Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Termostat i protok vazduha u kabini

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
ceki
Početnik
Početnik
ceki


Broj poruka : 39
Datum upisa : 16.07.2012
Godina : 58
Lokacija : Ljig

Termostat i protok vazduha u kabini Empty
PočaljiNaslov: Termostat i protok vazduha u kabini   Termostat i protok vazduha u kabini EmptyUto Nov 27 2012, 03:02

Koji temostat da kupim za Daewoo Tacuma 1.8 2001.god.
VERNET 5e
WAHLER 5.30e
ili neki drugi.
Sudeci po ceni, nesto mi ne ulivaju poverenje a hteo bih da mi grejanje radi kako treba.

U autu mi mora stalno biti ukljucen ventilator u kabini da ne bi maglili prozori i da bi imalo grejanje, izuzev ako vozim preko 110kmh. Smatram da to nije OK. Sta da uradim sam pre nego posetim majstora?
Zahvaljujem.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Termostat i protok vazduha u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Termostat i protok vazduha u kabini   Termostat i protok vazduha u kabini EmptyUto Nov 27 2012, 17:32

Svi imamo problem sa magljenjem,neko manje neko vise.Posebno kad tek udjes iz tople prostorije u hladan auto.Ali nebi trebalo da stalno radi ventilator.Imas par tema na forumu o magljenju stakala,tu imas razna misljenja i iskustva.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Termostat i protok vazduha u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Termostat i protok vazduha u kabini   Termostat i protok vazduha u kabini EmptyUto Nov 27 2012, 19:29

Za magljenje stakla obicno je uzrok ako se ukljuci recilkuracija vazduha,treba iskljuciti,a klima nije na odmet dosta brzo razmagli
Nazad na vrh Ići dole
ceki
Početnik
Početnik
ceki


Broj poruka : 39
Datum upisa : 16.07.2012
Godina : 58
Lokacija : Ljig

Termostat i protok vazduha u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Termostat i protok vazduha u kabini   Termostat i protok vazduha u kabini EmptyUto Nov 27 2012, 21:54

Nije mi ukljucena recirkulacija, magljenje stakala se relativno brzo resi ali stalno mi mora biti ukljucen ventilator, koji inace dobro radi. Pre oko 2 meseca je menjan filter klime, da nije tu neki problem? Kuda uopste vazduh prolazi da bi stigao u unutrasnjost kabine? Mozda je tu nesto 'upalo' pa smeta!?

Sto se tice termostata, ima li neki predlog koji da kupim?

Zahvaljujem.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Termostat i protok vazduha u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Termostat i protok vazduha u kabini   Termostat i protok vazduha u kabini EmptyUto Nov 27 2012, 22:03

Termostat nemam pojma.A sto se tice filtera kabine mozes proveriti,mada ako si ga menjao pre 2 meseca ne bi trebalo da je otisao.Nakupi se tu kojekakvog trunja i smeca,jedino ako ti se nekako sliva voda u filter pa da te to zeza.Proveri posao od 1 minut.Ne znam na takumi ali na nubiri se nalazi kada se podigne hauba pa gedano u auto sa leve strane do soferke skine se sa 2 srafa navoj 10 za kljuc i to je to.Inace hladno je sada mora da magli.Ja upalim na 3 ili 4 da razmagli i onda smanjim na 1 usmereno samo na stakla i to je to.Inace i prljava stakla brze magle.A ako te bas zeza imas i onaj sprej protiv magljenja mada je par dana dejstvo pa opet nanosi.A moze i cist alkohol.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Termostat i protok vazduha u kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: Termostat i protok vazduha u kabini   Termostat i protok vazduha u kabini Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Termostat i protok vazduha u kabini
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» problem sa usmeravanjem vazduha u kabini
» Regulator usmeravanja vazduha u kabini
» Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini?
» Problem sa senzorom temperature rashladne tecnosti na Tacumi 1.6
» adekvatni delovi od opela odgovaraju original za daewoo tacumu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: