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? EmptyNed Jul 31 2011, 19:38

To je izgleda mana DAEWOO-a , meni su popucale te plastike na krajevima svih sajli za ventilaciju al' uspesno sve " remontovane '' u kucnoj radinosti voznja
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini?   tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? EmptyUto Nov 22 2011, 08:42

Eto meni skoro isto se desavalo,duva u soferku i sisti nesto iz prekidaca.Ostavio elektricaru auto on nesto kao nabudzio i kaze najverovatnije ce opet pa moras da menjas prekidac,Sada duva u soferku i kada pojacam on duva jace ali me zeza preusmerivac,kada prebacim cuje se sssh nesto sisti par sekundi iz onih cevcica,e sad da li je do prekidaca ili cega vec videcu za vikend,kada bude toplije jer radim do 17h a nemam garazu tako da je ziiima u kolima.
Nazad na vrh Ići dole
Pexus
Početnik
Početnik
Pexus


Broj poruka : 33
Datum upisa : 25.07.2011

tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini?   tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? EmptyUto Nov 22 2011, 12:13

Evo fotkica koje sam obećao još krajem jula. Embarassed
Ovako je izgledao problem sa usmerivačem vazduha kod mene
On se inače nalazi iznad paučice za gas, desno gore...
tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? Usmerivac1

Pukla je plastika koja spaja bužir i kraj sajle, tako da ista nije mogla da funkcioniše u oba pravca
tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? Usmerivac2

Bilo je portrebno ponovo spojiti ta dva dela, te sam došao na ideju da super-lepak može da odradi taj posao
tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? Usmerivac3

Zbog nedostatka prostora, morao sam raskačiti sajlu, i izvući napolje, da je lakše zalepim..
tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? Usmerivac4

I na kraju ovako izgleda zalepljena plastika i još uvek radi... Smile
tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? Zalepljeno

Inače i kod mene se sada čuje neko šuštanje kada radi ventilator , ali mislim da je to upao neki list spolja, pa izgleda kao da ga češu lopatice ventilatora...? Takodje ima drugačiji zvuk i kada je uključena samo unutrašnja cirkulacioja vazduha...


Poslednji izmenio Pexus dana Uto Nov 22 2011, 13:19, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini?   tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? EmptyUto Nov 22 2011, 12:28

Ma meni se cuje na sekund kada okrenem usmerivac.A to sto se cuje kada ventilacija radi pa moze biti i od samog ventilatora ili sta vec.Naravno da se cuje jace kada se pojacava meni ok 1 2 3 ali na 4 se dere pa uglavnom idem do 3
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini?   tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? EmptySre Dec 14 2011, 22:18

Mene sada zeza isto kao i tebe ,ja imam nubiru i meni nije to problem stoji ok i radi sajla do kraja,a meni je sajla zakacena na toplo hladno a ne na usmerivac,na usmerivac idu ona vakumska crevca
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini?   tacuma - Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» Problem-grejanje u kabini
» Termostat i protok vazduha u kabini
» Regulator usmeravanja vazduha u kabini
» problem sa usmeravanjem vazduha u kabini

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: